Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
16. sep 2010

@sarai aj naša má občas takú pišulu akoby vysušenú,ale nedávala som na to nič. žeby púder? poradíte nám?
moja ešte stále kaká riedke,radia mi dať jej smectu alebo ryžový vývar. k dokine idem až budúci týždeň. malá má citlivý žalúdok,dali by ste jej niečo proti hnačke na mojom mieste??????? dokina hovorila,že ona sa aspoň 2 týždne bude prečisťovať z tej alergickej reakcie,tak neviem....

oacka
16. sep 2010

a nebolí vás odsávanie???? mňa kojenie nikdy nebolelo zatiaľ... ale odsávanie piestovou bolo dosť nepríijemné a prd som odsala,tak ja neodsávam....

sarai
16. sep 2010

@oacka aj moja kaka riedke. doktor na zaciatku hovoril, ze je to dobre. ale teraz nebol velmi spokojny. ale ze kym ju brusko neboli, nebude to moc riesit. tak neviem. ty ides dat smectu? co to vlastne je?

sarai
16. sep 2010

@merikac aj moja je presne taka, strasne rada sedi. a ked jej podam ruky, hned sa vytiahne uz aj pomaly bez pomoci do sedu. a aj na nohy sa taha. ale baranky pasie tiez. hlavicku drzi pekne hore uplne dlho a uz sa aj pretaca z bruska na crbatik jedna radost. uz sa tesim, ked ju dam do detskej stolicky.

bambola
16. sep 2010

dievcata ja som sa rozhodla, ze malu dam ockovat (teda vypit) na rotavirusy ked ste sa tu bavili o tom, ze kedy to treba tak som citala ten link od @mojalili a tak som sa nejako nezavisle rozhodla 😎 hoci som predtym o tom uz citala vela.

inac mne mala spava s dvoma prestavkami 12hodin 😵 prva prestavka je po 6 hodinach , jedine co mi na tom vadi je, ze skor ako o 22h nezaspi. skusali sme ju uz aj drzat hore a neviem ake finty ale to sa nam podarilo "len" presunut zaspavanie z polnoci na desiatu 😠 ale tak aspon nieco 🙂

meruska
16. sep 2010

@bambola ja uz som maleho zaockovala 😉

denisse
16. sep 2010

a ja som sa zase po porade s jednou znamou doktorkou rozhodla, ze nedam ten rotarix ... je to tazke rozhodovanie ...

meruska
16. sep 2010

@denisse ja som sa zas po porade so znamou detskou lekarkou rozhodla dat

denisse
16. sep 2010

@meruska
ja viem, je to kazdeho rozhodnutie, dufam, ze ani jedna z nas nebude lutovat ...

denisse
16. sep 2010

@bambola
bud rada za taky spanok .. mne mala tiez zaspava okolo 22.00 a prvykrat je hore o pol jednej, druhykrat o pol piatej a definitivne o pol osmej, dnes dokonca o pol siedmej ...

kafoditka
16. sep 2010

@denisse ahoj, mozes napisat, preco si sa rozhodla, ze nedas?? Co tvrdila ta znama doktorka?

alllexa
16. sep 2010

@strasska @merikac @oacka - moj maly este neudrzi hlavicku, ked je na brusku. Skor ked si ho dam odgrgnut na plece, tak vtedy ju vie drzat vzpriamene, ale pre istotu ho stale za nu drzim.

@sarai - puder nepouzivam, len masticku Sudocrem. Ale snazim sa casto prebalovat a dobre zadocek poutierat a vzdy dat ten krem.

@mojalili - s takou odsavackou nemam skusenosti, viem porovnat Medelu, Farlin a Chicco. Chicco elektricka je najlepsia.

@oacka - mna neboli, mam taku odsavacku, ze sa da nastavit intenzita odsavania, takze si to dam tak, aby ma to nebolelo. Pri odsavackach, kde su len 3 stupne, mi to ide bud moc slabo, co ani nic neodsajem, alebo prilis silno, co ma uz boli.

@denisse - u nas podobne - zaspava okolo pol jedenastej (ak kojim o desiatej), potom je hore o jednej, o stvrtej a o siestej a potom uz kojim kazde dve hodiny. Nemam sancu spat 3 hodiny v kuse (kedze asi pol hodinu trva kojenie a potom este niekedy aj prebalujem a hojdam, nech opat zaspi).

sarai
16. sep 2010

@alllexa ja ju tiez casto prebalujem a nechavam aj vyvetrat bez plienky. a sudocrem dam tiez, na vecer aj taku hrubsiu vrstvu. no akosi jej to nemizne.

janka256
16. sep 2010

@mojalili ja uz mam tu odsavacku tesco doma od merusky som ju kupila a mozem povedat ze je dobra mne sa asi za 15 minut odsavania z oboch prsnikov podarilo odsat 80 ml a to som si ani neuvedomovala ze odsavam vobec to nebolelo a islo to jedna radost. viem porovnat lebo mam doma farlin odsavacku balonkovu co prd odsaje a este ta aj ruka boli a medelu rucnu som skusala v porodnici ta je tiez dobra. 🙂

monline
16. sep 2010

@sarai ja puder používam, Aviril, najmä preto, aby nemal vlhkosť v michelin záhyboch na stehienkach..nemal ešte zaparenú riťku, mal len problém s odreninami na tých faldíkoch z vnútornej gumičky na plienkach..ale už používame väčšie 4-9kg, tak sa to zahojilo, dávala som mu na to sudocrem alebo bepanthen..puder je fajn, používala som ho aj pri Nike, veď skús, určite jej tým neublížiš a možno práve pomôžeš

zrzulka
16. sep 2010

@denisse rotarix sa uz neockuje... v cr ano???ved bol kontaminovany prasacim virusom... nam dala lekarka recept na rotateq ... ale tiez nedavame...
vcera sme boli na foteni tak som zvedava na foto 😉

meruska
16. sep 2010

@zrzulka ja som zas pocula ze rotateq je zly a rotarix je fajn

zrzulka
16. sep 2010

@kafoditka kafo zltacku aj my chceme dat teraz malej pichnut ale to az od roku a pol sa tusim ockuje. male babetka nie... teda ak mas na mysli platenu vakcinu... Bcko je uz obsiahnute v hexe. ockuje sa len A

zrzulka
16. sep 2010

nam dala recept na ten rotateq... myslim ze rotarix sa uz nepouziva kedze bol kontaminovany... ale v podstate mi je to jedno kedze nedavame

nununka
16. sep 2010

Ahojte maminky 🙂
mozem sa k vam pridat? Citam vas od zaciatku, ale az dnes som sa odhodlala prispiet (vdaka @merikac za prilezitost 😉 )
@mojalili ja pouzivam odsavacku z Tesca a som s nou velmi spokojna, v porodnici som skusala avent a medelu a tie mi teda vobec nevedeli odsat mliecko. Takze ja s nou mam dobre skusenosti a odsavanie ma neboli 😉
@maxara maxi myslim na teba a drzim palceky

liluu
16. sep 2010

dievčatá a aké plienky používate my sme mali Babylove z DM 3-5kg, tie boli super, ale od 4-9kg neboli také dobré, 😨
teraz sme kúpili tesco sensitive, zatiaľ sa mi pozdávajú

mojalili
16. sep 2010

@janka256 @nununka Takze sa k vam pripajam, nakolko som ju kupila a naozaj musim povedat, ze je dobra a hlavne ODSAVANIE NEBOLI, normalne som mala radost z toho....

A TERAZ OTAZKA NA USKLADNENIE MLIECKA - kocky, to odsajete naraz napr 100ml a date zmrazit? Alebo sa moze postupne pocas dna poskladat mliecko (uchovavat uzavrete v ladnicke) a vzdy vecer ho supnut do mrazaku??? SOm v tomto novacik, tak sa radsej spytam.

Musela som si zacat odsavat, 1. aby som zvysila produkciu, 2. maly mi nechce z ľavého prsníka poraidne piť a mna dost casto bolieval...

KAmaratka mi pozicala CHicco balonikovu, no hrozneeee, bolelo to ako svina a nic.....tuto za 2 minuty som mala 20ml odsate....parada...

meruska
16. sep 2010

@liluu nie si spokojna s tymi 4-9 ? ja uz sa na ne tiez presla a zatial nemam vyhrady..ty ano? co ti na nich nesadlo?

mojalili
16. sep 2010

@lulu1983 moja, neskoro som si precitala tvoj prispevok, uz som ju mala kupenu. ALe dakujem, ze si na mna myslela 😉

zrzulka
16. sep 2010

k mate chut si pozriet relaciu o ockovaniach
http://www.stv.sk/online/archiv/cesty-nadeje
z 11.9

mojalili
16. sep 2010

@liluu MY pouzivame LEN Tesco sensitive, ale dobre su aj z Lidlu Tujours, kvalitou sa tieto dve zhoduju a nedaju sa porovnat s PAmerskami, su super.... (s Pamperskami nemam dobre skusenosti hlavne pri chlapcovi,mokre vajka stale mal v tom)

zrzulka
16. sep 2010

@mojalili mozes 24 hodin skladovat v chladnicke, potom ked nespotrebujes tak supnes do mrazaku kde mozes uskladnit 3 mesiace 😉

zrzulka
16. sep 2010

my zase kupujeme len pampersky (malej) tie babylove mi pridu strasne tvrde... maly je na latkovkach zatial....a obcas ked mu dam tak tiez pampersky ale uz mal aj babylove a tie boli tiez v pohode.

zrzulka
16. sep 2010

inak v tescu je teraz akcia na pampers.... 😉 11€

liluu
16. sep 2010

@meruska no neviem, filovi sa začala riťka červenať a 2x sa celý docikal, celkom mokrý bol, ale plienka pekne sedí, tak neviem čím to bolo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre