Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
26. apr 2010

tak aj ja mam flaky ☹ pri Tomskovi som nemala,a zle mi nebolo ani pri jednom..akurat ze toto tehu ma vsetko boli zo spodu ☹

mima89
26. apr 2010

baby mne tiez vsetci hovorili ze budem mat chlapceka-podla bruska a ze som opeknela a bum-baba jak hrom takze to su len babske reci 😉

monline
26. apr 2010

mňa zatiaľ nie..podvozok nebolí..dokonca ani brucho mi nejak netvrdne..jedine vidím kam sa bábo vydúva, potom mám zdeformované vykrivené brucho, ale hned to prejde..

mima89
26. apr 2010

a inak mne keby nerastlo brusko tak ani neviem ze som tehotna... zatial mi neopuchaju nohy, ani prsty, len uz mi to brusko zavadzia pri spani a ked malinka kope fuuu....no este nejakych 10 tyzdnov 😉 uz sa neviem dockat

dugyna
26. apr 2010

mima presne ako pises mi hovorili 😀 a zase byvala kolegyna ked sme sas stretli ked bola odniet matersku v praci cakala chlapca a pardon kocy ale oskaredela fakt..uplne vyrazkova ale take nie klasicek ..a spuchnuta bola cela totalne...

sunnygirl
27. apr 2010

Dobré ránko
u nás svieti slniečko. Dnes idem do poradne tak dúfam, že všetko bude oki 😎

Idem vás rýchlo prečítať 😉

sunnygirl
27. apr 2010

No prečítala som si len, že ste sa bavili o pohlaviach o pôrodoch. No mne to pohlavie tiež potvrdili len 2d sonom, 3 D nie, nechce sa ukázať, zatiaľ je to dievčatko, tak uvidíme. 🙂

No nemám vás kedy prečítať úplne, tak píšte a nie veľa, lebo potom nestíham čítať 😀 😀 😀

mirka285
27. apr 2010

dobre ranko 🙂 dnes som asi vstavala medzi prvymi,vlastne mam pocit ze som ani nespala...odber krvy mam za sebou,uz pijem kavicku a ranajkujem a asi sa pustim do dalsieho okna...u nas super svieti slniecko,tak posielam zopar lucov aj ku vam ostatnym 🙂

sunnygirl
27. apr 2010

Ahoj Mirka, prajem Ti príjemné umývanie okna, keď sa pozerám na tie moje, uf hrôza, ale ja sa sama neodvážim šplhať na stoličku, budem musieť nahovoriť mm 😀 , kúpila som si novú záclonu, tak som na ňu veľmi zvedavá, no a samozrejme na čistučkom ligutavučkom okienku by sa tie záclony pekne vynímali 😀 😀 😀

sunnygirl
27. apr 2010

inak pozerám, že niektoré tu máte už kilové detičky v bruškách a to naše Šmudielko v brušku malo v piatok 750 g

sunnygirl
27. apr 2010

A inak Mirka, chcela som Ti napísať, tak ako písala Dugy, nemysli na ten predchádzajúci pôrod, ale na ten súčasný. Každá z nás má z toho strach, ale snaž sa to nepripúšťať si to negatívne, budeme na teba myslieť, aby si mala pôrodo čo najlepší, a všetki budme na seba myslieť, aby sme mali pôrod čo najľahší a najkratší. 😉 😉 😉 Teraz si to nepripúšťam, ale neboj, keď to na mňa príde, ktovie čo tam budem vyvádzať 😅 😅 😅

monline
27. apr 2010

krásne ránko júlovky

monline
27. apr 2010

mirka- obdivujem ťa, že máš od rána chuť umývať okná 🙂 keby osm bola doma, určite som ešte v posteli...najlepšie sa mi spí ráno...spať som šla o druhej a 4x som bola na wecku do rána, šla som na skorší bus do práce...dnes aj dcéra pospala trocha viac, ale stíhala bus našťastie..ráno jej o šiestej robievam desiatu...teraz som v práci sama a raňajkovala som a pijem kávu..
sunny- a tebe krásne čistučké ligotavé okná prajem..aby slniečko cez ne krásne svietilo 🙂

katty17
27. apr 2010

Dobre ranko zabky 🙂
Stani, k Cunderlikovy idem 11.5 na 3D UTZ. ale je pravda ze je velmi chvaleny aj inymi lekarmi. 🙂 sa nedivim ze je plne vytazeny. ja som si uz dohodla porodnicku ale v ruzinove, tak uvidime aka bude. 🙂. ozaj Stani, kam chodite k pediatricke? ja si uz pomaly zhanam pediatricku. vcera mi doki povedal ze mozno budem rodit aj predcasne, tak je na case aby som si vsetko zacala doriesovat ;)
Miri, tie fliaciky ako pises mas zo slniecka?

monline
27. apr 2010

ahoj katty
takže ty ideš rodiť do ružinova? a koho si si dohodla? ako to tam vlastne funguje? ja tam chcem tiež rodiť, ale nemám dohodnutého nikoho

katty17
27. apr 2010

Monline, dohodla som sa s dr. Kozolkovou. ked budem v 32 tyzdni mam jej volat aby sme sa dohodli co a ako... tak som zvedavucka.

monline
27. apr 2010

ja idem pozajtra na ultrazvuk a v pondelok do poradne do ružinova..nepoznám zatiaľ nikoho z lekárov, minule som tam bola prvýkrát a nejaký Dr. Suchánek tam bol, ale ten mi tam 15min rozprával ako nie sú lekári ohodnotení, ako by mali dostávať viac peňazí..a takýto prístup mi nie je sympatický..uvidím na koho natrafím v pondelok

katty17
27. apr 2010

este je tam velmi skvely Dr. Divin. alebo tak nejako sa vola , dufam ze som mu neskomolila meno 🙂 . tak sa skus popytat na Dr. Kozolkovu a jeho. mozno budes mat stastie na nich 🙂 . potom daj vediet ako si dopadla v poradni v ruzinove. do tej poradne ta uz niekto poslal alebo ?

monline
27. apr 2010

našli mi cukrovku, tak ma moja gynekologička presunula do ambulancie rizikovej gravidity do ružinova..len raz som tam zatiaľ bola, aj to mi len pozapisoval údaje, asi 10min ma hľadal v pc, potom si to poznačil a 15 min prednáška o platoch..sestrička zatiaľ surfovala na nete, čítala si aktuality..k cukrovke mi povedal, že nemám zjesť celú čokoládu po jedle..a mám ísť k diabetológovi kam chcem..ibaže mi nenapísal do papierov moje výsledky z GTT, tak ma diabetológ nevzal, preto si musím vyžiadať tie výsledky

mirka285
27. apr 2010

tak okna v kuchyni mam umyte a povedala som si ze na dnes staci,aj tak mam plny kopec pradla na balkone,takze vecer budem este zehlit pri telke...dnes som veru neni taka svieza ko vcera,mozno aj tym ze som moc nespala,a neviem preco dnes som stale smadna 😒 Katty ja ani neviem z coho mam tie flaky ale slniecko im urcite pridava na intenzite,vyzeram dost zle bez make upu ti poviem ☹ inak ja sa dnes citim jak mechom uderena,pockam na Gabka a pojdem dokupit tie veci co mi este chybaju a zastavim sa na Kosickej pozriet tie kojace podprdy..

kafoditka
27. apr 2010

Ahojte kocky! MIRI dakujem za tych par lucov slnka, uz mi svietia do izby a nakopli ma k upratovaniu. Takisto ma caka halda pradla ale to neviem ci stiham cez den, kedze dnes mame posledne tanecky a po nich urcite niekde zakotvime 😉
Zasa som celu noc nespala ☹ ☹ Ci som lezala na lavom boku alebo pravom, stale ma maly kopal, potom wcko, potom zase napit sa.. Rano mozno na 3 hodky som zaspala.. 🙄
Inak musim sa pochvalit : vcera vecer som prvy krat zazila maleho stikutku 🙂 Myslim, ze to bolo ono, baby to tu minule opisovali ako male pravidelne narazy alebo trhanie - trvalo to asi 3 minutky, uzasne 😉

alllexa
27. apr 2010

Monline - to je otras, ze musis chodit takto hore-dole po lekaroch:( Inak, ja budem rodit tiez v Ruzinove. V maji sa mam ukazat tomu lekarovi, co si ho idem zazmluvnit... Aj mamu operoval a bola spokojna, pekne ju zasil, tak sme sa rozhodli, ze pojdem k nemu.

Mirka - ja uz by som sa na okna vyykaslala🙂 Ale vcera som vysavala a potom ma brutal boleli krize... A zehlenie je tiez take "dobre" na krize....

Kafko - aj mna dost male kopka, niekedy je to aj bolestive. Ved uz ma nejaku vahu. A tiez neznasam vstavat na wc, predtym som len raz, teraz uz chodim pravidelne dva razy...

Inak, vcera som si kupila Overball, to je taka mala lopta, na tehotenskom cviceni ju okrem fitlopty tiez vyuzivame. A ked sa da pod krize, je to paradicka, clovek sa musi trosku pomrvit a ona pekne pomasiruje chrbat... Ale aj ked napr. cvicim na tie svaly panvoveho dna, tak ma stale bolia, aj pri obycajnej chodzi, je to neprijemne:( Tak teraz neviem, ci cvicit alebo nie.

jaruska8
27. apr 2010

Ahojte baby, moja malinká je naozaj super, ona mamičku nechá pekne sa vyspať, ona je hore cez deň. Včera tak makala večer, že až, mamina moja sa smiala, že aká bude hyperaktívna, že jej sa zdá, že mi sme až tak veľa nekopali. 😀 😀 😀 Tak som zvedavá na ňu. Už sa jej neviem dočkať, teraz mám mániu nakupovať jej hračky, včera som konečne kúpila prebaľovaciu dosku, páčila sa mi na prvý pohľad, tak som spokojná. Dnes je na rade vanička a postieľka a zavinovačka a ešte hniezdo do postieľky. 😀 😀

mirka285
27. apr 2010

Kafko vidim ze ty spavas asi ako ja ☹ a viete co mi dnes povedala doktorka?ze naco umyvam teraz okna,vraj ich mam umyvat tyzden pred porodom...som si najprv myslela ze sranduje a ona to myslela smrtelne vazne 😒 vraj mi to nakopne porod...

adelaine
27. apr 2010

ahojte vospolok,
ja som akurat doficala z Ruzinova zo sonografie...maly sa moc nechcel ukazat, bol taky pokruteny,
iba vajka mu trcali 😀
mame hmotnost 1550 gr., a je akoby o tyzden vacsi, a uz sa konecne otocil hlavickou dole, si daval nacas 😵
inak, dnes mi robili aj prietoky a chcem sa opytat, co znamena RI 0,61 a S/D 2,53 , placenta ZS, gr. I?
ja netusim, a neviem to nikde najst.... 😒

...ked uz pisete, ani ja neviem spavat, beham jednak na WC-ko, a este k tomu musim
lezat podlozena vankusmi skoro v sede, a tak sa mi spi dost zle ☹ priserne ma toztiz pali
zaha a zle sa mi dycha, ked lezim...mam pocit, ze sa zadusim ..ble 😖

katty17
27. apr 2010

Alex, ktoreho lekara si ides zazmluvnit v ruzinove?
Miri, kamoska nakopavala porod sexom ;) vraj to velmi pomohlo 😀 . tak kasli na okna tyzden pred porodom a poriadne si zacvicte s Gabkom ;)

mirka285
27. apr 2010

Katty vsak mne sa uz teraz nechce,si pripadam jak tulen 😀

katty17
27. apr 2010

co sa tyka spavania, tak ja spim velmi zle od zaciatku tehu... neustale som hore, v noci sa producirujem po byte, rano o tretej si zapinam telku .... :( proste des. dnes som sa zobudila o jednej rano a do pol piatej som bola este hore. a o siestej som vstavala do prace. joooooj. myslite ze to je tym, ze na nieco v podvedomi neustale myslime a niecim sa trapime???

katty17
27. apr 2010

ja som uz totalna veľrybka. dnes rano som stala pred skrinou a netusila som co si uz mam obliect do prace 🙂 nakoniec som si hodila riflovu sukienku, tricenko a ficala som 🙂

vierkaha
27. apr 2010

Ahojte,
Mrika, KAfko ja tiež spávam zle. Náš malý ( asi futbalista) má pravidelné tréningy a začína o štvrtej končieva tak o šiestej tak potom ešte na dve hodinky zaspím a zobudím sa ako prejdená parným valcom. Vôbec netuším kedy to naše malé šidlo spí lebo ma okopáva stále a už som aj také zažila, že mi dal takú šupu do rebier až som zjojkla 😀 No ale aspoň viem že je ok keď sa tak mrví 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre