Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ywett
24. jún 2011

Ahoojte kocky...
ja som total unavenaaa...rano upracem a vecer mozem znovu, ja to uz kaslem...ale zasa, ked nemam upratane, som nervozna...aj ked je upratane, nie je to podla predstav..uz som tu mala aj pani, co upratovala, ale nebola som spokojna..radsej sama...
Dnes sme s malou boli na piesku, cely byt je plny piesku..mala to vsade a ja tiez.
Teraz je velmi zlate obdobie, vela toho vie, ukazuje, opakuje, je zlatunka.

kafoditka
24. jún 2011

@noemarta Maci dakujem, v nedelu podam info 😉
@ywett ja mam tiez rada poriadok v domacnosti, ale niekedy je to nemozne pri malom a predsa nebudem behat s handrou v ruke a utierat pokazde zacapkane zrkadlo a zbierat rozhadzane kocky 😅 netreba to brat tak tragicky 😉 😉 raz tu @bellablonde mala taku vdacnu myslienku, ze na 100% poriadok v domacnosti bude cas, az ked ti dieta odide z domu 😀
Idem ja k nasim do obyvacky kukat telku, pa

mirka285
24. jún 2011

dobry vecer sa praje,tak ja som dnes bola shoppingovat kedze pocko bolo take vselijake,v mothercare su 50 percentne zlavy,tak som malej nakupila nejake oblecko na jesen a zimu 😉 a som pysna,ze som odolala a sebe som nic nekupila 🙂 aj ked veeeelmi ma drazdia jedny kratase ale aj v zlave stoja 75 eur,co sa mi zda fakt dost 😠 a vsetkym chorym zelam rychle uzdravenie,nejak je vas vela choruckych ☹
@kafoditka a ty nestresuj,sama budes kludnejsia ked budes vediet,ze maly spi 🙂
@noemarta Maci si predstav,ze tie boty farebne co som chcela na svadbu,tak momentalne vobec nie su ☹ a take boli paradne 😢

monline
24. jún 2011

@mirka285 miri ty ešte nemáš svadobné topánky? či nejaké popolnočné to sú?

tiež prajem všetkým chorým detičkám skoré udravenie, Kafkovi príjemnú zábavu na svadbe...
mne Daniel horúčkuje..v noci mal 39, stiahla som, ráno zas, cez deň bol celkom dobre, aj náladu má dobrú, smeje sa, hrá sa, ťahá sa von...a podvečer zas 39,5, podarilo sa stiahnuť, teraz je v pohode, pôjdem ho uspať..akurát mi veľmi málo je, ale snažím sa veľa kojiť...

@ywett ja to s tým upratovaním nepreháňam...snažím sa, aby nás špina nezožrala, ale inak len tak piánko 🙂

noemarta
24. jún 2011

@mirka285 no fasa, to faaakt... tak hladaj podobneeee, do septembra hadam zozenies !!!!
Ty aka si dobra..... ze si iba dcerku osatila..... no ale to si mi malo co napisat ze su tam 50percentne zlavy, to aby som tam nabehla....
Zajtra ideme babska jazda s deturencami na biofarmu do stupavy, tak hadam pocko bude dobreeeee a chlapi idu na zraz do piestan....

noemarta
24. jún 2011

@monline pocuuuuj, a nejdu na neho tie kiahne....tak si pamatam ze som mala ja prve dni horucku a potom som sa vyhadzala....ved z coho by tak horuckoval, myslim take vysoke.... 😕 😕 😔

monline
24. jún 2011

@noemarta neviem Maci ☹ dnes je 21vý deň od Marečkovho výsypu..uvidíme..podľa mňa sú to zuby, tie horné štvorky ho bantujú..aj predtým už mal cez 39 a po dvoch či troch dňoch mu to prešlo bez iných príznakov...to ked mu vyšli 4 horné naraz

sisaa
24. jún 2011

@ywett nic si z toho nerob, pri takto malych detoch sa ani poriadok neda udrzat. Upraces a za chvilu je to znova ako po vojne, hlavne u nas. Maly ma rozhadzovanie hraciek a hrncov ako sportovu disciplinu. Inak z cudzej pani, co by mi upratovala, by som mala asi vacsiu nervozitu, ako keby som to musela sama upratat. Nemala by som asi dobry pocit, ze sa mi niekto iny hrabe v mojich veciach a ako sa poznam, aby som sa nehanbila, ze mam neviem aky bordel, tak by som urcite pred nou v predstihu nieco upratovala, takze by to aj tak vyslo nazmar 🙂

sisaa
24. jún 2011

@carrie84 ahoj, citala som si vcerajsie prispevky, a ak sa mozem spytat, kolko maly vazi, pretoze nas ma tiez len nieco cez 8 kg a to ma zajtra rok

medved
24. jún 2011

@minizu ahoj zuzi to je mi luto hadam bude mini zuzka coskoro v poriadku 🙂

robika
24. jún 2011

Ahojte,
tusim je tu vela deticiek choruckych, tak malym marodom prajem rychle uzdravenie
rozoberali ste tu temu opatrovatelky... ja take nieco schvalujem, ja mam taku opatrovatelku svagrovu priatelku, super mlade dievca, velmi kludne a naozaj sa nebojim nechat Filipka s nou, lebo viem ze sa postara a pekne sa mu venuje, ked ho strazi dakto iny, som velmi nervozna... ja som to musela takto riesit, pretoze vecer mi zacal velmi neskoro zaspavat a nestiham tolko pracovat...
a co sa tyka kamosiek, tak tu nemam ziadne, byvame v takej stvrti, kde je par rodinnych domov, viem o jednej mamicke, ktora tu je, ale ona vobec nekocikuje a do mesta to je celkom dost daleko...
vsetky kamosky mam v TN a odkedy sme tu, tak iba praca, praca... ☹

robika
24. jún 2011

@sisaa moj maly ma 8600 g a o chvilku budeme mat rok, doktorka povedala ze to nie je zla vaha, ze zle by bolo keby mal iba okolo 7 kg, ale mali sme strasne maly hmotnostny prirastok, takze u nas sa riesi to ze za 2 mesiace pribral iba 300 g...

ywett
24. jún 2011

@sisaa mne pani len okna umyvala a linku...ale nie podla predstav..veci dala von z linky a na miesto uz nie..takze ee..ale chcem si kupit ten automaticky vysavac okruhly..a potom uz len zmyvat podlahy...mna stve hlavne, ze je vsetko zapackane a trubu sa mi nechce drhnut..a sem tam vidim zanedbany prach v zakutiach...Leiluska ma hore hernu, takze moc jej hracky rozhadzane nemam..skor jedlo xixiix

sisaa
24. jún 2011

@robika ale kedy ma pribrat, ked stale beha a je hrozne aktivny. Papat mu extra nechuti. V pondelok ideme k doktorke, tak som zvedava co nam zas povie. Najhorsie bude dalsie ockovanie 😒

sisaa
24. jún 2011

@ywett jooj ten vysavac mam vysnivany, ale az do noveho. A to ho asi dostanem k nejakemu sviatku 😀 My mame aj hracky aj jedlo 🙂 Maly ked uz nieco nechce papat, tak to vyhodi zo stolicky

ywett
24. jún 2011

@sisaa nasa sa ruckami v jedle rype..potom si chyti vlasky, stolicku, potom to bachne na zem..

ale babyyyy...dnes naozej cele ranajky mala spapala sama, som ju natocila, som jej nakuskovala chlebik s masielkom a sama si davala...dva krajce zbastila...to bola ina parada, kavicku som si pekne vypila

sisaa
24. jún 2011

@ywett no neviem, ci by maly nieco spapal, ak by som ho takto nechala 😀 Aj ked by som ho uz na to mala zacat ucit. Zajtra si to moze na torte vyskusat 😀 😀 😀

carrie84
24. jún 2011

@sisaa - nooooo, tak to ste na tom prudko dobre, oproti nam, co sa vahy tyka. Danko ma ledva 7,8kg 😒 A ked sa narodil, tak mal 3450g. Nasa dr. stale tvrdi, ze to je ok, ze prospieva. On pribera, ale tak nejak pomalicky. A pritom toho zje podla mna dost: rano jogurt+ piskoty, desiata ovocie, obed 250g poharik (ja mu varim a poharik od hipp mam ako odmerku 😀 ) + nieco na dotlacenie - chrumka, roztek do ruky, resp. ovocie ako zakusok, olovrant, vecera kasa a rano a vecer este kojim. A samozrejme pocas dna chrumky, roztek, piskotky atd. - cokolvek, co uzuje tymi svojimi 2 zubmi 😀 Na tak maleho cloveka staci, nie? Tak sme si vybavili, nech sa nanho pozrie aj iny pediater - ten mu zobral krv a uvidime, co povedia vysledky. Vy to nejako riesite? Btw: roombu mam doma a spolu s umyvackou riadu je to moj oblubeny domaci pomocnik. Len dost dlho trva, kym povysava - tak ju pustam, ked idem na prechadzku 😉 😀

carrie84
24. jún 2011

@ywett - tak ja mozem chlebik kuskovat kolko chcem - da do pusy, potom vytiahne, preskuma, opat vlozi, vytiahne, preskuma, usudi, ze uz skumania stacilo - sup s chlebikom na zem a pokracuje s novym kuskom. Ale robi to aspon systematicky 😀 😀

sisaa
24. jún 2011

@carrie84 nas ani tolko nepopapa, on je strasny mrmlak, ked bol mensi tak krajsie papal ako teraz, ale pripisujem to zubkom 😒 Ak by som mu dala takto chleba, tak to da do pusy, potom vytiahne do rucicky, rozdrvi, sem-tam sa stane, ze to ide este raz do pusy ale drviva vacsina konci na podlahe. Doktorka povedala naposledy, ked mal 10 mesiacov, ze som ho dobre vypiplala z 2510 g. Ja sice s tym az tak spokojna nejsom, ale vidim aky je aktivny, nastastie vyzera byt, ze je zdravy, tak to nejako neriesim...

ywett
24. jún 2011

@sisaa jejda, zajtra oslavujete? aj mas nejaku speci tortu, co bude aj maly jest? ja uz planujem oslavu, tak uvidime, ci sa mi podari splnit si moj sen pre malej oslavu xixixi
@carrie84 ma system ale xixix...no tak som rada, ze nasa je sikulka...vcera si nabrala kasu, druhou rukou si otocila lyzicku a sup do ustociek...

carrie84
24. jún 2011

@sisaa - u nas tiez skor hysterci muz ako ja 😉 Maly je tiez aktivny, stale v pohybe, komunikacny modul sa zapina otvorenim oci a vypina, ked ich zatvori (u nas je to od rana mama, baba, brrrrm 😉 😀 ), sice este nechodi, ani sa mu velmi nechce sadat, ale to je podla mna to, ze je lenivy. To ma po mamicke 😀 Ale takto aspon budem mat istotu, ze mu nic nie je a ze som nic nezanedbala. Bo fakt by mohol mat aspon tych 8kg ... (booooze, uz ma muz komplet nakazil! 😲 )

carrie84
24. jún 2011

@ywett - tak to mas inu sikulku! Nas krpos lyzickou trieska do misky, a ked je sikovnejsi ako ja, naberie kasu, tu potom preskuma rukou a potom je kasa, ze ale uplne vsade! Holt - baby su sikovnejsie 😀

sisaa
24. jún 2011

@ywett tortu sme objednali taku ovocnu so super kremom, nieco ako mascarpone, ale je to tajomstvo sefkuchara, takze ani sama neviem, uz ju mame odskusanu, ideme na istotu 😀 akurat tam pridame sviecku, inak som nic specialne na oslavu nenachystala...

@carrie84 presne tak, radsej sa trochu potrapit a vediet, ze je vsetko OK, ako neskor niekde plakat

inak baby, dala som si zavazok venovat sa castejsie konikovi, dobre mi padlo pokecat si na megastretku o problemoch, ktore riesia dalsie maminy. Kamosky, ktore nemaju deti nebudu rozoberat take detaily ako vy, ani sa zatial nevedia vzit 😉

sisaa
24. jún 2011

ale uz by som mala ist spat, zajtra nas caka narocny den 😉

ywett
24. jún 2011

@sisaa tak som zvedava aj na foto torticky, potom das tip..prave pridam na fb video, ako mala papa, dufam, ze sa mi to nahra...
No veru, mne sa tu hned lepsie pise, ked viem s kym si pisem...

ywett
24. jún 2011

@carrie84 to newadi, nechaj ho, nech sa aj sam pohra..nasa krmi nas aj seba..veru je to sikulka...a anjelik, dakujem Bohu za take dieta...od narodenia je proste anjel, nemali sme dovod na nu zvysit hlas alebo tak...

minizu
25. jún 2011

dobre ranko
@bellablonde @adelaine @medved dakujem vam baby, dufam, ze nas ta choroba coskoro opusti. dnes rano uz nemala teplotu, tak hadam to ide dobrym smerom 😉

@ywett aj zuzka ked papa, tak si jedlo zvykne vyberat z pusy, a potom si ruckami chyta celu tvar,vlasky, stolicku, dokonca aj stenu...takze parada. jedlo mame vsade 😀 ked budes mat ten vysavas, daj vediet, ci si spokojna. tiez nad nim uvazujeme, az ked nam bude stat domcek

@sisaa adamkovi prajeme vsetko najlepsie! dufam, ze torta bude chutit

tiez uz vymyslam, aku tortu objednam. asi taku s fotkou malej. mame super kontakt na pani v podunajskych biskupiciach, ktora robi neskutocne dobre torty. mam v plane objednat "rafaelo" tortu. mnam 🙂

si tu tak citam, kolko vazia vase deticky a normalne nechapem, kde nasa zobrala 9100g v 11 mesiacoch?
nekupovali ste nahodou protismykove ponozky? neviem,kam sa mam ist pozriet, kde maju? malej sa hrozne smyka, ked chodi s tlacitkom pred sebou. je pri tom taka smiesna 😎

mirka285
25. jún 2011

dobre ranko... my sme tiez kategoria chudsich deti...ale podla mna je Linda normalne a ostatne deti skor tucnejsie 🙂 ale v zasade si myslim,ze na vahe vobec nezalezi,hlavne nech su deti zdrave...
@minizu kde idete stavat?inak ked mala chodi s tlacitkom,mala by si jej kupit radsej topanocky ako protismykove ponozky... ja dnes idem nakupit na zajtrajsiu grilovacku a my zajtra oslavujeme prvy rocik 🙂 strasne rychlo to ubehlo,Linda je skvele dieta 🙂

noemarta
25. jún 2011

dobre ranko,

@sisaa gratulka k prvemu rociku 🙂
@mirka285 boooze, leti to , lindusa uz bude o chvilinku velka baba....
Akooo nasa Nela ma sice cez devat kg, ale myslim si, ze nie je tucna, je taka akurat, ja som spoko...
Noo vyzera ze bude pekne, tak idem ulozit Nelu a za dve hodky vyrazame, sa aj teskujem vcelku... paaa pekny den.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre