Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
6. sep 2010

@maxara ked sa nepodava vit. D tak dieta ma makke zahlavie, vit. D sa podava,
aby sa zabudoval do kosti, kedysi deti mali tzv. krivicu, ked sa nedaval...
a myslim si, ze vit.D len zo slnenia nestaci.

strasska
6. sep 2010

Ahojte, tak my sme vstci nachcipani, vratane julky ☹ Zatial iba sople, tak dufam, ze to pritom aj ostane 😖
Spanielska deka, je ako klasicka deka len sa da poskladat do kukly. ja ju mam polozenu v kociku a ked je kosa, tak vytiahnem kraje, zozipsujem, spodok pozapinam cvockami a mam nieco ako prechodny fusak 🙂

jaruska8
6. sep 2010

Ahojte dievčatá, my Vigantol dávame, ale sem-tam ho zabudnem, mňa pri slove krivica až mrazí, vždy ma napadne krivý chrbát, ktorý trápi celý život mňa, tak sa bojím, aj keď to spolu nesúvisí, ale pre istotu. A my už pekne rastieme, máme vyše 5 kg, nejaké fotos:

nina88
6. sep 2010

@zrzulka no v porodnici sme sa ockovaniu vyhli vdaka znamej, proste ho nevzala s ostatnymi detmi a tie povinne, to uz som dohodnuta s lekarkou, ze podpisem,ze na vlastnu zodpovednost ho zaockujem neskor...

tinka349
6. sep 2010

@oacka Kike ste kupili komodu v Kike 😀 zlaaaate 😀 no ja som tiez rada ked nie som doma zavreta, ale pocasie na figu 😖 dnes som bola v mest ebez malej, babka strazila 😎

oacka
6. sep 2010

@ericica zistili jej to zo vzorky stolice. má v stolici krv, tak som ju dala vyšetriť. ale krv neni z helicobactera, to je asi z alergie na mlieko. ja som to tak pochopila,že veľa ľudí má v tele helikobaktera a ani o otm nevie,nemá príznaky. ale on spôsobuje infekcie v črevách či v žalúdku a tá už príznaky má: bolesti bruška, problémy so žalúdkom, s trávením. ja nemám žiadne príznaky, nič mi neni,neviem,či ho mám. možno to chytila od babiek slinami, neviem, musím ísť aj ja na vyšetrenie. treba zdravo žiť a vtedy ten helikobakter nerobí šarapatu. keď spôsobí infekciu, vyliečia ju antibiotikami, ale helikobakter nemusí zmiznúť.... z neho má Kika asi zelenkavú stolicu, ona už asi tú infekciu má... popýtam sa zajtra. a dosť často sa napína, možno ju bolí bruško, no neplače od bolesti,tak neviem....

tinka349
6. sep 2010

@oacka moja si dava rucku do ust len ked je veeeelmi hladna, ale vcera co spala komplet cely den - aj to som ju budila na papanie poobede o 2hej, a zas spala do vecera, a vecer som ju sledovala a ona spi a kruti hlavickou do stran s otvorenymi ustami a hlada didu 😀 to bolo take podarene

zrzulka
6. sep 2010

@adelaine slnko nestaci to aj ja som citala ... ty a ako je mozne ze nedavam pravidelne a maly ma dostatok. dokonca pri malej som nesmela davat 2 mesiace... je mozne ze sa to prejavi volako v neskorsom veku? zase co mam kamaratku tak ona davala poctivo 2kvp a dr jej zvysila davkovanie lebo mala mala nedostatok? ako to vlastne zistuju ci ma dieta dostatok Dcka????len podla toho zahlavia????

maxara
6. sep 2010

@adelaine 😲 ano vedela som o krivici, ale .. myslis, ze ked obcas, dost zasto zabudnem, tak to moc vadi?

@strasska vdaka, tak taku mam.. len som si myslela ze nemam, lebo vobec nebola draha a spanielske su vraj mrte drahe

@nina88 a nebojis sa, ze ked sa malemu nieco stane, tak si budes plieskat hlavu? ved ockoje sa kazde dieta a iba malinko ma nejaku vaznu reakciu

zrzulka
6. sep 2010

@maxara nie ved ninku kontroluje pediater ak by mala nedostatok zvysila by ti davkovanie... nemaj strach nasa miska nebrala prve dva mesiace vobec... mne to zakazali.... ja tiez pri malom zabudam. snazila som sa poctivo ale ked ja moc na lieky a nieco pravidelne nie som 😢

adelaine
6. sep 2010

aj ja zabudam, minule skoro 4 dni som ho nedala, nic sa nedeje,
len pri dlhodombom nepodavani to hrozi ..a vigantol sa dava do 18 mesiaca,
tak v pohode 😀

a s tym ockovanim, tiez by som to neriskla, TBC je povinne ockovanie, ved
teraz kolko je zase rozvinutej tuberkulozy, somraci, cigani (sorry, nie som rasista)
vsetci mozu tuto pliagu rozniest....ale je to kazdeho vec, ved preto sa podpisuje papier na vlastnu zodpovednost,
a tak je to dobre...

adelaine
6. sep 2010

@zrzulka zrzi, niekedy moze byt problem so vstrebavanim vitD, takze preto ten
relativny nedostatok, alebo potom mamicky zle davkuju, davaju to bud priamo do
ust a vselijako inak...vit. D je rozpustny vit. v mlieku, nie vode, takze sa musi
podavat do mlieka, lebo sa dobre nevstrebe...
juj, a to ci sa to da iba podla toho zahlavia netusim, ucila som sa to kedysi, uz
som zabudla... 😀 :( skleroza

meruska
6. sep 2010

@adelaine a mne lekarka kazala kvapkat rovno do pusy 😲

davate detom okrem vigantolu este nieco?

maxara
6. sep 2010

@adelaine @zrzulka no tak oki, uz som sa zlakla.. a adel, to aj v umelom mlieku? asi ano, vsakze..
Inak ja ked som si robila medzinarodny kurz prvej pomoci, taky z cerveneho kriza, tak tam nam ti ludia zo zachranky hvorili, ze keby sme videli na ulici odpadnuteho cloveka tak akoze by sme mali dat prvu pomoc, a v pripade nudze aj umele dychanie, ale potom vraveli, ze velmi vela takych nahodne odpadnutych co potrebuju to umele dychanie su hlavne bezdomovci a fetaci a s nimi pozor, musime si dat rusku, lebo 70% tychto ludi ma TBC. A kedze rusku nemame, tak len cakame na sanitku..

maxara
6. sep 2010

@meruska mne dala este kanavit, ale iba kym bude plne dojcena a iba v presnych nejakych terminoch, ale kedze prikrmujem, tak nemam davat
a aj mne kazala vigantol do mlieka

meruska
6. sep 2010

@maxara ja kanavit nemam, to je naco? mam teda aj ja zacat davat do mlieka?

adelaine
6. sep 2010

@maxara jasne aj v umelom 😉
vit.K sa nedava umelo prikrmovanym detom, ten je uz v mlieku,
iba plne dojcenym

alllexa
6. sep 2010

@meruska - ake pekne fotky!

@zrzulka - ja by som tiez chcela dvojicky, na jeden sup mat dve babatka🙂 Podla mna je to lepsie, ako sa dva razy trapit tehotenstvom a porodom. Aj tak sa pri malom nevyspim, tak by mi az tak nevadilo, ze su dvaja.

@adelaine - krasne fotecky!
Inak, ze to je vraj bezne, ze maju deti studene ruky a nohy, vraj treba chytit za krkom, kde su vazy, ked su tam teplucki, tak je to ok.

@katty17 - jej, ako pekne si sa pohrala s tou fotkou! Cez aku stranku/program?

@mojalili - fiha, tak uz o pol roka? My by sme asi tak o rok chceli skusit...
@maxara - tak to mozeme spolu opat tehulkovat🙂

merikac
6. sep 2010

babulky ked sa bavite o tom vigantole,,ja som najskor dala par kvapiek na lyzicku a potom som si odvapkala mliecko a vraj to je spatne,,najskor mlicko a do neho kvapky........vraj je tento postup dost dolezity,,ale mne sa nezda,,aj tak zostava na lyzicke mastny povlak,,ako keby sa na nu prilnul a do pusky jej slo len minimum,,,ale inac ja som davala pravidelne vzdy po kupani,,,

zrzulka
6. sep 2010

kanavit 2kvp raz za mesiac... boze aby som mala v hlave computer. kanavit som zatim nezabudla dat, len ten vigantol mi obcas vypadne....
meruska my zatim nedavame nic okrem vigantolu a kanavitu...

meruska
6. sep 2010

@zrzulka a ked mne ho lekarka nedala ten kanavit, mam si ho ist pytat?

jaruska8
6. sep 2010

Včera sme mali krst, malá to zvládla statočne. 😀 😀

jaruska8
6. sep 2010

@zrzulka My dávame dve kvapky týždenne toho Kanavitu a Vigantol 2 kvapky denne.

oacka
6. sep 2010

o kanavite počujem prvý raz, dobré,čo? viem,že jej to raz dali priamo na poradni a odvtedy nič...

merikac
6. sep 2010

mne dala nasa dokina taku knizocku, kde je zapisane, v kolkom tyzdni a mesiaci ist na vysetrenia ockovania atd,,a dalej su tam rozisane aj vitaminy,,a mam tam ,ze aj CEBION pri umelej vyzive 4 kvapky denne v caji- tak ale ja kojim, tak nedavam-davate niektora?

merikac
6. sep 2010

@oacka kanvit sa dava raz mesacne,,tak mozno jej to davaju vzdy raz za mesiac na poradni,,,ale do jedneho mesiaca sa daval denne

maxara
6. sep 2010

@alllexa jasne 😀 ja sa chystam na tu operaciu a po nej, ked sa zotavim, tak budeme bez ochrany sexovat, ale "nesnazit sa" a potom uvidime.. inak ja by som brala teraz dvojicky, aby som mala tri deti, lebo mm chce len dve, cize dalsie tehu mi uz "nedovoli" 😉

maxara
6. sep 2010

@jaruska8 😲 to fakt? mne napisala dr presne datumy, kedy to mam dat.. akoze prvy mesiac kazdy tyzden a potom raz mesacne, ale kedze uz prikrmujem tak nedavam

maxara
6. sep 2010

@meruska kanavit je vitamin K, cosi s krvou, ale neviem co

maxara
6. sep 2010

@merikac cebion? to je co?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre