Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
5. nov 2010

@denisse ja si ani podla toho uhla neviem predstavit ako to akoze ma byt 🙂 nech ta tvoja dokyna nevymysla,Barunka pasie normalne ako ostatne deti

monline
5. nov 2010

@bambola ahoj..my sme boli na kramároch 2x a obidvakrát sme sa pri tom vstupnom okienku museli registrovať

monline
5. nov 2010

@sarai malý je kojený a problémy s bruškom mal do tretieho mesiaca, koliky..prikrmujem od 4.mesiaca a začal pravidelne kakať, predtým s tým mal problém, podarilo sa mu raz za 4 i viac dní a často iba s rektálnou..

monline
5. nov 2010

@denisse malý je starší a vôbec tak nepasie a nemám pocit, že by sme mali nejaký problém..tá fyzioterapeutka ide príliš prísne podľa nejakých tabuliek, ale deti sa nedajú takto natabuľkovať..netráp sa tým

noemarta
5. nov 2010

ahojte,pekny den vam prajem,
ja som obehala rano cely senec, vybavila som rodicak, v socialke mi to potvrdili hned na pockanie, isla som na urad soc.veci a rodiny odniest vsetky papiere na rodicak a potom som bola s nelou u policajtov vybavit jej pas. Ideme totiz 17teho do vikendu do polska, sa tesiiiiim. Ale asi iba ja s Nelou a nasimi.
@maxara jasne len nas zdrb, ved chuda zas tebe prischla tabulecka, tak aspon by sme spravne spolupracovat mohli, no neee 😉 😉
@mirka285 ja sa idem zajtra osatit, ved nemam rifle, tricka, dlhy sveter, popripade leginy , bundu, popripaade cizmy, no ale som zvedava co z toho kupim 😒 lebo ja ked sa vychystam ze nieco chcem, nic nemaju... 😔

monline
5. nov 2010

Mne sa malý zobudil ráno o pol 7, nakojila som ho, ale nechcel naspäť zaspať, tak sme sa rozprávali, hrali, o hodinku som šla do sprchy, malého som nechala v kúpeľni na lehátku (mala som príšerné vlasy už), zmyla som sa a vzala aj malého do sprchy..celý prekvapený pozeral čo sa to deje, odkiaľ tá voda tečie, páčilo sa mu tam..potom šup do nachystanej osušky na lehátku, seba do županu a šli sme späť do postele a schrupli si ešte do deviatej 🙂 Dnes je tak krásne..kým mi pred obedom spal vonku v kočíku, trhala som burinu, orezávala suché haluze z kríkov, čistila skalku..mám zasraté nechty, ale dobrý pocit....pred chvíľou som ho nakojila a takmer zaspal pri mne..ale potom sa prebral a rev, tak som ho dala do postieľky..počujem ho rozprávať a smiať sa, som zvedavá dokedy vydrží baviť sa sám 🙂

bambola
5. nov 2010

@noemarta a my chceme ist buduci tyzden do prahy. to musim mat pre malu nejaky doklad aj v sengene? 😨

bambola
5. nov 2010

@monline mon a kde je to okienko prosim ta? lebo my sme vtedy boli v sobotu v sluzbe u doktorky takze ja ani neviem kde je poliklinika poriadne ale tak to snad najdem, len mi prosim napis kde je to registracne okienko. byvaju tam rady? aby som vedela ako velmi dopredu mam prist. dakujem

mirka285
5. nov 2010

@bambola kazde dieta ktore este nema OP musis mat zapisane v pase...inak v Dubravke mi to spravili behom 10 minut 😉
@noemarta aspon ty dobre nakup..
@monline sikovnica,ja som este v pyzame 😀

monline
5. nov 2010

@bambola ked vojdeš, tak hned naľavo, je to akoby vrátnica..je tam ja napísané, že sa treba vždy pri vstupe registrovať, možno 1-2 budú pred tebou, v pohode rýchlo vybavíš..dostaneš čísielko a ideš hore...aj ja by som tam mala zájsť, lebo mi do papierov nenapísali výsledky zo sona a lekárka si to pýta..

monline
5. nov 2010

@noemarta aj ja potrebujem zájsť na úrad práce do senca a zistiť, či tam majú všetky moje papiere alebo ešte niečo budú potrebovať..dokelu, snáď som to neprešvihla...na materskú som nastupovala tuším 23.mája, ale odomňa hned chceli aj potvrdenie o zvyšku dovolenky

monline
5. nov 2010

@mirka285 ja dnes výnimočne nie som...🙂 potrebujem ešte zbehnúť do senca do banky, vložiť tam peniaze a spraviť úhrady...presne na toto by sa mi hodilo keby som vedela jazdiť bez strachu..hoci- na čom asi by som šla, ked muž včera rozbil auto??? tak ma bud hodí otec alebo pôjdem na otočku busom (čo sa mi nechce)

denisse
5. nov 2010

@karinnka
@mirka285
@monline
ja by som sa ty nejak netrapila, keby nam na to nenaordinovala vojtovku ... a tak neviem, ci zbytocne netrapim malu aj seba, ci to cvicenie je naozaj nutne 😒

noemarta
5. nov 2010

@bambola bud si ju zapis do pasu, alebo jej vybav pas, kedze ja mam uz davno neplatny pas, tak som dala spravit malej, a to do dvoch dni, kedze do 30 dni to je pase pre nas.

@monline tak si tam skus zavolat, ci maju vsetko tel.c. 02/20453552 (sice to je klapka na pani, co ma nastarosti priezviska na H, tak ale prinajhorsom ta prepoji)

monline
5. nov 2010

@noemarta ďakujem..skúšala som volať, ale dnes sú asi len do dvanástej..skúsim to v pondelok vybaviť

monline
5. nov 2010

@denisse podľa mňa to preháňajú, ale rozhodnutie je na tebe..cvičením jej určite neublížiš, asi by ale stačilo, keby ti ukázali cviky a cvičili by ste len doma..

strasska
5. nov 2010

este stiham...dufam, ze ano...ja som rok vyroby 79 🙂

strasska
5. nov 2010

@denisse no my takto nepasieme, ale my cvicime...takze ti nepomozem. 😖 Ono aj Julka pri tom place a hrozne a dlho, kedze my cvicime 3 cviky, ale ja vidim vysledky a hocikedy sa na mna po cviceni usmeje 😀 Takze ja to vnimam tak, ze jej to nie je po voli, lebo ju nutim zapajat tie svaly, ktore nechce, ktore ma stuhnute...
Ale urcite ju to neboli.
A co tak ist na vysetrenie k inej fyzioterapeutke...pocut druhy nazor?

maxara
5. nov 2010

@katy1979 no ale tak aspon ste uz na poriadku 😉

@ericica ano dostala, uz som to aj dala do tabulky, len neviem ci aj na kona

@sarai pijeme na striedacku kamilkovy (kupila som taky sypany v lekarni, dokonca myslim, ze bol najlacnejsi) a potom feniklovy (ten mam zase sackovany hipp bio fenikel)

bambola
5. nov 2010

@mirka285 a vybavuje sa to normalne na pasovom u policajtov? tam kde byva ta kopa ludi? 🙄 a trebalo aj nejake kolky?
@noemarta dakujem
@monline dakujem, skusim sa nestratit 😀 a na co je to ciselko?

mirka285
5. nov 2010

@bambola ano tam,ale nebol tam nikto ked som tam bola,tam je kopec ludi len cez dovolenkove obdobie potrebujes rodny list a kolok,uz neviem presne kolkoeurovy.

alllexa
5. nov 2010

Dnes sme boli s malym na chirurgii na Kramaroch, ma na zadocku taky pluzgierik, tak mu do toho pichali takou hrubou ihlou, bolo mi ho luto:( Musime to tyzden natierat liehom a ak to nepomoze, tak mu to budu musiet vyrezat:(

sarai
5. nov 2010

@maxara a kolko ml sa dava caju pre deti? este som nedavala, tak neviem. a kedy? ci pred kojenim, medzi kojenim...

sarai
5. nov 2010

@monline takze prikrmovanie pomohlo? a kojila si, hej?

maxara
5. nov 2010

@sarai neviem kolko by sa malo, ja jej zalejem jednu salku, to jej precedim do flasky, je toho okolo 200 ml a kolko vypije tolko vypije.. za cely den max tu davku tych 200 ml.. a davam jej to vacsinou medzi kojeniami, nech mi vydrzi aspon 3 hodiny nepapat

sarai
5. nov 2010

dakujem, tak to skusim

denisse
5. nov 2010

@strasska
ako dlho uz cvicite? a tiez kvoli tomu, co my?
ja som teraz dva dni vynechala, lebo je dost nachladena, ale ked jej zajtra rano bude lepsie, tak pokracujeme .. my zatial len jeden cvik, tak to nejak zvladnem 🙂

sarai
5. nov 2010

ake cajiky davate babtkam? dava niekto aj vodu?

alllexa
5. nov 2010

@sarai - ja davam feniklovy, taky granulat od Hipp, kvoli kolike.

tinaki1275
5. nov 2010

@sarai davam kamilkovy od milupy, alebo normalne kamilky sypane.a fenyklovy od Alete a aj od hippu ..aod buduceho mesiaca som objednala aj nejaky ovocny co uz mozu deti od ukonceneho 4.mesiaca a je tiez od Hippu ,..

baby mna zase vytocila svokra..uz klasicky ,bavili sme sa so svagrinou o ockovani -ma 6 tyzdnoveho chlapceka..a len tak vseobecne a povedala som jej ze som malej dala rotarix..a stara backora to zacula a ze ci som normalna ze to je nejaky vymysel zo svk,ze len povinne ockovania sa maju rorbit to ostatne je nezmysel.. ..a ze predsa nepojdem s deckom do Ugandy 😕 ..ja viem ze nema ani paru o co ide..ale mna len rozculuje ze sa hraje na mudru a hovno vie..
malu sa pokusila 3x zobrat na ruky a ta sa vzdy tak rozrycala...az mi to bolo trapne..k svokrovi ide.k svagrovi ktoreho videla druhykrat v zivote tiez..a svovkru nemoze ani citit..myslite si ze to citi zo mna ten odpor a preto tak reaguje?je mi to az trapne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre