Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
12. feb 2010

KAFRODITKA- isla som so susedou vo vytahu, zhrozila s,a ze vyzeram velmi bleda...ja som ciernovlaska, este mam eben farbu na vlasoch a bleda som ako smrtka tiez 😕 NAvyse mam pri nose exem, ani neviem z coho...hruuuza.

KATKAKING - to su jedine vecicky, co som hodila do albumu, co mam po Lili neutral...ostatne su ruzove krasne,ale ti odlozim, mozno zopar vyuzijem na spinkanie...Mozno tretie bude dievcatko 😉

JANKA - ja viem, ze by mi bud strhli necht alebo narezali na chirurgii, ale tou mastou sa snazim ten zapal dat von. MOja malicka mala taketo nieco a mala 39 teploty z toho zapalu 😒 . Ale pomaha ta mast, ide napovrch, vidiet to na prste... 😉

MERUSKA -aspon ta upokojili, je dobre, ze mate tam takeho dobreho lekara...urcite to dobre dopadne.
LUCKA_o - aj ja som kupila cisto biele bodynka v TEscu 😀
DUGYNA - dnes isla vo vytahu susedka so psom....fuuuuuu, ten ale smrdeeeel. Aj som jej to zartovne povedala, hovorila, ze to smrdi zo snehu🙂

mojalili
12. feb 2010

MIrka, k tomu baldachynu mas pravdu...je to chytac prachu, ale urcite ho dam, pretoze ak aj otvorim okno tak ten baldachyn zachyti trosku prilevu prievanu...ńeviem ako to mam napisat...proste to bude z boku chranit babo, mame velmi malu spalnu na cinziaku...uz nech sme na rodinnom dome 😒 Takze baldachyn mam po LILI smotanovy, a budem ho prat kazdy druhy tyzden, ako som to robila pri nej 😉 🙂

dugyna
12. feb 2010

meruska tak super gratulujem..uvidis aj sono bude ok 🙂

k odsavaniu..odporuca sa odsavat po kazdom kojeni pretoze to stimuluje dalsiu tvorbu mlieka..mliecko mozte ukladnit v ladnikce..a zamrazene vydrzi 3 mes...takze dosavacku urcite kupim..uz len ci elektricku alebo rucnu..a aku znacku...lebo je dobre mat aj mliecko v rezerve..napr.keby ste boli chora..a nemozete kojit...budete len dosavat a vylievat..a babetku davat zmrazene..

katkaking a nebolela ta ruka s tou rucnou..a islo to v pohode odsavat?a aka znacka?

baby k fonedoskopu..ano je tam pocut take srabkanie alebo zblnkanie..srdiecko az neskor..miesto sa hlada podla polohy babetka..pulz ma babetko vzdy rychlesji ako maminka/teda malo by mat/

denisse k pohybom..ja som prvy krat citila 29.1/17+3tt/ potom 30 len menej a potom nic vobec len 6.2 som si nemohla obcas najst polohu v sede lebo som mala pocit ze ma malinka tlaci..a az od 10.2/to som 19+1tt bola/ zatial pravidelne..

dugyna
12. feb 2010

mojalili-xixi tak som rada ze nielen nas smrdi teraz..ale ked sa uz ususi..alebo co tak nesmrdi..

baldachyn budeme mat 😉 dostali sme zlty s macikmi..a v klude ho budemprat aj kazdy tyzden.. 😉

maxara
12. feb 2010

Ahojte babulky, ja som kupila postielku na bazos.sk aj s matracom a dovma kompletnymi supravami hniezd s baldachynom a aj s plachtami... jedna suprava zlta s macikmi a druha bledulinkomodra s macikmi... takze ja budem striedat a prat tiez mozno kazdy tyzden - dva... podla potreby, uvidim

mirka285
12. feb 2010

mojalili a nemylis si baldachyn s hniezdom?baldachyn visi nad postielkou,je to skor dekorativneho charakteru a hniezo je okolo postielky aby sa babotko neudrelo alebo nefukalo mu tam...

dugyna
12. feb 2010

mirka ja si myslim ze mozno ma mojalili nejak zle orientovane okono..a musia nejak tak dat postielku..tak baldachyn im bude tiez chranit babetko

mojalili
12. feb 2010

nie, myslela som Baldachyn...ono aj zvrchu fuka🙂
Baldachyn mam aj ja macikovy smotanovy , ci zlty? to je jedno 😀

Kocky, mna tak strasne boli spodok brucha...uplne krce som mala...bola som na wc aj, no porod 😕 ...a stale ma boli odspodu, ach jaj 😒 Maly dost kope tiez do moc. mechura, stale chodim na wc...

dugyna
12. feb 2010

mojalili a kd si hladkas brusko alebo si lahnes a mas na nom polozenu rucicku nepomoze ti to?

mirka a ty si este nepovedala drahemu co cakate?? 😕

denisse
12. feb 2010

tak my sme baldachyn nemali ani pri nele, ani teraz ho neplanujem ...
my sme totizto takmer hned od narodenia odstranili jednu bocnicu z postielky a prisunuli ju nadoraz k nasej posteli - mala sa nam prvy pol rok dusila, tak som ju mala vzdy pod dohladom, kedze spala hned vedla mna a zaroven nam neprekazala v posteli, kde by sme sa asi tlacili ... a tak to mame doteraz 😀 takze u nas by sme baldachyn ani nemali kam pripevnit 🙂

mirka285
12. feb 2010

dugy nie nepovedala,natahujem ho jak gumu v gatiach 🙂

oacka
12. feb 2010

mojalili,aby to nebol zápal močového mechúra! Dávaj na seba pozor. Cítiš dajaké pálenie pri cikaní?

petrap001
12. feb 2010

no to je strasne s tou Biancou...my sme tu vcera mali pohreb 4roc.dievcatka,co zomrelo na leukemiu..strasne veci sa deju...ale nemyslime na to..co sa ma stat sa stane,my uz s tym nic nenarobime..zivot..
boze uz mi ta praca lezie na mozog..teraz som prisla..a zasa budem sediet len na nete..ale este musim ist navarit drahemu..ach jaaaj to je super zabava ten irsky zivot..

mirka285
12. feb 2010

ja len tak s tym baldachynom,lebo to bolo prve naco sa ma pytala doktorka... ale maly mal ekzem a bol alergik,a moja doki asi nebola fanusik baldachynu 😒 a ja s poznam mne by sa to nechcelo kazdy tyzden davat dole z tej tyce a prat...lenivec 😀

bellablonde
12. feb 2010

ahojte kočky,

je mi ľúto maličkej Harmony ☹ ja mám už odvčera smutnú náladu. Dozvedela som sa, že zomrel človek, ktorého si veľmi vážim, potom v noci som mala hrozný sen o bábetku a dnes čítam o anjelikovi Bianke 😔 aj som si porevala, malý Petinko na mňa pozeral chuďatko úplne vystrašený, tak sme sa mojkali a som mu povedala aká som smutná.

Tí, čo žijú v našich srdciach, pre nás nikdy nezomrú...

Trošku som stihla cez deň prečítať ako sa máte. Ja som nemala 3 dni internet, aspoň som si prelistovala nejaké knižky.

Odsávačku mám elektrickú medelu. Bola som spoko, aj teraz dúfam, že niekedy vytiahnem a využijem.
Ja som mala mlieka vždy akurát. Keď som si chcela po kojku ešte doodsávať, nikdy som nevytiahla viac ako 10ml 😅 😅

Baldachýn sme nemali, ani teraz ho neplánujem. Postieľku nemáme pri okne. Ja to považujem za "luxusný lapač prachu", ale musím uznať, že postieľka s ním vyzerá naozaj čarovne 😵

Kozmetika pre detičky, hm, zo začiatku som nepoužívala takmer žiadnu. Osvedčil sa sebamed a obyčko detské mydielko, rybilka a sudokrém na ritku. Potom na zimu nejaké krémiky do zlého počasia bubchen. Absolútne som znenávidela výrobky Johnson´s. Na sebe som skúšala detský gel a bola som z neho celá vysušená. Otras.

A bola som v budatku na ukážke látkových plienok. Úplne náhodou som sa tam ocitla v herni s Peťkom a prišla kočka, či nejdeme popočúvať o látkovkách. Bolo to fajn, všetky výrobky som si ochytala, vyskúšala čo sa ako dáva. Ešte ale nie som presvedčená, či do toho ísť alebo nie. Niektoré tie plienky boli od prania také strašne drsné ako starý froté uterák bez aviváže...

bellablonde
12. feb 2010

Ešte mi napadlo, že aj z oriflamu som mala nejaký šampon a sprcháč pre deti. Krásne voňal aj bol šetrný k pokožke. 😵 Takže odporúčam. Tým viac, že Peťkovi sa robila miestami suchá koža a potreboval stále premasťovať.

Inak stále dúfam, že raz natrafím na takú vôňu ako sme mali my ako decká, nela batole modrý krém. Vyrába sa to ešte? Viete niekto?

Vidím, že pribúdajú dievčatká 😵 😵 veľká gratulka

dugyna
12. feb 2010

bellablone ty si nebodaj dalsia z petrzalky? 🙂
ja som chcela ist na tu prednasku z plienockami..ale bohuzial som to nestihla..este nemame fotografa.. ☹ takze sme satle vybavovali...ja som si nakupila tie plienocky nejake uz mam doma vlastne skoro vsetky..do prania sa pridava ocot alebo olejcek..vtedy by mali by jemnejsie..
na to nella batole sa ti mozem pozriet u nas v drogerii teta..tam maju kokso stare prsiplaste sackove..tie zinky na kupanie pre deticky frote..a kadejake stare dobre veci co inde nedostanete..a maju tam aj avivaz macik ..ktory na slovensku inak nekupite...len v hainburgu

bella a ktore znacky tam prezentovali? mali aj Babylucy?

mirka ja by som nevydrzala mu to povedat..a my chodime k doktorke spolu vzdy..a aj pri sone je lebo vidi vzdy malinku.. 😉 l

bellablonde
12. feb 2010

mala so sebou celú výbavu, plný sakel plienok 😕 ja si tie značky všetky nepamätám, lebo sa v tom ešte príliš neorientujem. Viem, že popoliny, potom nejake bamboo,nejaká ďalšia americká značka, slovenske babylucy, ... dala mi kontakt, volá sa Katka na e-shop www.latkovky.sk

a tie staré výrobky fakt sila, niekde sa dajú zohnať, ešte sú aj v obaloch ako za komančov 😀 ja som tak zháňala mydlové hobliny, na fedinke v drogiške mali, nikde inde.
ja som petržalka - lúky 😉

bellablonde
12. feb 2010

ach nie, mydlové hobliny to neboli, ale prášková sóda do slizu na pranie 😀 😀

zrzulka
12. feb 2010

bella aka je ta herna v budatku???ty si clenom??? chcem tam "vyhnat" moju maminu s malou ked na nu bude buduci tyzden davat pozor nech je mala s detmi. je to kusok od nas...pozeram ze maju celkom fajn program ... Ak to vyjde tak pojdem v marci na tu prednasku o vztahovej vychove...

zrzulka
12. feb 2010

bella nevies kontakt na tu kocku???? da sa cez nu objednavat lebo aj zatim objednavam z presova. Blavu mam blizsie🙂)))))

mirka285
12. feb 2010

dugy vies aka to je sranda ked stale ma poznamky volajake a sleduje ma ako reagujem..no ale kupila som na Valentina taku peknu pohladnicu s vyznanim lasky a tam som mu to napisala 🙂

radulka77
12. feb 2010

juuj taká smutná nálada tu vyžaruje z tých riadkov.. je to hrozné s malou Harmony.. už je malý anjelik a nič ju nebolí, prajem jej rodičom aby to zvládli a žili ďalej pre svoje ďalšie detičky.. tak ako píšete viaceré ktoré ste tým alebo niečím podobným prešli, život ide ďalej aj keď je to veľmi ťažké niekedy 😖
ale už sa ladím na krajšie veci.. teším sa že čakáme chlapčeka a idem hľadať meno.. nejak furt neviem.. 😵

katkaking
12. feb 2010

dugy, zo zaciatku som si nevedela zvyknut na to odsavanie, ale potom som odsala v pohode 100, 200 ml,...vacsinou kolko som potrebovala...alebo kolko sa mi chcelo tahat...maximum z oboch prs co som vysala bolo okolo 380ml, ale uz som sa potom ponahlala, tak som to nechala tak...znacka odsavacky "MAM"...maju dobre vyrobky, aj flasky, cumliky...a su cenovo pristupni...
inak som mavala mliecko aj v mraznicke, a ked som potrebovala niekde odist z domu, nemala som problem, ze co bude malinka papat...moja mamina jej zohriala a bolo...len po rozmrazeni dostane taku cudnu horkastu chut to mliecko, ale inak je plnohodnotne...

katkaking
12. feb 2010

este k tej kozmetike, tiez som neznasala Johnsons...teda ani som ho nekupovala...v pohode je aj nivea alebo bubchen...tiez sebamed a aj cien z lidla je super, teraz tam mali akciu, ale u nas bolo mliecko vypredane, tak som nemohla kupit, ale stalo len 38Sk...no super...a mam ho vyskusane...tak ak ho este zozeniete, kupte... 😉

dugyna
12. feb 2010

bella tu drogerie na fedinke som myslela..takze hovorime o tej istej 😀 😀 😀 este povedz ze sme susedky 😉
a kde je tam to centrum 😉?

no tie slovesnke som myslela 😉

zrzulka tu stranku latkovky ma myslim ze jedna kokca z ba zlamaca..

ale najlacnejsie kupis plienky na www.plienka.sk a na www.ekoplienky.sk tam maju teraz valentinsku akciu dve kapsove alebo dve aio za cenu jednej..sak kukni

mirka jaj takze valentinsky darcek? 😉 mile ale ja by som to nevydrzala..a vlastne drahy mal v UT meninky ked sme boli na krvi aj zistili ze mame dievcatko 😉

katkaking..ja sa len bojim ze ked budem rucne odsavat..ze je to moc pracne a boli z toho ruka..alebo nebodaj aby som nemala z toho carpalny tunel..preto neviem ci nie tu elektricku...
preto ma zujima ze ci to bolo na ruku zaberak odsat...tu mam som drzala v carefure maju ju teraz za 25 ci 27 eur..
ale aj znacka NUK sa mi pozdava

radulka77
12. feb 2010

kubka, s tými kočíkmi si ma inšpirovala.. ja chcem tie zelený, ale ak by bol pekný modrý tak aj modrý.. no uvidíme.. asi nechám tentokrát vybrať muža lebo prvý som vyberala ja a frflal 😒 tak mu dám na výber a hádam bude spokojnejší.. 😉

radulka77
12. feb 2010

pozerám že už kupujete výbavičku.. no ja som sa k tomu ešte nedostala, ale isto sa do toho čoskoro pustím 😉

mojalili
12. feb 2010

Oacka - snad to nebude zapal moc. mechura, neboli ma pri malej potrebe 😀 Pobolievalo ma vlavo dole...ale maly ma dost kope, chodim casto na wecko. Lezim, tak ma to snad prejde. NEtvrdne mi brusko, tak to snad je ok, len som mala chvilu tlak na konecnik....no umudrilo sa, ved este aspon minimalne 10 tt musi vyckat v brusku..

Mnam, dnes mi moj manzelicek priniesol z cukrarne moje oblubene karamelove veternicky, tak som si pochutila. MNAAAAAAM. 😀 😀 😀

Este som stihla namocit masko do marinady, zajtra chcem robit spizy a zemiacky. Prajem vam kocky dobru noc, ja idem opet si lazkat k telke, snad bude dobra noc. Paaa

dugyna
12. feb 2010

katkaking..ja som tiez kupovala ten cien v lidli..mliecko mame a olejcek/nie ten gelovy/ a sampon a kremiky 😉 super vonaju 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre