Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

vierkaha
4. jún 2010

No veď to, že to bude úplne iné - hlavne nebudem mať čas riešiť svoje pocity a depkovať 😀 Ale aspoň som si trochu zlepšila náladu - objednala som konečne kočík pre malého - dodanie je 7 dní - sranda, že z nemecka je to rýchlejšie ako zo Slovenska 😕

janka256
4. jún 2010

@oacka ahaaa a ja som cakala ze to zapipa samo bez dalsieho stisnutia a takto funguje aj na cele? lebo v uchu hej 🙂

carrie84
4. jún 2010

Vierka - a aky kocik? Ja hovorim, ze vybrat kocik je horsie ako vybrat auto 😉 Kocik sme vyberali snad 2 mesiace a auto 2 dni 😀

katty17
4. jún 2010

ozaj Carrie, aj my sme uz kupili kocik Jane 🙂 nakoniec sme ho kupili tu na slovensku 🙂

kafoditka
4. jún 2010

Ahojte fesandy 🙂

Ja som toho v noci tiez vela nenaspala, mam velke bolesti celeho podvozku, uz mi problem otociz sa z boka na bok, maleho citim strasne nizko..
Vratila som sa teraz z poradne. Moja dokina tam nebola le zastupoval ju Dr.Kostelny - celkom fajn- baby, ale ked ma vysetroval zospodu a dal do mna prst (pan doktor ma asi 2 metre 😲 😲 ) tak som myslela, ze vyskocim z tej kozy.. A on mi hovori, ze uvolnite sa, no ako to mam dokazat, ked ma tam boli kazdy milimeter??? ☹ No, tak krcok zmaknuty - skrateny na 2cm, otvorena stale na spicku prsta, hlavicku mam tak nizko, ze ked mal vo mne palec, tak ju nahmatal... Cize vydrzim max. tak 2 tyzdne, mozno skor.. Sama som zvedava. Zacinam mat trosku stres z porodum hlavne z tej bolesti 😒
Ale mam EPI a verim, ze vsetko dobre dopadne 😉

katty17
4. jún 2010

kafko, mne taketo bolesti zacali pred 4 dnami. presne ako pises neda za mi uz ani normalne otocit z jedneho boku na druhy a ked sa otacam tak uz so slzami v ociach... asi to je normalne . ja neviem. a o chodzi to uz ani nevravim. kazdym jednym krokom to strasne boli... dnes som bola v obchode predeti a tam mi tetusky predavacky vravia ze "vy uz o par dni rodite, vsak?". hovori ze cozeeeeeeeeee? ved mam este 6 tyzdnov. oni ze to v ziadnom pripade lebo ze uz mi brusko kleslo.... som bola pekne vyburana. tak som zvedava co mi povie v pondelok dr.

vierkaha
4. jún 2010

@carrie84 HAUCK Apollo, ja som to nakoniec vzdala, kamoška ho má a celkom sa mi páčil - akurát sa športová časť nedá otočiť, ale ja vlastne neviem či je to nevýhoda a či to budem potrebovať, ľahko sa skladá, vlezie mi do kufra a aj keď na to tá vanička nevyzerá kamoška v nej vozila malého celú zimu. A hlavne kvôli tomu, že som nevedala aký kočík je vlastne ten naj tak som nechcela kupovať najaký drahý, aby som ho mohla v prípade potreby vymeniť a aby ma to nemrzelo, že som za neho vyhodila veľa peňazí a je na nič. takže asi tak

alllexa
4. jún 2010

@kafoditka - no inak aj mna to vysetrovanie boli, az si pripadam trapne, ako tam tak zjojknem. A kolko mas CS?

vierkaha
4. jún 2010

Ozaj a mm chcel zelenú - asi profi deformácia 😀 takto vyzerá

alllexa
4. jún 2010

Jeeej, moj byvaly trener aikida je teraz v TV v Damskom magazine a radi v stravovani🙂

denisse
4. jún 2010

ahojte .... ja mam choru nelu, takze v noci okrem toho, ze ma boli kazde otacanie, tak som este odsavala sople, davala caj, prehovarala nech nechce mlieko 😝 ale velku cast noci sa o nu staral mm, nastastie s nim pekne spolupracovala, nerevala, ze chce mna, tak sme to nejak zvladli .. vcera vecer mala teplotu, teraz uz od rana nema, tak uvidime ... a to ideme na vikend k svokrovcom ....

@katty17 my mame rovnako termin 😉 a tiez sa citim podobne ako ty .. obcas mam pocit, ked idem na velku, ze uz aj porodim ... 😝
lonove kosti ma bolia ako sialene a ked stojim, tak mam pocit, ze mala ma trvale nozicku v mojom mocovom mechuri 😝

kafoditka
4. jún 2010

@alllexa ani neviem, nenapisal mi to do spravy...

katty17
4. jún 2010

deni mas pravdu, aj tie kosti su bolestive... tak vidim ze to je normalne 🙂 este mam koooooopec casu na rodenie 🙂 este musim vydrzat kym nam najdu nasu zasielku postielky . a potom mozem rodit. nejaky sikovny kurier si ju pekne vzal domov 😠 hajzlik maly !!!

katty17
4. jún 2010

kafko, kedy ti zacina 38 tt. to uz by si aj mohla pomalicky rodit 😉 . mne by to ani nevadilo v 38 tt. taky planovany porodik by som brala 😉

kafoditka
4. jún 2010

@katty17 buduci tyzden mi zacina 38tt...

alllexa
4. jún 2010

@katty17 - to je sila, ze Ti to tak zapatrosili... A nemali by Ti to poslat opat?

alllexa
4. jún 2010

@kafoditka - tak to uz by sa nic nestalo, keby si aj porodila, to je pekny tyzden... Uz mas vsetko nachystane?

katty17
4. jún 2010

tetuska z ciech povedala ze ak sa to dnes nedoriesi s kurierskou sluzbou, tak nam budu posielat veci este raz. ale co ak to opat vezme nejaky kurier??? ako sa mam s nimi dohodnut sakris? co si mam ist osobne po to do prahy, ci co??? 😠

noemarta
4. jún 2010

ahojte, akurat som sa dobre naobedovala a ledva fucim, nic sa mi nechce.
Pooobede chceme ist kuknut tu prebalovaciu komodu, asi kukneme ikeu, kiku a galan. tak duuufam, ze nieco zozenieme.

@katty17 ahoj, nahodou si sa nespojila s nasou porodnickou ?? ja som jej dnes ani nevolala, leba sa mi tam dnes nechcelo ist, asi az v pondelok alebo utorok sa za nou stavim.
mne este stale z pampyschopu nedosla postel.suprava do postielky, a to uz je treti tyzden.... 😒

ericica
4. jún 2010

@katty17 ja mam podobny problem len nie s kurierom ale s postou 😠
pondelok som podavala dva baliky do BA a nepodala som ich doporucene ale len ako list....jedna pani ich dostala a ta druha bola namosurena na mna ze preco som to nepodavala s podacim listkom 😠
len podotykam ze nikdy som zo ziadnym balikom problem nemala vzdy dosli a to som vacsinou take mensie veci podavala formou listu.....teraz sa mi stratil balik v ktorom mam investivane prachy a este to musim aj tej dotycnej vratit 🙄
sice si myslim ze sa mohlo stat ze ak byva v panelaku tak jej to mohli zo schranky aj vybrat.....alebo je to nemozne????

luminkasp
4. jún 2010

baby, mne je dnes tak zle, trikrat sa mi pustila krv z nosa, nohy ma bolia..., mam pocit ze mam opuchnute aj kolena aj pod nimi, lytka, vsetko, vobec nemam chut jest. musim ist varit, snad to prezijem, esteze tere vydrzi sama pri rozpravkach. Normalne si mozem medzi rebra a brucho dat ruku

ericica
4. jún 2010

@luminkasp to neni dobre ...kedy mas ist k dr??? nevies od coho to mozes mat 😲 😲 😲

luminkasp
4. jún 2010

ericica, vo stvrtok idem k sestricke, podla uplne jasne z tepla, my mame uz tyzden nad 30 skoro 40 a je to des, v noci okna otvorene a nemozes ani poriadne spat, lebo teplota je okolo 20 stupnov. idem varit, drzte sa zatial, bruska, vecer sa mozno este zastavim

kafoditka
4. jún 2010

@alllexa tasku do porodnice mam zbalenu, EPI a otca pri porode zaplatene, doma mam vsetko okrem toho nestastneho kocika a autosedacky.. Takze vlastne pripravena na porod som.. 😉

lela1809
4. jún 2010

ahojte kocky,
vidim ze nas trapia rovnake problemy... ja som tiez predvcerom nespala.. ani otocit ani na chrbte lezat tak ma pichalo v krizoch... tak som slzila v noci a hovorila som si ze kedy to uz skonci... a ked chodim hore dole po nasich schodoch tak mam dost... no co uz nam ostava..asi sa tesit z dni ked su bolesti mensie.... a potom uz len na nase poklady 🙂

katty17
4. jún 2010

noemarta, budem jej volat v podvecer 🙂 tak som zvedava ako sa s nou dohodnem. ved mozeme potom kludne za nou zbehnut na buduci tyzden spolu. nech nam da rovno zmluvy a mozete to zacat riesit. 🙂
luminka, mne sa vcera pustila krv z nicoho ci s pusy. som nechapala :( o o nohach a rukach ohladne nepuchnutia nevravim. trpli mi cely vecer aj noc. uz zacinaju byt ako mala mojalili ☹ tak si davam vecer studene zabali a nohy hore ...
ericica, som zvedava ako dopadnu nase baliky... ved to ked uz ani poste nemozeme doverovat tak ako to mame posielat???

adelaine
4. jún 2010

..veru kocky,
lepsie to uz nebude,
treba mat vsetko nachystane, zaplatene, vybavene...
lebo je to na spadnutie...

dugyna
4. jún 2010

kocky monline ze zatial pockaju do Po a potom spravia sekciu..ale profesor sa vyjasril ze by jej skusili vyvolat prirodzeny..ak by to neslo tak cisarsky..a vsetky vas pozdravuje

adelaine
4. jún 2010

dugy, aj ty ju pozdrav 😉 nech sa drzi..

rybaanka
4. jún 2010

caute

dufam, ze sa mate vsetky dobre a uzivate posledne chvile s bruskami, aspon ja sa snazim, pretoze na vcerajsej poradni ma dr. nepotesil, mali sme plan, ze maly pojde von 14.6 ale situacia sa zmenila, takze uz buduci tyzden 10.6 ide von, ak sa teda nerozhodne krpec este skor 😲 tak len trpnem a snazim sa co najviac odpocivat, lebo mi neskutocne tlaci na podvozok a aj na jazvu po prvej sekcii, zacina ma boliet 😖 tak ja verim, ze este par dni vydrzi 😕

inak otacanie z boka na bok v noci prebieha u mna tak, ze si musim normalne rukami pridrzat krize a tak uplne pomalicky sa otacat, lebo ked si to nepridrzam, tak mi tam tak puka, ze mam pocit, ze bud som maleho zlomila, alebo seba 😒

posledne dva dni mi asi tlaci na zaludok, lebo mi je neskutocne zle, cokolvek zjem, tak potom trpim ako slon, no ale zase nejest nic je este horsie....idem sa vyvalit a potom na postu, konecne mi prislo rozhodnutie o materskej, takze v pondelok musim dovybavovat vsetky papiere, zrusit rodicak a poziadat este o ten pristpevok na starsie dieta, tak sa majte babulky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre