Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

agika1982
26. júl 2010

@oacka ahoj..moja z toho mliecka si nic nerob...ja som sa tesila na to, ze budem kojit a bohuzial nemoem....aspom som sa tesila, ze teda odsajem mliecko a aspom tak budem davat malej...ale bohuzial uz nemam ani kvapku....dost ma to trapilo, ale na druhej strane kolko deticiek nebolo kojenych a su zdrave..toto mi stale opakoval moj drahy..dneska sme boli u pediatra a nasa bambulka krasne pribera a to je na bebe

oacka
26. júl 2010

@agika1982 určite si z toho nič nerob, kedz še neda,ta še neda!
preto sa pýtam na ten prázdny prsník,aby som vedela,kedy mám dať malej z druheého,aby som ju nedržala zbytočne na jeddnom.... lebo ke´d si stisnem bradavku tak ztále dačo kvapne, ale prsník je pritom mäkký a malá sa už aj trošku durdí a naťahuje bradavku akob by bola z gumy,tak to už je asi signál,že už nič neťahá a dám jej druhý. idem pohľadať Timka.

maxara
26. júl 2010

@sunavianka tak tam v Dansku je to asi podobne ako v UK, v porodke som citala same pochvalne clanky.. tazko povedat, co je lepsie, ale petrap001 si pochvaluje 😉

@patresko11 poprosim info do tabulky

@denisse no mne v porodke mlieko sotva vykukalo, mala kakala spenatik.. a len co som dosla domov, prska sa mi pekne naliali, hlavne v noci a rano, ked mala papa, tak z druheho mi tecie.. v plienke mame uz pekne hnede hovienko a cakame uz kazdu chvilku prazenicku 🙂 no a dnes rano sa mi mala nechcela prisat, uz som trosku aj bola nestastna a potom som si vsimla, ze ona len cucka bradavku, lebo mliecko jej same tecie.. dokonca po brade 😒 .. a navyse nechce grgat, tak potom dostane stikutku...

@adelaine no tusim je to vo vsetkych nemocniciach rovnake... ale uz je dobre, veru.. uz sme spokojni vsetci, aj s ockom
Adel, ten vankusik mi dala sestra, a ked som prisla domov, uz bol iba taky, bez obalu.. neviem, ci ma nejaky nazov, ale 100%ne je z DMky a je z ceresnovych kostiek

@mojalili jeej vsetko naj k meninam 😵

oacka
26. júl 2010

a inač ma dosť sere milión protichodných informácií o dojčení a starostlivosti o bábo! a hlavne nesmiem nikomu povedať, že "na nete baby písali, že sa to robí tak...",lebo to som už úplne všetkým na smiech!

oacka
26. júl 2010

@meruska a už som ho našla! gratulujem,je rozkošný, čistý Brad Pitt!

kafoditka
26. júl 2010

@maxara ja som dnes v DMke bola ze ho idem kupit, ale nic take tam nemaju ☹

maxara
26. júl 2010

@denisse Ja dojcim po leziacky.. na Kramaroch to bola velmi oblubena poloha aj mamiciek aj sestriciek.. a navyse moje sitie je este dost citlive, takze to uvitavam aj ja.. vlastne je to taka poloha, ako ty popisujes, akurat ze mamina lezi sikmo na posteli, pod hlavou vankus, ruky volne.. babo popri brusku, hlavicka sa musi natiahnut za prskom, aby sa uvolnil nosik.. je to super, obe pritom zaspime. 🙂

miki060707
26. júl 2010

@agika1982 dnes som na teba myslela, že ako to je s vami, či sa dari odsávať, kojiť, lebo malý sa ako dnes prisal, ale nič tak nešlo, ale pár kvapiek išlo a odsať tak 5, takže nič a po akože kojení reve ako tur, takže on len dudluje a sa ukludnuje......
a ako je to s ritulou, už ju nemá adrianka červenú??? lebo naš ju potom mal a som nepoužívala utierky, ale len vodičku, neskor som si gázu namočila a utrela kako a utrela plienočkou, teda vysušila a dala sudokrem a ako som zistila, že ma kako v plienke, išla som prebaliť, a ti poviem ritku už mame peknučku a to som si chcela isť po imazol, 🙂

miki060707
26. júl 2010

@agika1982
ja som dnes posielala na sociálku do BA /kôli tomu do BA, lebo som tam pracovala a mi vyplacaju materske/ a poslala som len kopiu RL, ...
máš adresu´, nie, lebo mne odtial poslali rozhodnutie a napísali mi, že ak budem mať RL, tak mam poslať kopiu na adresu...

mojalili
26. júl 2010

@zrzulka mam Olympus 1010, dostala som ho ako darcek ku objednavke PC pre skolu🙂 Ale mala som predtym Sony a s tym som bola spokojnejsia, a este Canon sa mi paci viac...ale co uz, darovanemu konovi sa na zuby nepozeraj, ze??? Fotim aj s bleskom, aj bez, maly sa do blesku nepozera, tak to neskodi, nebojte sa🙂

Dakujem kocky za gratulacie🙂 😉

A uz neviem,co chcem pisat🙂 😕

mojalili
26. júl 2010

@zrzulka jaaaj uz viem. Danko ma n prebal. pulte zavesenu zirafku, ktora sa hompala a tu sleduje a smeje sa na nu....ma ju nalavo, aby sa za nou tocil, pretoze potrebujem, aby si precvicoval sval na krku do tej strany.....Dokonca si uz sam vytiahne rukou cumel a drzi si ho , nepusti🙂

maxara
26. júl 2010

@23bambuliatko preboha prepac... ☹ ☹ ☹ urcite obavy nemaj.. je to krasny zazitok, kazda jedna, co ma babo doma, ti to potvrdi.. fakt. Ved aj ja som pisala, ze nelutujem ani sekundu z toho.. a ked budes mat EPI tak sitie neucitis vobec.. a mozno ta ani sit nebudu.. potom nam povies, ake to bolo krasne, uvidis

agika1982
26. júl 2010

@miki060707 no vies co, ta suska sa zahojila..chyba boli obrusky ale ja koza som kupila babylove a boli parfumovane...teraz pouzivame neparfumovane a malu kupem v cistej vode...s kojenim je to bod mrazu...uz nemam ani kvapku na odsatie...

maxara
26. júl 2010

@oacka mne v porodnici kazali kupat cistou vodou kazde tri dni a nicim nenatierat babo, pri prebalovani ritku natriet vzdy mastickou a dnes obvodna lekarka, ze kupat kazdy den cistou vodou, potom poriadne ponatierat cistym olivovym olejom... v nemocke kazali nebalit na siroko, lekarka kazala.. v nemocke ma presviedcali, ze kojit nebudem, ze mam male bradavky a velke prska, ze sa jej to zle chyta a moje mlieko je slabe a je ho malo a dnes u lekarky sme mali o 100 g viac ako v sobotu rano.. mlieko mi tecie a je ho dost.. do perinky ja davam, lebo u nas je chladno a malinkej sa tak aj dobre spi aj vsetko, takze jej to vyhovuje. No ale nemyslim si, ze keby si ju do perinky nedala,ze by sa jej chrbatik krivil.. babky, svokry a vlastne vsetci vedia vsetko najlepsie.. tak ako s vyberom mena a vybavicky,.. No a este ku kojeniu.. mne mala na cicke zaspi a bradavku bud vypluje, alebo jej ju musim vydolovat z pusky a ked zacne mrkat znova, co zacne do 5 minut, dam jej druhe.. toto urobi asi 4 krat, takze jej dam dvakrat kazde kym ide spat..

@kafoditka tak ja zajtra zistim o tom vankusiku nieco blizsie, nuf? neviem ani kde ho kupila ani kolko stoji, ani ako sa vola ako je baleny, nic.. ale zistim

kafoditka
26. júl 2010

@maxara nerob si starosti, ja budem priebezne chodit do DMky a pozerat to, pripadne sa popytam predavaciek.. ved ma DMku 2min. peso.. ale dakujem ti, zlata 😉

petrap001
26. júl 2010

no moj maly zaspal yesss,tak dufam,ze aspon do polnoci pokoj bude 🙂
mne tiez v nemocnici vraveli,ze kupat tak kazdy treti den v cistej vode,aly sme babatku nezmyvali z koze tie ochranne mazy.ma to logiku.prve dva tyzdne som ho kupala kazdy druhy den,ved oni su cistucke a tu ani nieje horuco,takze sa ani nespoti asi tak ako na slovensku cez tie horucavy.ale teraz ho uz kupem kazdy den,ma to velmi rad a potom ho len pomasirujem s olejcekom tak sa natahuje chlapisko moj 😵 a tak sa napapka a spinka 3-4 hodinky max.
a mne tiez tak cica na dvakrat z kazdeho prsa.a teraz sa uz tak tvari super,ze sa nemozem vynadivat na tie ksychtiky co robi 😀 😀 😀

sunavianka
26. júl 2010

@maxara no podobné, akurát tuto nás tu je pomenej, vlastne nikoho tu nepoznám čo by mal skúsenosti v dánsku s pôrodom, ale šak nejak to zvládneme 😉
@bambuliatko veeelmi držíme pršteky...

merikac
26. júl 2010

dievcata,,,ako tak sledujem, bud kojite, alebo uspavate, alebo ste radi, ze uz tiez mozete hajat,,,,ako sa to tu zrazu rozmnozilo, tak nejako malo sa prispieva do chatu,ledva za den zaplnime 3 strany
,,,, 😀 😀

patresko11
27. júl 2010

@maxara neviem ako to dat do tabulky

sunavianka
27. júl 2010

bré ránko baby...@merikac no teraz majú maminky z júloviek krajšie povinnosti 😎
ktovie, koľko nás ostalo kinderiek... už nás tu je fakt málo ... a už ma aj všetky predbehli ☹

petzi
27. júl 2010

dobre ranko kocky,
no ja mam uz viac casu na konika, nasi odisli a mm ma volno.malinky napapany,tak spinka ♥
Ja nevyspata ale celkom sa mi to paci,hlavne ze mam cas na seba.
Cez den malinky bude hajat ako zarezany,tak to dospim.
V noci mi malinky tak rychlo papal,ze mu zabehlo a nemohol sa nadychnut, mavaju to aj vase deti?
No ja som mala dost, prestrasena az na mrtvicu,ale nastastie pobuchanie po chrbatiku pomohlo...

@sunavianka a ty uz by si mohla aj ist nie? ci sa ti este nechce?
@oacka ahoj mam len otazku,ci ti po porode na SR dali injekciu na strebanie maternice, ?pocula som o tom
ze u nas to davaju zevraj,.no tu mi nic nedali,ale nastastie obleciem vsetky veci ako pred tehu ,i ked mi brusko
trcalo ako keby som bola v 7 mesiaci. 😀 teraz uz som konecne stihla i v pase. 😎 teda nie stihla ale taka ako pred
tym 😀

sunavianka
27. júl 2010

@petzi jaa už by som šla urputne aj s manželom prehovárame krpca, aby sa už prislo nadýchať čerstvého luftu a ništ ☹

petrap001
27. júl 2010

dobre ranko 🙂 no my uz sme hore,malemu sa vobec uz nechce spat uz asi hodinu,tak sa len rozpravame a rozhadzujeme rukami 😀
@petzi moj sa tiez dusi ked je,ja ho len posadim a ham mu hore rucky a on si potom tak vydychne,ze ach jaaaaj uz je dobre 😀 aj ja som mala take velke brucho po porode ako keby som ani neporodila..ale stiahlo sa to.uz zostalo len trosicku sadielka,ale to uz z toho prezierania sa pocas tehu 😅 ale ked si dam pas,tak uz ho mam pekne ploche 🙂
co dnes robite??? ja uz neviem co robit..hoci maly zaberie cely cas,tak sa akosi nudim..uz len par dni vydrzat a ideme domcov juj sa tesim 😎

mirka285
27. júl 2010

@petzi na Slovensku kazdemu davaju injekciu na zrolovanie maternice,mne davali po cisaraku aj oxitocin a povedali ze aj to je na stiahnutie maternice,bolelo to jak svina ☹ no kocky tak ja som malu ucicikala v lehatku a konecne som si umyla vlasy a vcera som tu mala kamosku a povedala mi ze mam niaku hladku plet jak po faceliftingu 😀 to asi po tom porode tak dobre vyzeram 😝 mojej malej stale hnisa ocko,uz neviem co mam s tym robit,vymyvam repikom,kvapkam opthalmoseptonex a nic ☹ mate to niektora?ak to budu upchate tie kanaliky ma porazi....

lulu1983
27. júl 2010

dobre ranko vsetkym tehulkam,

my mame za sebou fajnu noc, maly sa len najedol a spal dalej. Ten ceresnovy vankusik, co spominala @maxara je super, v noci, ked som richarda prebalila a ckal , lebo mu bola zima, tak ho vankusik pekne zahrial a zase spinkal 🙂 Maxi vdaka za skvely typ.

K tej zostave, co cvicim - jasne, pozriem na nejakej stranke o cviceni foto, k jednotlivym cvikom a zavesim..

lulu1983
27. júl 2010

@lenkaaninka : nie su to brusaky, na brusko sa cvicia zdvihacky - lezis na zemi na chrbte a dvihas nohy - to vraj posiluje prave tie spodne partie bruska, co ostali ochabnute po porode.

kafoditka
27. júl 2010

Ahojte 😉
moj maly sa po hodinovom spanku zobudil total precurany, a nie a nie znova zaspat, tak jedina zachrana je uhojdanie v autosedacke.. ked mi v nej zaspi, necham ho tak, ale nemam z toho dobry pocit.. aj ked si myslim, ze su navrhnute tak, aby dietatu nijak neskodili na chrbticu, ale predsa..
@mirka285 tebe ked mala zaspi v lehatku . co je skoro to iste- nechas ju tam spat?

vierkaha
27. júl 2010

Ahojte, tak sa hlásim ešte stále ako kinderko. Včera som bola na poradni a nič ☹ , ďalšiu kontrolu mám v sobotu a ak to ani potom nebude vyzerať na pôrod tak na budúci týždeň asi v utorok ma hospitalizujú a vyvolajú mi pôrod, lebo ja čo som mala celé tehu nízky tlak tak mám zrazu 140/90 a k tomu aj bielkoviny v moči a s tým súvisiace nohy ako bambule.

sunavianka
27. júl 2010

@vierkaha ahoj sme asi na tom rovnako aj termín pôrodu máme rovnaký... ja mam volať do nemocky dva tri dni po termíne, aby ma objednali... takže uvidíme... chvílku si myslím, že pôjdem každú chvílku a na to, si to zasa neviem predstaviť aby som šla rodiť 😀 no tie pocity sú také zmiešané... bolesti mám čochvílka aj kríže ma bolia... no neviem, budeme bojovať spolu 😉

mojalili
27. júl 2010

@kafoditka KAfko, moj maly najlepsie zaspi v autosedacke, mame aj lehatko ale to nema rad.....vecer ho nakojim, dame do autesedacky a tam zaspi, potom ho prenesieme... 🙂 Viem,z e to nie je dobre riesenie, ale proste inak sa neda... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre