Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

noemarta
22. máj 2010

@alllexa a co dosla si na nieco???
Mne po pri tom zistil zapal aj tam dole, tak povedal ze to moze mat spojitost. tak som zvedava teraz v poradni, idem 3.6. ci sa nieco zmenilo.
Alexa, a ides na ten kurz do ruzinova, od 7.6.? aby som nesla teda sama, hi´hi

mirka285
22. máj 2010

presne tak baby 😉 aj mne sa zda ze zbytocne za vsetkym nieco hladate...aj vcera ked ste rozoberali tie rozmery panvy..ved lekar vas kontroluje pocas celeho tehu a a ak by mal pocit ze neporodite normalne urcite by vam to uz davno povedal...moja kamoska ma 1,52 cm a 46 kil a rodila prirodzene 😉 skuste sa menej sledovat lebo sa len zbytocne stresujete 😉

adelaine
22. máj 2010

dobre ranko kocky,
dnes den zacal krasne , dufam ze pocko vydrzi a bude pekne 😉

idem trosku upratat, navarene mam od vcera, nastastie...
a podvecer sa k nam ma dovalit partia, pazruti zase pojedia vsetko co uvidia,
ale som sa rozhodla, ze ziadne chlebikz ani kolacik nebude, budu pizze na
objednavku a hotovo 😀
za inych okolnosti ma vzdy tesilo, ze im chuti, teraz vsak setrim energiu, nebudem sa
rozbijat v kuchyni...

inak kocky, co ste z BA, kde si si zhanali podprdy na kojenie? brendon v raci,
pre deti na kosickej? kde este to mozu mat?
pojdem dnes na zatah, dufam, ze budu na mna nieco mat 😢 lebo si dam usit stany....

maxara
22. máj 2010

Dobre ranko kvakulky,
dakujem za komenty 😀 ste zlate..
Ja som dnes spala dobre, tak sa aj tesim, zistila som, ze ked sa mi vecer podari vykakat, tak mam dobru noc 😀
no a k tomu sledovaniu sa.. kludne sa sledujte baby, nastudujte si, ale NEPANIKARTE, radsej posudte same, ci je to naozaj take dramaticke.. za opytanie sa v poradni nic nedame, tak nech vieme, co sa moze stat, ale neberme to tak, ze sa to hned aj stane. Myslim si, ze tie poradne su pomerne casto na to, aby sme mohli dr povedat, co sa nam udialo medzi nimi.. no ale samozrejme, ze asi je na nas, aby sme zhodnotili, ci je to nejaka vyznamna zmena alebo nieco v zmysle "urobil sa mi bedar na cele, co teraz??" .. no ale myslim, ze ziadna z nas to tu tak vyrazne neprehana, obcas niekto zastresuje, tak sa opyta dr a hned je spokojnejsia.. hm?

maxara
22. máj 2010

@adelaine spravne 😉 ja som zobrala vcera prdosov (3 zo 4 synovcov, co mali ist k babke a chceli ostat u nas) sestre, ale s mamou som dohodnuta, ze prideme dnes na navstevu tam, tam sa nazeru, pubertaci trochu pofrflu, Kubo sa pobicykluje na dvore a pohra so psami, nakrmi zajaciky a podho zase k nam spat 😀 😀 😀 super vymyslene, nie?
adel a tie podrprdky zhanas ake? vo Wenice na hranicnej (je to otvorene len cez tyzden do 16tej) maju take bavlnene obycky po necelych 10e, ale su fajn, take na doma, na von nic moc.. su bezsvikove s elastickymi kosikmi.. a tie krajsie, aj vystuzene baby kupovali asi v PRE DETI na kosickej

adelaine
22. máj 2010

maxi, no ja mam teraz 80 E....a zacinam to mat vsetko tesne 😖
tak si musim zohnat asi F kosik, alebo viac....
obvod tych 80 mam uz teraz nadrapeny, ale to preto ze mam pupok pod prsiami,
tak vacsi obvod asi ani riesit nebudem, ked brucho padne, ale kosiky ma dost serkaju,
nikde na mna totiz nic nemaju :(

maxara
22. máj 2010

@adelaine no ja by som mala mat 85E, ako ktore.. pred tehu. Cize ja mam problem s podprdkami furt.. vacsinou ked potrebujem akutne riesim to klasicky zle, vacsim obvodom 😖 ale bohuzial neda sa svietit 😢

maxara
22. máj 2010

MIRKA prijemne krstiny, vela zabavy..
MOJALILI 😲 37tt ty vole, ale supeeer, ze ste to spolu tak dlho vydrzali 😀

silvia.vesela
22. máj 2010

ahojte kocky,

ja dnes idem k rodicom, lebo manzel isiel na vínnu cestu....tak som zvedava v akom stave sa dnes vrati! 😀

ja som spala celkom dobre, len rano som mala take jemne bolesti, ako keby som mala dostat menzes.....mate to aj vy obcas?

Pekny slnecny den vam vsetkym zelam!

maxara
22. máj 2010

silvi myslim, ze to tu ma uz asi kazda.. 😒

noemarta
22. máj 2010

@silvia.vesela ahoj, presne som to vcera vecer pisala, ze ma boli brucho ako keby som mala dostat kramy. takze fakt to tu mala asi kazda jedna z nas.
pekny den prajem.
Dnes vecer ideme do divadla na boyband, tak som zvedava. este si uz kulturu pokial mozem. hi hi

alllexa
22. máj 2010

Noemarta - ked spominali tie bielkoviny, tak som si povedala, ze keby to bolo nieco vazne, tak to riesia. Na dalsiu poradnu uz nehovorili nic. Ale na nete som nasla, ze to moze suvisiet s oblickami a sposobuje ich vyssi tlak. Ale kedze mam tlak dobry, dalej som sa tym nezaoberala.

"Bielkoviny sa močom vylučujú aj u zdravého človeka, ale len vo veľmi malom množstve (0,3g/deň). Papierikovým testom hodnotíme 5 stupňov výskytu bielkovín (negatívny, stopy, 1., 2., 3. stupeň), pričom stopy sa môžu vyskytnúť aj u zdravého človeka. Falošne pozitívny (papierik ukáže napr. stupeň 1 a v skutočnosti tam proteíny nie sú) výsledok môžeme dostať pokiaľ sa v moči nachádzajú baktérie (za normálnych okolností je moč bez baktérií, ku kontaminácii môže dôjsť tak, že sa do neho dostanú baktérie z močovej rúry – preto sa na test používa tzv. stredný prúd moču), krv, niektoré zlúčeniny amoniaku, niektoré lieky (cefalosporíny, sulfonamidy, penicilín).
Proteinúria (bielkoviny v moči) na vyskytujú najmä pri: chrípke, horúčkových stavoch, vplyv môže mať aj výrazná hyperlordóza, tehotenstvo, extrémne fyzické zaťaženie (teda u nás môže byť mierna proteínúria úplne normálna), anémia, srdcová nedostatočnosť, vysoký krvný tlak, často sú dôvodom poruchy a choroby obličiek, nádory, trombózy v cievach obličiek..."

Adelaine - ja som si kupila v takom malom obchodiku, co je oproti Polusu na Vajnorskej, vola sa to G&P textil, stala 10 EUR. Maju tam aj nejake veci pre babatka, oblecko, zavinovacky a pod.

alllexa
22. máj 2010

Noemarta - na ten kurz asi pojdem...

Tu je inak celkom dobre info ohladne porodnice Ruzinov:
http://www.zzz.sk/?content=porodnica_bratislava...

blanocka
22. máj 2010

na tejto stranke maju celko pekne podprdy a aj cena sa da 😉

http://www.astratex.sk/podprsenka-mama210/bieli...

maxara
22. máj 2010

Alllexa tie bielkoviny ako pises sa sleduju spolu s vysokym tlakom, preto napr. ked nemas bielkoviny, ale mas vysoky tlak, tak to nie je az taka tragedia, ako ked mas oba tieto faktory, lebo potom to mozu byt prejavi preeklampsie.. tak preto ked mas dobry tlak, tak bielkoviny len skontroluju a pripadne zapisu a pripisu ich tej zvysenej namahe alebo niecomu inemu..

a tie podprsky tam mali len take obycky, alebo aj krajsie ? take na von?

alllexa
22. máj 2010

Maxi - ano, a prave preto som sa ani nestresovala, lebo viem, ze tlak mam ok.

alllexa
22. máj 2010

Podprsenky mali v tom obchode len take obycajne, s kosticou, ale len taka latka nevystuzena.

maxara
22. máj 2010

alllexa oki kuknem asi tam, ked sa pojdem spacirovat 🙂 dakujem za info

noemarta
22. máj 2010

alexa, dakujem za vyklad o bielkovinach v moci. ja mam tlak tiez v poriadku, takze nestresujem.
kojenecku podprsenku vobec nemam este kupenu, tu budem kupovat asi az na poslednu chvilu.
na buduci tyzden zacnem asi uz vsetko prat a chystat, tak potom porobim foto aj nasej zasoby pre malu, kocik, postielku.....
ideme akurat gratulovat nasemu krsniatku, dnes ma meniny. tak sa drzte.

mima89
22. máj 2010

http://www.lingerie.sk/web/catalog/mama-new-koj... mne sa paci tato podprda, ale ja uz mam z obchodu...radsej som vyskusala....

cigaretka5
22. máj 2010

Dievčatá ja som dnes full day nemozna. Ledva som sa dosychtal z nákupu, kedže som cely týždeň sama a chladnicka hlasila SOS. Boli má strasne " cely podvozok" ako po sexikovom
maratone. Je to normálne ani hýbať sa mi nedá, to čo tu predvadzam je slimacia chodza z gauca do kuchyne a na wc- ko.

mojalili
22. máj 2010

NO ja mam toho dnes plne zuby, zaviezla som auto k mojmu tatkovi, lebo mi ho trosku reparoval, a LILI mi cely cas za usami KEDY POJDEME DOMOOOOOV 😠 😠 😠 Tak som bola cely den na nohach a samozrejme mam otoky jak svina, ani by sa nevosla na fotku ta noha, aka je velka otečená. Ruky ani nehovorim, nedokazem pevne zovret nic do nich, hlavne prava ma dost boli.... ☹

Tak som sa hodila do sprchy, idem navarit, napiect a vyvalit sa, snad LILI ma necha v klude varit co najrychlejsie.... ☹

Apropo, podprdu nemam a serem na nu... 😠 😠 😠 😠 snad kupim po porode... 😉

mirka285
22. máj 2010

ahojte 🙂 tak uz mame dnes po krstinach,strasne som prejedena a unavena..a navyse v Devinskej su hody tak zajtra grtilujeme u nasich,tak dufam ze uz nebude prsat lebo dnes zase pekne sprchlo 😠

cigaretka5
22. máj 2010

@mirka285 až do piatka má furt svietiť Oskar a byt 22 stupňov

mirka285
22. máj 2010

jeej tak to by bolo super,lebo tu kazdy rok na hody prsi ☹ a inak tych 22 stupnov mi tiez vyhovuje 😉

adelaine
22. máj 2010

..baby, taaak, z celeho mojho nakupneho osialu ostala nakoniec v kosiku len jedna vec...
kupila som si jednu Anitu, ale taku peknu, vystuzenu za 49.90 euri 😖
tie nadoma latkove si pojdem kuknut cez tyzden do Wenice......

a pytala som sa pani na ten poporodny pas,
povedala mi, ze to teraz vobec nemusim riesit, nemam si ho kupovat teraz,
staci taky tyzden po porode...a kupuje sa velkost aku sme nosili pred tehu...
a treba si to vyskusat, lebo ked je vecsi, tak nema efekt....

nika23t
22. máj 2010

Ahoj kocky 😉

No s tym pasom ani ja neviem, ako to riesit... Lebo na maderna.sk je pisane pod pasom, ze velkost sa objednava podla obvodu po porode a to netusim, aka budem...

A tak by som sla na nakupy, ale neda sa mi poriadne chodit, tak minam cez net. Manzel je z toho stastny-prestastny 😅

mirka285
22. máj 2010

nika ja mam ten pas z Maderny a mam velkost S a urcite to bude dobre...ty si stihla pokial si dobre pamatam,takze tiez potrebujes s ,a ak si velmi stihla tak xs 😉

robika
22. máj 2010

Ahojte,
baby vy ste ako prali vecicky pre babatko? teda mam na mysli konkretne avivaz, lebo kupila som lenor s babatkom na vrchu, akurat teraz ma napadlo, ze raz som dakde citala ze by sa nemala pouzivat avivaz, teda hlavne nie hned od zaciatku, ze iba persil sensitive...
od zajtra mam komodu pre maleho doma, takze idem aj prat... konecne 🙂

nika23t
22. máj 2010

Mirka, tak krasne sa to cita, myslim to, ze som stihla 😉 Ale tiez zvazujem objednanie velkosti ako pred tehotenstvom... Tak vdaka, opat potesim mm 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre