Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
4. feb 2010

nie pas, ale psa!!!!! 🙂 🙂 🙂

sunnygirl
4. feb 2010

mne ide o to, že ja som papagáje dala z bytu preč. No ja ho síce nehladkám, ale dýcham ten istý vzduch v miestnosti 3x6 m. A ona ho aj strihá a potom sa otrasia a kýcha.

sunnygirl
4. feb 2010

a okrem toho, nemá čo psa nosiť do roboty, lebo keď šteká, tak to v tej miestnosti veľmi počuť

katarina7777
4. feb 2010

Sunny girl ja mam doma dvoch velkych psov a este aj kocura... so psami sa chovam ako predtym, mozno si len castejsie umyvam ruky. Co sa tyka kocura, toho moc nechytam lebo on sa chodieva tulat von a bijava sa s inymi mackami... ale pokial si imunna, pes alebo macka su zaockovani ti nic nehrozi. Skor sa mozes nakazit zo suroveho masa.
A s kolegynou by som sa na tvojom mieste v klude porozpravala, ked ti psik vadi... aby si sa zbytocne nestresovala.

katarina7777
4. feb 2010

jupi sa som od dneska v 17 tom tyzdni 🙂 🙂 🙂 🙂

sunnygirl
4. feb 2010

ja som bola doteraz kľudná, lebo Dr. mi robil testy na toxo a povedal, že som v minulosti prekonala toxo, takže v súčastnosti som už odolná, lebo s viem tvoriť protilátky a že aj to bábätko už bude mať protilátky. A on ten psík je veľmi zlatý. Ja ho nehladkám. No len jedna známa mi nasadila chrobáka do hlavy. Ja som sa dočítala, že to toxo sa môže chytiť, ako píšete, od zeleniny, ovocia od mäsa, dokonca, že by tehotná, ktorá neprekonala toxo nemala krájať mäso.

sunnygirl
4. feb 2010

surové mäso

sunnygirl
4. feb 2010

ja som si doteraz tiež myslela, že skôr pomôže psychicky

sunnygirl
4. feb 2010

katarina7777:
gratulujem, predpokladám, že sa už tešíš na prvé pohyby, už aby boli 😉

dugyna
4. feb 2010

ahojte dievcata.zdenka a sunnygirl..no presne a preto nakupujem uz teraz..a posledny mesiac budem mat zbalenu tasku do porodky a vylozene nohy 😉 , mne sa aj zdenka paci a neni to take caste meno

sunnygirl toxoplasmozu mozes dostat z maciek alebo suroveho masa...takze pes nehrozy..a my mame doma tiez psa

dugyna
4. feb 2010

sunnygirl z toho psika sa nestresuj..nic sa ti nemoze stat..ako som hovorila ja mam doma tiez psa a maznam sa s nim este viec ako pedtym 😉 a dokonca mame dva andulky a aymaru-papagaja..a v poho
toxo je z macky,zelenicny a ovocia-ktore by nebolo umyte a prilo do styku z vykalmi macacimi, alebo surove maso..
a s tym krajanim sa nestresuj..ja som citala ze tehotna nema prist do kontaktu zo zeminou a prechadzala som kvety...keby sme vsetko posluchli co pisu tak musime sediet celu tehu v starilnom prostredia a ni sa nepohnut

stani zohnali sme tu knizku co si pisala..mali az v poluse 😉 a je aj tak ..ale ze batole

any23
4. feb 2010

ahojte bruska🙂super sa rozrastame-vitam nove julovky🙂😉juj v juli bude natresk v porodniciach😀😝 graulujem k novym kopancekom😵nase mimi sa hybe coraz intenzivnejsie-uz ho citim aj ked stojim alebo chodim,nielen ked lezim😅najaktivnejsie je ale vecer ked lezim pri telke a ked ho tatinko hladka😎my sme tiez este nic nekupovali-po malom mame hrozne vela veci a kedze sme dlho nevedeli co to bude,vacsinou su to neutralne farby,dufam ze tentokrat nas mimco nebude tolko natahovat😝ale priznam sa ze mam velke nutkanie nakupovat vo velkom a hlavne ruzove-zeby som nieco tusila?😅gratulujem zuzke k dievcatku😵

mirka285
4. feb 2010

dobre ranko,citam co ste tu uz stihli porozoberat hned po ranu.. 🙂 tak dnes som sa rozhodla ze nevarim,musi sa podojedat co mame v chladnicke a zajtra skoro rano odchadzame na to Strbske Pleso tak sa uz velmi tesim 🙂 som si skusala dnes oteplovacky,trosku s problemami ale natrepem sa do nich akurat nezapnem gombik,ale maju traky tak nevadi...

zrzulka
4. feb 2010

toxo prenasaju prevazne macky aspon tak viem. ja som ju tiez uz prekonala, a mam protilatky... ale ani sa necudujem ako dieta som musela chytit kazdu macku co mi prisla do cesty (zili sme na dedine) a navyse praca v zahrade... ja som si maloco aj zo zahrady umyla .... takze sa necudujem ze som ju prekonala pri takomto sposobe zivota....
inak som citala ze ked dieta zije so psom od malicka ma mensi nabeh na alergie.... myslim ze pokial kolegyna ma zaockovaneho, odcerveneho psa tak ti nic nehrozi. podla mna hrozbou su len tulave psy o ktorych ani Boh nevie aku mozu mat pliagu v sebe....
Suhlasim s dugi keby sme dodrziavali vsetko co nemozeme tak by sme sa tych 9 mesiacov mohli odpratat na opusteny ostrov....

.... my sme mali vcera poradnu, robil mi aj ultrazvuk, babulko je v poriadku. Pohlavie este nevidel lebo vraj je skoro... iba na 75% mi povedal co si mysli ze vidi🙂)))) Ak sa jeho slova potvrdia tak sa pridame k vacsine z vas🙂))Ale tak este to neberiem prilis vazne... uvidime na 3D...

luminkasp
4. feb 2010

ahojte, no ja som pri tereske este toxo prekonanu nemala a myslim, ze ani teraz to nebude ine 😎 , ale poho a baby nestresujte sa, ja zijem na dedine kde su same psy a macky a prezila som v poho prve tehu.

ja som v utorok na kontrole dostala knihu o tehu a kojeni, zaujime, uz som precitala 🙂 , akurat mi sestricka povedala, ze mam nizky tlak a mohla by som uz nieco viac pribrat (+2kg), ale inak vsetko v poho.

kafoditka
4. feb 2010

dobre ranko, vy ste toho uz stihli teda popisat...
Neviem, ako je to u vas kocky, ale ja mam posledne dva dni taku depku 😢 vsetko mi vadi, len zurim a potom mi to pride luto a som placliva... 😒 No hotovy des!! Uz si pripadam ako debil pri muzovi, ze za kazdu sprostost sa rozrevem. Vam poviem, ze hormony v tehotenstve- to je ina kava.....

any23
4. feb 2010

sunny podla mna sa tiez nemusim obavat nakazy od toho psika😉ja som tiez v neustalom kontakte so zvieratami,aj ked zijeme v byte😝doma mame rybicky-ale od nich mi toxo iste nehrozi😝a korelu ktorej som sa nevedela vzdat aj ked som o tom premyslala,ale predsa-mame ju uz sest rokov,je to clen rodiny,aj ked len vtak...ale klietku mu necistim,ani ho nekrmim ani nehladkam-je to maznak,rad sa skrabka po hlavicke a ani nam uz po byte nelieta ako kedysi...nasi maju doma hafana,sestra dokonca troch a s nimi som kontakt neobmedzila,psikov milujem,akurat si castejsie umyvam ruky...

any23
4. feb 2010

zrzulka super ze babenku sa dari-gratulujem😉

zrzulka
4. feb 2010

Any od papucha sa nenakazis ak je zdravy .... jedine zeby mali k nemu pristup volne zijuce vtaky /napriklad by bol vo voliere) my sme mali tri roky senegalca🙂)) my sme ho nepustali von kvoli malej lebo on sa chcel sice hrat ale ked rafol tak poriadne. Tyzden ma bolelo ucho alebo podobne.... Teraz sme ho museli dat prec ale nie kvoli tomu zeby som bola tehu alebo kvoli malej ale nemame pre neho miesto v byte:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Ja som s nim prezila cele prve tehu s malou... a vsetko bolo v najsamlepsom poriadku.... Ani mala od neho nikdy nic nechytila....Ale on bol zdravy, bol na vystreniach takze tak.....

zrzulka
4. feb 2010

Any dakujem🙂)) uvidime este 3D ale babo sa krasne vrtelo, videla som jeho chrbticku a ako mu bije srdiecko....joj uz nech je jul.... neviem sa ho dockat....

any23
4. feb 2010

zrzi nas lubi pristavat na hlave😀on nedobe vobec,ale hovorim-nepustame ho uz...a mame ho vnutri v byte,ani na balkon ho nedavame tak nema kontakt s inymi vtakmi,tak by mal byt zdravy...mali sme ho aj ked som alexa cakala a vtedy nebol problem ziadny tak hadam ani teraz nebude😉

any23
4. feb 2010

joj ja sa uz tiez neviem dockat😵my sme boli min.stvrtok v poradni a aj na sone-bol somnou aj drahy a spolu sme pozerali babo a mame z toho nadherny zazitok😵tiez sa vrtelo,chytalo si rucicky,hlavicku,cuckalo palcek-no krasa😎

any23
4. feb 2010

kocky piaty mesiac zacina 17tt+6?😅

kkubekova
4. feb 2010

dugyna - dik za info ohladom morfologického ultrazvuku

baby ja este pohyby necitim - niekedy male akokeby skrabkanie ale je to len raz za par dni - uz aj ja chceem 😀

co sa tyka zvierat - tak mi doma nijake nemame a ani v mojom okoli zidne nie su - ja som pocula, ze nebezpecna je najma pritomnost maciek - o psoch som nic nepocula

zrzulka
4. feb 2010

any nas sa tiez na hlave najcastejsie nosil. mal z nej dobry prehlad co sa kde deje🙂)))Aj mi chyba nezbednik nas zeleno oranzovy🙂))))Ale viem ze tam kde je mu je dobre a ma aj frajerku🙂)))vsak ked vyriesime bytovu otazku tak sa opat vratime k papagajom. nas sen je chovat amazonana. snad raz......

macky pokial ziju doma a su zdrave tiez nehrozi ziadna choroba z nich a pokial je im pravidelne cisteny macaci zachod, nekonzumuju surove maso. nemaju sa ako nakazit..... ja by som sa domacich maznakov az tak zase neobavala, su daleko horsie hrozby pre nas v obdobi tehu ako domace zvierata. Mnohe si ziju lepsie ako niektori ludia takze asi tak....

yoda_
4. feb 2010

K tym menam, ja si myslim, ze clovek si zvykne na hociake meno - to ze niekomu moze meno pokazit zivot, je podla mna hlupost ako mraky. Moze sposobit neprijemnosti pri prvom kontakte s ludmi, ale tych neprijemnosti zivot prinesie aj tak o vela viac ako je len divne meno. A clovek zije v komunite ktora ked si na to jeho meno zvykne, tak to proste neriesi. Dolezite je vychovat sebavedomeho potomka, ktory si s pripadnymi blbymi narazkami na jeho meno poradi, a hotovo. Nech si kazdy da take meno ako chce a hotovo. Trebars aj Winettou Lakatos.

Sunny, ja ti rozumiem s tym psom. Moze ti aj x ludi hovorit zei ti nemoze pes uskodit, ak to ty citis inac. Podla mna si skor porozmyslaj, ci ti naozaj vadi a obavas sa ho, a ak hej, tak sa s kolegynou porozpravaj a mozno najdete rozumne riesenie. Ved je to len na par mesiacov.

any, piaty zacina 16+0

yoda_
4. feb 2010

Ha, sak to mam ja prave dnes! Pomaly vas dobehnem 🙂

oacka
4. feb 2010

ja viem tak,, že piaty začína 17+6, mám to z tej tabuľky o mesiacoch.
Sunny, je to subjektívne,ak ti ten psík pôsobí vrásky, určite si pohovor s kolegyňou.

sarai
4. feb 2010

kkubekova, neboj, zachvilku budes citit aj ty. mne zacali z nicoho nic a potom som ich citila kazdy den. no ked bude babo rast, uz to vraj nebude take intenzivne, lebo sa tam uz tak nevmesti. skor bude uz len tak kopkat a buchat 😉 vcera som napr. necitila nic.

sunnygirl
4. feb 2010

ďakujem vám veľmi pekne za všetky názory. Ja mám z neho skôr radosť. Vďaka jednému psíkovi sa mi podarilo otehotnieť, toľko energie a pokaja mi vnesol na chvíľku do života, takže, ako píše yoda_, asi to bude vnútorného pôvodu. A okrem toho, akoby cítil, že na neho myslím, skoro celý deň leží pri mne a hrizie kostičku, ani na zavolanie majiteľky nereagoval 🙂 . Asi mi tým chcel niečo povedať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre