Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
21. dec 2010

@kafoditka 😀 😀 by si sa cudovala, ako velmi moze niekto mna nenavidiet 🙂 ved ani mne nie su vsetci po srsti, hoci to vyzera tak, ze momentalne mam rada vsetkych 😀 asi aj ja mam take fazy 😒

denisse
21. dec 2010

@luludi
musim nahovorit mm .. ten bude protestovat, ze kam a ako ju zavesime 😀
nemas nejaky link na tu vasu?

maxara
21. dec 2010

@kafoditka Kafko inak ja si myslim, ze kludne ho mozes uhojdat v tom vajicku, lebo zachvilku mu zacne byt male a jemu to zacne tam byt nepohodlne, cize sam bude chciet nieco ine..

@luludi aj tebe by som chcela nieco napisat, ale neviem co 😀 tak aspon toto.. 🙂

luludi
21. dec 2010

@maxara @mirka285 - blizenci pre tu svoju dvojosobnost su pre mna ako kamarati uzasni a obohacujuci, ale napr. ako zivotny partner prave pre spominany dovod - to by bolo na vrazdu 😉 😀 🙂

luludi
21. dec 2010

@denisse
http://www.maxus.sk/index.php?option=com_virtue...

nasa je zavesena na hrazde na cvicenie, ktoru ma mm nad dverami medzi spalnou a obyvackou, takze sa da kedy kolvek zavesit a zvesit, mame maly byt, takze trvale miesto sme jej este nenasli ;)

@maxara: si zlaticko 🙂 ja som v cinskom prasa.. dufam, ze mam lepsie vyhliadky, lebo ako byka si ma minule uplne odrovnala s tym fekaliofilom ;)

maxara
21. dec 2010

@luludi tak uz viem, co ti napisem.. podla mna to tiez je pravda, s tym vyplakavanim a teda ja Ninku nenechavam vyplakat od zaciatku a teraz aj ona vie a aj ja viem, ze place len ked naozaj musi, ked ju nieco boli alebo tak.. takze aj ona vie, ze som pri nej hned a vzdy ked viem, pomozem.. na druhej strane si myslim, ze @meruska nenechava dieta vyplakat, ale cielavedomo ho uspava, netrva to dlho, tak neviem.. akoze chapem, ze toto je prace to, co pises, ze dieta ten casovy horizont nevnima, ale myslim si, ze Timko vie, ze je to v urcitych casoch dna a ze si len musi nastelovat hodinky.. ja osobne by som, pokial by mi Ninka zaspala v mojej pritomnosti, nemala problem s nou tam ostat, nech sa aj chvilku skeri.. napr Ninka zaspava tak, ze ju dam tu dole na gauc, pekne sa hra s rukami, dudka dudku a ked k nej pridem tak sa na mna blazene usmeje a potom spokojne zatvori oci.. proste ked chce, tak zaspinka.. ked nechce, tak nezaspinka a ja ju zatial teda do nejakych prisnych rezimov nenutim.. 😒 vlastne som sem zahaluzila nejako cudne toto vsetko, no tak sa vysomarte 😀 .. mna nasrala mama, ked mala Ninka asi mesiac.. bol cas papania, vedela som, ze je hladna, ale kedze my neplakavame od hladu, tak som jej zarobila mliecko do flasky a isla som jej ho dat.. ale akurat som bola na rade u lekara.. mama bola so mnou, tak som jej dala flasku, ze daj Ninke.. a ked som vysla od lekara, tak flaska plna, Ninka ruky v puse, a ja sa pytam, co nechcela? a mama, ze ved neplackala este.. 😒

maxara
21. dec 2010

@luludi 😀 😀 😀 no som sa docitala, to overene nemam 😀 😀 😀

maxara
21. dec 2010

musim odist, mm ide preinstalovat komp 😖

luludi
21. dec 2010

@maxara teraz si mi to z duse napisala ;) podobne reagovala aj moja svagrina, ze preco mu ponukam prso, ked neplace.. a za svet nevedela pochopit, ze risiho poznam na tolko, ze ked zacne hladat prsko a dudlat, tak si pyta, nemusim cakat, kym zacne plakat, lebo sa nahlta zbytocne vzduchu a vysledkom je, ze mu potom musit dat este aj espumisan, aby som ten vzduch dostala lahsie von.. Preto, ked sme u svokry, nemala som problem jej nechat riska, lebo slubila, ze ho nenecha plakat a bude ho hojdat, nosit, kym nezaspi... slubila, odisli sme, prideme domov, risko spinka, ale oci vyrevane ako angorak a svokra hrda na to, ako ho "uspala". Odvtedy som jej ho nenechala. Moje dieta, moje metody ;)

luludi
21. dec 2010

inak k symbolom Vianoc u nas doma: vona mandariniek (schovavam si kade tade supky, mm ma z toho obcas hysak), jedinykrat v roku sa u nas v domacnosti vyskytuje cocacola, mm si bez nej nevie predstavit vianoce, pesnicka Last Chrismas od Wham - musi byt pre mna, farby zlata a cervena - na vyzdobe, na stromceku, peniaztek pod stedrovecernym obrusom (kvoli bohatstvu - bohvieako to nefunguje) a na stedrovecernom stole na tanieriku: orech, med, cesnak, jablko - orech je mudrost, med - sladkost zivota, cesnak: zdravie, jablko: znamena rodinu aaaaaa pyzamo pod stromcek pre mna 🙂

mirka285
21. dec 2010

ja sa dnes citim cudno...ja neviem,ci je nejaky tlak alebo co a Linda ma sopel,ale taky vodovy co je vyteka sam z nosa...co s tym mam robit?mam to odsavat alebo co?nechrci,dycha normalne....poradite?

aalexis007
21. dec 2010

Ahojte, aké flašky používate pre drobcov - teda myslím veľkosť dudlíka na čaj, mliečko resp. kašu???? Ja mám doma stále len s 1 dierkou Avent a tým mu dávam čajík aj mliečko. Mala by som kúpiť väčší že? A kašu na večer ako podávate?

mirka285
21. dec 2010

@luludi Luci u nas presne to iste,az na to pyzamo 😀

mirka285
21. dec 2010

@aalexis007 aventacky by si uz mala pouzivat ucite vacsi,ved to co pouzivas je pre novorodencov 😀 a na kasu ma avent zvlast taky prietokovy cumel,treba vypytat v lekarni,ale nemam odskusane,Linda nechce kasu,ale myslim,ze nejaku husta cez neho nepretecie,skor taka redsia,takze hustu asi treba davat s lyzickou....

aalexis007
21. dec 2010

A zase bola jedna z ťažších nocí. Spala som dokopy asi 3 hodinky. Filipko sa budil každú hodinku a aj som ho nakojila (nechcel vždy) ale nejako sa mu nechcelo spinkať. Stále mrnkal a rozprával si v postieľke. 😒 ☹

aalexis007
21. dec 2010

@mirka285 😀 práve som kukala a mám aj s 2 dierkami - musím mu ho vymeniť.

kafoditka
21. dec 2010

@luludi tak si to pekne opisala, ze mam sto chuti ten stromcek sama osadit do stojana a nazdobit ho 😅 ale musim este pockat do zajtra a vecer sa budem konecne vytesovat aj ja 🙂
@mirka285 ja by som jej to neodsavala.. odsavanim len stimulujes tvorbu dalsich hlienov.. nemas doma morsku vodu, napr. Sterimar ze by si jej striekla do nosa? ja som malemu odsavala ked mal totalne plny ucpaty nostek a nevedel dychat - vtedy mi pomohol aj Libenar, ale to nie je tvoj pripad.. skus tu morsku vodu

mirka285
21. dec 2010

@kafoditka nieco doma mam,ale asi ta ma zo zubkov lebo mrnci a vidim,ze ju to boli,aj by spala a nejde jej to ☹

mojalili
21. dec 2010

@mirka285 Mirka, spominala si sedacku do vane, ja som vcera kupila tuto, je super....Pri Lili som mala zlu, rozoberala sa, ked v nej LILI sedela. Tato je JANE.

denisse
21. dec 2010

baby ... tak u nas doma (u nasich) su vianoce nasledovne ...
stromcek uz stoji vacsinou od 23.12 vecer - mama musi po ozdobeni este vysavat a to by sa uz 24. nehodilo 😀 od rana 24. sa vari, lebo u nas je vecera naozaj "stedra" ... snazime sa nic nejest, maximalne lahke ranajky ...
okolo jednej sa odstavi varenie (kraaaasne to vonia) a ideme vsetci na cintorin ... ked sa vratime, tak dokoncime veceru a okolo 17 sa papa:
prestierame do obyvacky, slavnostny riad aj pribory 🙂
zacina prihovorom otec, pripitok, potom papame cesnak s chlebom, ktory si mocime do medu ... nasleduje kapustnica, macanka (to je hubova omacka, ktora sa vari so stavou z kyslej kapusty a nu sa dava oprazene maslo), pirohy a nakoniec ryba a salat ... samozrejme nejeme plnu porciu kazdeho chodu, ale aj tak praskame na konci vecere 🙂 potom spievame .. otec je rusin, tak sievame rusinske vianocne ...
potom umyvame riad ... to zase moja mamka by nemala radost pod stromcekom, keby ju v kuchyni cakal riad ... umyvacka by pomohla 😉
a potom konecne nasleduju darceky ... az do dospelosti, kym sme nemali vlastne rodiny, sme so segrou aj s bratom cakali v detskej izbe, kym "jezisko" zazvoni 😀

denisse
21. dec 2010

@mirka285
@mojalili
barunka dostane sedatko do vane pod stromcek 🙂

mirka285
21. dec 2010

@mojalili ja som vyslala Gaba nech po ceste do roboty sa niekde zastavi a kupi,povedal,ze po ceste ma iba Babymarket tak dufam,ze donesie dobru...mne sa vcera mala skoro prevratila aj s celouvanickou,takze ja ju musim uz kupat tak,ze naplnim vodou sprchovy kut,mame taky vyssi,ale jednoducho si ju potrebujem do niecoho posadit aby som ju mohla v klude poumyvat,lebo ona sa tolko meta v tej vanicke tak sa vytesuje,ze ja sa bojim,ze sa smykne a ublizi si...

denisse
21. dec 2010

my sme kupili toto, dufam, ze bude dobre ..
http://www.pacipaci.cz/665-sedatko-do-vany-aqua...

mirka285
21. dec 2010

@denisse mate pekne Vianoce veru,tie rusinske pesnicky by sa mne urcite pacili 🙂

denisse
21. dec 2010

@luludi
ta siet ale vyzera, ze udrzi aj dospeleho, ze to nie je vylozene detska, ci?
juuuj, asi ju chceeeem ... ale mm urcite odmietne vrtat do stropu, musim to nejak inak vymysliet ...

noemarta
21. dec 2010

sevas holky,
pocujte, vy co ste boli na spovedi, alebo mate nejake predvianocne vycitky, ciii???? (@maxara, @mirka285) ale napisali ste to pekne, vy blizenci nasi 😉 😉 😉
Pozrite, ja som rak a tiez mam jazyk riadne podrezany, moja mama stale nevie ze po kom som taka hubata.. 😀 😀
.Hovorim, zivot ta nauci si otvorit hubu....
@mirka285 daj malej libenar, ten je ako stvoreny na takyto sopel

denisse
21. dec 2010

@mirka285
oni to su asi skor staroslovienske pesnicky, myslim, ze su sucastou omse v pravoslavnom kostole alebo tak .. ja tomu velmi nerozumiem, u nas je tradicia to spievat na vianoce, ale do kostola nechodime 😉

denisse
21. dec 2010

@noemarta
aj ja som rak 😀

miki060707
21. dec 2010

ahojte julovky, tak som došla aj sem, teraz budeme také obdobie, no šak si prečítajte sukromnu, ale dnes mi došiel balíček hami, mliečko a jedna výživka zeleninková a jedna ovocná, tak vás chcem poprosiť, že či by ste sa tam nezaregistrovali a keby vám došlo mliečko, tak by ste mi ho mohli poslať za poštovné, teraz ked bude mať mm iba pn, tak to bude ťažké, a takto by ste mi veru pomohli, fakt by som bola rada, samozerejme, že by som každému poslala poštovné, a vy by ste mali výživky dve, mi to mliečko papáme a fakt by ste mi julovky pomohli, ešte raz ďakujem Vám...

luludi
21. dec 2010

@denisse ano, udrzi aj dospeleho 🙂 preto ju mam zavesenu na hrazde, mm tiez odmietol vrtat 🙂
krasne vianoce.. moja mama je rusinka, ale taketo vianoce som zazila len u starkych

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre