Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

noemarta
12. okt 2010

@bambola to som pisala ja, to sa stalo mojmu svagrovi, ale pediatricka nam to kazala, prikladat cez gazu ichtiol a bud to praskne same, alebo mozem tomu dopomoct, ale vytlacit iba ten hnis, dalej netlacit, a ubezpecovala ma, ze je to v poriadku, ze to on musel mat este nieco ine. 😕

bambola
12. okt 2010

@tinaki1275 v 3 mesiacoch 6kg? tak to uz co je 😀 no podla "tabuliek" dieta do jedneho roka priblizne strojnasobi svoju porodnu vahu, nasa mala 2,9 ked sa narodila cize v roku bude mat cca 9, keby mala uz teraz 6 tak to si neviem predstavit 😀

bambola
12. okt 2010

@noemarta tak je dobre, len clovek sa zlakne ked take pribehy cita 😖

mojalili
12. okt 2010

@kafoditka @lulu1983 Kočky, dnes mi volala kamaratka a stretla som dalsiu, ze ich deticky tiez kazde 2 hodiny hore, jedna ma 9 mesiacov a druha 1 mesiac, takze neviem co je vo vzduchu....
@kafoditka - aj Danko ma sopliky, rano sa mi dusil, co ma v nosohltane a nevie to dat von a ked to zacne stekat, tak sa dusi...hroza.

mirka285
12. okt 2010

@bambola to o tom zivom mase tu veru niekto pisal...fu az mi zle doslo...ale ona to nema moc,len trosku tak myslim ze to prejde samo....
@noemarta ja by som jej to nevytlacila ani za svet,by som sa bala ....ale viem ze kazdy doktor odporuca nieco ine,zatial verim tej mojej..a je dobre,ze radsej s ockovanim pockala...a aspon ze teda to uz ma Nelka pekne,zaockuju nas nabuduce,nic nam neutecie....ja som aj rada lebo Linda ma dnes velmi zly den,od rana len vresti a to by vam Kafko a Maxi vedeli povedat aky ma hlas....

noemarta
12. okt 2010

@tinaki1275 ahoj, ja si skor myslim, ze deti co su kojene, tak priberaju ovela rychlejsie, ved tu nevadi ked pribere rychlo vela, to len pri UM treba strazit davku mlieka, aby nepribralo vela. 😉

bambola
12. okt 2010

@oacka my este tiez nemame nic stale. ale mala je spachtoska tak tiez nechodime doobeda von a poobede ako vyjde lebo musim ist vtedy ked ma dobru naladu inak mi bude plakat v kociku a nezaspi. ak ma dobru naladu tak polhodinku cumi okolo a potom zaspi 🙂
nas rezim je teda "tak priblizne" vzdy sa prisposobim jej nalade. akurat spavat vecer chodi az po desiatej 😕 a nedari sa mi ju preorientovat na skorej ale tak co uz, je to nocny vtacik 🙂

noemarta
12. okt 2010

@mirka285 to som pisala ja o tom zivom mase, si nevies predstavit, ako som sa to bala ja vytlacit, ale nastastie to uz bolo take, ze na prasknutie, takze to bol jemny stisk a plno hnisu bolo vonku,Nela tam mala toho ozaj dost. 😒
NAsa je dnes kludna, akurat spi, ja som ju vazila vcera a mala vecer 5800gramov, to som zvedava, kolko bude mat, ked pojdeme do poradne. 🙂

oacka
12. okt 2010

@mojalili to isté má moja kamoška, malý má 8 mesiacov! ale že to asi nie je hladom,ale chce byť pri mamke.

bambola
12. okt 2010

no ideme von. slniecko svieti, zajtra sa to uz ma pokazit ☹ a mala ma dobru naladicku 😉

oacka
12. okt 2010

@bambola ja ju nosím v klokanke, kočík som zavrhla, to je moc riskantné.🙂 nahodím ju do nosiča a čumí na svet ako puk, úplne je hotová!

mojalili
12. okt 2010

@oacka no ja stale hovorim, ze to bude moj treti cecek 😀

@bambola nieee, mama moze prist az stvrtok zavarovat, este musim umyt oknaaaa. 😖 Hruuuza

tinaki1275
12. okt 2010

@noemarta to je na tom zvlastne ze v praxi to aj mne tak pripada, a prve dva mesiace som kojila a priberala o 106..🙂aodkedy je na UM spomalila velmi ,ale to je uz aj vzhladom na jej vek vraj normalne ,od 4 mesiaca mi dr.povedala cca 100g tyzdenne....ale pediatricku menim tak ci tak.🙂

oacka
12. okt 2010

@tinaki1275 ja viem tak,že kojené zvyknú byť menšie - ale neplatí to vždy. kamoška len kojí, a malý buco má v 9 mesiacoch 12kg!!!!!!! a kamoška váži 49 kíl,aj to sa musí napchávať cukrom,aby si váhu udržala.

adelaine
12. okt 2010

@tinaki1275 aby som pediatricke doniesla vzorku na rozbor...

mirka285
12. okt 2010

@noemarta jee vy ste nas uz predbehli s vahou...no teda...to zato ze mala mi nechcela jest ten Nutrilon,dva tyzdne bola na diete...

alllexa
12. okt 2010

@kafoditka @mojalili - ved moj Misko takto vstaval stale - kazde dve hodky bol hore. Pocas 24 hodin som kojila presne 12 raz. Preto som bola permanentne nevyspata. Len posledne dva tyzdne ma uz aj trojhodinove intervaly. Doki povedala, ze je to normalne.

tinaki1275
12. okt 2010

@adelaine to nam skusali s tym sackom 3x v nemocnici a vzdy to bolo kontaminovane bakteriami z konecnika..sice len minimalne ale nedalo sa to ohodnotit ..☹a to ju vzdy vyumyvali predtym odborne sestricky z novorodeneckeho ...tak neviem vraj je spravny len ten postup z pichnutim ..☹ale dufam ze to nebudete vobec potrebovat ..

tinaki1275
12. okt 2010

baby idem varit obed..este ze my tu obedujeme az okolo tretej..🙂inac by som nic nestihala..😉

maxara
12. okt 2010

@noemarta aj ja, aj ja... aj ja chcem ist na dalsie stretko k tebe 🙂 kedy?

@tinaki1275 jasaaaan, daj vediet, kedy prides a take ich okuchtim, ze sa budes za usami olizovat 😀

@mirka285 veru, o tom by sme vedeli hovorit.. zacina vrestat ako ked sa stlaca moncici a potom stale castejsie, az uplne tym hlaskom pisti.. ale zas kazde bambu inak place.. kedysi sa mi zdali vsetky tie revy rovnake, ale teraz normalne pocujem rozdiel 😀

lela1809
12. okt 2010

@maxara tak tie gule vyzeraju fantasticky... musim si napisat recept a ukuchtit 🙂

mojalili
12. okt 2010

@maxara Baby , vy ma s tymi stretkami stale štvete, že ste tak daleko,,....ze normalne rozmyslam, keby bolo takto krasne, ze by som sa vydala za vami... 😉 NO uvidim, mozno aj muza prehovorim,,, ked budem vediet o nejakom stretku 😉

lela1809
12. okt 2010

@maxara bude zase stretko???? opat pizza 😀 jednu ti este dlzim... tak teraz by som asi mala vymyslet nieco ja 😉

mojalili
12. okt 2010

Viem, ze samochvala smrdi, ale neda mi to 😉 ....vytesujem sa ako male decko a nemam sa komu ani ukazat ani povedat. Kupila som si dnes elasticke rifle, ze 40tky, je pisane ze boky 82.... (co nie je pravda), ale taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaka som stastna, ze obleciem 40tky. Normalne si ich navleciem na doma, aby ich manzel videl, lebo pride opet vecer 😒 ☹

lutsine
12. okt 2010

Tak a my sme uz po ockovani ☹ malicky velmi plakal,ale teraz uz je ok, ockovali nas dopoludnia, uz sme doma, napapal sa a teraz spinka v hojdacke. Mali ste teploty a pripadne nejake reakcie po ockovani,ak ano kedy by sa mali prejavit? co prikladat na miesto po ockovani, studene obklady, masirovat?

meruska
12. okt 2010

ahojte ja len tak narychlo, som sa prave vratila od lekarky, som jej sla ukazat nas velky hnis po ockovani...a neuverite co sa stalo...ako som ho zobliekala, vsimla som si brutal do hneda zaspinene biele bodinko...som sa zlakla ze sa mi tak krasne poserinkal rovno u lekarky...ale figu...cestou k lekarke nam ten hnis sam od seba praskol.... 🙂 netrebalo teda nic vytlacat 😉 ale poviem vam, musel ho tam mat neskutocne vela...ozaj ma celu lavu stanu zacabanu...fuuuuj

lutsine
12. okt 2010

a naše miery su: 6640 g a 65 cm.

tinaki1275
12. okt 2010

@lutsine my sme mali teplotku asi 3hodky po ockovani a bolela ju nozicka..dost ,natierala som octanom a dala som aj 2x za 24 hodin cipok Viburcol..bola uplackana asi 48 hodin ,ale len prvych 24 hodin bolo zlych..pri nasledujucom ockovani jej dam cipok hned po ..

miki060707
12. okt 2010

ahojte, aj mi sme dneska boli u lekárky, ked som ho vyzliekla, doktorke vybehli oči, že jaký macko???ale ho nevážili, na poradnu ideme o dva týždne, dnes sme boli na očkovaní a máme také sople ani neviem, či su to sople odsajem a zas tak chrapčí, a to už mesác, tak nám zobrala výter z nosa aj úst, že čo to je, aj dýchanie ma trošku iné, tak máme kvapky a mam odsávať a v piatok volať aký bol výter.......hadam nedostaneme horučku....

inak dneska zase písala na markíze, ked bolo teleráno, že "mamičky, ktorým sa narodia deti v tomto roku budu mať tu vyššiu matersku" takže zas sme o krôčik postupili, sa tešim normálne, lebo mne by tých par eur navyše bohovsky pomohlo.....od decemb. budem splácať uver, tak by sa fakt zišli....

juuuj vám aj závidim tie stretka....ale v dobrom..

miki060707
12. okt 2010

@lutsine to máte pekné miery, mi budeme mať asi také isté, ked nie väčšie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre