Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
9. mar 2011

Baby caute.. bola som v meste kupit malemu botky na jar, a to som nevedela, ake peripetie ma cakaju 😒 najmensia velkost ca vyraba19, co som netusila a to mu je samozrejme velmi velke, absolutne ziadne topanky na suchy zips som mu nemohla ani len nazut na nohu koli jeho vysokemu nartu a to sme skusali znacky sante, protetika a univerzal. Nakoniec predavacka vytiahla jedine 18tky - nieco medzi capackami a topankami, na snurovanie, tak tie som mu obula v pohode a este ma v nich volu, tak som ich hned aj vzala...som total sklamana, neviem, ako mu budem kupovat topanky, ked bude vacsi..
No a este je cela nasa rodina na nervy, lebo mamin svagor dostal minuly tyzden nejaky zmutovany bacil chripky, ktory mu napadol obojstanne pluca a dnes lezi v umelom spanku v nemocnici a zlyhavaju mu vsetky organy, zevraj neprezije dnesnu noc 😔 zdravy chlap a takto dopadne.. 😔
Maly mi dnes strajkuje a od rana spal 2x po 20min.. akozeeeeee ☹

gabika41
9. mar 2011

@kafoditka...su aj mensie velkostija som napr.kupila 10,5...klikni si na rak.sk a tam najdes...myslim,ze najmensia je asi 10 🙂
nechcem Ta strasit,ale u nas zomrela pred troma tyzdnami tiez chlap mna nieco podobne.....mal iba 35 rokov.... 🙂

denisse
9. mar 2011

baby, tak moja barunka dnes na obed prvykrat zjedla viac ako 100 ml prikrmu ... ani si potom uz nedala kojenie ... boli sme vonku, pekne spala hodinu a tristvrte, co je super .. prisli sme domov, idem ju kojit a ... ONA NECHCE ... tak neviem co sa deje, prsnik mam uz riadne naliaty ... 😕

mirka285
9. mar 2011

@kafoditka Domi ja som tento tyzden kupila malej tenisky na jar a kupila som jej 19 a su jej normalne dobre,tak mozno si mu mala kupit radsej tenisky,ved aj tak chodit este neviemide o to ze v capackach by bolo detom este zima v kociku ked odlozime fusaky...ja som kupila pekne nike na suchy zips,lahko sa obuvaju a som spoko 😉
@gabika41 a myslim ze 10,5 to je 20,Linda ma 9,5 a to su 19 stky...

meruska
9. mar 2011

baby moj maly posledne dni akosi odmieta obedy, zje max 60-80 ml niekedy ani tolko nie ☹ co s tym?

mirka285
9. mar 2011

@denisse asi jej zachutil prikrm,vsak prinajhorsom odsaj a daj zmrazit,ale tak snad si da neskorsie,neboj...

mirka285
9. mar 2011

@terina25 ved ty sama najlepsie vies ako si to doma zmenezovat,nam sa tazko radi,ale tak ked si napisala ze maly 5 hodin neje cez den,tak sa nam to zda vela,a ukladat ho treba po dvoch troch hodinach,len nemozes cakat za jeden den zazraky...treba pevne nervy a skusat 😉

denisse
9. mar 2011

inak, ako ste tu vcera pisali o ukladani na spanok .. ja malu tiez neukladam kazde dve tri hodiny ...
ja ju davam spat v pravidelnych casoch ... o 10.30 a o 14.00 ...
nezavisle na tom, kedy rano vstane .. niekedy je to po 2,5 a niekedy po 3,5 hodinach ... a ked poobede spi aspon do 15.30, tak uz ju dam az na noc, co je 20.00 cize po 4,5 hodinach ... jasne, ze ked poobede spi menej, tak ju podvecer dam este raz (aspon sa o to pokusam 😀 )

denisse
9. mar 2011

@mirka285
sak ked to bude este dlho bojkotovat, tak asi prvykrat v zivote pouzijem odsavacku 😀

mirka285
9. mar 2011

@denisse ved mne mala tiez spi len dva krat za den...a tiez to nie je vzdy presne,proste vidim kedy si sucha oci a treba ju ulozit ...ona teraz uz mesiac vstava rano o pol osmej,takze prvykrat ju ukladam okol desiatej jedenastej a druhy krat podla toho ako dlho spi prvykrat,lebo niekedy je to 20 minut a niekedy hodina a pol...

mirka285
9. mar 2011

baby poradte mi nejaku mast,mala ma take drsne suche licka,obcas to vyzera ako ekzem,deti to mavaju a uz ste to tu spominali aj vase to niektore maju a neviem ciim jej to mam natierat?????

liluu
9. mar 2011

@mirka285 nám veľmi pomaha A-derma - Dermalibour stojí 10€ 😝 , odporučila nám ho pedina

mirka285
9. mar 2011

@liluu dakujem a maju to volnopredajne v lekarni?

liluu
9. mar 2011

@mirka285 áno áno, my sme mali škaredú tváričku, a za 2 dni ju mal jak detskú prdelku.... 😀

mirka285
9. mar 2011

@liluu tak to si ma potesila,pojdem zajtra kupit,ako bolo teraz vonku tak zima,normalne jej skarede draplave licka zostali,netierm ju indulonou kazdy vecer a ta uz veru nepomaha nato ☹

noemarta
9. mar 2011

ahojte,
aj ja som bola hodku vonku s Nelou, na ociach som mala brile, takze mi nik nevidel moje spuchnute oko, este som vybehla do roboty a do potravin. ale dnes bolo vonku celkom fajn, aj mi to dobre padlo.
@kafoditka a to kde si bola nakupovat? lebo ja som napr. nele kupila v pondelok nike baleriny 19,5 a su jej total velke, takze to na jar/leto bude mat akurat. A tenisky ma adidasi 18stky. skus v sportovom.

noemarta
9. mar 2011

@liluu @mirka285 inac aj my mame ten isty problem, ma uplne suche az lisajove lica, tak aj ja to pojdem kupit, dik za typ. 😉

zuzik1983
9. mar 2011

ahojte
baby som sa vas chcela opytat,odkedy deti mozu pit normalne caje?

meruska
9. mar 2011

halo, nikto mi nepomoze? ☹

denisse
9. mar 2011

tak az teraz sa konecne napila a vyprazdnila mi prsnik ... 🙂

denisse
9. mar 2011

@meruska
nic sa podla mna nedeje, deti to tak maju ... podla mna sa tym netrap, on zase najde chut do jedla ...
je to uplne bezne, ze niekolko dni aj tyzdnov jedia pekne, potom vymyslaju a nechcu ... a takto dookola ... to prejde, hlavne ho nenut ... 🙂

denisse
9. mar 2011

@zuzik1983
co je normalny caj?

meruska
9. mar 2011

@denisse on sa ani neda nutit, zamkne pusu na 100 zamkov a keby mohol tak ujde zo stolicky 😀

meruska
9. mar 2011

@denisse zacala som davat mliecko hned za obedom kedze zje tak malo a nema problem stiahnut 120, teda hladny je, len nechce tuhu stravu

zuzik1983
9. mar 2011

@meruska vydrz,hadam ho to prejde a zacne papat .aj moja mala ma obcas taky den,ze nic nechce a inokedy by aj mna zjedla🙂

@denisse myslela som klasicke dospelacke caje z potravin,co piju dospelaci 🙂

mirka285
9. mar 2011

@zuzik1983 dospelacke caje nedavaj,obsahuju tein,kupuj normalny detsky caj,podla mna aj do troch rokov...mozno od roka mozes davat cisty ovocny ,co neobsahuje nic ine...

denisse
9. mar 2011

@meruska
tak mu davaj mlieko ... tuha strava sa pre deti do jedneho roka vola PRIkrm prave preto, ze hlavnou stravou je mlieko a ostatne potraviny to mlieko len doplnuju ... niektore deti si rychlejsie zvyknu a piju menej mlieka, niektore naopak ...
moja mala mi dnes uplne prvykrat zjedla 100 ml .. inak papa tak 60 - 80 ml ... a podla mna je to v poho 🙂

@zuzik1983 cierny caj obsahuje tein, takze ten by male det nemali a tie dospelacke ovocne su podla mna plne chemie, takze by som sa s tym tiez velmi neponahlala 🙂

zuzik1983
9. mar 2011

ved ja nie preto,ze by som jej take chcela kupovat,zatial kupujem od hipp,ale dnes som bola na navsteve a malej som zobrala malo caju,tak som nevedela ci jej mozem dat aj dospelacky,tak som jej radsej dala cistu vodu.moja mama by ju naliala aj kavou hadam 🙂

alllexa
9. mar 2011

@meruska - ja to mam s malym podobne, niekedy vobec nechce, alebo zje malicko. Ale mlieka by cucal stale. Najma maso mam problem do neho dostat, aj ked ho kombinujem so sladsou zeleninou ako mrkva a kalerab.

merikac
9. mar 2011

ahojte babule,,nejako vas nestiham citat,,vecer lahnem do postele a som KO- dokonca nevydrzim dopozerat ani panelak,,,,,,,,,,,,syn mal dnes monitoring,,,,uz som si rano povedala, ze to s tou spolupatricnostou prehanam,,,ma bolelo brucho ako jeho,,a v napati som bola az kym mi nezavolal, ze je po---------chvala bohu, uz nech dopadol akokolvek,,,,.............Emma dnes padla mamine z kocika ☹ ......dava ju tam spat,,doteraz ked sa zobudila, vzdy sa ohlasila,,teraz si zmyslela asi , ze nasich prekvapi a skoci ich pozdravit sama do izby,,nastastie, neni ani udreta, ani nejavi znamky malatnosti,,dufam, ze bude vsetko ok,,nesla som s nou ani k lekarke,,,,,,,,,@maxara - na FB super foto schovanej Ninky- na obed som bola kojit a normalne mi urobilo naladicku 🙂 @mirka285 aj mate nejaky termin do kedy by ste chceli byvat uz v dome,,ci nechavate tomu volny priebeh podla ponuky?!............@gabika41 - no koonecne uz viem, kde asi byvas- dnes som sa k veceru s malou prechadzala a tie vysoke schody na ktorych na vrchu bol cerveny kocik som spravne pripadila terajsiemu tvojmu bydlisku?! 🙂 @kafoditka - smutne co sa u vas v rodine deje- najhorisie,,ze clovek ozaj nevie ani den ani hodinu- brrrrrrrr, desim sa takych veci,,,,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre