Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
9. mar 2011

@aalexis007 no moja nina ju papa uplne s chutou, tak ja hlavne preto jej davam nesladenu, ale keby ju nechcela, tiez by som dala sladku bielu. pripadne do nesladkej vyzivku

vierkaha
9. mar 2011

@lutsine ja som Maťovi kúpila takú jogurtovú pochúťku od nestlé - čučoriedkovú je to od 6. mesiaca a normálne sa za tým až drhol som mu nestíhala dávať do pusky , potom som zistila, že je v tom polotučné mlieko, ale nič mu z toho nebolo tak mu to dám zase.
Inak k citrusom, ja som kúpila ovocný príkrm babylove z dmky je od 4. mesiaca a má zloženie jablko, banán, pomaranč - tak potom si vyber

vierkaha
9. mar 2011

@maxara Peti to máš pravdu ten trest smrti by bol asi moc rýchly pre nich 😠

maxara
9. mar 2011

@vierkaha ja som jej tu cucoriedkovu ani nestihala davat a zjedla mi hned dve 😲 normalne sa rozrevala, ze uz spapala. To jej velmi chutilo. A ten pomaranc, niekde, napr v grecku u tinaki je to tamojsie ovocie, cize oni davaju citrusy v pohode, takze ak je to niekde od stvrteho mesiaca vhodne, tak to neznamena, ze u nas tiez, ALE mozno to je blbost, lebo dnes su v podstate u nas pomarance a banany beznejsie ako jablka a hrusky. A kedze aspon ja teda som ich v tehu dlavila na tony, tak si myslim, ze Nina pohode pomaranc znesie.. ale nedavam, ale mozno by som jej taku flasku kupila, keby mi do oka padla

maxara
9. mar 2011

@vierkaha ja by som kludne tie tresty aj vykonala, keby sa nikto nevedel najst. Bola by som novodoba katka 😀 KAT-ka

maxara
9. mar 2011

idem do vane baby, nina sppi

denisse
9. mar 2011

ahojte ... tak my sme mali celkom dobru noc, aj ked vecer to nevyzeralo dobre, bara sa po kojenie nie a nie ulozit, vrtela sa v posteli, prehadzovala sa, nemohla si najst miesto ... aj som telku vypla, ci ju to nerusi .. inak uz ostavam pri nej a pozeram ... ked sa asi po 15 minutach ulozila, tak som si este na chvilu zapla Pelisky ...

@lutsine
ja jogurt este nedavam, ale buduci tyzden bude mat bara 8 mesiacov, tak skusim ... ja sa s prikrmami neponahlam, hlavne mi este len nedavno zacala jest trosku viac ako 3-4 lyzicky ... a stale to nie je nijak vela .. odhadujem tak max 80 ml (aj ovocia aj obedu) ...
citrusy ja urcite nebudem davat tak skoro, mozno az na vianoce .. ja mam na ne silnu alergiu, tak musim opatrne ...

vierkaha
9. mar 2011

@maxara ja to robím štýlom, že vyskúšam a uvidím či má nejakú reakciu alebo nie ja som tiež ja bĺk a pomarančov počas tehu zjedla na tony. Inak toto vyrábajú z ovocia z nejakej biofarmy, tak v tom nie je žiadny postrek a tým pádom by mu to nemalo uškodiť 😅

denisse
9. mar 2011

a ked bola nela mala, tak som jej davala sabinovsky jogurt alebo hollandiu bielu ... neskor ovocnu ... activiu nechcela ...

gabika41
9. mar 2011

@maxara ...kde najdem tu jogurtovu pochutku od Nestle?v detskom alebo medzi jogurtami?lebo mne mala veru jogurty nechce ziadne......skusala som activiu nesladenu aj sladenu aj smotany z dzemom a nic...tk by som skusila toto 🙂

mirka285
9. mar 2011

@gabika41 maju to v detskom tam kde HIppky a ostatne poharikove veci...ale chuti to presne ako jogurt,takze ak nechce jogurt nebude chciet ani toto...

maxara
9. mar 2011

@vierkaha no ved ano, ja tiez tak, preto vravim, ze vyskusat podla mna mozes a ked nic, tak dobre potom 😉 si myslim JA

@gabika41 ako mirka pise, ja som to kupila v dmke normalne pri vyzivach, a chuti to uplne ako jogurt, mozno dokonca viac smotanovo.. vyskusaj, ale neviem, ci ti to bude. a predavaju ich len po styri

maxara
9. mar 2011

moja Nina mi robi skrty cez rozpocet.. normalne teraz este chrape.. akoze ja som uz nachystana, pobalena, ucesana, oblecena.. nechcem ju budit, lebo bude strasidelna 😒

maxara
9. mar 2011

o a ozaj, fotit sa nebudeme, lebo... ani nejdem vypisovat akou torturou som si presla pri hladani oblecenia.. navyse mi previsa rit, takze som nasrata a uz som pomaly ani nechcela ist nikam.. no nic, budem to musiet ponat zhruta, lebo pomaly nastup diety je asi o nicom

maxara
9. mar 2011

no a o bruchu ani nehovorim..
ale rozhodla som sa ze prijmem moje telo 😀 uz je nacase, ved som uz v polke zivota.. takze ak ma niekto odfoti, tak pekne vyvalim brucho jak ma byt a ruky tiez 😀 😝

katty17
9. mar 2011

@maxara - peti dala si si nakoniec suknu? dala si si k nej cosi cerveneho?
BABY ako sa robi granatir. ja somho snad este nikdy nerobila .

mirka285
9. mar 2011

@katty17 daj si uvarit osupane nakrajane zemiaky,v druhom hrnci si uvat cestovinu-tvar stvorec ak mas...na oleji oprazis velku cibulu,pridas trosku cervenej papriky a odstavis zo sporaka,potom tam vysypes uvarene zemiaky a potlacis ich tou hovadinou ktorou sa magaju zemiaky ked robis kasu,ked to nemas tak ich potlac vidlickou ,osolis,okorenis,das trosku vegety a primiesas tam uvarenu scedenu cestovinu...a nesetri olejom ked robis granatir,lebo nie je nic horsie ako suchy granatir...

aalexis007
9. mar 2011

@mirka285 @katty17 - normálne ste mi urobili chúťky. Tuším si ho idem aj ja uvariť. Ja ho zbožňujem a hlavne keď mi ho uvarí mm 🙂 Vie ho uvariť úplne najsamlepší 🙂 😀

katty17
9. mar 2011

@mirka285 - miri dakujem. takto nejako som to chcela urobit. idem na to 🙂 sandra sa akurat zobudila tak jej pusim Duck tv a nech sa hrajka na deke 🙂
miri, kedy idete drazit pozemok? 🙂

mirka285
9. mar 2011

@katty17 ta drazba neviem kedy je,my sa ideme nato len pozriet ze kde to je vlastne na akom mieste...cakam na Gaba musel ist nieco vybavit a za chvilu pride...baby mna cela papula boli,nieco sa mi urobilo v ustach,idem v piatok zubarovi,asi nejaka afta to je,no cela som dodrbana,kruhy pod ocami,kramy a este toto ako bonus a to zerem kazdy den vitaminy,cvicim,tak ja ako nechapem ☹

aalexis007
9. mar 2011

@mirka285 skús si na to dať nejaký gél, ak máš pre malú pri prerezávaní zúbkov 😉

aalexis007
9. mar 2011

Aké TOPÁNOČKY idete kupovať drobcom na prvé krôčiky ???
Ja by som chcela nejaké sandále a aj topánočky. Ale tu v TT som nič nenašla. Asi si urobíme výlet do BA a tam hádam niečo pekné nájdeme. 😉

mirka285
9. mar 2011

@aalexis007 vidis to ma nenapadlo,dam si veru 😉 topanocky na prve krocky vraj maju u Batu,vyraba ich Rak a potom aj v lekarnach take predavaju...

katty17
9. mar 2011

@mirka285 - miri kup si na afty masticku z konope v lekarni 🙂 pofot dnes ten domcek ci pozemok... som velmi zvedava na tvoje referencie. boze, ja by som tak raz chcela byvat v jednopodlaznom domceku 🙂

noemarta
9. mar 2011

ahojte,
@mirka285 hm... ja som na tom napodobne, dodrbana, unavene znicena, uz nej je po 15stom ☹ ☹ ☹
Uz vcera som to oko mala lepsie,a dnes ho mam zas cele opuchnute, uz dva dni som doma, ani von nechodim s nelou....a to som uz dnes chcela ist...
@katty17 na jacmen je dobre suche teplo, cize obklady, a antibiot.mast.
granatir som robila minuly tyzden, mnaam, to mozem a na vylepsenie ja davam na vrch postruhany syr,....
nela mi vcul chrape, idem nieco robit.

vierkaha
9. mar 2011

@aalexis007 v TT pri daňovom úrade je obchod s ortopedickými pomôckami - vieš taký kde vydávajú barle a tak a majú tam aj detské topánočky - no nie sú to nejaké designerské kúsky, ale sú celokoženné členkové s pevnou podrážkou mne o nich hovorila dr. inak stoja okolo 14,- € u baťu som zatiaľ ešte nebola pozrieť.
Prvé pôjdem určite kúpiť tam, veď aj tak ich celé ohrká a potom na leto mu kúpim už také krajšie.

Baby mne malý lieta v beháku ako vietor, ale nekladie jednu nôžku za druhou on sa odráža obidvomi nôžkami naraz 😕, tie čo máte deti v behákoch aj vaše tak začínali ?
Zatiaľ bol len v takých papučkách čo sú celé z látky len spodok majú s protišmykovou úpravou alebo je v capačkách. Mám mu už kúpiť pevné topánočky do beháku?

gabika41
9. mar 2011

@vierkaaha...mne mala stvornozkuje a uz ju davam aj do pavuka a topanocy od Raka mame uz druhy tyzden 🙂 lebo ona ked stvornozkovala tak strasne kopala a nechcem aby mala obite nozicky,tak aj preto davam 🙂

mirka285
9. mar 2011

baby tak uz sme doma,a ten dom sme nenasli...nechapem kde potom moze byt,podla katastralnej mapy na Devinskm jazere ale tam kde sme mysleli,ze je,tam neni 😠 co znaci ze je az niekde vzadu v prdeli za druzstvom a tam byvat urcite nechceme 😒 no nic,zatial nam teda stale vychadza najlepsie ta Rajka...stihli sme aj nakupit,cakam kym sa Linda vyspi a pojdem ju vyvetrat...este dobre ze svieti slnko a mozem si dat brile cez pol ksichtu lebo fakt vyzeram hrozne 😢

terina25
9. mar 2011

@monline ja ho nenechávam hladného ani smädného.Za 24 hodín mi papá aj 8x.a váži cez 10 kíl.myslím si,že toto o niečom hovorí.núkam mu aj kukuričnú chrumku,piškotu..včera som mu dala na vaše rady ochutnať aj jogurt.dnes sa mi z neho vysypal 😖 takže s jogurtom som skončila.

a k spaniu.ja ho ukladám spať.uspávam ho aj hodinu a potom mi spí možno 10 minút.a možem ho dať aj do vedľajšej izby,zapnúť hudbu,či dať k susedovi...jednoducho mi dlhšie spať nebude len tých 10 minút.dlhšie spí len vtedy,keď ma max.ticho - čiže keď spí aj dcéra.aj to spí vtedy kratšie ako ona.niektoré deti sú také,že im stačí spať len toľko.dcéra mi spávala 3x denne a on len raz.on práveže nie je vobec unavený.akurát až poobede a potom až okolo 20.00.

inak to sa mi páčilo - vysvetliť 2 ročnému dieťaťu nech je ticho.no vyskúšajte to aj vy potom,keď budete mať 2 malé deti,či vás to staršie bude počúvať.a potom mi poraďte že ako ste to dokázali.keď ešte k tomu budete s 2 deťmi samé doma 😉

terina25
9. mar 2011

ale aj tak ďakujem za rady.škoda,že sa neozvali aj mami,ktoré majú 2 deti malé,že ako to zvládajú oni.budem musieť hľadať v inej téme.

ja som si uznala,že mám náročné dieťa.a pri ňom neexistuje žiaden režim,žiadne pravidelné jedenie,či spanie.jednoducho je taký a ja sa možem postaviť aj na hlavu a kývať ušami a on si urobí,čo bude sám chcieť.vyskúšala som už naozaj všetko,čo ste mi radili,ale bohužiaľ nič z toho nezaberá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre