Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
16. jún 2010

inak mna napadla taka hlupost.... ked vam daju babo po porode do narucia a na telo tak ako si potom moze zena tlacit tie dve hodky maternicu????ci to nie je potrebne??? pri malej som si ju poctivo tlacila cele 2 hodky.... To len na margo toho ze mi tu muz hovori ako on chudak musel stat pri mne potom 2 hodiny 😝 no ale tak aspon stolicku mu mohli dat a neeee? 😀

mirka285
16. jún 2010

zrzulka veru nebolo to zadara...vydrete to bolo.doobeda som si dala kardiostroje a poobede posilnovna,ale kedze som mohla cvicit aj v pracovnej dobe tak to islo v pohode...

zrzulka
16. jún 2010

@nebbia to neviem ale oni v tom zvyknu mat prsty 😀 skor si mala nejaku nevhodnu fotku, toleruju len ked je na nej osoba ktorej patri nick pripadne osoba s dietatom

nika23t
16. jún 2010

@lela1809 No ja som sama prestala, lebo vraj po 36 tt sa nema brat. Ale ja sa celkovo snazim nebrat nic, ale uskodit si myslim neuskodi. Lekar vie lepsie ako ja, ak Ti povedal brat, asi bude lepsie, ak budes brat. Neboj, fakt si myslim, ze neuskodi...

lela1809
16. jún 2010

@petrap001 no mi hovor nieco 🙂 ja som +18kg a to este pred tehu som si hovorila ze aspon 5 by mohlo ist dole 🙂 a teraz ked pozrem tak sa len smejem 🙂 😀 no hadam to pojde dole 🙂

zrzulka
16. jún 2010

@mirka285 a co si robila trenerku v posilnovni??? fiha takuto odbornicku tu mame a ani sa nepochvalis :O)))) Ja som tiez kedysi (este pred malou) chodila s kamaratkou do posilnovne, potom na jogu... teraz nic... Ale zislo by sa veru s niecim zacat....

lela1809
16. jún 2010

@mirka285 no ja som tazsia ako mm 😀 tak som tym uplne nadsena 😀

miki060707
16. jún 2010

tak ja som tam mala malu ako sa kupala, no asi bola do pol pása holá, tak to asi brali, že je to nevhodné a dokonca mi celý album odstránili, mala som tam náš dvor včera, dosť fotiek a normálne dnes to nemám...

nebbia
16. jún 2010

aha,my sme tam boli traja,tak dam nejaku vhodnu...

zrzulka
16. jún 2010

@lela1809 neboj pojde to dole... ja mam + 16kil ale zatim mi nikto nepovedal zeby to bolo vela...

zrzulka
16. jún 2010

@nebbia take zvyknu vymazavat 😝

nebbia
16. jún 2010

uz si zapamatam

zrzulka
16. jún 2010

@miki060707 ani neupozornia na to ze ti idu vymazat? lebo ja si pamatam ze mne kedfvymazavali tak mi predom napisali ze preco....mala som tam fotky nasho papucha davnejsie tie isli prec...

lela1809
16. jún 2010

@nika23t ja som tiez nic nebrala... lebo naco do seba cpat lieky... len potom zacali problemy a uz som bola prinutena... ale hadam vedia co robia 🙂

zrzulka
16. jún 2010

Idem babulky do postele, tak sa drzte !!! zelam dobru noc !!!

lela1809
16. jún 2010

@zrzulka no mne doki nehovoril ze vela... len stale nieco pocuvam aka som velka... a ci necakam dve 🙂 a ci zajtra rodim.... atd... tak uz len odpovedam ze cakame tri a rodim zajtra 😀

nika23t
16. jún 2010

Baby, oblubena otazka: Priberate este?

mirka285
16. jún 2010

ale zrzi coby trenerku,ja som robila v Markize vo Fajn clube este za ery Pavla Ruska,a robila som tam na recepcii a v bare...ale dobre tam bolo,robila som desat dni v mesiaci,pocas pracovnej doby som si zacvicila,dala si solarko a cez vikend aj masaz 😉

miki060707
16. jún 2010

@zrzulka ale sa čudujem, že prečo im to vadí, ja som tam mala len dvor ako ho otec spravil a tak a tušim tieš andulku foto....nechápem, ale čo už....dobre je to tu kontrolované...

miki060707
16. jún 2010

no ja som robila na AKADéMIE POLICAJNéHO ZBORU V BA, ako dokumentaristku a to ráno som sa dala do teplák a išla si zabehať, po práci ma čakala posilovna a bazen.....no ale vtedy som celkom slušne vyzerala...

mirka285
16. jún 2010

miki pri detoch zase omladneme,uvidis 😉

luminkasp
16. jún 2010

miki, aku mas peknu fotku

baby, idem do postele, nevladzem vas uz dnes citat 😉

nebbia
16. jún 2010

dufam,ze uz ma nezmazu

lela1809
16. jún 2010

padam od unavy 🙂 idem do hajan 🙂 BRU NOC VSETKYM a nech spite celu noc 🙂

nebbia
16. jún 2010

nika,cim dalej tym viac

petrap001
16. jún 2010

baby ja nemozem ist este spat,lebo este len slnieckopomaly zapada takze je stale krasne vidno 😀 😀 ja si este pockam,nech neidem spat ako so sliepkami ako sa hovori.vy uz mate asi fajnu tmu doma,co??

miki060707
16. jún 2010

dobrúúúú noc

nebbia
16. jún 2010

Idem uz aj ja,bo ranko vstavame do skolky.papa

sunnygirl
16. jún 2010

Tu už aj tak asi všetci spia, ja nemôžem, tak surfujem po internete a našla som zaujímavý článok pre všetk mamičky, ktoré chcú kojiť (možno to pomôže, hovorili o tom v dnešnom Dámskom magazíne na STV1):

Dojčené dieťa nepotrebuje inú potravu alebo nápoj ako je materské mlieko pred dosiahnutím
6 mesiacov veku. Materské mlieko obsahuje všetko, čo dieťa potrebuje a to v správnom pomere.
Zloženie materského mlieka sa mení tak, že vždy vyhovuje meniacim sa potrebám dieťaťa.
Prikrmovanie a používanie dojčenskej fľaše má za následok, že dieťa saje z prsníka menej
a saje z prsníka nesprávne. Menej časté a nesprávne satie nestimuluje dostatočne tvorbu
mlieka. Nepodávajte žiadne náhrady materského mlieka, pokiaľ to nieje lekársky indikované.
Nižší obsah cukru v krvi (v porovnaní s dospelými), ktorí majú niektorí novorodenci, môže
byť úplne normálny a nieje indikáciou pre prikrmovanie.

Kolostrum – mledzivo – je presne to, čo dieťa potrebuje v prvých niekoľkých dňoch a malo
by ho vždy dostať. Zdravému novorodencovi úplne postačuje dovtedy, kým sa neobjaví
zrelé mlieko. Kolostrum je bohaté na protilátky a jeho zloženie zodpovedá potrebám nezrelého
organizmu dieťaťa. Je rovnako dôležité pre vylúčenie nadbytočného bilirubínu.

Väčšina zdravých novorodencov klesá v prvých dňoch života na váhe.
Kolostrum je postupne nahradené zrelým mliekom. To sa začína vytvárať pri dostatočnej
stimulácii bradaviek druhý alebo tretí deň, niekedy sa objavuje až v čase jedného týždňa.
Materské mlieko je všetko, čo dieťa počas prvých 4-6 mesiacov potrebuje. V mnohých
prípadoch je postačujúce po dobu viac ako 6 mesiacov a deťom prospieva aj malé množstvo
materského mlieka v druhom roku života.

Vitamíny a minerálne látky v materskom mlieku obvykle uspokojujú potreby dieťaťa v prvých
6 mesiacoch. Napriek tomu že množstvo železa v materskom mlieku je malé, veľmi dobre sa
vstrebáva a dojčené deti zriedkakedy trpia jeho nedostatkom. Obsah vitamínu D môže byť
na hranici potrebného množstva v prípade, že koža dieťaťa a matky nieje z iných príčin dostatočne
vystavená slnečnému žiareniu.

Dojčené dieťa nepotrebuje ďalšie tekutiny okrem materského mlieka.
Stolica dojčeného dieťaťa môže byť veľmi riedka a objavuje sa rôzne často – niekoľkokrát za deň,
ale aj jedenkrát za 10 dní. V prvých 4 týždňoch má väčšina detí stolicu aspoň jedenkrát denne.
Dieťa by malo mať 6-8 mokrých plienok počas 24 hodín.

Matka sa nemusí obávať, že je jej mlieko "slabé", i keď vyzerá vodnato a je namodravé (ako
odstredené mlieko). Má nižší obsah bielkovín ako kolostrum, ale vyšší obsah tukov; 50% celkového
energetického príjmu dieťaťa je hradené z tuku.

V prípadoch lekárskej indikácie prikrmovania pred 6. mesiacom má matka vždy priložiť dieťa najskôr
k prsníku predtým, ako mu ponúkne príkrm.
náhrady alebo obstriekané mlieko má matka podávať striekačkou, lyžičkou alebo z hrnčeka,
aby predišla zlému návyku satia a znížila riziko infekcie. Dojčenské fľašky a cumlíky sa horšie
udržujú čisté než lyžička a hrnček.

Aj pre tie čo majú dilemu, či kúpiť fľašku 🙂 Dúfam, že pomohlo 😉

Brú nôcku

sunnygirl
17. jún 2010

@mirka285 aj odo mňa pozdrav KAFKO, budem na ňu myslieť, nech to má rýchlo za sebou a hlavne aby boli v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre