Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

montinka
12. apr 2010

hmmm ani ja iba divne bolo ze mi chutia zavinace a to v normalne stave teda veru nemusim vobec.🙂

kafoditka
12. apr 2010

Ved to montika 🙂 Ja som rozmyslala nad Adamom a Dominikom, ale oboch mame v rodine a snapadom Filip prisiel moj manzelik a bolo rozhodnute.. Chlapi maju niekedy fakt dobre napady.. 😀 😀
Inak moja kolegyna ma termin 5.5. a tiez to bude Filip 😉

montinka
12. apr 2010

monline to kvoli cukrovke patris do ambulancie rizikovej gravidity ci si mala aj ine problemy?

montinka
12. apr 2010

no my sme mali Filipka vybrateho uz pri Tamarka lebo sme nevedeli co to bude a ked teraz vieme ze chlapec tak meno sme nechali Filipko.🙂

monline
12. apr 2010

montinka- kvôli cukrovke, namerali mi hodnotu 9 po GTT, inak mi vôbec nič nie je...

montinka
12. apr 2010

tak to je potvora dobra ta cukrovka ale tlak a tak mas ok nie?

monline
12. apr 2010

montinka..tlak mávam okolo 130/90, vyšší teraz nemám, aj keď kedysi som už brala lieky na tlak..zatiaľ mi ani nohy neopúchajú..nepáči sa mi, že ma presunula lekárka tam, vyzerá to na viac pacientiek a dlhšie čakania...v piatok som tam bola a bolo tam pred dverami asi 30 pacientiek ☹( objednaná som na 11tu v piatok, som zvedavá ako to tam funguje..

montinka
12. apr 2010

nooo tak to ti drzim palce aby si tam dlho nebola ale ked si objednana na hodinu tak hadam sa rychlo vybavis

stanka33
12. apr 2010

Ahojte....
maxi ak nieco zistis mozes mi to napisat ak nechces tu tak do IP, ja som pri prvom nikam nechodila na ziadne prednasky, teraz by som mozno isla, ale iba podla toho, kedy to bude...mozem iba poobede...
a ak to dobre rozumiem tej Jandovej sa treba nahlasit na prednasku pre oteckov???? a na tu epiduralku tiez???
vcera som nieco citala o porodnici, no neviem, este stale, nieco mi tam pripada cudne oprti Antolskej...a ty si chces zazmluvnit dr. Valenta???
inak tusim ta pani Jandova aj objednava k doktorom na poradne ci ako to je, na cisle dveri 222 take tam pisali

Zrzi, ja to citim skoro stale, dnes mi doktor povedal, ze vsetko je v poriadku no ja sa tak necitim...ale asi vie co vravi, on je dobry...
dugy pekne ste to poplietli.....

inak Filipka som chcela aj ja dat ak by bol chlapec....

jaruska8
12. apr 2010

Monline, mám aj glukomer, ale kaurát sme rozoberali s babami v téme tehu cukrovka, že každej nám povedali, že máme mať iné hodnoty po dvoch hodinách po jedle, je to celé na hlavu. Ja som tiež nič iné nemala, len ten záťažový test som mala zlý, inak sa cítim úplne super, tlak nízky, až veľmi, ale to je u mňa normál, ani neopúcham a nič podobné. Tiež tomu nechápem, ale už to neriešim, stres je ešte horší. 😒

montinka
12. apr 2010

no dobre baule Tamarka je hore tak jej idem dat druhu cast obedu. ahojte mozno vecer sa zastavim

mirka285
12. apr 2010

inak k tej cukrovke,ja ked som bola pit tu sladku vodu mi povedali ze v ziadnom pripade nemam nikam chodit lebo to tie testy skresluje..vraj si mam sadnut a dve hodiny sediet,a co som pocula tak plno kociek tam nesedelo ale islo prec a vratilo sa...tak potom ako to je?to ako neskreslilo to potom vysledky?Stani a co sa ti nezda na nemocke?aj nam povedz...a neviete co je s Katy,uz tu dlho nebola?

monline
12. apr 2010

jaruska- podľa mňa prílišné kontrolovanie zbytočne vystresuje..a aj pocit, že- na toto mám chuť a nemôžem, lebo..a potom ten cukor skáče..teraz je môj otec v nemocnici, skáče mu tlak a cukor a práve dnes volal, že mu povedali, že to má zo stresu..takže- záťažový test je extrém..toľko sladkého naraz nedáme, ale vážiť ryžu či zemiaky a sledovať, či v majonéze je štipka cukru mi príde horšie ako si z toho schuti primerane dať a potom vydať trocha energie..

monline
12. apr 2010

mirka- ja som tam poctivo dve hodky sedela, takže moje testy asi skreslené neboli..ale- telo podľa mňa vždy reaguje trocha inak, čiže o deň skôr, či neskôr by mohli byť možno iné hodnoty..viem, že cukor je potvora a ovplyvňuje ho plno faktorov

stanka33
12. apr 2010

napr. tie navstevy...nemaju postielky na kolieskach a babo si musis brat na chodbu kde su navstevy a kopec ludi, niekedy aj prievan....a ked nedostanes nadstandard chodit na chodbu do sprchy a na zachod, to sa mi nezda....

monline
12. apr 2010

dnes ráno som musela vybaviť poštu a obecný úrad..a obe miesta sú na opačných koncoch dediny, tak som sadla na bicykel a - super ranná rozcvička, stihla som to pred dažďom..asi budem viac bicyklovať 🙂

kafoditka
12. apr 2010

mirka... ja neviem ake opodstatnenie ma ten GTT test. Mne napr. Sissa hovorila, ze rano dosla k dokimu, zobral jej krv, vypila glukozu, musela cely cas v klude sediet a po 2 hodinach jej bral krv znova...
V mojom pripade to bolo tak, ze glukozu som vypila doma, hodila sprchu, sla k lekarovi a tam mi sestricka vzala krv po 2 hodkach a bolo... Tak vazne neviem. Ved ja som sa cely cas pohybovala tak som musela urcite nejaku cast toho cukru v sebe spalit. Ale vysledky som mala dobre.. tak dufam, ze to tak aj je..

jaruska8
12. apr 2010

Monline, presne, je to takto stresujúce, ja už si nevážim, len ryžu a zemiaky, mäso môžem do prasknutia. A zvládam to. Jsť sa môže vlastne všetko, ale s mierou a v malých dávkach. A Mirka, máš pravdu, nemá sa chodiť, len sedieť a čakať, ja som síce šla, ale len do auta a už som len sedela. A ešte napr. k tomu citrónu, ten by sa tiež nemal a aj sa čudujem, že to povolili, lebo ten znižuje hladinu cukru, štartuje metabolizmus. A ešte k tomu braniu krvi, má sa brať zo žily a nie z prsta, lebo z prsta je to nepresné, ale zase lacnejšie. 😠

lenkaaninka
12. apr 2010

stanka myslíš na pôrodnici??

stanka33
12. apr 2010

ano na porodnici....

mirka285
12. apr 2010

Stani no vies ako to je na kazdej nemocke najde clovek plus aj minus,ze nemaju tie voziky som tiez pocula. ☹ Monline mas pravdu,stres vie byt pekna svina...inak ja uz by som chcela mat ten porod za sebou 🙂

stanka33
12. apr 2010

sibe mi na novorodeneckom...

stanka33
12. apr 2010

sibe mi na novorodeneckom...

stanka33
12. apr 2010

miri ja viem iba konstatujem.....

jaruska8
12. apr 2010

A ešte taká otázká, prečo sa tá glukóza neberie u každého inak??? Tých 75g každý??? Aj kto má 80kg a ten čo má 50??? Ale to už len filozofujem. 😉 😉

lenkaaninka
12. apr 2010

tak by si sa čudovala čo sa deje na novorodeneckom vo vnútri ....ako nie že niečo tragické aby ste sa nelakli ale flaška od jedneho z pusky druhému je normál a dudlíky tak isto ....
ja som to riešila s tými návštevami tak že nachvilku ukázať bábo a odniesla k sestričkam na novorod.a vždy si treba vziať do porod. čiapočku kvoli prievanu...

jaruska8
12. apr 2010

Stres je naozaj sviňa. 😖

lenkaaninka
12. apr 2010

jaruska dobrá otázka 😉
ja som tiež mala 75 g a medzitým počas tých dvoch hodín som si odniesla krv do labáku...tak neviem ako to s tým pohybom..

zuzik1983
12. apr 2010

ahojte,
ja tiez nechapem potom ako to je .ja som vypila glukozu a sediet som tam mala len hodinu

monline
12. apr 2010

mirka- už teraz pôrod za sebou? už sa cítiš pripravená? ja mám stále pocit, že to príde až tak za pol roka zhruba..a pritom...už onedlho 🙂..ja som nastavená na ten môj termín, aj ked- s diabetom asi porodím skôr..údajne

jaruska8
12. apr 2010

Lenkaaninka tomu nerozumiem, tebe len raz brali krv???? Či??? A Zuzik, niekde merajú po hodine, niekde po dvoch a niekde aj po hodine a aj po dvoch. Oni vedia, aká má byť tá hodnota po jednej a dvoch hodinách. TAKžE U TEBA POHODA. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre