Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
4. júl 2010

@alllexa vyhladala som laktacnu z mamili,ta mi kazala nahrievat lampou,rozmasirovat hrce a odsat..akurat ze ja uz som mala miesto bradaviek chrasty takze bolest neskutocna,vsetkych svatych som videla ked som sa to snazila odsat,plakala som pri tom od bolesti,laktacna mi vyrobila masticku na tie bradavky podla receptu Newmana lebo vraj uz tam je zapal ktory treba liecit ☹ teraz mam prsia prazdne a nanovo sa snazim rozbehnut laktaciu,tak uvidim co z toho bude,toto iste som mala aj pri Tomaskovi a mliecko sa mi nevytvorilo...tak uvidime,viem co mam robit tak sa snazim...

zrzulka
4. júl 2010

@izira to ano pocit po odteceni to bol prijemny, mozno som len viac citliva ked som to tak velmi citila, fakt neviem....alebo som to len necakala lebo tiez som citala na nete ze to neboli....

zrzulka
4. júl 2010

@adelaine Gratulujeme... zelame vela zdravicka, maminke chutneho mliecka...Risko vitaj. tak to su teda ine miery, to sa da aj prirodzene bez epi porodit taky valibuk ? 😀 Som zvedava na opis porodu .... 😕

zrzulka
4. júl 2010

@oacka dakujem, no nejako sme sa potrapili s tym porodom ale tak zase to nebolo az take hrozne. ked tak citam ze Adel mala este vacsieho "chlapa" tak moj porod oproti tomu musel byt len malina 😀 Klobuk dolu.... Ani ja nestiham sledovat kto vsetko uz porodil, ale tusim sa to tu pohlo tym spravnym smerom a je nas viac porodenych ako tych co na porod este len cakaju....

alllexa
4. júl 2010

@mirka285 - uff, tak to je dost drsne:( A ktorej poradkyni si volala? Lebo niektore maju uvedene, ze sa za to plati...
A chrasty sa Ti z coho urobili? Babatko rozkusalo?

oacka
4. júl 2010

@mirka285 bože mirka, to znie ako z hororu. mne sa prsia nenalievajú,ale malá z nich voľačo ťahá. od pondelka pribrala 220g, a vždy má v puse mliečko, keď je na bradavke,tak dúfam,že to bude dobré....ba včera sa mi nalial pravý prsník v noci, musela som masírovať v horúcej sprche hrčky,ale o hodinku malá vyťahala a odvtedy je mäkký...

oacka
4. júl 2010

@alllexa a ty ako????? kedy sa chystáš do porodky?

kafoditka
4. júl 2010

@mirka285 ja ked som mala prsa tvrde ako kamene, tak mne neskutocne zabrala injekcia do zadku s oxitocinom. To sa mi do piatich minut spustilo mlieko potokom a krasne som to odsala. Ja uz mam za sebou prvu laktacnu krizu a teraz ficim na tych homeopatikach ricinus komunis a caji na tvorbu mlieka z weledi z dm-ky. Pritom pijem cely den vineove striky a mliecko sa tvori v pohode. Zatial. klop klop..

izira
4. júl 2010

@zrzulka 🙂 nemyslim, ze b sibola vac citliva, mozno len troska zle prepichol lekar...preto a bolest.
Hlavne je, ze to z mas za sebou a mozte teraz aspon spol uzivat slniecko a leto🙂))

izira
4. júl 2010

@kafoditka tie homeopatika mam aj ja. Zacala si ich brat az po porode, alebo uz pred?

zrzulka
4. júl 2010

@mirka285 jemineky, to ma mrzi ze sa takto trapite moja ☹ este ze si taka odhodlana pokracovat v kojeni, mnohe by to uz aj vzdali....
U nas nastastie laktacia fici na plne obratky. bola som velmi prekvapena ze hned od zaciatku mliecko. jasne ze kym si bradavky zvykli tak to aj trosku bolelo pri prisavani ale hned ako sme zmenili polohu tak super. ja som hned zacala pouzivat aventovu masticku ked som citila ze su citlive takze nastastie neprechadzame tym co ty. Skor by som prijala aj menej mlieka lebo sa nestiham prezliekat ako mi vsade tecie. vsak to nemozem ist takto ani von .... 😝
Aj sa snazim menej pit a furt nic. zase uplne prestat pit nemozem vsak v tychto horkach som furt smadna....
Inak skus si na bradavky vytlacat po kojeni par kvapiek MM. Ma hojive ucinky. Aventovu mast na hrubsie ... zmenit polohu... Moc drzim palceky... a mas moj obdiv ze to nevzdavas!!!!!!!!!!!!!!!!

zrzulka
4. júl 2010

inak vase babetka sa nesupu? maly strasne neviem cim ho natierat. Poradnu mame az v stredu.... 😝

alllexa
4. júl 2010

@oacka - no neviem, zajtra mam ist na kontrolu, moj doki bude mat sluzbu. Ale nic take nespominal, ze by som si mala vziat aj veci, tak neviem, ci ma nenechaju prenasat...

@kafoditka - a ten oxytocin Ti dali kvoli prsiam, ci kvoli zavinovaniu maternice ako standardny ukon po porode?

stanka33
4. júl 2010

ahojte
@mirka285 ja som mala to iste behom troch mesiacov 5 krat po sebe, mne vzdy pomohol oxyocin dali mi ho na pohotovosti, samozrejme vzdy som mala menej a menej mlieka potom ale sa mi to podarilo rozbehnut, musis si nahrievat teple sprchy a odsavat, skoda ze ti nedali aspon tu oxyt. injekciu, hlavne masiruj tie hrudky, drzim palce....a avaj si vsetko na podporu potom co pise kafko ale az ked ti hrcky zmiznu
maxi uvidime, co mi povie vo stvrtok ako to vyzera, ak to bude nezmenene, este cakam....nechcem si dat vyvolat jedine po termine...
baby maly dnes spadol na rovnej ceste na betone na hlavu ma cele celo navrete fialovo modru hrcu strasnu som sa tak zlakla ked prisiel z muzom domov ja neviem ci mame ist pre istotu na pohotovost ci nema otras mozgu ja uz to nechapem aku ma smolu chudiatko malinke posledne dva tyzdne

maxara
4. júl 2010

Ahojte kocenky,
tak ja som prave dozehlila a doprala deky, takze mi ostala jedna mala pidikopka veci, co sa este musia doplnit a psie deky, co musim vyvarit.. ale sa mi nechce uz.. dnes este s mm prehodime spalnu a skusime tam ulozit nejako ten nabytok..
Mam par otazok. Hlavne teda pre mamicky, ako ste nakoniec dali tie postielky? Uplne k posteli? Alebo mate medzeru? Mate po ruke nieco pri postielke? Co by to malo byt? Nejaka prebalovacia zalezitost?
No a druha otazka.. pre mamicky dievcatiek.. uska ste davali prepichovat v porodke? Alebo az v poradni? Date ich vobec? A kedy?

stanka33
4. júl 2010

@alllexa oxytocin ti uvolnuje mlieko z mliekovodov, podporuje vyprazdnovanie ja ked som toto mala tak mi pomohol jedine oxytocin, fakt to nie je sranda, oproti porodu sa takto stale trapit,uplne viem ako je mirke, ja som si pre toto musela zacat odsavat to sa nedalo stale mat hrcky a menej mlieka, uvidime ako to bude teraz som strasne zvedava ci sa mi to bude robit aj teraz fakt som vtedy robila vsetko pre to aby maly pil poriadne a nerobilo sa mi to proste sa to nedalo,

@zrzulka ja som natierala obyc. aviril olejom, alebo mozes aj olivovym

alllexa
4. júl 2010

@zrzulka - merikac pisala, ze jej mala sa po porode supala... Ale ze pridavala do kupela olej a natierala ju, a po tyzdni to preslo.

@stanka33 - Tvoj maly ma ale smolu:( Drzim palce, nech sa ten otras mozgu nepotvrdi. Ale keby to bolo nieco take, tak by mu bolo aj od zaludka zle...

zrzulka
4. júl 2010

@stanka33 jemineky. chudatenko tak to ma fakt smolu...ja by som asi sla radsej na pohotovost, predsa len spadnut na beton... Nesprava sa nejako nezvycajne??? nezvracia???

kafoditka
4. júl 2010

@alllexa to mi pichli ked sa mi strasne naliali prsia a boli tvrde ako kamene a neslo mi odsavat.. tak mi pichli oxitocin a krasne sa mi mliekovody uvolnili a mliecko som cele odsala..

@zrzulka moj maly sa supe, mne poradila doktorka natierat mu telicko Excipialom lipolotio. Kupis v lekarni za nejakych 5eur, natieram ho uz par dni a prestal sa supat. Okrem toho krasne vonia 😉

@izira homeo som zacala jest den po porode, potom ked sa mi spustilo mliecko tak som ho vysadila, ale teraz po laktacnej krize si ho davam zasa..

zrzulka
4. júl 2010

dakujem tak skusim toho nasho bubacika natierat lebo ozaj sa supe ako taka jastericka 😀

stanka33
4. júl 2010

@maxara a ty ides normalne na monitor??? mne nekazal ist, to kvoli tlaku alebo???

maxara
4. júl 2010

@mirka285 no som rada, ze aspon dr su tam super.. tie zafajcene sestricky to je hnusne.. aspon tam by mohli nefajcit.. Inak ja ked som bola na vysetreni u Valenta, bola som na koze na 600nedeli standarde a nahodou sa mi tam celkom pacilo.. taky klud a este aj tie sestricky tam boli velmi mile.. no ale bola som tam asi 5 minut a nic som od nich nechcela, tak mozno zdanie klame 🙂 no a tie prska ti nezavidim.. toho sa aj ja bojim. ☹

zrzulka
4. júl 2010

@kafoditka jasne ten natieram aj ja ked mam supiny, dobre vediet, vyskusam....
ty si spominala ze uz chodite von s drobcekom. na kolky den po navrate domov ste sli? ja maleho slnim pri otvorenom okne tak premyslam ze zajtra ku veceru by sme hadam mohli aj vybehnut. Otras parit sa v byte...Aj mne uz chyba vzduch :_O((((((

stanka33
4. júl 2010

@zrzulka no mozes aj tym excipialom natierat ten je dobry,
zatial mu nic take nebolo iba plackal a ja som chytila hysaky tak sa zlakol a plakal aj kvoli mne, obed zjedol, nevracal dali sme ho spat uvidime ked sa zobudi, moc nehcem ist na pohotovost on este nie je uplne fit po tych aftoch aby zasa daco nechytil ja neviem

izira
4. júl 2010

@maxara ahoj Maxi. My sme mali a budeme mat detsku postielku troska dalej od posteli cez den - je to koliska, na noc si ju prisuniem blizsie, aby som mohla kedykolvek dociahnut na babo - je to dobre, niekedy staci pohladkat ak troska fnuka 🙂
a s tymi uskami - v mojom okoli cakali aspon par mesiacov - zvacsa davali prepichovat po mesiaci - po krste, lebo tradicny darcek na krst pre dievcatka u nas su zlate nausnicky 🙂

kafoditka
4. júl 2010

@zrzulka ja som bola s malym 10dni v porodnici, ked sme prisli domov, bola som este 3dni doma s nim, pricom som ho poobede davala spat k otvorenemu oknu do kocika, obleceny bol ako keby sme sli vonku. Cize bodynko, polodupky, ciapocka. Doktorka mi povedala, ze v pohode mam chodit s malym vonku ked je takto krasne, ze cerstvy vzduch mu urcite neublizi 😉 okrem toho, Filipko mi najlepsie spava ked sme vonku, tak teraz uz vydrzime aj 3 hodky sa prechadzat 🙂

maxara
4. júl 2010

@stanka33 ano, viac ma sleduju, kvoli tomu tlaku.. ci sa mi nahodou nechysta odlupit placka..

stanka33
4. júl 2010

@maxara aha, inak ja tiez neviem ako s tymi nausnickami, ked su mensie tak je to pre nich lepsie ako ked maju polroka to sa vedia uz trochu branit

izira
4. júl 2010

@stanka33 mame podobne skuisenosti.. nas je velmi zivy a v kuse si niekde nabural hlavu...na zemi o roh steny a pod. dvakrat sme s nim uz boli na pohotovosti (raz si ju aj rozrazil a tiekla mu trochu krv, raz ked bol este mensi a ten pad vyzeral dost drsne...) a po oba rayz mu len spravili rentgen, pozreli ci nema prasknutu lebku alebo zrazeninu a potom nas pustili..raz si ho tam chceli nechat, lebo neurolog tam nebol ale i tak, nic by s nim do rana neurobili...tak sme sli domov a len pozorovali ci nahodou nestraca vedomie, ci spravne reaguje, ci rozprava, ci nie je prilis ospaly alebo ci nezvracia...to su priznaky moznych problemov po pade, na ktore treba dat pozor....
Inak radim studeny obklad na hrcu. Drzim prsty a dufam, ze to nebude nic vazne

maxara
4. júl 2010

@izira vdaka, no ja som to tiez tak myslela, ze po privitani do zivota (to je namiesto krstin na urade) kde akoze dostane nausnicky od akoze krsnej mamy, ze potom sa spytam u obvodnej alebo niekde.. Mm sestra totiz kupila krasne nausnicky a chcela mi ich dat, ze nech si ich vezmem do porodky.. no ale furt som z toho mala zmiesane pocity.. nakoniec som jej ich nechala, nech pekne ich donesie, ked to bude aktualne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre