Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katkaking
21. jún 2010

@meruska co uz, ked vacsina porodnic nedava special stravu pre kojace mamicky, ale normalnu nemocnicnu. Ja som to riesila tak, ze som zjedla co som mohla a nejake dobroty mi doniesol aj mm z domu.... a prezila som, ved 4 dni sa daju prezit... a este, ja som bola stale strasne smadna, zevraj sa odporuca jablkovy dzus, ja som toho vypila asi hektolitre... 🙂

tinka349
21. jún 2010

@cigaretka5 jaaaaaaaaj 😀 pubertiaci 😀 on ma 34 a stale je pubertiakom....A tak to je, ze ked zena nevyzera dobre, tak ju jednoducho vymenia za novsi model 😒

izira
21. jún 2010

@katkaking odporucaju hlavne hroznove stavy - podporuju tvorbu mlieka...som pocula 🙂

strasska
21. jún 2010

@meruska Joooooj tak si nezabudni pripravit aj nejaku podlozku pod seba, nech si to novucicke pradlo nezspinis 😉

meruska
21. jún 2010

ja som počula že originál vinea pomáha...ale nesmie to byť žiadna napodobenina

tinka349
21. jún 2010

ahojte korculky 😝

dnes som bola zas na kontrole, ze zatial vsetko o.k, a mam sa ukazat zasa o tyzden ...a este stale nechodim na kontrolku do nemocky ale k lekarke do ambulancie 😕

a pribudli mi do zbierky nove vecicky pre drobulku moju 😀

meruska
21. jún 2010

@strasska tak to by som nerada 😉

oacka
21. jún 2010

na tvorbu mliečka odporúčajú vineu a rascovú polievku...

meruska
21. jún 2010

ja planujem jest tie homeopatika na mliecko, pit cajik na podporu mlieka, pit vineu..hadam to vsetko pomoze 😀

lenkaaninka
21. jún 2010

ja to kašlem ja to nechávam na mm nech to tu vygruntuje ja som vyšťavená teraz som doupratovala a už ozaj mam toho plné zuby ako je tu dokola bordel..len popri tom bude musieť aj zároven prať...jáááá ho ponavigujem z nemocky po telefone nech sa nebojí 😉
a mna budu doma určite čakať rezne kuracie zemiaková kaša a slyžiková polievka slepačia to je tradícia u nás 😵

katkaking
21. jún 2010

ano, vinea, kava caro a vsetky mozne obilninove kavy, cajik pre kojace matky, zaprazene polievky, mrkva a mrkvove stavy,...a urcite vselico ine...ved si potom este poradime, co komu pomaha....nie?

strasska
21. jún 2010

@meruska
@oacka ale uplne najdolezitejsie je prikladat, prikladat a prikladat

meruska
21. jún 2010

@katkaking aj caro kava? tak ta mi celkom chuti 🙂 som rada

meruska
21. jún 2010

ozaj co je spravne prikladat vzdy ked pyta ci ho naucit na tezim, cca kazde 2 hodinky by ,al len papat

katkaking
21. jún 2010

@meruska ano, to mam vyskusane...vzdy rano som si navarila za dzban caro s mliekom a za dzban caj pre kojace matky a cely den som to popijala...a aj ked som nemohla kojit nejaku dobu, som len odsavala a mala papala moje mliecko, vzdy ho bolo dost....

meruska
21. jún 2010

pisem ako mongol... 🙂 alebo ho naučiť na režim a krmiť napr. pravidelne každé 2 hodinky

nika23t
21. jún 2010

@meruska Vraj prikladat vzdy, ked pyta. Ze dieta vie lepsie, kedy potrebuje papat a kazde je individualne...

zrzulka
21. jún 2010

vineu ale vybublinkovat

ja som pila len caj a vineu a hektolitre vody

strasska
21. jún 2010

@meruska ja som skor za to, aby si Timkovi dala mliecko ked si vypyta, lebo postupne si aj tak vytvorite rezim, ale aspon zo zaciatku nepozeraj na hodinky

oacka
21. jún 2010

@meruska vraj je teraz taký trend,že vždy keď pýta,že malé dieťa nemá režim...hovorila laktačná poradkyňa,že to netreba riešiť a dopriať mu,kedy chce...

nika23t
21. jún 2010

@meruska Mozno aj preto tolko zien tak rychlo prejde na umele mlieko, lebo babatku nestaci pit raz za 3 hodiny a mama si hned mysli, ze ma slabe mlieko (co je vraj tiez nemozne, kazda zena ma vraj dobre mlieko) tak zacina prikrmovat umelym.

meruska
21. jún 2010

@strasska vďaka...už len veriť že bude čo Timkovi dať 🙂

strasska
21. jún 2010

@meruska urcite bude, len nemozes ocakavat od zaciatku ze budes mat hektolitre...v nemocnici budes prikladat vzdy ked bude revat, hlavne nepocuvaj sestricky, ktore ti budu rozpravat o 3 hod. intervale...a ked uz fakt nebudes vladat, tak im ho odnesies a oni ti ho dokrmia. svet sa nezruti, ty naberies sily do noveho boja a ked ti ho prinesu zacnes odznova

strasska
21. jún 2010

@meruska ale to som pisala aso o extreme.
Ja som velkou zastankynou dojcenia a aj fanynkou, ale priznam sa, ze v nemocni, som chodila s malym po nociach po chodbe, aby zaspal a nereval a na prsniku som ho mala kazdu hodinu. Nevedela som, ci mam malo mlieka, ci zle kojim abo co...tak som ho s placom odniesla sestrickam (pre mna to predstavovalo strasne zlyhanie a vycitky svedomia) nech prikrmia a rano mi povedali, ze nic nevypil ale asi 5 min. poreval a potom zaspal. 😀

strasska
21. jún 2010

Tak som si povedala, ze sa nebudem takto stresovat a aj keby som ho mala sem tam prikrmit, tak sa svet nezruti...a cuduj sa svete vlastne Misko umele mlieko vobec nepoznal, ani flasu sme ziadnu doma nemali.
A kojila som ho furt a veeeelmi casto a na prsniku bol aj pol hodinky a na prvej poradni sme zistili, ze pribral cez kilo, takze uz som vedela, ze tie revy nie su z hladu a kojenie som prestala riesit a uz bolo super

merikac
21. jún 2010

ahojte bambulky,,prisla som vas pozriet, ci ste tu vsetky ...ako vidim, ani jedna ste sa nerozhodli dnes porodit,,,vy ste ale poslusne..teda vase deturence- paci sa im v brusku 😵 😵 😵

strasska
21. jún 2010

@merikac no zajtra je na rade Janka a mozno aj Oacka 😉

merikac
21. jún 2010

@strasska ..diky za info,,,,oacka vcera spominala, ze musi stihnut kym jej porodnik nepojde na dovcu 😀 ........
Ked tu spominate ten pitny rezim, vraj original vinea pomaha aj pri ustupe zltacky,,,ale ci to je pravda netusim.........len viem, ze niektore dievcata na porodnici ju pili...

strasska
21. jún 2010

apropo zltacka...mne moj svagor, otec 3 deti a manzel lekarky vysvetloval, ze velmi dobre je dat si pre porodom vitamin E, ze to zabrani nastupu zltacky u baba. Mali by ste to zobrat 4-2tyzdne pred porodom, 1 tabletu na 10kg vahy. Ze im to poradila nejaka ich znama gynekologicka zo zahranicia.
Vraj za vyskusanie nic nedas...pytala som sa sice aj mojej Dr., ta mi povedala, ze je to blbost, ale pri prvom tehu som to vravela aj mojim 2 tehu kamoskam a oni to tak zobrali a zltacku nemali.
Ja som pri mojej vahe nemala odvahu zobrat tolko tabletiek, a nemali sme zltacku tiez, 😀
No ale mozno to fakt posobi, ktovie...nechavam na Vase zvazenie

lenkaaninka
21. jún 2010

ja ked som kojila tak som jedla všetko s mierou a vineu vybublinkovať a to tuším zrzulka písala...kojila som ked si deti vypýtali a v noci sa iba raz budili tolko im stačilo moje mliečko ...mlieko nieje slabé iba sa mení jeho zloženie... 😉

tinka349
21. jún 2010

uz som popridavala moje najnovsie ulowky do albumika MOJA BAMBULKA A 9 MESIACOV ak budete chciet pozriet 😀 taaak sa tesim ako mala , ze uz kompletizujem vybavicku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre