Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

rolak
10. aug 2011

@adelaine takže dobre sa máte?

gabika41
10. aug 2011

@rolak banan iba roztlaceny a chrumky tie vzlada velmi dobre....

rolak
10. aug 2011

@gabika41 nechce hrýzť do celého banánu? alebo iného ovocia? a z chrumky si odhryzne normálne?

bambola
10. aug 2011

ahojte,
tak my sme mali dnes pekny den 🙂 a kuknite, podarilo sa mi nahrat na youtube moje prve video 😀

https://www.youtube.com/watch?v=Z4ihYyJougY

aj mi k tomu jutjub gratuloval 😀
@gabika41 gabi to vraj decka robia, ze nechcu hryzt aj ked uz maju zuby, musis ju proste nechat sa potrapit lebo to vyusti este do nejakych vacsich odmietani 😒 zacni tak ako pise ludka, s bananmi, makkymi broskynami, nektarinkami a tak

gabika41
11. aug 2011

Ranko damy....dakujem za rady a idem dnes nieco poskusat.....prajem prijemny den.... 🙂

noemarta
11. aug 2011

@bambola zlata je, a tusim tiez hned nervaci ked sa jej nieco nedari, presne ako nela...
inac ze dobre rankoo....

katka55
11. aug 2011

ranecko 🙂 @bambola paradne je to drevene choditko. aj je o dost vyssie, nez to plastove, ze? som ti okukala uz aj ostatne videjka 😀 😉

bambola
11. aug 2011

Dobre ranko,
tak my uz sme si boli aj pre ocka v nemocnici 🙂 nakupili sme na trhu krasnu cerstvu zeleninku a ovocie 😝 a mala uz aj papka 😵 idem si aj ja nieco uchmatnut 🙂
dnes ma caka gyndoska, povinna jazda 🙄 a na poobede mi ocko vybavili akupunkturu 🙂 konecne dostane aj moj chrbatik co si zasluzi 😵

bambola
11. aug 2011

@noemarta @katka55 dik baby 🙂
maci zacne pistat ale tak uz si to nevsimam, alebo ju zabavim niecim inym, ako tym kyvanim si na videu 😉 navyse nech sa len pekne nauci otacat si choditko 😉

macik27
11. aug 2011

dobré ráno .... baby ja som skoro celú noc nespala len som ležala v posteli a kukala na strop 😠 mesiac svietil ako šalený a ja vtedy nemôžem spať...malá naštastie aj napriek zúbkom spokojne odfukovala a to ma tak trochu vytáčalo ešte viac že ked ona spí mne sa nedá 😖
@bambola super video dobre sme sa s Kajkou zabavili som jej to pustila 3 krát a zakaždým ked Maťka zvýskla Kajka vybuchla do smiechu 😀 ..ona takto nevýska
@gabika41 mne Kajka tiež nechcela moc kúsať a ja som jej začala dávať ovocie na kúsky a ked som jej to dávala tak som to tak trošku rozpučila medzi prstami a potom som postupne pučila menej a nakoniec vôbec a z banána si vie odhryznúť možno tak dva týždne 🙂 určite sa to čoskoro naučí

lenuss84
11. aug 2011

ahojte.takze noc bola nastastie fajn.spala od tej 19,45h.o pol 1 sa troska mrvila tak som dala cumlik a spinkala dalej.o 5tej sa zobudila,vypila flasu mlieka a spinkala do 7.30h.teraz zadrichmala.tak som sa rozhodla ze ju budem davat uz iba 1krat spinkat,teda podla okolnosti /ked sa naobed vyspi dobre/.tak ja idem varit pa.dnes kuracia zeleninova polievka a spagety s morca-delou a syrom.mnam uz tesim....... 🙂

adelaine
11. aug 2011

ahoj zienky, dnes je tu krasne...konecne dame Vlkolinec, nenormalne sa tesim...ked pofotime,pridam dajake fotecky ;)
@rolak v zasade sa nemozem stazovat, i ked dofca s dietatom nikdy nebude ako dofca vo dvojici..stale musim riesit prisun potravy, plienky a dostatocne oblecenie potomka....ale nevadi, vsetko ma svoje caro....
inak, da sa povedat, ze teraz pocas tychto dni, co je mm s nami, risi sa na neho nejako upol, vsade lozi za nim,aj na wc (presne to robi doma mne), nechce byt ani chvilinku sam...ked mm odbehne a risi ho nevidi, aj ked je so mnou tak da taky rev straslivy....neviem co je to za obdobie...
robia to aj vase ratolesti?

noemarta
11. aug 2011

@adelaine mati presne, vratili sme sa z dovci a mala furt zavesana na mm... ale ked ho nevidi je dobre ako nahle pride, tak je len s nim.... 😉

rolak
11. aug 2011

@adelaine
@noemarta našu to už prešlo, ale aspoň sa na dovlenke naučila zaspávať s mm,hojne to využívam 🙂

jaruska8
11. aug 2011

Ahojte kočeny!!

@bambola Jeej, malej sa chodítko zjavne páči. 🙂 Aj ja som zvažovala, že niečo také kúpime, ale potom akoby zázrakom malá pekne tlačila kočík, potom sama postála a už dala aj prvé krôčiky. Inak, ona na to ,,chodenie" musí mať normálne náladu (dnes ju nemá). Som si naivne myslela, že keď už urobí prvé kroky, tak sa osmelí a bude cupitať stále, ale to veru nie, prejde od nejakej veci k ďalšej, niekdy aj na zavolanie a niekedy úplne sama, ale nie vždy, štvornožkovanie ešte prevažuje. 😀
Baby, čo vám už decká chodia, aký to malo u vás priebeh????

bambola
11. aug 2011

@jaruska8 jarka ona chodi velmi pekne uz za jednu ruku a podla toho ako ju sledujem tak coskoro asi uz bude aj sama ale co som sa rozpravala s babami chodiacich deti tak hojne vyuzivaju decka este choditko aj potom 😉 vonku mi tlaci aj kocik ale nechce pustit ruku, takze drzi aj mna aj kocik a pritom za jednu ruku vie 😠

bambola
11. aug 2011

@adelaine tak sa mate super a aj pocko celkom vychadza 🙂 dokelu, musime aj my na dovolenku ked to ma taketo pozitivne ucinky na "odmamenie" sa 😀 😀 u nas je ocko No.1 ked pride z prace, ked mala pocuje, ze sa otvaraju dvere tak uplne nou trhne, hodi sa na styri, odhodi co ma v ruke a uz masiruje k dveram ako strela a celu cestu si vyska a tesi sa 🙂 netreba hovorit, ze ockovi to imponuje a je z toho cely stastny 😉

jaruska8
11. aug 2011

@bambola To bude určite za chvíľu, čo sa pustí, mňa by len zaujímalo, aký to chodenie malo priebeh u tých detí, čo už chodia, že ako to postupovalo. 😀 Inak, vonku aj malá potrebuje ešte moju ruku, ale keď jej ju pustím, atk pekne prejde, pred týždňom by sa da9la na 4 a bolo by. 😀

monline
11. aug 2011

Všetkým Zuzkám všetko najlepšie k meninám 🙂

bambola
11. aug 2011

@jaruska8 tak zatial zrejme ide len ked si je uplne ista 😉 neboj vsak nabere uplnu odvahu 🙂 mne mala nechce vobec ist sama, ani len od stola ku mne aj ked nacahujem ruky, ale vsak ma cas 😉

jaruska8
11. aug 2011

@bambola Jasné, má čas, my už máme pomaly 14 mesiacov ukončených, vlastne, máme 13 mesiacov aj 3 týždne. No, nie je si úplne istá, paradoxne u svokry na dvore jej to ide lepšie ako u nás doma, tam mi aj ruku pustila a šla, inak ona už aj pekne postojí, ale ako hovorím, musí sa jej chcieť. 🙂 z

monline
11. aug 2011

a my máme dnes presne 14 mesiacov 🙂

gabika41
11. aug 2011

@jaruska8 ...u nas to prebieha tak,ze vo vnutri uz beha sama ako drak bez nejakych problemov,je skratka taka istejsia a vonku je bud opatrna,alebo este leniva,lebo prejde aj sama,ale je to viac neiste a nie je toho tak vela.....takze my este aj dve hodiny denne normalne kocikujeme.....

strasska
11. aug 2011

@jaruska8 u nas to prebieha rovnako, tiez musi mat na to chut. Prejde aj vonku aj dnu, ale stale podvedome hlada nieco, coho by sa mohla chytit. ale na 4 jej to este stale ide najlepsie 🙂

denisse
11. aug 2011

ahojte ...
tak citam, ze vsetci uz vo velkom chodite, ba priam behate ... u nas ani naznak ... 😀
po styroch ma rychlost riadnu, ale po dvoch chodi len okolo nabytku, aj to sa jej zda pomale, tak radsej ide na styri, presunie sa a znova postavi ...
obcas sa zabudne a chvilu stoji a nicoho sa nedrzi, ale na chodenie to teda vobec nevyzera ... ja myslim, ze kludne este aj dva mesiace mozno budeme cakat ... nela zacala chodit ked mala 13 a pol mesiaca, u barunky to bude este neskor ... aj ked ju chytim za ruky, nech skusi, tak nechce ...

rolak
11. aug 2011

ja sa musím pochváliť,že aj Kika už začína samostatne chodiť, ale sú to len začiatky - dnes prešla skoro cez celú izbu! ona by to už fyzicky dokázala,len sa mi zdá,že si neverí.

rolak
11. aug 2011

moje dieťa dnes spalo 2 hodiny,40minút, najedla sa a teraz dobrovoľne leží v posteli a pozerá telku.....nechápem, asi ju ten včrajšok zmohol....

denisse
11. aug 2011

ale uz sa naucila vyliezt na gauc, na kreslo, z coho teda radost velmi nemam, lebo uz ju nemozem nechat na zemi v miestnosti samu, lebo zrazu stoji na gauci a zliezt este nevie .. takze program na najblizsie dni je jasny .. vyuka spravneho bezpecneho zliezania z gauca 😀

denisse
11. aug 2011

@rolak
ludka, tak to je super .. moje dieta dalo ledva hodku a pol, ani v noci velmi nespala ... teraz sa sice hraje v postielke, ktora je u nas ohradkou a ja vysavam .. len mi nela vzala vysavac, ze ide ona, tak som nakukla na kona .. ale uz ju to nebavi, tak idem pokracovat ja 🙂

luludi
11. aug 2011

@monline gratulujeme vymesacnikovi 🙂

vsetkym zuzkam, zuzanam a zuzickam vsetko najlepsie prajeme 🙂

@denisse risko tiez este nechodi, len popri nabytku alebo chvilu tlaci choditko, ale to je mozno tak pat krokov 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre