Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

meruska
5. aug 2010

@oacka ja chodievam spat po 21 teda pre mna noc zacina vtedy a vstavam o 8 rano..teda vsetko medzi tym ratam

luminkasp
5. aug 2010

Ahojte, ako sa mate? ja vas vobec nestiham citat ☹ nasi uz zajtra odchadzaju, tak si to vobec neviem predstavit, lebo s malou chodili kazdy den na kupko a cely cas sa jej venovali, tak teraz to bude asi dost na nevydrzanie s nou, ked sa bude nudit. Som trochu smutna, ze uz idu, ale co uz. Maly je uzasny. Idem si rychlo trochu upratat a navarit, kym maly spi a ostatni su na kupku. Drzte sa, myslim na vas, aj ked sa neozyvam 😉

noemarta
5. aug 2010

@alllexa ahoj allexa, pri cisaraku sa stichy musia vyberat, to sa nerozpadne same.
ved sa niekedy dohodneme, a vyberieme sa aj my na spolocnu prechadzku, uz sa tesim. Budeme dve baby na dvoch chalanov, hihi 🙂
pekny den prajem.

miki060707
5. aug 2010

ahojte, tak mi sme boli u kardiologa, mame prisť za mesiac, lebo mali ma zuženu plucnicu, ale do mesiaca by sa to malo zlepšiť a šelest je len malinky, hned som si potvrdila papiere u gynekologa, ale nemam od pediatričky, lebo ma dovolenku a ja že zajtra už všetko vybavim na úrad, ...no nevadi....
pekne sme pribrali, 500g za týžden, ale ešte 4 kilečka veru nemáme,
idem kuknuť vaše foto... 🙂

miki060707
5. aug 2010

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeej,
to su parááádne fotky babyyyy, normálne vám zááávidim, že ste sa takto "našli"
je z nich vidieť, že vám bolo fajn a vyzerate supeeeer baby a všeeetky a Maxi, šak je normálne vidieť, že si chudšia ako pred pôrodom, tak v tichučku závidim, xi

pekný dník vám......

ericica
5. aug 2010

ahojte super fotky.....v tom ciernom si ty mirka???alebo kafko??veru miki ma pravdu .....ste zlate....
my sme mali super noc,klop klop.......ale cez den vymysla hadam sa nam to uz upravi 😖

katty17
5. aug 2010

@allexa - sasi, tak uz mam predpisane tabletky na odstavenie mliecka :( vraj s tym uz proste nic neurobim a mam sa s tym zmierit. tak aspon uz viem definitivny ortiel a uz nemusim spekulovat a hladat rozne moznosti ako kojit... proste moje prsia to nedovoluju.
@adelaine - matka, ty si tiez brala tie tabletky na odstavenie mliecka?
@kafoditka - babule, mate vazne mile fotky z grilovacky. museli ste mat velmi prijemny spolocny dnik 🙂 ste fesandy maminky !!!

leanax
5. aug 2010

Ahojte dievčatá. Tak už to mám aj ja za sebou. Narodila sa mi krásna zdravá dcérka Ela už pred týždňom, vážila 3600g a mala 51cm. Porodila som cisárskym rezom a to je dôvod prečo sa ozývam len teraz. Po prepustení z nemocnice som bola úplne oslabená a ubolená. Teraz je to už lepšie, ale ak si spomeniem na priebeh pôrodu hneď mám slzy v očiach ☹ NIKDY VIAC!!! ☹ ☹ ☹
Teraz mám doma radosť s malej, je ozaj úžasná. Mám však problém s kojením. Mliečko by aj bolo, ale asi slabé, lebo ak nakojím malú tak mi vydrží možno pol hodinu a už je hladná zase. Musím ju dokrmovať nutrilonom. A máme vymenený deň s nocou. Cez deň vydrží spinkať aj 5-7 hodín a v noci sa stále budí. Neviem čím to je, ale je to únavné.

leanax
5. aug 2010

@katty17 prečo musíš odtaviť mliečko??? ja mám tiež problém s kojením, neviem čo ďalej...
ktorý lekár ti predpísal tabletky na odstavenie??? Ja by som strašne rada kojila, ale nejde to a trápim sa bolesťami ja a malá hladom...

katty17
5. aug 2010

@leanax - este nepremyslaj nad odstavenim ak to nemas naozaj velmi velmi kriticke. si este len tyzden po porode a mliecko sa ti moze krasne spustit. mne sa paradne spustilo aj po druhom tyzdni. ibaze ja mam neustale zapaly prs a vraj mam proste take prsia a bradavky ze sa mi tie zapaly budu tvorit neustale... mam az tak vtiahnute bradavky ze ich mala za nic na svete nedokaze vytiahnut a ani cez klobucik. cize sa mi tam moze dostavat infekcia a tym padom to nema vyznam... a kedze malicka necucka, netvori sa potrebne mnozstvo mliecka... uz nevladzem bojovat zo zapalmi a horuckami takmer 40 tkove. boli sme nervne z toho ja i mala. cize radsej mi lekarka dala dnes tabletky na odstavenie.
ale ty to este skus ak sa ti tvori mliecko a malicka sa vie prisat, tak sa ti to urcite spusti. cas ukaze... ten nutrilon jej davas ako? cez striekacku ci flasku, alebo po prste?

oacka
5. aug 2010

@leanax také problémy sme malí viaceré,to ešte nie sú problémy! ešte vydrž. bábo si hľadá rytmus, musí sa naučiť vysať viac, aj sa ti bude tvoriť viac, len ju skús prikladať,keď potrebuje. a zmenený režim má veľa bábätiek, ešte to nevzdávaj.

denisse
5. aug 2010

ahojte ...
tak v noci nasi odisli, vzali so sebou aj nelu na prazdniny, tak som sama s barunkou ...

zatial sa mame dobre, teraz spinka, o chvilu sa uz urcite zobudi na papanie ... dnes ma presne tri tyzdne ...

@oacka
podla coho usudzujes, ze kristinka ma reflux? nasej sa tiez obcas nieco vrati, vcera vecer po kupani, ked som ju utierala a plakala, tak sa z toho az zakuckala, som ju musela dvihnut, aby popadla dych ... a nemyslim, ze to bolo z placu, mam dojem, ze sa jej kdesi vnutri vratilo nieco zo zaludka ale nie az uplne aby to vygrcla ... aj nele sa to stavalo ...

denisse
5. aug 2010

baby, velmi pekne fotky a zavideniahodna grilovacka .. super .. aj ja by som hned isla ... 😉
aj ked ja som uz zo stravy skoro vsetko vylucila, lebo malu bolelo brusko ... pockam chvilu ako to pojde dalej a zacne skusat znova nieco jest .. teraz nejem ziadne ovocie ani zeleninu (okrem varenej korenovej a zemiakov) a to mi dost vadi ...

denisse
5. aug 2010

a este som sa chcela opytat ... cie deticky uz vnimaju hracku alebo komunikaciu a je mozne ich medzi papanim nejak zabavit?
kedy to zhruba zacina?

nasa uz zafixuje pohlad na farebnu hracku, ale je to skor o sekundach 😉

leanax
5. aug 2010

@katty17 Nutrilon dávam cez fľašku. Po ňom mi vydrží dlhšie spinkať a nieje taká nervózna. Najprv ju nakojím a potom ju ešte tak po pol hodinke musím dokrmiť.

miki060707
5. aug 2010

foto dňa

inak ja som ale 4ty den, či tretí nasadila sab simplex a vám poviem, nám spravil tušim viac zla ako dobrá, lebo tak ešte nereval kym som mu to nenasadila, lebo ako mi sme kakali do každej plienky, len vetry nemal ako stále, sem tam a čertil sa, tak reku sa nemôže vyprdeť, ale asik som mu to nemala dať, lebo raz plakal a tlačil, tak som mu to dala a to čo sme brali som už nedala a pekne budem pokračovať s tým, s čím som začala...to až tak neplakal ako teraz, šak o jednej v noci mi zaspal do tretej a potom chvalabohu do sedmej....

mirka285
5. aug 2010

ahojte kocandy 🙂 ako sa dnes mate?vidim ze nic zavazne sa nedeje,vsetci zdravi,tak je dobre potom...
@leanax to velmi skoro vzdavas,slabe mliecko neexistuje,ono by sa ti este malo zacat tvorit len treba vydrzat...a inak ak davas cez flasu,mala ti nebude chciet tahat prsnik potom,mala by si sa nakontaktovat na laktacnu sestru,ona ti poradi co a ako 😉
@oacka ved chod na vysetrenie s malou ci ma reflux,tusim to robi gastroentrolog,aj sestra bola a veru jej ho aj potvrdil ☹
@ericica Eri hej ja som ta v ciernom 🙂

leanax
5. aug 2010

@mirka285 ja to s kojením nevzdávam, ale už som vyčerpaná, neviem ako inak jej mám dávať nutrilon a hladovať ju nemôžem nechať aj v nemocnici ju dokrmovali cez flašku

mirka285
5. aug 2010

@leanax ja som davala najprv cez striekacku,a uplne idealne sa mi zdalo cez taku hadicku,akurat ze v Ba ju nikde nemali ☹

leanax
5. aug 2010

@mirka285 a tá hadička sa dá kúpiť v lekárni alebo kde??? Nerada by som keby začala odmietať prsník, ale zatiaľ ťahá tak dúfam, že jej to vydrží a že mne sa to mlieko čo najskôr spustí.

mirka285
5. aug 2010

@leanax ja som tu hadicku videla na nete a zdalo sa mi to najidealnejsie,ale v lekarni to nemali....tak ked mala taha aj prsnik to je dobre,niektore deticky s tym nemaju problem vobec a niektore odmietaju ked okusili flasku....

maxara
5. aug 2010

Ahojte kvakule
tak ja som predvcerom absolvovala s malinkou a mm vylet do ba, k dr. a aj do tesca. no a aby som vylet vydrzala, tak ze sa najem.. ochutnala som jedlo, co sme mali len tak v chladnicke na tanieri zo dna predtym, ze ci je este dobre a zrejme nebolo, lebo v noci ma chytilo sranie a vracanie.. brutalne krce v bruchu.. k tomu vstavat k malej.. no a potom, ked uz sa mi podarilo zastavit vracanie, tak som sa rozhodla, ze tu dohodnutu grilovacku s Mirkou a Kafkom nemozem zrusit, uz len kvoli mm, tak moc sa tesil. Nastastie mm vsetko nachystal, vracanie a hnackovanie prestalo a baby boli chapave k mojmu stavu, takze ja som sa bavila nadpriemerne k mojmu stavu a fakt mi dobre padlo pokecanie s babami o hocicom.. dosli sme vecer domov a do minuty som bola v posteli, kedze som mala teplotu a bola mi zima. Samozrejme mala nemala pocit, ze ma maminku setrit. Inak cely den, hoci Mirka pisala, ze deticky posluchali a boli ukazkove, tak nasa mala praveze vymyslala. Ona totiz spinkava poobede pomerne dlho v kuse a tam chcela byt na v kuse na cecku. Tak som sa bala, ze to bude takto az do rana. Okupkali sme a nacakla som ju na prso, potom na druhe, potom znova na prve a znova na druhe, s pidi prestavkami, kedy uz odkvacavala od unavy. Mm bol uz nasraty, lebo on je vzdy nervozny, ked na neho pride spanok a nemoze ist v tej sekunde spat. No a Ninka to potom zrejme pochopila, dokrmila som ju nutrilonom, kedze mlieka som zrejme mala malo, kedze som nic cely den nejedla a urcite som nevypila viac ako liter vody, ale vypila len asi 30ml a potom zaspala ako "mimino" a spala od 22hej do rana do 5:56 😲 dokonca som si v noci tak odvykla od mrncania 😀 ze na ranajsi plac vstal mm, prebalil ju a az potom mi ju polozil do postele, ze mamiii, sme hladni a pritom to musel dvakrat zopakovat, lebo mne sa k tomu prisnival sen 😀 😀 😀
No kazdopadne, vcerajsok mi tak helfol, ked som pocula, ze aj baby maju rozne problemy a ze si aj roznymi problemami presli a ze sme sa vyrozpravali navzajom a tak, ze dnes som vstala doslova pravou nohou, s dobrou naladou, hoci krce v crevach este mam a este stale som na diete. Dokonca som dnes asi trikrat chytila zachvat smiechu z nicoho nic.. toto sa mi fakt uz dlho nestalo.. sranda... 😀

@leanax pocuj, ved si tyzden po porode.. mne v porodnici robiuli s malou psie kusy, dokrmovali krizom krazom, aj mi ju "zabudli" doniest na prilozenie, aj som sa tu zstazovala na to, ze mam mlieka malo, mala plakavala a prisavala sa kazdu pol hodinku az hodinku, ale pokial som mala bradavky žutelné, tak som ju mala nacvaknutu.. aj ked hovoria vsetci, ze kazde tri hodiny a ze max 15-20 minut.. ak treba viac, tak treba viac.. a ako tak som to rozkojila a teraz stres nemam.. ked sa zobudi, dam jej prso aj 10 krat po sebe. A ked uz ma fakt bolia prsia, tak ju dokrmim a vacsinou jej fakt staci malinko, do tych 30ml, vacsinou z toho este necha.. potom zaspi na dlhsie, to si ja bradavky natriem (mam aj mast z DMky aj Aventku a teda obe su v pohode, super..), zatial si odpocinu a potom znova.. o 20tej kupem, do 22hej - 23tej kojim nastriedacku a aj s prestavkami asi pol hodinkovymi, co odkvackava a potom jej supnem zase prikrm.. niekedy ani netreba.. a spi mi pekne bezne aj 6 hodin.

maxara
5. aug 2010

@leanax a este, nutrilon som jej davala zo zaciatku zo striekacky, malicek do pusky a popri tom

zrzulka
5. aug 2010

@denisse nas uz krasne reaguje ... ale zase my sme takmer o tri tyzdne starsi... ked deti a ich reakcie sa menia zo dna na den... v 3 tyzdnoch este velmi nereagoval, vtedy sa len zacal usmievat... teraz sa uz aj otoci za zvukom, sleduje zabicky na kolotoci, ked mu rozpravam a spievam tak sleduje...ale zo vsetkeho najradsej ma malu... sice niekedy ho rozplace ked ho nejako silnejsie primackne ako ho mojka ale na nu naozaj krasne reaguje... asi bude na blondiny 😀 😀 😀
a co nelka??? tiez malu len mojka??? ako reaguje na babetko doma,???

zrzulka
5. aug 2010

@katty17 a co hrabcakova??? nakoniec ste sa nestretli???

oacka
5. aug 2010

@denisse naša čumí na kootoč ako najatá, dá sa tým tak na 10 min zabaviť. dá sa s ňou aj kecať,vníma tvár a aj odpovedá,snaží sa dajaký zvuk vydať a vo veľkom sa usmieva na vlasy! na moje aj Romanove. celý deň slintá a mľaská jazykom a olizuje si pery,až ich má ochytené, vraj to deti robia pri skrytom refluxe. a začala vo veľkom grgať. ona zas až tak veľmi negrcá. uvidím čo mi zajtra povie doki, hádam nám ddá nejaké zahusťovacie mliečko alebo čo,už minule to spomínala.

oacka
5. aug 2010

@denisse no a hlavne nevie sa najesť,lebo stále reve,keď pije, dačo ju v tých ústach určite bolí....

alllexa
5. aug 2010

@leanax - ta hadicka (cievka) na krmenie sa da kupit v lekarni v Ruzinovskej nemocni.
Inak, gratulujem k babatku! A preco bol ten porod taky hrozny, ved si sla cisarskym, tak Ta uspali, nie?

@noemarta - ano, musime tych nasich fesakov prevetrat🙂 Zatial s nim chodi von mm, tak snad aj ja sa uz coskoro pozbieram.

leanax
5. aug 2010

@alllexa Celkovo pôrod bol katastrofálny. Z utorka na stredu v noci o jednej som dostala bolesti, prechádzala som sa po chodbe, sestrička ma dala na pásy kde nič neukázalo tak ma vyšetrila a bola som otvorená na 1,5 palca tak si ma už nechala na stole, oholila ma , urobila klistír a čakalo sa. No nedočkala som sa. Bolesti ustúpili a ráno prišla doktorka-žena-harpia bez citu a naordinovala vyvolávačku. Tak mi vytiekli tri infúzie bolesti boli už každých päť minút ale pani doktorka ma vyšetrila prstami tak, že som začala krvácať. To už sa aj ona zľakla tak ma hned dali na ultrazvuk či sa mi neodlupuje placenta, ale nič nevidela. Na jej (aj moje) šťastie jej skončila o druhej poobede služba. Nastúpil zástupca primára, ktorý tiež ešte chvíľu čakal, ale po vyšetrení a zistení , že sa neotváram a za tých pár hodín som sa otvorila len na tri centimetre rozhodol, že pôjdem cisárskym. Bolo 17.00 keď ma začali sestričky pripravovať na cisársky. Neuspali ma , pichli mi len do chrbtice nejakú injekciu a už sa rezalo. Všetko som videla, počula, ale našťastie necítila. Malú mi ukázali na chvíľu a potom ma hned šupli na intenzivku. Tam už prišli tlaky, triaška, bolesti... Tri dni na intenzivke dali zabrať. .. Teraz sme už doma a teším sa z malej aj ked to nieje ružové, ale veľa mi pomáha mm takže to zvládame spolu..

miki060707
5. aug 2010

@leanax gratulujeme, to je mi luto, ja som mala plánovanú sekciu a spinal, bolo to uplne supeer, že som maleho videla a počula hned...našťastie ma nič nebolelo, žiadna triaška, no jedine potom rez a tak....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre