Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lulu1983
27. okt 2010

@karinnka je bud pouzivam hruby overal, alebo fusak a pod to vzdy body, teplaciky a mikinku 🙂

merikac
27. okt 2010

@lulu1983 noo, tak dobre, tvoje vyrastlo z velkeho babatka na riadne batola 😀 ...Ale inac ozaj ako pises,,vobec nieje na nom vydiet, ze by mal 8kg-

merikac
27. okt 2010

@petrap001 a ked si nedala kasicku spal ako?

maxara
27. okt 2010

Dobre ranko..
@oacka ak ta to potesi, ty si mala na hovno vecer a ja zas rano.. Misko rano odchadzal do roboty a ulutostil sa tych debilnych psov na dvore, ze urcite im je kosa, tak ich pustil dnu, nech sa zohreju. O pol hodinku na to vstala Ninka, kojili sme sa z oboch prs a stale bolo malo, tak som isla zarobit trochu UM a ked som isla pre vodu do kupelky (mam v spalni kanvicu), na chodbe som skoro slapla do hovna.. strasne ma to nasralo, tak som nahucala na tu svinu strapatu LARU a ze idem ich vyhodit. Na schodoch som sa skoro smykla na niekoho grcke plnej kosti!!!! cez tri schody.. ja som myslela, ze ma jebne v tu ranu.. tak som ich oboch vycapala po prdely a vyplestila na dvor. Utrela som grcku zo schodov, odpratala hovno, umyla si ruky poriadne, nabrala vodu na mlieko. Ked som prisla do spalne, videla som, ze Nina ma zapichnute obe ruky v tej krpatej drzke a uz aj ju natahovalo. Kym zovrela voda, ze dam jej prso.. Tak som si k nej lahla, vytasilo prso a v tom grcka na mna.. vygrcala cele moje mlieko.. Tak som sa skoro od jedu rozrevala, vyzliekla som sa a este ani ta blba kosela mi nesla tak nahlas svihnut o zem ako som potrebovala, tak som hodila papucu. Potom som zarobila, vypila ho a samozrejme, ze sa ho prezrala (dala som len 120ml ale asi este mala z toho mojho alebo co) a tak som ju otocila na brucho a vygrcla z toho este cosi.. a nie a nie zaspat.. (ona rano po papani este taha do 10tej) .. a cely cas mi cosi vadilo a vtedy som zistila, ze to co mi vadi je moj debilny pes BAS. Na dvore vystekaval ako taky dement. Obvykle ho to prejde, alebo jednoducho odide ten niekto spoza plota, co ho irituje, tak ale toto uz trvalo 20 minut, tak som si obliekla gate a isla som spravit poriadky. Nasla som po ceste pokracovanie grcky NA DEKE, co som si predtym nevsimla a ked som vysla von, tak Baso a Lara sa nahanali okolo nejakej zabludenej kacice. A stekali a stekali. Lara ked ma zbadala, pribehla ku mne, prevalila sa na chrbat a zacala skucat, Bas stekal ako ko.ot.. oboch som ich nahnala dnu, lebo nechcel prestat. Kacicu som isla spacifikovat, tak sa ma zlakla, az sa rozletela a preletela plot. Ibaze som pocula, ako nasledne naburala do plota oproti nam. Tak som isla po nu. Ako som otvorila branu, tak zrazu po chodniku okolo mna brutalne presprintovala a vbehla do vinohradu ☹ .. Ale podla bola bola domaca, bola cela cierna s bielym pasikom na chvoste a nad zobakom. A potom somisla za Ninkou a nastastie zaspinkala medzitym. Tak na nu sa uz nehnevam 😅 ..
Teraz cakam kym sa zobudi a ideme do BA sa prejst po starom meste.
@oacka PS, ja by som tvojej mame neverila ohladom starostlivosti o babatko ani slovo.. a ty uz tiez prestan stresovat, ved je krasna, rastioe, pribera.. nemas preco stresovat. Moja Nina ma sice 7820g, ale ako pise merikac, je to maly sumo, ved sa pozri na fotky co sme u noe ☹

maxara
27. okt 2010

@bambola aj my robime take lietadielko, ale na obmenu obcas aj taketo.. 😉

lulu1983
27. okt 2010

@maxara max, ja viem, ze si mala hrozne rano, ale odpust, ja som sa tak nasmiala..

maxara
27. okt 2010

@lulu1983 @cigaretka5 ja som bola predvcerom na tej poradni a mne dr povedala, ze taketo problemy pri papani, ze dvakrat cucne a rev a pod.. su zo zubkov. Zubok vlastne rastie od kosti, takze to nemusi byt este ani vidno a moze pri tom vnutornom raste v pohode narazit na nerv a to moze teda sakra boliet.. Ja som kazala aby Ninke pre istotu pozrela usi, co urobila a mala ich uuuplne ciste, nezapalene, tak mi povedala ze to moze byt zo zubkov (take obcasne zachvaty revu, hlavne pri papani). Navyse som povedala, ze som si myslela, ze to uvidim, ked budu rast a ona vravela, ze vobec nemusia byt dasienka zapalene ani zdurene, dokonca ze to moze ist tak rychlo, ze sa rano zobudi babo so zubcekom, ale aj tak pomaly, ze bude vyrevovat cely cas ☹

maxara
27. okt 2010

@lulu1983 aj ja by som sa zasmiala, keby som este teraz nemala cervene lica od hnevu.. keby mi vtedy odmerali tlak, tak by ma odstavili na cerpacku ako kompresor na fukanie kolies.. 😠

maxara
27. okt 2010

tu je moj sumko 🙂

maxara
27. okt 2010

a tu je carovna 🙂

merikac
27. okt 2010

@maxara ty sumko 😀 ,,este si nevidla sumo deti- svagrinina svagrina ma sumo a teda videla som aj ninku a aj tu malu,,,,,Ninka je rozkosna,,ty mas fakt talent na momentky 😀 ,,,,a ten popis rastu zubkov zo dna na den, sa hodi na Denisa,,ten vecer nic a rano uz ho mal

lulu1983
27. okt 2010

@maxara ninocka je prekrasna... 😵 😵 😵

maxara
27. okt 2010

@merikac 😀 .. chcela by som ,aby aj Ninke tak narastli, ale u nas to skor vyzera na ten druhy popis 😒

@lulu1983 vdaka 🙂

maxara
27. okt 2010

inak musim Ninku natret, ona ma najkrajsiu ritulu na tomto svete 😀 ked sa kupeme spolu vo velkej vani, tak ona plava ako zabiatko, tak obcas kopne nozkami a je taka kraaasna.. a ta makka rituska.. nemozem sa jej domagat 😀

maxara
27. okt 2010

tusim sa prebera, tak ja idem, chcem v ex robote obedovat 🙂

lulu1983
27. okt 2010

pomoc.. niekto ukradol vsetky julovky.. nech ich rychlo vrati spat.. 😎

bambola
27. okt 2010

dobre rano dievcata, chcela som skorej vstavat ale nejako sa mi nepodrilo kedze moja zlata krasna sa rozhodla, ze skor ako o ruhej v noci nezaspi. prisamvacku, ze ju cely den budem zabavat a nedam spat. 😠
@oacka prosim ta, tebe by fakt velmi pomohlo keby si sa na chvilku od tvojej mamy & spol distancovala. naozaj nedaj na ich reci, ked nieco povedia, jednym uchom dnu a druhym von popripade im treba povedat, ze "toto je moje dieta ja si ho budem vychovavat ako ja uznam za vhodne, vy ste svoje deti uz mali/mate svoje ste si uz odskusali" daj im najavo, ze si ochotna si ich vypocut ale , ze o konecnom rieseni a vychove rozhodnes TY. kika je krasne, zdravo prospievajuce dietatko, urcite nie je chuda a je uplne akurat. nie kazde dieta musi vyzerat ako michelinka. nasa maťka mala naposledy 5130, teraz ma max 5500, 8kilo bude mat ratam tak okolo jedneho roka, kedze jej porodna vaha bola 2900. mam stastie, ze moja mama aj mm mama sa mi do vychovy a krmenia nestaraju a len si uzivaju vnucku 😉 mozno skus mame povedat nech si malu uziva a nech ta vkuse nestresuje a tym padom aj malu 🙄

bambola
27. okt 2010

@lulu1983 😀

oacka
27. okt 2010

@bambola veď ja sa od nich dištancujem,mama vie,že si urobím po svojom,preto už len také nenápadné hlášky má - ako včera mm do telefónu, ale mňa aj to dokáže zneistiť,lebo presne viem,ako ma doma rozoberajú a robia z mojho decka nedochôdča a zo mňa krkavčiu mater,čo sa robí,že všetko vie,lebo číta internet a knihy! deti sa nie podľa kníh vychovávajú,ale podľa receptov starých mám! ale už ma to prechádza,
@maxara mi v tom výrazne pomohla 😀 😀 😀 😀

lulu1983
27. okt 2010

@oacka hej, maxara je poklad.... vie otvorit oci .)

cigaretka5
27. okt 2010

@maxara no wsi ma ukludnila ze je to zo zubov 🙂 inak mala je fesacka, a to jej davas suknicku? no ja malej najradsej davma pyzamka co sa rozopinaju od vrchu az dole a ma to aj cez den tak pohodlne ze sa nemusime trapit cez hlavicku

strasska
27. okt 2010

@oacka ty si poklad...ja viem, ze si bola nasrata, ale mna si pobavila...prepac. Ale uz mas dobry skutok aspon dnes za sebou. 😉
Tak ti chcem dodat, ze my sa s mamou furt natahujeme na obleceni...lebo moja mama by decko smarila do fusaku uz od septembra a uz od jula sa pyta, kedy dam Miskovi puncochy 😠
Stale ked idem s detmi von...tak jednym ockom prezrie, ale len tak mimochodom povie, to len tak na lahko idete? ☹ .
No take nervy dostanem...tak jej vzdy odvrknem, ze co im budem obliekat, ked bude -5, ked uz teraz im dam zimne vetrovky a zateplene gate. Ale tak ma nainfikuje, ze im potom vkuse skusam ruky, ci su teple a pod.

oacka
27. okt 2010

@strasska 😀 😀 😀 tak to vieš presne,ako sa cítim. mňa mama presne tak "nainfiikuje",aj keď rozum hovorí iné. dnes zas nechce poriadne jesť.... jedla o siedmej a potom až o dvanástej! a aj to asi 4 minúty ťahala a dosť. poprosila som ženy,nech mi napíšu koľko ich deco vážilo ako 5.mesačné a veľmi veľa z nich napísalo,že cez 7 kíl ☹ ☹ Kika je fakt malá..... tak ju naštopkám, že až! 🙂

strasska
27. okt 2010

@petrap001 som na teba myslela, ze ako zaucinkovala kasicka.
my sme mali tiez pokrok...od 10 do 02.00, potom o 4 a o 6...a bez kase 😉

noemarta
27. okt 2010

caute julovky,
tak v prvom rade som si docitala ranne klebetenie a som sa total dobre nasmiala na maxinom rannom zazitku, akooo asi by som sa na tvojom mieste nesmiala, ale teraz je z toho dobra komedia, ktora pobavila. 🙂
my sme mali hroznu noc, neviem co sa dialo s Nelou, ale ked sa nezobudila na hlad, tak sa budila zo sna, lebo oci mala zatvorene, a len sa hadzala zo strany na stranu a mrncala az do raaaana.
No a teraz sme sa vratili od doktorky z poradne, tak nase miery 6036 kg a 61 cm. Momentalne s rastom stagnujeme iba priberame. 🙂 🙂 nooo a co sa tyka ockovania, neockovali nas, pretoze, zas sa jej zbiera hnis z toho prveho ockovania, takze mame to presunute o tyzden, a ja ze uz budeme mat po tom, co uz 😒

aaale, dalsia vec, lekarka nas preventivne poslala k neurologovi, pretoze sa jej nejak rychlo zrasta fontinelka, ci ako sa to vola, baby blavacky, neviete kde by nas rychlo vybavili, lebo zevraj vsade je dlha cakacka. Dakujem.

strasska
27. okt 2010

@oacka ja ta musim zoznamit asi s 3 mojimi kamoskami, ktorych deti urcite nemali na 5 mesiacov cez 7 kil. Kolegynina dcerka mala na rok 8 kg a teraz ma 4 roky a vazi 14kg. Moj Misko ma 2 a pol a ma 16kg.

oacka
27. okt 2010

@strasska prosím ťa,nestraš ma,že moje decko bude mať ako ročné len 8 kíl, lebo ju napumpujem vodou! 😀 😀

bambola
27. okt 2010

@oacka ja stale nechapem preco by mala mat ako rocna viac viac ako osem kil, co teda asi bude mat ale ja ratam, ze nasa mala nebude mat viac ako tych 9-10. musis pozerat aj na rodinne predispozicie, ty kolko merias a muz? pozri vsak kazdy sme iny a takisto aj deti. ja ssom ako decko bola sice buclata ale uz v roku som bola ako trieska (a ostalo mi to dodnes) ved ju neprepchavaj zbytocne, pokial je spokojna a nechradne ti...nechapem 😒 to uz obezny trend dobehol aj na sr?

oacka
27. okt 2010

@bambola bábo má v roku strojnásobiť porodnú hmotnosť, takže by mala vážiť 10,2 kg. ale už sa o otm nebavme,furt o tom istom! 😀 😀 😀 😀
musím tie moje krásne čižmičky poslať naspäť...... do rici! nič moderné nemám,všetko predpotopné...joooj,takú mám blbú náladu, kedy to už prejde? ani sa mi nechce ísť zajtra do lidlu na nákup...

oacka
27. okt 2010

kedy začnete s deťmi plávať? ja už mám doma na stole leták,chystám sa tam volať... začnete v zime,či počkáte na teplo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre