Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

erytrea
4. máj 2010

oacka tie vlozky nie su nahodou jednej velkosti? myslim tie hrube gazove? na kurze nam ich doniesla sestricka ukazat a vyzerali byt dost velke, uz potom tie na dalsie dni su tensie ale tie klasicke poporodne si myslim ze su len jedna velkost, a tie sietkove gatky su tiez podla velkosti? kolko si si ich kupila a kolko stali?

zrzulka
4. máj 2010

oacik pri malej sa setrit neda 😝 akurat sex mi zakazal ale to uz aj minule, o setreni nehovoril nic... Ale na okna kaslem. este jedno je treba umyt. poviem muzovi nech sa realizuje... Aj som sa zabudla spytat ci mozem cvicit ... ved to nie je narocne a mne to pomaha

zrzulka
4. máj 2010

gumovy? klasika namocis ho do olejceka alebo rybalky a sup do ritky....

zrzulka
4. máj 2010

a tie tesco vlozky su ake???

oacka
4. máj 2010

ja som kúpila 3 balíky popôrodných vložiek, 3x popôrodné gaťky prateľné, 5x podložku na posteľ pre inkontinetných či ako sa to volá. vložky do podrpdy nemali,to kúpim inde, ešte nožničky na nechtíky,kefu a hrebeň na vlasy, teplomer a nejaký krém na zapareniny. sudocrem nemali. a ešte ručnú odsávačku soplíkov pre novorodencov, bolo to všetko dosť lacné.

zrzulka
4. máj 2010

inak najlepsie po porode je byt bez nohaviciek, mna ten moj gynekolog stale sprdaval ze zase nohavicky🙂)) ale ked ja som sa tak lepsie citila

zrzulka
4. máj 2010

oacik vdaka , ja len co pre seba potrebujem, ja uz si to fakt nepamatam. akoby som bola prvorodicka. tie nohavicky som uz kupila dva baly snad staci este vlozky a podlozky... Tampony si nekupuj tie tesco tie su o nicom....

oacka
4. máj 2010

no ja si to teda bez nohavičiek neviem predstaviť, už mám dosť z tých vložiek. to ako mi tam budú držať? a koľko nočných košieľ?

zrzulka
4. máj 2010

nocne ti daju v nemocke ja som menila za den aj dve. tentokrat si vsak beriem nejake starsie z domu ... Na zaciatok asi dve a potom mi muz prinesie kdyby neco

oacka
4. máj 2010

ja som bola v nemocke na gynde raz, a dali mi takú košeľu,čo nemala do pol hrudníka ani jeden gombík iba výstrih,tak som tam robila erotiku,kým mi moj mm doniesol pyžamo! 😀 😀 😀 😀

erytrea
4. máj 2010

oacka nocne ja si beriem dve svoje ale budem vyuzivat tie ich na tie prve dni aby som nemusela posielat domov prat 😝

a do podprdy mam tie tampony z chicca maju taku foliu aby mliecko nepretieklo von, urcite si nekupim tie pratelne, tie si kupila segra a je to ako spongia vsetko pretecie von

oacka
4. máj 2010

že vraj tie popôrodné sú iba jedna veľkosť. gaťky majú veľkosti,mňa odhadla predavačka na L. neviem,neviem,či mi netreba XL...

zrzulka
4. máj 2010

Akurat som sa chcela opytat na tie pratelne... takze nie su dobre? ja som mala na zaciatok tiez Chicco, avent a potom uz len lacnejsie varianty....

oacka
4. máj 2010

mne kamoška poradila Fixies, a v zdravotníckych potrebách povedali,že objednajú Femina,či tak nejako. ja som automaticky predpokladala,že to sú jednorazovky.....

zrzulka
4. máj 2010

tie papierove ano ale su aj bavlnene co sa daju kupit v eko shopoch tie sa daju prat... aj som nad nimi uvazovala ze vyskusam ale ked Ery pise ze nie su dobre tak ostanem pri papierovych....

zrzulka
4. máj 2010

akoze existuju aj pratelne vlozky po porode ale co ja viem.... to mi pride tak trosku humusne prat od krvi ...
neviem si predstavit zeby som nieco take pouzivala 😝 mam eko zmyslanie to ano ale toto je uz na mna dost....
http://www.ekoobchod.sk/index.php?page=shop.pro...

silvia.vesela
4. máj 2010

ahojte kocky,

mirka, mna tiez bolia krize a taky stav, akky si mala vcera v noci, tak ja som mala v nedelu....v noci ma tak strasne boleli krize, ze som tiez skoro plakala...taku bolest som este nemala...a to som mala 3 tabletky magnezia v sebe.... 😒
Potom to nejak samo preslo....nastastie 🙂

oacka
4. máj 2010

no tak ja by som vložky neprala, je mi zle,ke´d si na to len pomyslím...

erytrea
4. máj 2010

tie pratelne tampony do podprdy su sice EKO ale v baleni co mala segra su 3 pary a stoja nieco cez € 4 a tie po chvily a hlavne na zaciatku pretekaju ale hlavne ze su EKO!!!! mozno su fajn na pouzivanie v tehotnosti kedy niektorym mamickam zacne skor ako sa narodi babo tiect mliecko ale iba v mini.mnozstve, po porode isto nie, vtedy su lepsie tie co maju tu foliu tenucku a hlavne je ich plna krabica cize mas vzdy ciste a suche poruke, bez prania a susenia.
My sme dnes tiez viac nespali ako spali, manzel vstaval skoro, maly kopal uz o pol 4 no des!!!!

zrzulka
4. máj 2010

ja som tiez total nevyspata. mala je uz od 5tej hore.... 😝

erytrea
4. máj 2010

coze????? prat poporodne vlozky???? kokos to je co za vymysle? sto krat nam na kurze sestricka opakuje ze poporodne vlozky beru ako INFEKCNY MATERIAL a tak sa k tomu treba aj spravat, HYGIENA po kazdej manipulacii a kaslat na to ze su EKO!!!!!

lenkaaninka
4. máj 2010

zrzulka ako vôbec blééé nehrozí ....ja som do podrprdy používala fixis...
ešte tak dva tri týždne a potom pôjdem na nákup aj ja do zdravotníckych a tie vložky do podprdy aj v tescu majú...aj kočík ...a potom pomalyčky poperiem ale mám ešte časuuu...teda dúfam ....mne sa to vlečie stále nejakosi....

oacka
4. máj 2010

mne koník píše, že 50 dní do porodu,tak to zas neni tak veľa...a ešte ak by bol cisársky,tak ešte menej...

zrzulka
4. máj 2010

tak ono su to neni len poporodne ale je tam uvedene ze jedna velkost sa moze pouzivat aj ako poporodne.... 😝 no ja by som ich nepouzivala ani pri menstruacii.... proste si neviem predstavit prat to. Zo zachodu to dala do nejakeho saciku a nosila v kabelke. no neviem pre mna dost cudna predstava .... viem ze kedysi zeny tak fungovali ale ja osobne si to predstavit neviem....tusim som vas tym dost znechutila.... ja len ze co vsetko vymyslia....

zrzulka
4. máj 2010

babulky a neviete co to pre mna znamena ze mam krcok skrateny na 2cm??? Stale na to musim mysliet... Niktora to nemate?

monline
4. máj 2010

zrzka- v tých rozmeroch sa nevyznám, ale aj mne včera doktor povedal, že mám mäkší krčok a v pokročilejšom stave ako by mal byť..a kvôli tomu musím ísť na ´dalšiu poradňu už o týždeň..ale že zatiaľ pre mňa z toho neplynú nejaké obmedzenia...tak verím tomu, že vie čo hovorí..ak ťa v niečom neobmedzil, tak to nerieš, netráp sa..proste aj naše tehotenstvo pokročilo, tak ani krčom nebude ako v treťom mesiaci..

lenkaaninka
4. máj 2010

že sa malinké posuva dole už krčkom ....ja som to mala asi ako ty pri oboch detoch treba sa troška šetriť...ja už som bola takto otvorená na dva cm a vydržala som doma do TP...trocha menej záťaže 😉

silvia.vesela
4. máj 2010

ahoj zrzulka,
ja mam krcok 3cm...pre jedneho dr. to bolo skratene, ale pre mojho dr. to bolo v poriadku....takze neviem ako to je, ked je to na 2 cm...
A dr. ti co povedal? asi, ze ,mas mat kludovy rezim, nie?

lenkaaninka
4. máj 2010

tak ja tam mam čosik písane že cervix či čo 2,5 cm ale to mám písané od januára takže neviem čo to je a akurát že je hlavičkou dole....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre