Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
10. jún 2010

@lulu1983 a rodit ides kam? stretneme sa na kramaroch?

denisse
10. jún 2010

aj mne vcera doktor predpisal zelezo, uz som mala HGB len 101 ... ale dnes som si este nedala, bojim sa zapchy a momentalne som odvcera poriadne nebola, tak jem activiu, pijem kefir a zajtra si uz snad budem moct dat tu zeleznu tabletku ...

@drievko mozno mas naozaj pricvaknuty nejaky nerv v krku ... 😒

kafoditka
10. jún 2010

@drievko do troch dni urcite.. ja ho uzivam teraz kazdy den a odvtedy som tocaky nemala.

denisse
10. jún 2010

@kafoditka ake mas to zelezo? nemas z neho zapchu? a beries ho nalacno? mne povedali, ze ked moj zaludok zvladne nalacno tak radsej tak, ale ked mi z toho bude zle, tak mozem po jedla ... ja sa toho zeleza hrozne bojim 😒

drievko
10. jún 2010

@kafoditka a teraz v pondelok som si bola pre výsledky s krvi a boli v poriadku tam nevidno ten nedostatok zeleza?

petrap001
10. jún 2010

@saperlipopette no my mame kavaliera a on uz bude mat 4 roky.on sice vie ze mna nemusi velmi obtazovat ale je dost zatazeny na mojho mileho 😖 ale skor on na psa 😠 ako ja mam psov velmi rada,ale od kedy som v tehu tak ho akosi nemusim.nejako mi vadi,neviem preco.ja viem ze on za to nemoze 😀 len ho snazim pripravit na to ze si nebude behat kde sa mu chce ked tu bude male.sice na horne poschodie nechodil nikdy,ale teraz ho uz nepustim ani do obyvacky.no proste je len v kuchyni,tak aj spi lebo z kuchyne sa hned ide na zahradu.a nejako mu to neprekaza tak sa mi zda.len je nerad sam.

baby mne sa v poslednych dnoch strasne zhorsila plet,ako vyzeram otrasne ☹ ☹ aj na krku mam par takych bolavych a som z toho zufala 😢 😢 😢 a to uz som sa tesila,ze sa mi tvar dala dokopy,ale akosi nie...neviete z coho to je?? nic zvlastne som nejedla..

kafoditka
10. jún 2010

@denisse ja som sa prave velmi bala, lebo ja mam cely zivot problem s vyprazdnovanim, ale klop klop po tom zeleze chodim aj dva krat za den a jem ho vzdy po jedle - napr. po ranajkach. Mam TARDYFEROL FOL, vypada ako ibuprofen 😉

@drievko tak tomu nerozumiem, lebo mne prave z krvnych testov povedali, ze mam malo zeleza.. 😕

meruska
10. jún 2010

@denisse ja beriem zelezo od zaciatku tehu, najprv raz denne a teraz dvakrat denne...ja ho beriem iba po jedle a zapijam ovocnymi dzusmi, takto mi to odporucili v lekarni a naozaj za tych 8 mesiacov nebol s wc problem...ale ak sa mi stalo ze som napr. zabudla kupit dzus a cez vikend som to zapijala vodou, hned to nebolo ono.....tak ja poslucham tetu z lekarne a naozaj nemam problem...
a este..ja beriem Aktiferin compositum a dokonca 2 krat denne

adelaine
10. jún 2010

@drievko
ak ti robili krvny obraz, tam je pokles zeleza v krvi samozrejme odhalitelny,
na to sa to vlastne aj robi....
niektori lekari vsak tablety zeleza nepredpisuju,aj ked nastal v krvi pokles,
lebo sa to da upravit aj stravou,
ak je pokles vyrazny, tak sa samozrejme tablety ordinuju, ale to by ti povedal...\

tie "tocaky" mozu byt s nedostatocneho prijmu tekutin, mozes mat nizky tlak,
alebo druha vec, a to sa stava aj mne a skoro stale, ze mi je zle z nedostatku okyslicenia
mozgu, t.j. ked som niekde v miestnosti kde nie je cerstvy vzduch, mne sa zle dycha,
a mam pocit, ze dycham na polovicu pluc, neviem sa poriadne nadychnut a uz mi
je zle, normalne ze na odpadnutie...
ako pisem, ja to mam casto, normalne som sa bala cestovavat aj MND, nikto
ta nepusti sadnut, nic vzduchu a teplo....a je to tu, kolaps 😒

drievko
10. jún 2010

@kafoditka no ved aj mne je to dost cudne! este mozno by som mala ist neurologicke?

petrap001
10. jún 2010

ja musim poklopat ze som problemy s vyprazdnovanim nemala nikdy a zeleza som mala trosku menej asi pred 2 mesiacmi ale sa mi to znornalizovalo zas tak nemusim brat nic chvalabohu.mozno by som aj mala ale podla doktorov som ok,tak co ine mi ostava,len verit im 😀 😀
beriem akurat vitaminy a to aj tak kadzy druhy den lebo ked som bola doma tak mi moj lekar povedal,ze nieje dobre ich brat kazdy den lebo potom sa mi moze narodit velmi velke dieta a mala by som tym padom tazsi porod.ze je tam vela vitaminov a ze az kadzy den ich neportebujem.

drievko
10. jún 2010

@adelaine tlak mam pohode ,pijem vela,lezim pri otvorenom okne , nikam nechodim a mam to uz 2 dni v noc aj den! bojim sa co to je lebo to mam aj ked spim!

oacka
10. jún 2010

čaute! ja som mala otrasnú noc! 2X som musela jesť Tums, lebo som myslela,že ma záha zadusí.... bolel ma chrbát,furt som sa otáčala, a ráno tie sprosté vtáky tak čvirikali!!!!!
Petrap, nemôžeš mať tú pleť zhoršenú odd hormónov? vyrážky na krku pri uchu sú vraj z hormónov, teraz sa nám bude zvyšovať hormón prolaktín kvôli tvorbe mlieka a mne napríklad spôsoboval otrasné akné!

lulu1983
10. jún 2010

@cigaretka5: ano, ano, stretneme sa na kramaroch 🙂 🙂 🙂

petrap001
10. jún 2010

@oacka len mi nepovedz ze to budem mat pocas celeho kojenia 😀 😀 😀 joooj ta moja plet ma raz pripravi o rozum 🙄 🙄

adelaine
10. jún 2010

@drievko
no tak potom netusim, kde je pes zakopany, treba
navstivit lekara, nech ta niekam odosle... inak s tocakmi
a poruchami rovnovahy sa najskor zapodievaju na ORL,
potom mozno na neurologiu...

inak kocky, skoro som zabudla reagovat na to nase stretko,
ja sa rada pridam, ak mi to bude dovolene a ak sa na to budem citit...
ja mam akurat 16.6. poradnu o 12.00, potom by som doficala
taxikom za vami, ja nie som mobilna...
tak dufam, ze sa uvidime 😀

petrap001
10. jún 2010

ako je vam fajne ze sa takto stretavate..ja sa stretnem sama so sebou na kave v kuchyni 😀 😀 😀 jooj ako je mi super 😎

oacka
10. jún 2010

netuším,petrap, to hádam,len kým ten prolaktín nabehne. ja napr. teraz akné nemám, už len jazvičky po ňom. a zas mi rastú nechty, takže vidím,že zas sa vo mne hromadia nejaké hormóny... ale dobrá kožná nás vylieči aj z akné, mne predpísané vodičky super zabrali.

maxara
10. jún 2010

Ranko babule.. tak ja som zistila, ze uz bez sprchy zacat den ani nedokazem 😒 taaaak som bola rano spotena, ze keby si ku mne niekto rano pricuchol, zarucene by zhebol.. 😒 chuda moje dieta, musi to cuchat.. dnes sa citim vyborne, vyspata som dostatocne, uz som sa aj naranajkovala, odmerala som si tlak a mam 128/77 co je na mna uz pomerne nizky, takze ja tie lieky brat odmietam.. cize si idem dat len ZELEZO a dufam, ze vcerajsie krce sa nezopakuju, lebo ma vystre.
@denisse ja beriem Ferro FOLGAMMA a dr mi ho dal, lebo som sa stazovala, ze ked som naposledy brala zelezo, mala som zapchu jak na Racianskej medzi 7-8mou a on povedal, ze z tohoto by som nemala mat.. a musim povedat, ze sa mi z neho dobre kaka veru.. dokonca mam taky pocit uplneho vyprazdnenia.. akoby mi vsetko vsecicko vyslo von. Jem ho pocas ranajok vacsinou, alebo az po nich.. vcera som si ho dala nalacno a kym som sa dostala k ranajkam, asi o hodinu, asi mi to riadne podrazdilo zaludok..

petrap001
10. jún 2010

@oacka hm tu ani niesu ziadne kozne,takze tu mi velmi nikto nepomoze...na vsetko su tu antibiotika.no proste nevyjadrujem sa.musim vydrzat domov ☹ ale mne zasa strasne rychlo ratu vlasy.ako som si farbila pred 2 tyzdnami a uz mam zasa asi 1cm odrastene 😠 😠 😠 a ja to nemozem tak nechat lebo sa farbim na cierno a ja som strasne svetla original...

maxara
10. jún 2010

sranda mne rastu vlasy aj nechty o dost pomalsie, ale chlpy aj trikrat rychlejsie ☹

petrap001
10. jún 2010

@maxara 😀 😀 😀 ty mas ale hlasky 😀

ja kazde rano vypijem pohar vody,tak si dam activiu a mozem zjest a skombinovat co len nechcem a nic mi nieje 😕 😕 moj zaludok je proste super odolny na vsetky tie bludy co pojem 😉 mozno aj preto som pocas celeho tehu ani raz negrcala ani mi nebolo zle z nicoho.ale vraj to zavisi aj od toho ze ci sa krvne skupiny matky a dietata maju radi.vraj ked su obidvaja +ka alebo -ka tak ti nic nieje.horsie ked sa biju,vtedy vraj zeny na zac.tehu vracaju a telo nechce prijat starvu..neviem no,co je na tom pravdy...

lela1809
10. jún 2010

bre ranko... jaj to je zase hic... a zase klasika tlak.... 124/86 a tep 115! to akoze nechapem z coho ved som len vstala a som v uplnom klude... este aj sprchu si idem dat az teraz... ze aby som sa nezadychala... a krpcek si natahuje kosti v bruchu 🙂

oacka
10. jún 2010

maxara,, tvoja malá chce mať chlpatú mamu, a naši malí chcú mať vlasaté a pazúrnaté mamy! 😀 😀 😀
lela, a neni to normálne,že máme teraz tep vyšší? mne za celé tehu k tepu nikto nič nepovedal... neviem,či mi ho niekto meral... ale cítim,že srdco viac pumpuje, musím niekedy aj rýchlejšie dýchať...

maxara
10. jún 2010

a vyrazky? za posledny tyzden mam plet ako pubertacka 15rocna.. ak som vtedy aj nemala nahodou lepsiu.. 😠 normalne ze na ksichte biele hniliaky som uz dlho nemala.. 🤐
no a poradne mam tiez uz dva tyzdne po tyzdni a uz budem mat az dokonca.. este buduci a mozno aj ten dalsi este pojdem k mojmu dr a potom uz do porodky.. a som rada teda, ze ich mam po tyzdni, lebo vzdy den pred poradnou sa nieco vyskytne. Akoby to dr vedel, ze kedy ma ma objednat. A navyse v nasom stave sa vsetko moze zvrtnut naozaj rychlo..

petrap001
10. jún 2010

mne ked merala doki tlak tak som mala stale v pohode a ja sa praveze viem dost nervovat zo vsetkeho 😀 😀 aspon ze tu nemame teraz tak horuco ako vy..ale inac horucavy milujem uplne 😎 😎 len teraz je mi akurat.hoci tych 12 stupnov nieje bohvie co 🙄 🙄 🙄

denisse
10. jún 2010

baby, tak ja mam SORBIFER DURULES a pani v lekarni mi prizvukovala, ze to mam zapijat len cistou vodou, nicim inym ... a ze ked sa to je nalacno, tak sa to najlepsie vstreba, ale ked to moj zaludok nezvladne nalacno, tak mozem aj po lahkych ranajkach ...

zajtra to skusim zjest, uvidim, co to so mnou urobi ...

silvia.vesela
10. jún 2010

dobré ranko kočky,

ja som spala do pol desiatej! Normálne som nemohla vstať skor, taka som bola zaspata! 🙂
Bola som v sprške a tušim, že možem ist znovu, lebo tak mi je teplo, fuj! 😠

maxi, ozaj aj ja som si merala tlak a mám 115/70, čiže nižší..takže ja si ani dnes nedám magnézium, aby som aj porodila do júla vobec. 😀

drievko, nemozes to mat z chrbtice? mne sa tocila hlava, lebo som mala problemy s krcnou chrbticou.
ináč mne začali strasne rychlo rast vlasy, aj nechty! 😕

lenkaaninka
10. jún 2010

čaute baby no ja noc že zasa tragédia....o desiatej som zaspala a o pol štvrtej som bola hore lebo naša trhlá suseda ona má len 30 ročnú dcéru a psa toho doskrčaného a chlap jej zomrel (asi z nich) a jej totálne hrabe. Zuby má ako šmirglovacie kotúče na nohách sandále z roku nula v tom ponožky pánske o tri čísla väčšie, trištvrtové tepláky a chlpaté nohy spod toho a pazuchy ako orangután...no strach a hrúza a táto pani o pol 4 v noci venčila svojho psa s baterkou na dvore a vrešťala po nej viki vikinka už si kakala???? kde máš hovienko no kukám ako brutál...

lela1809
10. jún 2010

oacka: mne doki povedal ze mam mat tak okolo 80 ze okolo 100 je na klud dost vysoky... ze si mam vziat o jednu tabletku magnezia viac.... tak uvidime ci to pomoze.... na jednej strane mi povedal ze je vysoky... a na druhej strane ze tlak mam nizky ... tak asi uz len cakat na jul 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre