Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

nina88
7. júl 2010

@agika1982 tento spôsob považujem za celkom prirodzený,lebo ak by malý nebol pripravený, nepomohlo by to...
Muž pracuje vo Viedni, chcela by som rodiť cez víkend, aby sa nezabil cestou, lebo on je blázon, no a vzhladom na váhu melého, uprednostňujem tento víkend pred budúcim... 😉

petzi
7. júl 2010

@izira Dobre ranko, no ja som mrtva dnes totalka,ale oproti noci ,som ako v raji...
No a preco ty ides v piatok do nemocky?? Co stvaras? Utieklo mi nieco??

petzi
7. júl 2010

@alllexa noo ty mas problem teda, ze o 10cm...ved to mas v pohode,
po porode si oblecies suknu,budes vetrat 😀 a aj tak bude teplo, co by si chcela cez
leto nosit.
Ja som si teda nohy nemerala,ale ani sa s tym nezapodievam uz radsej,ved by ma hlava
bolela este viac...tak si to nevsimaj, zase schudneme... 😉
A ako sa dnes citis?? kontrakcie?nic?

izira
7. júl 2010

@petzi dobre ranko 🙂 nuz pomaly sa otvaram.. lekar vravel, ze to moze byt aj skor... ale v piatok mam prist aj s vecami do poradne. Verim tomu, ze vie o com hovori 🙂 obnovili sa mi aj kontrakcie - slabe ale su...
predpokladam, ze sa to do piatka rozbehne.

petzi
7. júl 2010

@agika1982 vies preco to nina88 riesi?lebo nas chce vsetky predbehnut 😀
potvorka jedna a ona nemoze predsa rodit cez tyzden,lebo sa boji,ze sa jej
manzel po ceste s Viedne zabije, jaso pojaseny....
Pravda? 😀
@nina88

petzi
7. júl 2010

@izira
jaaaj, tak preto, no mne sa kontrakcie obnovili tiez slabunke,ale teda dnes rano sa
mi tak brucho 3 krat stiahlo,ze som cumela ako blazon.nebolelo to , iba sa mi tak
stiahlo,ze som ho skoro ani nevidela, no neviem,ale ak sa mi tzopakuje ,pojdem do nemocky
nech mi ovedia co tomam,
A celu noc som horuckovala,potila som sa, vracala a srackovala, migrena ako slak, tak somm ziva
mrtvola.este ze mam takeho nadrzaneho mm, tak ma znasilnil,ze mi to vsetko preslo, no hlava ma
uz len pobolieva,tak to musime zopakovat, ked pride s prace...
Inak mne to sex asi nepohne,mam taky pocit, lebo mi sexujeme aj 3 krat denne a nic...a to sme teda
ako na divokom zapade,tak ja sa zblazdnim,ak to nebude na termin....moc som si to priala....

nina88
7. júl 2010

@petzi 😀 😀 😀 Ty si expertka... 😀 Vypime ten hnus naraz a uvidíme čo to spraví... 😉

izira
7. júl 2010

@petzi Sex vazne pomaha.. 🙂 to je podla mna asi ten najlepsi spustac..a potvrdil mi to aj lekar vcera na kontrole 🙂 nuz tak... 🙂
Nemas tie migreny z krcnej chrbtice? pred porodom to cloveka moze obrat o dost vela sil...

alllexa
7. júl 2010

@petzi - tak suknu asi tazko obleciem, ked budem mat v pase o cca 15 cm viac a na bokoch o 10 cm viac ako predtym. To su aj dve konfekcne cisla, ak nie viac. To jedine tehotenske oblecko.
Akurat v pondelok som sa stretla s kamoskou a ona bola vzdy uplne stihla, pred porodom 47 kg, cez tehotenstvo nabrala asi 12 kg, a teraz mesiac po porode ma asi 53 kg. A stazovala sa, ze si musela kupit nove veci, lebo nezapne svoje povodne nohavice. Pritom uplne v pohode vyzerala, ani brusko nemala nejake vyrazne.
Kontrakcie stale necitim, idem na chvilu von, musim sa prevetrat, boli ma hlava...

@izira - tak Ty uz si "za vodou" - mas svoj termin, co je super. Aspon vies, ze uz to nebude natahovat.

maxara
7. júl 2010

Dobre ranko..
no ja uz mam dnes za sebou Kramare. Bola som u anesteziologa vybavit EPI a zaplatit, aj za mm pri porode. Tak som si urobila fajn vyletik v kabriolete a som z toho taka vytesena.. 😀 tiez som chcela rodit dnes, ved taky pekny datumik tu mame, no ale Ninka sa nechysta veru. Vobec ma nepocuva ☹ ale zas asi este nie je ready. Takze ostavam pokope. Zajtra idem na poradnu, tak som zvedava, co mi dr povie. Najblizsie terminy sa mi pacia 12teho - to ma Ninka zaroven meniny a ja som mala krstiny, takze to, alebo 13teho, co by bolo mesiac po mojich.. a potom az 25teho, takze ... neviem.. ale kedze som obria, uz by som aj sla na vec..
Teraz doma som si povedala, ze sa pekne upelesim ku konikovi, pekne si vylozim nohy a psi jak zaculi druhe kreslo pri kompe, tak v momente sa nominovali nanho. Ibaze oni su dlhe klobasy a to kreslo je pre oboch male a nehovoriac o mojich nohach, ktorym ostalo len operadlo, no a ta kozenka LARA ma tu hypnotizovala, nech vyhodim Basa, az ma nasrala.. Hadajte ako to skoncilo.. Ano, nohy vylozene nemam, psi si vegetia, jednemu visi hlava z kresla a jeden je skruteny v total neprirodzenej polohe, ale hlavne ze obaja chrapu jak najati.. A moje noy si puchnu pod stolom, ved co budu.. 😠

maxara
7. júl 2010

@strasska @miki060707 myslim na vas a drzim palce.. 😉

izira
7. júl 2010

@alllexa ano.. a dufam, ze to pojde... lekar je skor za prirodzeny porod, tak uvidime...ma skusenosti, tak vie ako to vyzera...akurat sa mu skusam dovolat, chcela by som vediet, ci tie bolesti v nadbrusku neznamenaju nieco vazne.. :(

mima89
7. júl 2010

babulky, dnes som bola u detskej doktorky, a povedala ze dnes pride k nam pozret malinku....tak reku super, dosla som domov, malu som nakrmila, potom sa 2x pokakala, ale uz chvalabohu spinka...rychlo som upratala, hodila veci do pracky a idem si lahnut....a cakat kym nepride....dnesna noc bola zla...spala som asi 2hodinky dokopy, malinka furt poplackavala....

cigaretka5
7. júl 2010

No mne dnes ráno na vizite lekárka zakázala papat tak
som sa psychicky pripravila a pred 5 minutami
ma poslala sa najesť takze som sa skoro zrútila. Nenavidim takéto zmeny. Človek sa na niečo pripraví a potom to smahom ruky je úplne inak.....

mima89
7. júl 2010

a pridala som fotecku do nasho albumiku a aj novy som si vytvorila, pozrite jaku kyticku krasnu som dostala 😉 no co, musim sa pochvalit 😅

janka_michal
7. júl 2010

ahojte kočky..ako sa mate???ja som bola dnes u dr som v 37tyzdni a som na 1,5 prst otvorena..takze asi mi ten cisarak nehrozí lebo vraj malá ma hlavicku už dole...tak uvidime ako dlho este vydrzim..vraj to takto moze byt aj do 40teho tyzdna..ale mozem rodit aj o tyzden..ako ste to mal ivy???tak uz mam obavy z porodu velmi sa bojiiim...
@maxara tak ty ides teda tou epi???co ta nejak presvedcilo ci si chcela stale?no lebo ja som bola tak na tom,ze raz ano potom zase ze nie...lebo jedna kamaratka mi hovorila,ze sa to da vydrzat a uz druhe by nesla s epi (lebo ona chcela, ale nestihli jej ju pichnut) a dalsia zase nechcela epi a povedala ze druhe len s epi..tak sa neviem rohodnut ci hej alebo nie..no tam kde idem ja tak vraj sa nemusim nahlasovat dopredu..ze ked budem chciet tak si dam a ked nie tak nie..ake su tam rizika pre teba a babo?

robika
7. júl 2010

Ahojte, zdravim vas vsetky, vobec neviem co mate nove a ako vidim, stran ste zapisali habadej...
Nas Filipko sa narodil 1.7.2010, s vahou 3760 g a 54 cm.... mame z neho velku radost
pozdravujem vas vsetky a k novym detickam gratulujem mamickam a prajem vela zdravicka...
Tu je nas drobcek ako spinka po papkani...

maxara
7. júl 2010

@mima89 mala je krasnucka, taka drobnucka 😵 a super ze aj do juloviek si ju dala, sikulka

@janka_michal no momentalne som celkom unavena a fakt si nepamatam ani slovo z toho papiera, co som o epi citala.. ALE.. ja som bola v pondelok na monitore a pytala som sa dr., ze co si o tom mysli a potvrdil mi moj nazor, ze nic nedam za to, ked si ju zaplatim a ked mi ju nepodaju, tak mi peniaze vratia. Povedal, ze bolest pri porode je individualna, ze niektore pohodka a niektore vrieskaju jak zaplatene, kazda ma iny prah bolesti a tazko povedat, aky prah mam ja.. navyse porod moze trvat rozne dlho, priebehat rozne a tak sa neda pausalne povedat, ci je epi vhodna pre vsetky rodicky. Co je jasne.. no a este povedal, ze samozrejme je chore, ked pride mamicka s kontrakciami, zazvoni pri oddeleni a hned vyrukuje, ze chce EPI a nic ju nezaujima.. Ked som sa vyjadrila, ze nechcem ist za hrdinku, ale zas si nie som ista, ze by som si netrufla to zvladnut bez, tak mi povedal, ze oni ako lekari predsa len maju urcite skusenosti, takze ak budem spolupracovat s nimi, tak mi povedia presne ako to vyzera, mozno aj odhadom na ako dlho este, aj presne kedy je vhodne ju dat a tak a vlastne vtedy sa rozhodnem, ci ano ci nie.. Vlastne dr mi povie z jeho skusenosti, ci odporuca epi alebo sa neoplati, kvoli rychlemu postupu a tak.. Spominal aj nieco o tuhosti branky, co zena tiez o sebe nevie, takze ja som si ju zaplatila a priamo pri porode si necham poradit.
No ale prvy krat pocujem, ze by si nepotrebovala podpisat suhlas s tym, ze si poucena s rizikami.. co sa podpisuje pri plnom vedomi samozrejme a navyse k EPI musis mat krvny obraz urobeny, co u nas robia v porodke, ked to mam v knizke napisane, ze anesteziolog vyzaduje. No neviem, radsej sa informuj na to, aby si nebola zaskocena. U anesteziologa sme boli spolu 3 tehulky asi 5 minut dokopy.

maxara
7. júl 2010

@robika jeeej robika gratulka, zlaty je malinky.. hod potom jeho foto do albumu juloviek. Podla vzoru daj popis a nezabudni, ze su babatka zoradene podla datumu narodenia

janka_michal
7. júl 2010

@maxara - dakujem za info..a veru dr ma asi pravdu..vsetko je individualne a ako si pisala kazdy porod je iny..ci uz dlzkou a tak pod...no ja som sa dnes na to pytala a kedze u nas zavreli porodnicu tak musim chodit do ineho mesta bola tam moja dr a pytala sa sestricky co tam robi uz dlho,dlho a ta povedala ze nic netreba ani ziadne vysetrenia ani nic..ze len ked sa rozhodnem si to dat tak mi pichnu.ze vzdy tam je niekto kto to vie pichnut a mne sa to tiez moc nezdalo..no taketo info som dostala..tak uvidime..a ty uz si otvorena a ak ano tak ako dlho?

denisse
7. júl 2010

caute ... som doma, mala je zase dole hlavou 😕 😅
zda sa, ze sa dnes pocas monitora otocila ... na chvilku sa stratil kontakt srdiecka so sondou a sestricka musela sondu o kus posunut a tam to bolo ... no, mrvila sa tam statocne, tak sa asi otocila ...
ale nemusi to byt este stabilne, tak v piatok idem zase na kontrolu ... monitor a uzv ... dovtedy lezim doma s vylozenymi nohami ... 😉

petzi
7. júl 2010

@nina88 noo aj by som vypila,ale ked tak v sobotu a kde to ja tu vsetko zozeniem teraz?
ja neviem,ani ako sa to povie,ty sikula, som uz s tych lekarni tu na nervi,sice maju vsetko,ale
sa to vola inak ako na slovensku,tak si to tu teda uzivam....Su tak mile tie zeny,az mi to vadi..
A ja uz sa jaksi ani nikam neprekotulam,nie ze by som nevladala,to ni,ale mne spadlo brusko
tak,ze mi je kazde tricko kratke... 😀
@alllexa
No ty mas problemi moja, no vazne...Neboj budes v pohode a ta tvoja kamaratka, tak to je hviezda,
to som sa pobavila...Tak si das saty, no ved nejake oblecies, kym trosku splasne brusko a das
leginy a koselu,alebo tricka co sa teraz nosia a mas vybavene,nech si kazdy hovori co chce, nie??
Netrap sa tym a nestresuj hlavne, za chvilku to mas za sebou...
@izira No a ty mi tu pis o sexe ako pomaha, to mam teda kolko sexovat? 6krat denne a ako divozienka?
Ved mi mame taky divoky sex asi ako ninfomani a 3krat denne a nic.asi preto lebo to robime stale,ze?
Tak zvysime davku a uvidime teda...Potom ti napisem... 😀
Ale zevraj by bolo dobre,keby sa chlap do zeny spravilzevraj to pomaha najviac, nie? evies o tom nic??
A migrenu neviem s coho som mala,zvalujem to na pocasie,velmi tu vcera stupali a klesali teploty a
rychlo sa menilo pocasie,ale katastrofalne a poviem ti ,ze ja som ako blato teraz, uplne bez energie...
Slak ma asi trafi s toho....uz chcem vydrzat tie posledne dni,ved uz len 4 dni do terminu...
@robika
@robika gratulujem, je krasny fesak s neho a jake mieri, no nadhera 😵

izira
7. júl 2010

@petzi Si ma rozosmiala 🙂)) si rada citam tvoje prispevky... vravis ze si bez energie, ale pritom podla toho co pises to vyzera, ze si nabita az az...🙂
Teda aby som to upresnila, sex je fajn, nemusis zvysovat davky (samozrejme ak nemas chut...) a ano, spermie pomahaju zmakcovat a uvolnovat krcok, takze kazdopadne sa odporuca ukoncenie dovnutra 🙂
Ale mat sex len preto nema zmysel, treba si to skor vychutnat a uzit lebo 600nedelie je fakticky dlha doba :(

lenka23
7. júl 2010

@robika gratulujem, krásny chlapček... veľa zdravíčka obom 🙂

denisse
7. júl 2010

@robika gratulujem 😉

alllexa
7. júl 2010

@maxara - 🙂 to mas ale nevychovanych psov, by som si na nich vylozila tie nohy ako na vankuse🙂
Tak zajtra mas poradnu, no to som zvedava... Sa mi paci, ako si tu vyberame datumy🙂 Ja som chcela jednociferne cislo, ale to pri tom mojom lenivcekovi nemam sancu, ked nechce ist von. Do piatku sa asi nepohne. No a ked si mam vyberat z dvojcifernych, tak 10.7. alebo 12.7.

@robika - gratulujem, je zlaty, ma peknu pokozku, taky vyhladeny🙂

@cigaretka5 - Ty to tam mas teda nevesele... Takze este nevies, kedy budes rodit? Ved to je hrozne byt takto v neistote...

petzi
7. júl 2010

@izira no tak jako ja pri tom vela energie neminam, teda teraz ked mam taky kotlik, sa
moc prevalovat v postely nemozem,ale ved mm to nevadi...A kolko krat by mal mm ukoncit
vasen do mna? nech si to nejak vypocitam teda....
A nie ze by som chut nemala,mam,ale ten moj ma nejaku este väcsiu,hlavne ked sa ochladi ,
tak je jak nadrzany bejk.... 😀 mne to nevadi, pokial ma to neboli,tak je to v poho.... 🙂 😝

oacka
7. júl 2010

@denisse ty máš teda akrobatku! to aj Nela bola taká? 🙂
@petzi takže vz takto,hej??? samý sex? no tie spermie pomáhajú,obsahujú nejakú látku,čo poddporuje sťahy, či čo... my o sexe ani nechyrujeme,ale už sa neviem dočkať! som rada,že tam dole nemám nič postrihané... mm sa mi v poslednej dobe vidí veľmi sexi.....buď sú to hormóny,alebo sa už fakt neviem dočkať. 😀 😀 😀
@robika GRATULUJEM! Filipkovia sú zjavne valibuci! 🙂

denisse
7. júl 2010

@oacka nie, nela bola poslusne dole hlavou asi od 32tt 😉 no uvidime, co bude v piatok ...

katty17
7. júl 2010

ahojte babulky. som tu na skok, nakolko som skocila na chvilu do prace a nalogovala som sa na vas 🙂.
takze poradnu mam za sebou. zatial sa neotvaram, takze este sa nechystam rodit... zajtra ma caka Ultrazvuk tak som zvedavucka kolko malicka vazi 🙂
@allexa, a tvoj porodnik zatial sa nevyjadruje ako to vidi? nechysta sa na vyvolavacku? ty budes mozno rodit aj s noemartou 🙂 buduci tyzden sa stretnete na porodnych salach 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre