Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
24. okt 2010

caute baby,volajako to tu stagnuje....
@zuzik1983 mne skoncili kramy len teraz a to je moja Linda starsia od tvojej,tiez som sa cudovala preco nemam tak dlho lebo nekojim od narodenia,ale nakoniec som ich dostalakocky ja som dnes nevarila,svokra ma vcera nabalila,tak sme boli na prechadzke trosku a urobila som teraz Tiramisu 😉
@maxara tak si mala fajn vikendik 😉 ja idem zajtra ku kadernicke konecne,a aj upratovat musim...
@denisse mne mala presne tak isto chrci uz od narodenia,ale to je vraj v poriadku,to vraj vsetky babatka..a my sme tiez neni ete zaockovani,ale tento tyzden sa uz asi tomu nevyhneme..

mirka285
24. okt 2010

@adelaine tak mozno to bude tou virozou.a kolko ti stiahne ml a kolko davok?Lind vypije pat davok maximalne 150ml,ale uz mala na obed k tomu aj mrkvicku..

maxara
24. okt 2010

@mirka285 celkom hej, super to bolo.. Ninku som odisla okolo pol deviatej okupkat, "ukojit" (uspat kojenim 😀 ), dala som ju spinkat, zobrala som vysielacku a podho chlastat k susedom 😀 no ale bol doma aj synovec, ktory mal za ulohu sa na nu ist obcas pozriet. Raz mi zacala plakat vysielacka, tak som utekala domov a on uz ju mal na rukach, ze nevie, preco zacala plakat (akoze ju nezobudil on nejakym zaznutim svetla ani nic podobne.. tak neviem, nezvykne sa ona budit).. no potom som jej znova dala prsko a hned mi zaspala, no a isla som nas5. Dosli sme domov o druhej v noci, mm naliaty do vesela a spali sme az do osmej rana. Potom este do desiatej. Cize v pohode.
Inak ja si tiez myslim, ze ta ritusa co ta bolela, ze o bola zlata zila vo vnutri. Ked je to vonku, uz je to horsie, ale to asi vies. Teraz su na to velmi dobre cipky a masticky a super zaberaju. Na vnutorne cipky, na vonkajsie masticka.

miki060707
24. okt 2010

@meruska meruška, ked sa zaregistruješ, tak ti hned nič nedojde, ja som tam písala a mi odpísali, že vzorky posielaju až ked ma dieťatko pol roka, a jednej poslali 200g mleko, čo je uplne parada...a posielaju aj iné vzorky, tušim niejaké prikrmy....tak treba ešte tak dva mesiace vyčkať....

maxara
24. okt 2010

@bambola moja Nina neznasala cumlik, ale ked sme boli u Noe, nejako sa zmierila v kociku s tym, ze prso nebude a zobrala cumel.. odvtedy ho v pohode cucka. Ale iny, co mam doma, nechce ani za svet. Tento co cmula inak vyzera podobne ako moja bradavka, ked ju po polhodine zuzlania vytiahnem z jej pusky, taka placicka. Kupila som ho v DMke a je od 0 do 3 mesiacov. Skus kuknut, je taky makkucky, latexovy, ale nesmrdi.

adelaine
24. okt 2010

@mirka285 predtym pil 6x denne 160 ml, niekedy dal v noci aj 200 ml...teraz ledva po 80 ml :(
straasne malinko pije

maxara
24. okt 2010

@adelaine Mati a ake davas teraz toto druhe mlieko?

miki060707
24. okt 2010

@adelaine ahoj, mne pije 120/4odmerky/ aj teraz hami aj nutrilon, cez den každé tri hodky a v noci, tak dva krát sa zobudi, ...

@mirka285 jeeej mrkvička, ako sa tvárila, mne sona pekne hned papala, aj som sa čudovala, ja dám začiatkom novembra..

meruska
24. okt 2010

@miki060707 ja pockam, ale ty musis pockat ved to mliecko je pre teba 😉

miki060707
24. okt 2010

@meruska ale oni dávaju dvojku, tak zatial si zvykneme na jednotku, no je lacnejšie ako nutrilon, i ked som stále rozmýšlala, či mám vymeniť, ale riskla som to...

meruska
24. okt 2010

@miki060707 to je o tolko lacnejsie? ja kojim tak nemam sajnu kolko stoji ktore

noemarta
24. okt 2010

baby pomoooc, zas mi runtuje v bruchu, ja neviem co sa to deje, asi je nejaka viroza alebo cooooo 😕 😔 Miri, to mame temu coo, mna uz boli tak ritka, tak ma prehana....
Ja sa tiez chystam kadernicke v utorok, konecne a v stredu ideme na ockovanie, som zvedava, tusim nas to viacere caka tento tyzden.
Nela ma dnes tri mesiace a zas nas prekvapila, viete ako sa rozkecala, samoska tym svojim džavatom, ale ustocka spuli tak jak jej ukazujes, taka je zlata. 🙂 🙂

adelaine
24. okt 2010

@maxara Bebu

adelaine
24. okt 2010

@miki060707 on mi vypije 80 ml a styri hodiny sa tvari, akoby vypil 160 ml,
tak nechapem :(

mirka285
24. okt 2010

@adelaine a netreba mu cumel s viac dierkami?lebo moja Linda pije cez trojdierkovy...lebo ked mu to moc pomaly tecie,rychlo sa unavi a potom uz nechce tahat..

adelaine
24. okt 2010

@mirka285 skusala som uz :((( praveze cez viac dierok sa zakuckava....
tak uvidim, kedy to prejde, lebo to takto trva uz vyse 2 tyzdnov, a
pediatricka to hodila na virozu, ale nevidi sa mi to...l

oriesok
24. okt 2010

ahojte.. môžem sa pridať? síce nie sme júlovky.. ale mala som termín 3.7.2010 a malá sa narodila 30.6.2010..

mirka285
24. okt 2010

inak mala ked dnes jedla mrkvu sa netvarilo nejak extra blazene ale zbastila dost...

mirka285
24. okt 2010

@oriesok jasne ze mozes,sme tu mamicky od konca juna az po zaciatok augusta....

oriesok
24. okt 2010

@adelaine ja mám momentálne s malou tiež také problémy.. min. týždeň krásne pila 5x denne 150ml.. už sa nám podarilo aj 2x vypiť 180ml.. a teraz je nachladnutá, tak vypije len tak 80ml a 4hodky nechce nič..

oriesok
24. okt 2010

@mirka285 tebe sa malá kedy narodila?

mirka285
24. okt 2010

@adelaine a kolko ml vypije celkovo za 24 hodin?

mirka285
24. okt 2010

@oriesok mne tiez v juni,27 ho,takze za tri dni ma 4 mesiace,bozenku jak to uletelo rychlo 😕

kafoditka
24. okt 2010

Caute babule, tak uz sme doma... maly bol super, celu cestu prespal 😵 Teraz mi spapal rekordnych 240ml!! 😕 Zajtra mu idem dat mrkvicku, tak som zvedava ako mu bude chutit..

oriesok
24. okt 2010

@mirka285 jééj.. tak to ste o 3 dni starší..
mne to tiež strašne rýchlo ubehlo.. už som v podstate pol roka doma.. a ani neviem kedy to stihlo ubehnúť... uvedomujem si to len na malej.. keď ju vidím, ako rastie.. ako sa učí stále niečo nové..

adelaine
24. okt 2010

@oriesok juj, tak sa podobne trapime...
@mirka285 predtym pil okolo 900 ml za 24 hod, teraz ledva 600 ml

oriesok
24. okt 2010

idem sa opýtať, tie čo nekojíte.. aké mliečko kupujete? mi sme kupovali najprv bebu.. z tej mi stále vracala.. potom sme kúpili nutrilon, ten ju zapekal, tak sme skúsili klasický sunár a ten nám sadol.. inak som prišla na to, že malej nemôžem robiť mliečko z dojčenskej vody.. ale z klasickej z vodovodu.. tá dojčenská jej pravdepodobne nechutí.. ako som jej spravila z klasckej, tak sa hneď rozpapkala..

janka_michal
24. okt 2010

@oriesok ahoj uz som sem dlho nepisala teraz kukam akurat co preberate julovky 🙂 ja malu sice kojim ale prikrmujem ju tiez sunarom..najprv som jej davala francuzske mlieko a to ju zapekalo potom som jej dala sunar a super..neskor som jej ho rada prespisovat Hackovy no z toho sme mali zelenu stolicu a hnusnu lepivu a smrdlavu..tak som jej to zase dala na ten povodny sunar oranzovy a ten je super..ja to malej tiez robim do prevarenej vody z vodovodu ale robim jej cajik bud harmancekovy alebo fenyklovy a do toho jej to zarabam

kafoditka
24. okt 2010

@adelaine
@oriesok my sme na tom podobne.. moj Filip ma uz tyzden sopliky a velmi malo papa.. napr.: spapal 60ml a 4 hodiny nechcel nic.. potom spapal 80ml a tri hodky zasa nic.. Vobec nebol hladny. Len dnes ma prekvapil tou 240tkou.. Myslim, ze ked mu tie sopliky prestanu tak bude zasa papat pekne..

mirka285
24. okt 2010

@adelaine my pijeme 750 ml za den,ale tak snad to bude ozaj len docasne...
@oriesok ja tiez davam Sunar a som spokojna,Nutrilon jej prestal chutit...a kojenecku vodu nepouzivam ani som nikdy nepouzivala,dufam ze nikoho neurazim ale je to blbost,nevidim v tom ziadny zmysel,ved voda vo vodovode je pitna a ta nasa Bratislavska,je jedna z najkvalitnejsich,.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre