Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

nina88
10. jún 2010

Dobré ránko... Juj dievčatá, keby ste ma videli,neveríte... Ja som ožila! Nechcem to zakríknuť,ale mne je tak dobre... Odkedy sa snažím každý druhý deň plávať,ani tá panva tak nebolí, no ideálny stav... Dnes idem do poradne, dúfam,že všetko bude ok...

Mojali gratulujem k malému!!! 🙂 🙂 🙂

agika1982
10. jún 2010

@nina aj mam dnes poradnu...pak budes chopdit kazdy tyzden ci este pojdes za dva tyzdne a az potom??

nina88
10. jún 2010

agika to uvidím ako ma objedná, dúfam,že až za 2 týždne, nerada by som tam strašila každý týždeň, podla mňa je to zbitočné, keď sa cítim dobre,nie,?? 😨

cigaretka5
10. jún 2010

@alllexa No ja som tiež procare v Ružinove na daxnerovom a chodím k dr vaclavovej a úplne iný prístup ako Gazo a gavornikova. Vezme má vždy na čas, výsledky sestricka vždy telefonuje a odpovie na všetky otázky, fotky mám
zo všetkých utzv a to mi ich robila na každej poradni. V
minulosti som chodila k marsikovi a ten mal riadne v pazi, cakacia doba u neho tri hodky bola v norme, tak som mu jasne povedala že toto nie je systém s akým som spokojná a ochotná platit. Asi som nebola jediná lebo mu nepredlzili kontrakt a miesto necho vzali fakt pohodovu lekarku.
Čo sa týka objednavania - nikdy nevolam skoro ráno a skoro vždy má vezmu na tretie zazvonenie a nikomu nič nevysvetlujem skratka potrebujem vyšetrenie.
Baby je slobodna voľba lekára tak si vyberajte a ozvite sa keď sú na prd
inak prístup nezmenia ........

cigaretka5
10. jún 2010

@nina88 No mna objednáva každý týždeň a ja som
celkom rada

nina88
10. jún 2010

Cigaretka: jasné, veď keď ta to ukludní,tak je to fajn... 😉

agika1982
10. jún 2010

@ninka pravdupovediac aj by som bola rada,keby ma objednavala uz kazdy tyzden.....sak uvidime...hlavne som teraz zvedava ako je otocena mala a kolko vazi

mojalili
10. jún 2010

Dugy - je paradny, ze spinka, len niekedy je to naskodu, lebo fakt mi da riadny problem ho obudit aby sa napil. AKoze vraj sa deti nemaju bodit, ale lekar nariadil ho obudit, nakolko ma stale zltacku a tie deti su spavejsie, potom by malo papal a v takomto horku by bol aj dehydrovany...

Kocky, inak 56 cislo nam je dobre, 62 velmi velka este, takze mam problem,ze mam malo 56tiek, alebo su ruzove. Tiez som jelen z toho, co mu obliect, aby sa nespotil, zase je to tyzdnove babo, ako holotrt nemoze byt...no hruuuuuza 🙂

A este nieco, taky poporodny postreh, co mi vyhodil na hoci MM - malo jem, skoro nic....neviem, akosi mi nechuti, nestiham, neviem, i ked musim, to zase viem ze kvoli mlieku musim. Ale vypila by som vodovod, stale pijem cistu vodu z vodovodu,najlepsie. 🙂

janulienocka
10. jún 2010

ahojte bymbulky, @nina88 mame rovnaky termin, ja som mala vcera poradnu po 3 tyzdnoch a dalsiu mam uz buduci tyzden, takze uz budem asi kazdy tyzden, mne osobne by stacilo aj za dva tyzdne ale co uz ... 😒 a v pondelok pojdem do nemocky na monitor, a to budem uz asi tiez akzdy tyzden ... tak drzim palce, nech poradna dobre dopadne, aj tebe @agika1982 😉

mojalili
10. jún 2010

@denisse Deni, priznaky su velmi podobe, az iste, az na to,z e mne trnu vsetky prsty, la ak vyrovnam ruku, tak ten nerv pokracuje hore do chrbtice. Maminka mi uz 2x masirovala chrbat, kde nasla zdureniny pod lopatkami a ja citim,ako mi odtial vyraza tiez ta bolest, okrem tej co je pekne popisana v tom clanku. Ked m masiruje chrbat, sak som myslela, ze sa zblaznim... ☹

janulienocka
10. jún 2010

ahojky mojalili, to som mala aj ja po porode ze mi tie prve dni vobec nechutilo 😕 , to potom tie kila idu bleskovo dole ... to je super ze je maly taky dobrucky 😵 som zvedava aky bude tento nas, Palko bol anjelik, tak by som to zas brala ... inak v noci mame horuco, skoro vobec som sa nevyspala 😢

robika
10. jún 2010

Ahojte takze dnes bude otrasne teplo, ale velmi dufam ze to vydrzim...
@mojalili je super ze malicky pekne buvka, ved keby stale plakal, to by bolo horsie... dakujeme za dobre rady, je to fajn, ze nam neskusenym radis, lebo ja sa viac a viac bojim toho co ma caka a ci budem vediet co robit...
a ako teraz maleho obliekas, ked ste doma? ja som vcera rozmyslala, ze co by som z toho oblecenia co mam dala malemu a spinka v noci ako? cim ho zakryvas?
a ohladne zavinovacky, pouzivas ju aj v noci ked je tak velmi teplo?

prepac za tak vela otazok

nina88
10. jún 2010

Tak asi aj mňa dá každý týždeň už... AKo mne to nijak nevadí, len neznášam to čakanie tam,ale to asi všetky... 😒
Ja spím vďakabohu výborne...
Jani to sranda,na deň rovnaký termín, dajme stávku, ktorá pojde skorej... 😀

lulu1983
10. jún 2010

@cigaretka5, @alllexa: dr. vaclavovu mam aj ja, mozem len odporucat, je skvela 🙂

mojalili
10. jún 2010

No na noc som zvolila jemnu variantu, len bodynko, a ako v nemocnici ma okolo noziciek len prehodenu plienku a je v perinke, nic viac...nadranom ho trosku prikryjem perinou z postielky,ale len trosku. Cez den mame body a dupky, a sme v perinke, ale teraz je nahaty v kociku pred oknom, kde sa vyhrieva na slniecku 😉

Zavinovacku pouzivam stale, je to super vec, aby aj muz vedel maleho chytit aj pri kojeni.....inak muz sa naucil prebalovat a aj obliekat, tak snazi sa pomahat🙂 LILI moc nepomoze, skor vzbudzuje pozornost na seba a strasne sa prilepila na mojho muza, neodtrhne sa od neho.... 🙂

janulienocka
10. jún 2010

@nina88 no mozme 😉 , ja by som chcela 3. jula (potom mi vychadza tych 270 dni aby som mala narok na matersku a vyslo by mi to okolo 500 eur co by som brala vsetkymi desiatimi), takze ja chcem 3. 7

robika
10. jún 2010

mojalili dakujem 🙂 a zavinovaciek mas kolko?
ja mam taku obycajnu snurovaciu bielu (obdlznikovu) a potom jednu na suchy zips, ale zdaju sa mi obidve take malicke... ze ci sa tam vobec drobec zmesti.... 🙂

mojalili
10. jún 2010

na ten suchy zips mam i ja, ale nezda sa mi v tom maly taky pevny. Mam jednu na doma po muzovi, (myslim teraz klasicke perinky), dalej jednu na von nosenie a k doktorovi a jednu na krst.. len neviem, ked bude cim dalej taketo teplo, este 2tyzdne a uz asi nepojde do perinky, takze vam bude treba max. jedna a mozno na krst....

TEraz jed ideme von tak maly je v perinke a mam vrch kocika, aby nefukalo na neho....

nina88
10. jún 2010

Ja 2.7.... 🙂 Lebo dcéra je 7.2. 😀 😀

Ale ja tak nejak vnútorne cítim (neviem prečo) že sa narodí 14.7., tak ak to tak bude, vyhláste ma za bosorku... 🙂

petrap001
10. jún 2010

dobre ranko zienky,no ja som mala strasnu noc zas a znova 😠 strasne ma pichalo ked som sa snazila obratit.ja neviem ci preto ze maly je tazky alebo to bol zaludok alebo oc 😕 😕 ale dost hnusna bolest.ale ked vstanem tak vsetko ok.len cez noc ma stale take polohy ze normalne si myslim ze mi streli brucho 😀 ako keby sedel taky obrovsky hrbol rovno cez stred pupka 🙂 a po bokoch nic 😀
@mojalili jooj ako ti zavidim uz uz mas malinkeho doma a uzivas si ho..mala asi aj trosku ziarli co?? musi si zvyknut,ze teraz sa budes musiet venovat aj niekomu inemu nie len jej 🙂
niekde som aj citala ze ak mate psa a tak pride dieta,tak ze aj pes vie ziarlit a vynucuje si pozornost.sorry ze tu porovnavam deticky so psami ale ja zatial ziadne nemam,len psa 😀 😀 😀 ale ten nas si uz zvykol,ze velmi o neho zaujem nejavim a uz je vacsinou cely den vonku a dnu len spi a uz ani nikde nechodi po dome koli jeho chlpom 😠 😠 😠 najradsej by som ho oholila.chudak,ako by vyzeral 😀 😀
inac aj ja mam dnes poradnu,tak som zvedava co mi zasa ti mudrlati irski povedia 😝

johanka331
10. jún 2010

caute tehulky, vcera som bola naposledy v poradni na poliklinike som v 36 .týzdni, robili mi výter z pošvy akože neprijemné, celý den som bola ako omáčka. Ze dnes si mám zavolat do nemocnice a objednat sa na buduci piatok, že tam býva velká fronta. Už to máte niektorá za sebou, mám im tam aj niečo špeci povedať do telefonu, alebo len klasika ze sa objednavam. dajte vediet

drievko
10. jún 2010

Ahojte maminky ! Prosím poradit od vcera mi je dost blbo-kruti sa mi hlava a hlavne ked otacam hlavou! Neviem co mi je a mam to aj ked spim ! Bola som aj u dok. a nic konkretne mi nepovedala!

robika
10. jún 2010

@drievko nemas to z chrbtice, ked mas nieco zacviknute v chrbtici moze sa nielen hlava boliet ale aj sa Ti tocit, mna tiez velmi bolieva, tak mi obcas mm iba tak trosku postlaca, aby mi to preslo a vtedy sa mi velmi ulavi...

adka1311
10. jún 2010

@drievko nemas nizky tlak????
lebo ja to mavam z tlaku a pomaha ked veeeela pijem - aj tri litre vody denne....

adka1311
10. jún 2010

@drievko skus napisat IP dugyne - alebo adeleine...oni ti mozno poradia lepsie....su to odbornicky 😀

saperlipopette
10. jún 2010

@petrap001 Ahojky. To o tom, ze pes moze ziarlit je pravada. My tiez mame 9 mesacneho kokrspaniela a na pripravke nam vraveli, ze mu treba priniest este pred prichodom z porodnice malinkej veci, ocuchat aby si zvykol na jej vonu...Tak uvidime ako to bude prebiehat 🙂
A Vy mate akeho havina? 😎

drievko
10. jún 2010

Vcera som bola u dok. tlak som mala ok. bola som aj u krcnej ze aj tam vsetko ok tak ja neviem najhorcie je ked otocom hlavu z lava do prava a opacne brutalne krutenice ! ked vstavam s ppostele tak sa mi netoci a aj chodit mozem v pohode fakt to len ked otacam hlavou a najhorsie je ze ked spim tak sa otacam z jedneho boku na druhy a mam total kolotoč az mi je zle!

kafoditka
10. jún 2010

Caute fesandy, tak som sa vratila z poradne. Po hodine cakania pred ordinaciou vysla sestricka a zahlasila, ze pani doktorka je po nocnej a ze nepride... 😒 Tak idem zajtra zas..

Dnes trosku vybehneme na nakupy s mm, inak mam pred sebou vikend, ked budem sama doma, jupiiiiiiiii 😀 😀 😀

kafoditka
10. jún 2010

@drievko ja som toto mala tiez a podla mas nizku hladinu zeleza. Treba si nasadit zelezo a hned sa ti polepsi, uvidis..

drievko
10. jún 2010

@kafoditka a hned ti to zabralo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre