Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunnygirl
24. júl 2010

@noemarta tak aj na teba dnes myslíme, drž sa 🙂

sunnygirl
24. júl 2010

@bellablonde tak aj ty si ešte kinderko?

sunnygirl
24. júl 2010

@kristip aha, ďalšie kinderko 😉

sunnygirl
24. júl 2010

@drievko tak aj ty si ešte kinerko? 😨 , tak nás je tu ešte dosť

sunnygirl
24. júl 2010

@drievko som sa kopla, veľká gratulka.

Všetkým gratulujem, želám rýchle zotavenie po fyzickej aj psychickej stránke a nám kinderkám, aby sme to už mali za sebou a nech to dobre dopadne. A maličkým veľa veľa mliečka a zdravíčka. Držte sa mamičky a budúce mamičky 🙂

miki060707
24. júl 2010

@mirka285 tak to Mirka máš veru pravdu, ja sa tiež na nič nemôžem sťažovať, mala som šťastie, že ma nebolela hlava, že som začala chodiť, že rez vyzeral dobre, že malý nemal žltačku, no jedine v tom kojení som nemala šťastie, ale to neovplyvníme, no nie, hoc by sme moc chceli, podprdy nakupené, mastičky, čajiky, homeopatika, vložky do podprdy.....ale ti poviem, keby som rodila o 3 dni, alebo by si sestričky vymenili smenu, veru by som bola aj ja sklamaná, maxi sa chcela len vyrozprávať a podeliť sa o zážitok, ale hadam ich čoskoro pustia a budu doma s ich ockom, tam im bude lepšie, ale v jednom má pravdu, že sa jej to stalo v nemocke a je pod dohladom, myslem kyretáž...

lumi, drž sa moja, nech to máš čoskoro zasebou a malinký nech sa má k svetu, držim ti palce a myslim na teba....

malý spí, večer nie a nie zaspať, rev jak lev, štípala ho ta červená ritulka.....a ked zaspinkal ráno, tak Sonička vstala, ale vstala som skôr, som sa najedla, reku idem si odsať mliečko, no neni tam ani desinka, ale som si to odložila, tú vzácnu tekutinu a potriem očko, lebo sa poškrábal a ževraj to ma niejaký učinok......

pekné ránko vám, dnes sme samy, ocko išiel pomôcť kamarátovi na stavbu........
a už mam vyvešané prádlo a ožehlené, dobre sa ochladilo, čooo? hneď sa lepšie dýcha 🙂

katarina7777
24. júl 2010

@maxara to mi je luto co si si zazila, my sme mali tiez komplikacie pri porode, aj zltacku a velmi vela zalezi od personalu. Ja som bola v nemocnici 12 dni takze uz som poznala vsetkych, mna najviac stvala moja bezmocnost, lebo som musela byt mila ku vsetkym aj ked par ludi z personalu by som najradsej poslala do riti, ale kedze som nevedela kedy nas prepustia musela som si zahryznut do jazyka...co teda nieje velmi moj styl....navyse ku koncu mi uz z tej nemocnice zacinalo sibat 😠
Zelam ti aby ste co najskor boli s Ninkou doma a uzivali si malicku spolu s manzelom ... a my sa tesime na tvoje zabavne prispevky ako vam to spolu pojde 😉

katarina7777
24. júl 2010

Som zabudla popriat krasny den vsetkym maminkam a tehulkam co dneska rodia lahke porody. 🙂

kkubekova
24. júl 2010

@maxara poklad, tak ty si to mala este horsie ako ja - skoda, ze v nasich nemocniciach to je ako to je, ale vydrz - uz o chvilu pojdete domov a vsetko bude OK. ty si oddychnes, tm bude s tebou a budete si uzivat spolocne dni s Ninkou
myslim na teba

kkubekova
24. júl 2010

Krasne studene rano prajem - baby konecne sme prisli na to, preco malastale place, resp. mrnka, chce papat skoro kazdu hodinu a malo spi - mala bolesti bruska, resp. koliku - ako som uz pisala, doktorka nam kazala uzivat Espoumisan - 2x denne 15 kvapiek a 3x denne 1kvapku Biogaia na bradavku pre kojenim, aby sa jej to dostalo do organizmu a predstavte si - prespala pekne noc zo stvrtka na piatok a vcera cely den a celu noc - budi sa na kojenie, je s nami chvilku hore, pekne bez placu sa prebalime, pohrame, pasieme koniky a zase spinka - az si myslim, ze nam ju vymenili

- caste kojenie vraj sposobuje detickam este vacsie bolesti brucha - totizto netahaju mliecko,ale vzduch a potom maju problemy s crievkami - neviem ci je najlepsie pchat do takeho maleho dietata kvapky a lieky, ale ten plac a jej uboleny vyraz v tvari sa uz nedal vydrzat - inak vraj koliky vymyznu okolo 3 mesiaca, tak uvidime

janka_michal
24. júl 2010

@luminkasp no uz sa tesim ked sem napisem, ze je malicka na svete a kolko meria a vazi..a dufam,ze budem pisat o porode len a len v dobrom...
@maxara mala si to veru strasne a obdivujem ta,ze aj napriek tomu vsetkemu sa na to pozeras s nadhladom a vnimas to tak ako to vnimas...mysleli sme na teba vsetky...ale mala Ninka ti to vsetko teraz urcite vynahradza.. 🙂 drzte sa

denisse
24. júl 2010

ahojte zeny ... tak konecnesa trosku ochladilo a oddychneme si od tej horucavy ... 😝

chcela som sa vas opytat, ci niektora odsavate alebo odstriekavate trosku mlieka pred kojenim ... ja mam teraz vacsinou tak naliate prsniky, ze mala nestiha prehltat a zakuckava sa mi ... ja mam z toho fakt strach ...
a vcera asi hodinu po kojeni lezala na boku a vygrcla dost mlieka .. aj nosom jej to vyslo ... tak som sa tiez zlakla, ale snad to nic nie je ...

@maxara
ty si uzasna ... napriek vsetkemu si si na tom uz nasla spustu pozitivneho a verim, ze ked budete doma vklude, tak to negativne uplne ustupi do pozadia a uz si budes materstvo len uzivat ... drzim palce, nech vas co najskor pustia ... ninka je kraaasna ... 😉

julovky2010
24. júl 2010

@denisse - aj moj niekedy tak hltavo pije, ze potom trosku grcka... vraj je dobre dat im pocas kojenia nejaku pauzicku. Ja by som si mala odstriekat po kojeni, aby sa mi zvysila produkcia. Ale to odstriekanie je dobre aj v tom pripade, ze mas vela mlieka - aby sa Ti nenaliali moc prsniky... Ide o to, ci Ta bolia, ci su tvrdsie...

@kkubekova - mne dala doki na koliku kvapky infacol, to sa da len jedna kvapka pred kojenim a ucinkuje 24 hodin.

nika23t
24. júl 2010

@maxara Och moja, az mne sa chcelo plakat, ked som si citala, ako Ti to vsetko prebiehalo... Neboj, o chvilu si doma a co sa tyka personalu, ser na to, v nemocnici aj tak staznostami nic nedosiahnes, tam si drzia svojich, aj keby neviem co robili. Ale prajem vela vela sil, aby ste to este chvilu vydrzali, kym sa to da do poriadku.

bambola
24. júl 2010

@dugyna mam rovnako pozitivnu skusenost s antolskou z pred dvoch tyzdnov 🙂

mojalili
24. júl 2010

jejda kocky, v tej Pravde ako spoznavam vase deticky, aj Maxina Ninka tam je 😵 😵 😵

My mame dnes den svina.......ulakany, neviem ci prdiky, ci len ta zmena počasia tak vplyva...pomasirovala som brusko, pocvicila, dala som mu Espumisan, nakojila, dala do perinky a spi mi na pravej ruke .

mojalili
24. júl 2010

@maxi - UZ NECH STE DOMAAAAAA....bude lepsie... 😉

23bambuliatko
24. júl 2010

@sunnygirl no hadam nebudem cakať až do 31.7. ....uvidíme čo nám povedia v pondelok

Babule čo rodíte dnes...držím palčeky, aby bolo čo najmenej takých zážitkov ako mala naša Maxi ☹ chudatko vytrpela si si to statočne!!!

aalexis007
24. júl 2010

Ahojte, poradte mi - čo mám robiť aby som mala viac mliečka. V noci sa mi celkom pekne naleju prsniky a maly ich potom rano vypapa, ale cez den su take nejake prazdne. A v poslednom čase maličký nejako viac plačká po napapaní, asi mu to nestačí. Ja nechcem aby som prišla o mliečko ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Vždy ho kŕmim iba z jedného prsníka a papká ani nie 10 min. A pýta si tak každé 2 hodiny a niekedy si vypýta aj skôr. Už som z toho nešťastná. Hrozne sa bojím aby som neprišla o mliečko. 😢 😢 😢 😢 😢 😢

miki060707
24. júl 2010

@mojalili môžem sa spýtať, ako su natom tovje ručičky???? už to zmyzlo, nebolia ťa??????

janka_michal
24. júl 2010

@sunnygirl kedy ides rodit?mna to caka zajtra

mojalili
24. júl 2010

@miki060707 MIki, je to ovela lepsie, lava ruka je tak na 95% OK, ale prava opet vcera zacala meraviet, neuchytim zase tazsie predmety do nej a jemna motorika je opet na 60% funkcna. V auguste mam ist na elektroliecbu, pustia mi elektriku do tych ciev a budu zistovat priechodnost, teda ak sa to nezlepsi.....takze tam pojdem.. 😒 LEkar tvrdil, ze je to uz nastalo.... ☹

mojalili
24. júl 2010

@aalexis007 Ja kojim z oboch prsnikov na jedno kojenie, tym podporujem, aby sa v oboch tvorilo mliecko. 3.t zivota je prva laktacna kriza, druha (horsia) bude v 6.t, ide o to, ze babatko si zacne viac mliecka pytat a prsia si musia zvyknut na to odburavanie mliecka.......ako predist??? To nevadi, ze si pyta kazde 2 hod, aj ked kazu hod....cim viac saje,t ym viac sa mliecka tvori.....ked som nemala mliecko (Teda mne sa zdalo), vypila som 1,5 l vody naraz.....proste najest sa, vela pit, homeopatika, Vinea, spanok......toto vsetko podporuje tvorbu mlieka.....a na 1. mieste je jednoznacne kojenie.....takze vydrz, zlepsi sa to..... 😉 😉 😉 My sme prave prekonali rastovy spurt v 6.t , a mame opet mliecka dost... 🙂 🙂 🙂

bellablonde
24. júl 2010

aaahojte 🙂
@janka_michal jani takze zajtra idete na to? no super, drzim palceky 😉
@sunnygirl veru sunny budeme spolu uzatvarat julovky, uz nas zostalo naozaj len zopar ...

MAXINKA mojka drz sa, dobojuj to v nemocke nejako a domka s krasnikom uz bude len a len super...fakt ta obdivujem, ja uz by som asi bola z takych pomerov na prasky ☹

@aalexis007 neboj o mliecko neprides len tak, ked si bude Filipko pytat viac papat - co o chvilu zrejme bude, tvorba sa upravi smerom nahor, ono to naozaj funguje na principe vacsi dopyt - castejsie prikladanie - vacsia ponuka.
Pozri aj tuto stranku, je tam kopa vybornych rad

http://dojcenie.wordpress.com/ako-dojcit/ako-po...
no inak ja som to mala take ako ty, v noci prsia naliate ako sialene a cez den len take handricky, ale stacilo mu... 😅

bellablonde
24. júl 2010

a inak co robite kocky?
ja som sa pustila do upratovania, periem postelne pradlo, vonku su nadherne oblaky a sviezi vetrik 😀
parada,

alllexa
24. júl 2010

@aalexis007 - mne hovorili, ze si mam po kazdom kojeni odsat, tym sa bude tvorit viac...

drievko
24. júl 2010

@sunnygirl 🙂 veru uz aj ja mam ciculku mojku na svete!
Nemate niektora skusenosti so zabkou v pusinke? co vam pomohlo? A pravdepodobne to mam aj ja na bradavkach lebo mam na nich nepekne prasklinky ☹

drievko
24. júl 2010

@tadotami
@jaruska8 vdaka za radu a kedy sa to nalievanie prsnikov ustali?

leanax
24. júl 2010

@janka_michal joj už zajtra to budeš mať za sebou tak držím silno silno palce. Ja som bola v piatok u doktora už aj s taškou poslal ma na oddelenie kvôli tým vyrážkam, ale z tade ma poslali ešte domov, že oni s tým nič nevedia robiť. Tak som sa dohodla s lekárom, že ak to svrbenie bude horšie do pondelka tak aby som v pondelok ráno prišla a vyvolajú pôrod. Ešte nie som rozhodnutá, ale asi pôjdem, lebo do stredy zošaliem z toho svrbenia. Už aj mm je zo mňa nervozny ked ma vidí ako sa silno škriabem a aj na pohľad to škaredo vyzerá, červené fľaky-vyrážky po celom tele ☹
Ukľudňujem sa, že na ďalší víkend už možno budem aj doma s malou 😵 Tak ešte raz zajtra veľa veľa sily a nech všetko dobre dopadne. Budem na teba myslieť. Potom daj vedieť ako bolo a aká veľká je malá 🙂

ericica
24. júl 2010

ahojte tak mam chvilu klud aj ked mala bude co nevidiet hore.....noc sme mali uzasnu pekne spinkala klop klop....ale cez den to bola katastrofa. 😒 boli sme zobrat starsiu dcerku k mame na par dni a mala tam vrieskala odusu a nie a nie ukludnit aj cestou domov uz bola cela fialova ale nechcela som ju brat von z autosedacky....doma som jej dala 8 kvapiek espumizanu a ako by ju pretalo zaspala....spala vyse hodiny a ked sa zobudila som ju nakojila a spi dalej.
ja si myslim ze tie place mozu byt aj z toho ze ked sa napraskaa nezaspi a place a o hodinku ju dam zase na cici ze ju moze trapit aj to predosle kojenie a nestravene mliecko nemyslite,preto dr stale hovori ze dodrzat dve tri hodinky lebo potom ju trapi brusko z toho nestraveneho....co si myslite???
inac straaaaaasne mi chyba starsia dcera je prvykrat prec a aj cez noc bude ideme pre nu az v nedelu vsak mi srdce dovtedy pukne 😝 😝 😝 😝 😝
@maxara pekne si to napisala az mi slzy vyyhrkli ked si pisala o tom co ti hovoril manzel po porode malej 😢 😢 😢
@drievko vitaj doma aka je mala???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre