Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
15. máj 2010

ADELAINE . dobra rada pre ALEXU A NIELEN JU....treba nacrtnut znamym, co by si chcela pre babatko ked pridu na opáčky 😀 😀 😀

adelaine
15. máj 2010

mojalili, ved to ...ale zname zenske maju okolo seba milion ludi, ktori ich do toho perfektneho stavu dostanu,
myslim si, kebyze nas nacesu a nalicia, sme rovnake sexice....a vela urobi aj dobra fotka, photoshop je ich kamarat....
nehovoriac o tom, ze pre svoje dieta maju hned opatrovatelku, takze sa mozu venovat inym aktivitam ako plienkam...

...ale, mna tiez stve aka som tazkopadna, ako mi vsetko trva,
kedysi som si strazila kilecka, teraz si to moje telo robi co chce...
tiez by som sa dala rada po urcitej dobe po porode doporiadku, ale su to len plany,
uvidim ako to vsetko pojde....
najviac ma stve, ze mam pocit, ze sa nepacim mm 😠 😠 to ma se..e najviac.

oacka
15. máj 2010

ja nieže nemôžem zaspať, ale dom sa v noci budila a musela sa pretáčať,lebo ma bolel chrbát, no a jasné,že ako veľryba som narobila kopec hluku okolo toho,tak sa vždy zobudil aj manžel. aj my máme kolotoč, kúpili sme synovcovi,ale ostal nám, je s plyšovými zvieratkami, hrá melódiu, stál 19,99.

carrie84
15. máj 2010

Mojalili - tak s cvicenim som tiez mala tazke plany 🙄 Nevydalo, co uz 😀 Ja by som tiez vyzerala fantasticy, keby sa o mna postara vizazistka, oblecu ma do exkluziv handier a fotograf to paradne nasvieti 😝 Este chvilku vydrzime a potom si toho pohybu uzijeme az az .... ja sa utesujem tym, ze toto je poslednykrat v zivote, co mozem beztrestne prelezat cely den a vsetci okolo mna skacu 😀

alllexa
15. máj 2010

Mojalili - to je dobry nazov, ze opacky🙂) Ale to su v podstate krstiny, nie?
Zase neviem, ci sa taketo veci hodia na krst - keby som si vypytala kolotoc🙂 A mne je blbe pytat si nieco od inych ako od krstnych rodicov - a to jedine, keby sa pytali, ze co doniest. A napriklad nasi nam dali dost velku ciastku na byt. A svokrovci teraz nemaju moc penazi, su na dochodku, a kupili nam uz postielku.

alllexa
15. máj 2010

Ja sa snazim cvicit kazdy den, alebo aspon kazdy druhy den - cca pol hodinu, doma mam fitloptu, takze opakujem cviky z cvicenia pre tehotne. No ale doktor mi povedal, ze uz mam cvicit len ako dochodca🙂 To su take cviky, co su v podstate len na nejake udrziavanie kondicky, aby som sa vladala postavit🙂 A aj s nutnosti, lebo ma brutalne bolieva chrbtica.
Lenze tym mi tie stehna a zadok neschudnu, na take prave cvicenie si budem musiet pockat po porode, mozno az po dojceni...

Inak, v utorok mam dohodnuty termin s fotografkou, Katty mi dala kontakt. A predtym idem k vizazistke, tak uvidime, co zo mna spravia🙂 Ale uz je najvyssi cas, lebo ked mi zacne opuchat aj tvar, tak zo mna nikto nespravi hviezdu🙂

kristip
15. máj 2010

caute kocky,
aj ja som dnes sama doma - teda doma - stale v prenajatej garzonke, zahadzana skatulami, dvoma zaplnenymi susiakmi a neumytym riadom. MM siel vcera na Oravu, aby nalozil nabytok, kt. by nam uz v pondelok mali priviest. A sestra, kt. tu je so mnou, aby som nebola sama, sla s frajerom na vylet do Viedne...tak fajn.
Mojalili - ja lezim od 20. tyzdna a je to teda poriadna otrava pre mna. Ja som neskutocne aktivna a teraz nemozem nic. Dokonca mi lekarka vcera zatrhla aj predporodnu pripravu, tak sa budem vzdelavat internetom. Ja som mala tiez neskutocne plany - predstavenia som chcela hravat az do konca maja a skoncila som vo februari. Fit lopta nie je radsej ani nafukana, aby ma neprovokovala. Dnes som nejaka taka posmutnejsia, to asi tym pocasim... Ale moj Petko v brusku vyvadza, dufam, ze mu je dobre.
Pekny zvysok dna vam zelam 😉

mojalili
15. máj 2010

Allexa - opáčky nie su krstiny, to je to, ked ta a babatko pride niekto po narodeni pozret.... 😉 aspon u nas na Zahori sa tak tomu hovori.
OACKA - krasny kolotoc, naozaj. 😵
Skusila som povymetat chodbicku, ktoru mame spolocnu so susedou, lebo som nerobila sluzbu, blbo som sa citila, ze neupratujem. Musim muzovi povedat, nech jej vysvetli preco....a opet lezim nachvilku, takto pomaly zacnem sa motat, nech mi cas utecie.

zrzulka
15. máj 2010

A po akom case sa zvykne chodit na opacky k babetkam.... ? my by sme boli najradsej keby nam sem aspon 2 -3 mesiace nikto nechodil....Pri malej sem prislo par ludi uz po 2 tyzdnoch 😒

zrzulka
15. máj 2010

my mame kolotoc nad postielku so zabickami este po malej :o)))) Novy kupovat nebudeme. Ale kupila som mu taku vec co sa pripevni na postielku a da sa pustat hudba....

stanka33
15. máj 2010

ahojte....

baby co ja by som za to dala keby som mohla aspon jeden den bezstarostne prelezat...no ja netusim keby som musela lezat ako by to bolo u nas....a naviac muz ide od jula do novej prace a vobec netusim ako to bude po porode a hlavne ak pojdem cisarskym a prespat u nas v dvojizbaku moc nie je kde, tak fakt netusim ako budem s dvomi detmi sama, ked budem mat zo sebou co robit,k nasim chcem ist az neskor nie hned s malickou po narodeni co keby sa nieco stalo aj s malym som bola az po mesiaci

no a cvicenia a posilky mam dost aj pri malom

kolotoc sme aj mi dostali no inak nas maly bol akcny a on ho v 3-3 mesiacich strhaval dole 🙂

jaj zrzi musis maleho poriadne vybozkavat a vyhladkatze vas zachranil

lenkaaninka
15. máj 2010

čaute baby konečne doma z nákupov...

kočík kupený vyšiel nás 230 eur aj s nafukovacími kolesami a na moje prekvapenie sa super kolíše a je lahký... 😵 tak som spokojná, kupila som aj madrac kokos molitan aj postielku so spúšťacím bokom a polohovatelná a kojaci vankúš hrubý ...
už to je v albe..

a potom aj pampers dvoje plienky, podprda na kojenie, vložky do porodky nájdené v tescu piešťany aj s lepkou veliké teskové, čaj na kojenie, vlhčené obrúsky 4x, vložky do podprsenky dvoje, nivea olejček a nivea kupel...atd...mm skoro zinfarktoval... 😉

lenkaaninka
15. máj 2010

ja verím že k nám prídu hned v ten den a najbližší mesiac sa rodiny nestrasiem...najradšej bych ich srala 😠

stanka33
15. máj 2010

no ako to poznam k nam sa nasackuje cela muyova rodina uz po tyzdni aj so starymi babkami...
a u mna boli kamosky ked mal maly 10 dni ale iba mrknut a hnala som ich dolu do kaviarne na pokec,

inak ja som mala taku super knizku co sa da priviazat na postielku a na jednej strane su obrazky od narodenia a na druhej od # mesiacov a ta sa malemu lubila...
dneska sme skusali skate na kocik ako sa bude lubit malemu a chcel sa vozit takze super ked nebude vladat odveziem ho 😉

stanka33
15. máj 2010
zrzulka
15. máj 2010

ta knizka je super ale my hracky nekupujeme vobec, po malej mame vela....

Nasi vedia ze k nim prve dva mesiace chodit nebudeme, o tom sme sa uz viakrat rozpravali. muzova rodina je daleko, ta nepride, to on s malou sa chysta ist ked uz bude po porode(ja ostanem doma s malym)... a snad ani ostatni nepridu.... Moja babka sa prisla pozriet na sesternicine babo hned na druhy den ako ich pustili z porodnice 😒

lenkaaninka
15. máj 2010

ja by som bola najradšej a teda u nás je zvykom že na opačky sa nosia plienky to je najlepšie a najpraktickejšie 😅

monline
15. máj 2010

Ja predpokladám, že celkom najbližšia rodina príde za mnou a malým do pôrodnice..moja aj mužova mama, moji bratia so ženami aj mužova sestra s rodinou..a keď prídeme domov, tak ich tam budem mať asi často, lebo bývajú blízko a budú sa snažiť mi pomáhať...a vzdialenejšia rodina príde najskôr po šestonedelí, to je myslím čas, kedy sa už zvykne chodiť..resp. po krštinách..u nás sa nosievajú súpravičky pre bábätko, kvety pre mamu a fľaša pre otecka..tak snáď rodina vyberie niečo väčšie, čo sa malému zíde

lenkaaninka
15. máj 2010

baby zachvilu prášim na oslavu mm segranke tak dufam že bude zábava ale riadne sa vonku zozimilo

maxara
15. máj 2010

Ahojte pupceky..
Vidim, ze ste povacsine same doma, po celkom prijemnej noci, ale den mate naprd..
Ja som tiez celkom dobre spala, no rano som si od Lary za vcerajsie prasiatkovske prekvapko pre psov z vdaky nasla pred spalnou extra smradlave trojhovno a rovnako na hovno mam cely den.. 😠 akoze sa mi nic extra neprihodilo... Rano som sa zobudila o necelej 8mej, obliekla som sa a isla k nasim, kedze mm si uz aj zapinal komp a zacinal sa ucit.. boli sme dohodnuti, ze pojdeme poobede na nakup, spolu, lebo sa uz neprehnem cez kosik.. mam jeho okraj akurat v polke brucha a tak som s nakupom dost nemotorna.. zacal sa ksichtit, jak keby som chcela od neho rekonstrukciu slovenskeho rozhlasu alebo co.. tak sme to neuzavreli, lebo jeho napad, zase raz nic neriesiaci bol, ze ved zbehni s mamou do kauflandu.. no ale co keby nechcela ist?? bolo celkom chladno, tak som ani nemohla ist bez strechy, no a ak by som mala ist nakupovat s mamou, tak jedine velkym autom 😒 tak uz aj tuto malu radost mi skazilo to sproste pocasie a mm blbe napady.. nastastie mama so mnou isla, no aj tak som ten nakup vlastne cely vylozila na pult, do kosika, do auta.. a predstavte si, potom dojdem domov, volam mm, nech mi ide pomoct vylozit nakup a on, ze je v pyzame a nech ho ponosim z auta do chodby a on ho odlozi do kuchyne (asi o 2 metre dalej, ako je chodba.. juchuu) tak ma to nasralo, som mu povedala, nech si vysere oko, ze nielen ze som ho oslobodila od nakupovania blbej zranice, este si to musim ponakladat, povykladat a este aj ulozit do chladnicky a pod.. tak bez slova potom vykladal a ze on nechape, co sa rozculujem, ved on nakupoval naposledy (10 rozkov, 2 oskvarkove pagace a dukatove buchticky v pekarni)... a vobec mu nedoslo, ake tazke tasky a piksle s flasami (mineralky) som ja vynasala z auta.. keby sa este aspon necudoval ako debil, ze co som nasrata... A to som este nespomenula, ako som sa rano v posteli prestrasila, lebo som sa zobudila na privalenom bruchu, asi som mala nejaky sen, ale strasne som sa namotala, ze som malinku pripucila a ona sa vobec nehybala.. ☹ aj som ju skusala zobudit, hladkala som brusko, prihovarala sa, aj mm som nakazala, ale nic.. nastastie som potom zacitila, ze sa trosku pomrvila, tak som sa ukludnila, ale fakt som sa zlakla.. potom spinkala asi cely den a az teraz pred chvilou zacala trosku kopkat, tak uz som spoko.. a nehovoriac o tom, ze u nasich bola sestra, ona robi v jaslickach a som len tak vravela, ze tu som citala, ze materske mliecko sa moze stravit aj bezozbytku, cize babo aj niekolko dni nekaka, ale potom sa preserie az za usi, ze ci sa s tym uz stretla a mama vravi, ze: "ved ty si sa tak presravala..." vraj som lubila popucene broskyne a potom som sa rada v kociku vozila na brusku a presrala som sa az prsa.. 😒 .. skratka supis..dufam, ze to malinka po mne nezdedi. no a ako satisfakciu za to som si kupila v kauflande cerveny melon a normalne som dostala chut na Coca-colu, tak aj tu som si kupila a teraz som zozrala celu cokoladu..

maxara
15. máj 2010

zrzi - pekneee.. fakt sa mu mas za co podakovat
mojalili - zlatinko, ty len lez, ziadne aktivity by si nemala riesit.. vydrz ten tyzden, ved ti to hadam stoji za to.. ja si v takychto pripadoch zapnem telku a unudim az do spanku a potom ked sa zobudim, tak znova.. potom si zvyknem a v pohode dokazem prespat aj tri dni 😉
oacka - ja ked sa prevalujem z boku na bok, tak mm slastne chrapka, ale ked sa prevaluje on, to je zazitok.. on sa totiz neotoci normalne, ale vymrsti sa nad postel, urobi dvojity axel a dopadne. Pri tej prilezitosti mna nadhodi na mojej posteli (akoze mame manzelsku, ale kazdy ma svoj rost aj madrac) a v tom momente som hore.. cizeee by ma to ani nemrzelo, keby som ho aj zobudila.

robika
15. máj 2010

Ahojte dievcata,
konecne som sa sem dostala, boze vobec na nic nemam cas.... uz z toho zacinam byt zufala ☹
mojalili: radsej sa iba kludne lez, ved to nie je sranda, treba vydrzat este par tyzdnov....
niekto pisal ze si otvorena na spicku prsta a to iste povedal doktor aj mne, ale nehovoril, ze by som mala odpocivat, povedal ze v podstate je to na 33tt normalne... tak som teraz zostala zaskocena... sice hovoril ze musim vydrzat aspon do toho 36tt ze vtedy sa porod nepovazuje uz za predcasny... dnes som volala s mojou starou mamou a hovori mi, len tak z nicoho nic ze ona si mysli ze pojdem rodit skor, inak sme sa nevideli asi 3 mesiace, ze vraj ona ma take tusenie, sice ja mam tiez, ale velmi dufam ze to je iba taka hlupost a pojdem pekne presne..
ja som chcela ist na tu predporodnu pripravu a vraj nemocnica nespisala zmluvu s tou porodnou babou (ci co to je) takze sa to tu nerobi...
neviete nahodou ze kde by som mohla na nete najst nejake video alebo daco take... akoze z takeho kurzu...

oacka
15. máj 2010

čau, maxi! čo narobíš,aj muži majúú občas svoje dni..... keď im nedopína... ja som dnes tiež kúpila melón, čokoládu (už zožratá) a coca colu....
mňa zas chytá nakupovacia mánia,ale tentokrát na aukciách.... musím sa schladiť....
mm mi sľúbil,že namaľuje aj stenu za prebaľovacím pultom na zeleno, tak už vymýšľam,čo tam nalepím, alebo nakreslím... sa teším.

robika
15. máj 2010

maxi: tak mam rada Tvoje opisovanie, vzdy mi to zlepsi naladu...
inak ten vcerajsok Ti nezavidim, niekedy su chlapi super, chapavi a naozaj sa s nimi da, ale inokedy je to totalna katastrofa, akokeby nerozmyslali...

robika
15. máj 2010

baby ako ste pisali o tej panve, mne sestricka na zaciatku tehu povedala, ze mam velmi uzku, vraj to bude dost tazke, tak ako ste tu pisali tie cisla, tak som si to pozrela a mam tam 19, takze by to malo byt asi celkom fajn,... a ked je babatko dole nozickami tak sa chodi vzdy na cisarky?

maxara
15. máj 2010

robi - zlatik, ale to bol dnesok ☹ inak mojalili ma asi viac ako len pootvorenie krcka, ona ma CS8, cize zrejme aj zvysene naliehanie, tuhost krcka, orientaciu ci co toje.. normalne viac faktorov pokope.. ked mas len nieco z toho, tak je to v poho. Ja mam CS 2 ale v nasom tt je to normalne a v poriadku, tolerancia je 4-5. Ked to mojalili pisala, som kukla do knizky a ona ako multigravida mala mat CS max 6 tusim, cize asi preto ma nakazany kludovy rezim 😒
oacka - tak vidim, ze mame dnes rovnake chute 😉 mm teraz uz vtira, dokonca mi dofukol jeho megaplucami fitloptu, co sa mu 2 tyzdne uz nechcelo..

maxara
15. máj 2010

oacka ja som videla v magnete taku tu nalepku na stenu slnecnicu, tak uvazujem, ze si zbehnem kuknut nejaku taku celoplosnejsiu na sikminu nad postel.. uvidim..
robi - ked je KP chlapcek, tak kvoli gulkam ide vzdy na cisar, ale dievcatka zvazuju a niekedy, ked je ostatne v poriadku, ide normalne..

mojalili
15. máj 2010

NO MAxi, tak ked sa dari tak sa dari, nahovno den. Tak som sa rozhodla o 14 hod zalomit, zobudil ma blbec exmanzel telefonom, ani neviem co som mu odpovedala, tak som si do 16tej schrupla. 😉
Ná veru nerobim nic, manzel siel na nakup do Tesca, a potom pojde vysavat. 😉 Musim ho zaprahnut. Zajtra sme pozvani na obed k mojim rodicom, potom ide LILI k "otcovi" na 3 hodiny, tak budem zase sama doma.

Inak zistila som, ze zaludok sa mi vracia do stavu v 1.trimestri....zo vsetkeho mi je zle 😝 🙄 asppon nepriberem, na ne?
Oacka, ja som mala za prebal. pultom tapetu zvieratiek....tu je foto....malej sa to veeeeeeelmi pacilo... 🙂

oacka
15. máj 2010

no vidíš, došlo mu... 😀 ja obzerám nálepky na mimiaukciáach a bazare, ale rozmýšľam, či by som dačo také z takej gumy,čo prédávajú v papiernictve neurobíla aj sama, a môžem na to nalepiť dajaký obrázok z netu, anjelikov by som chcela... a bude to také plastické tým pádom.....

robika
15. máj 2010

maxi prepac, mne sa zdalo ze si pisala o vcerajsku, lebo vcera som nakupovala aj ja sama, ale mm mi prisiel nalozit na pas... taka som uz dopletena... ☹
a co je to CS 2 a 8? no dufam teda ze sa otoci, chcela by som radsej normalne ako cisarskym, nejako sa bojim toho cisarskeho, ale ani neviem preco

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre