Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
2. dec 2010

@kafoditka ja nemam okna umyte za 5 minut 😕 a byt si udrzujem stale v cistote,ja neuznavam,ze aha idu vianoce treba vyglancovat nech to tu voni...takze ja upracem vzdy to co treba,lebo cely den stravit s handrou v ruke tak to zrovna nemusim...a okna sa dnes nekonaju,nechystala som si rebrik,napustila vodu do kybla a zistila som,ze nemam clean na okna....nevadi,necham to ne nejaky den ked bude vonku skaredo a budem sa doma nudit 😀
@denisse neboj,ked Barunka podrastie,tak sa to zmeni...

denisse
2. dec 2010

@mirka285
ja si zacinam mysliet, ze je to moja chyba .. ved nie je mozne, aby som mala o tolko ine dieta ako vy ostatne .. len vy ste asi viac v pohode alebo co ... ved neverim, ze vase deti neplacu 🙂

kafoditka
2. dec 2010

@mirka285 sak ja netvrdim ze mas okna za 5min, umyte 😀 to mi Maxi napisala, ze ked nachystam handry tak za 5 min. mam okno z vonku umyte... 😉 Tiez zdielam tvoj nazor, ze udrzovat poriadok v byte pocas celeho roka...len skoda, ze ho zdielam sama a otroka v tomto byte robit nemienim 😒

mirka285
2. dec 2010

@denisse nesmies si to vsetko tak pripustat...mas proste narocne dieta,ale ked mala podrastie uvidis,ze sa to zmeni...sestra mala tiez takych urevancov,teraz ma maly 10 mesiacov a uz je to v pohode...ma nejaky svoj rezim a uz sa s nim da....moj svagor ked vidi Lindu ako sa vie sama zahrat a aka je kludna tak ten tiez nechce verit,ze aj taketo deti existuju...ja si to asi vsetko vyzerem ked s nou bude plieskat puberta tak ako s Tomasom ☹ nicoho sa neboj,hlavne to vydrz,a urcite sa to zlepsi...zimu preckate a na jar uz bude ovela lepsie 😉

denisse
2. dec 2010

@mirka285
ved preto sa tak tesim na jar ... 🙂

mirka285
2. dec 2010

@kafoditka to je udel nas zien,ze ten poriadok robime aj za ostatnych clenov domacnosti....ja som napr. umyvala okno v kuchyni asi pred mesiacom,v spalni ho mam ciste,kedze balkon mame zaskleny,takze umyjem v obyvacke aj ked i tam len preto,ze chcem oprat zaves lebo je prachovy,a nechcem ho zavesit na neumyte okno...my mame v byte este stare okna,nemienili sme investovat zbytocne do plastakov kedze sa aj tak chceme stahovat a ja som tie okna napr. nikdy nesrobovala...vobec sa s tym nemienim drbkat,ciste su aj tak ked ich umyjem iba zvnutra a zvonku...

oacka
2. dec 2010

@denisse ale plačú! ako šibnuté...teda aspoň moja, hoci klop,klop,teraz je to chvíľku lepšie. ja sa priznám,že ja si už z toho jej revu veľa nerobím... 😲

mirka285
2. dec 2010

@kafoditka a poviem ti,ze keby som nebola na materskej ale chodim do roboty,tak tie okna neumyjem vobec,zavolam si upratovaciu sluzbu a baby by umyli..nuz darmo,obcas som panicka 😀

denisse
2. dec 2010

@oacka
akoze ju nechas aj vonku proste revat?ignorujes to?

denisse
2. dec 2010

@mirka285
aj ja si na okna volam pani ,,, aj pocas materskej 🙂

oacka
2. dec 2010

@denisse nad nami majú také dve trooj-štvorročné a nad nimi jedného trojročného. a ti poviem, až to je rev,keď tieto sirény spustia. a oni sa už vedia aj hádať! kričia na rodičov a rodičia na nich. ľutujem ostatných susedov,si to s nami teraz užívajú. 😀

oacka
2. dec 2010

@denisse vonku? začnem sa jej prihovárať, vezmem trochu na ruky a keď nepomáha,tak reve a utekáme domov... 😀

kafoditka
2. dec 2010

@mirka285 vies, ja by som nemala problem upratat kezdy den, akoze len zbezne, ale keby si to aspon niekto - teda okrem mm - vazil.. napr. povysavam pokolenacky ten hnusny komunisticky koberec v obyvacke, na ktorom vidno kazdu smietku a za hodinu dojde Kubo a svokra mu dovoli jest cipsy v obyvacke..vzapati vytiahne lego a je po celej izbe a nehovorim o tom, ze strasne rad si robi dekovy bunker z diek, ktore mame na gauci... 😠 😠 Moj liebling svokor ked dojde z vonku, tak si vyzlecie mikinu a prasti ju vedla fotelky na zem, tak isto ponozky.. 😲 😲 😠 ja radsej zavrem dvere na obyvacke, aby som to nevidela, odmietam to uz po nom spratavat... 😔

mirka285
2. dec 2010

@denisse Deni vsak sa ti vobec ale vobec necudujem,keby som mala take narocne dieta ako ty,tak ja si ju volam tiez...ved ty musis byt rada ked sa mozes vklude s prepacenim vysrat...ja ta inak velmi obdivujem 😔 a drzim ti palce aby si to este chvilu,do tej jari vydrzala 🙂

mirka285
2. dec 2010

@kafoditka ved pockaj ked budete vo svojom,tam ta to upratovanie bude chvilu bavit,ale iba chvilu 😀

oacka
2. dec 2010

@mirka285 my máme už osem rokov plastové okná,nikdy nebol problém, a teraz nám začali hrozne plesnivieť a zamákať, neviem,čo s tým, každé ráno pleseň... aj sa bojím,či z toho neochorieme a hlavne malá... a kto nám taký byt kúpi?

kafoditka
2. dec 2010

@mirka285 😀 😀 kes si bordel nenarobim, tak ho nemusim upratovat 😀 sak potom ti poviem, ako to bude vo vlastnom..

mirka285
2. dec 2010

@oacka fuha,pliesen sa tam tvori lebo je vlhko,inak to je fakt sila,by som sa na to niekoho popytala asi co s tym,pliesen je nebezpecna..

kafoditka
2. dec 2010

@oacka skus vetrat castejsie.. napr. ked pojdes s malou von, tak nechaj vetracku otvorenu. Ono tie okna su potom zarosene, hlavne rano, ked po prebudeni mate nadychane v izbe a este sa aj kuri..ja ked nadvihnem zaluziu, tak na samom spodu mam normalne tolko vody, ze mi kvapka na parapetu 😠 😠 😠 uz sa mi takto zamocili dve Filipkove leporela..

mirka285
2. dec 2010

koceny opustam vas,idem Tomasovi piect cigansku a potom pojdeme s malou von 🙂

noemarta
2. dec 2010

max, chvala bohu ze si sa ozvala, takze dobro dosli.
uz mam jedno okno za sebou, aj olepene nalepkami 😉
Kafko ja v pohode robim upratujem pri malej, tiez si ju supnem do hojdacky, autosedacky a ona sa hra a ja makaaam. takze tak, idem pokracovat.
Zatial sme nekakali, aj som jej dala cajik, aj teplomer a niiic 😕 😕

maxara
2. dec 2010

Heeej baby, ved v jednej izbe je jedno okno..v panelaku.. a ked mate vsetko nachystane, tak mi nehovorte, ze okno z vonku nemate umyte za 5 minut.. , potom zavriem a pokracujem so zavretym a samozrejme, keby som @kafoditka vedela, ze umyt okno v izbe pre teba znamena umyt okno, vyprata pol skrine, veci spod postele na chodbu do pracky, vsetko oprat, ozehlit, naskladat, umyt parapety, nalestit rolldoorky, prezliect periny a poumyvat dlazky, tak ano, beriem spat, toto by mi trvalo niekolko dni.. 😒 ale jedno okno v spalni zvonku mam na 100% umyte za 5 minut.. ved kam by som dosla pri mojich 25tich oknach

maxara
2. dec 2010

@denisse @robika presne ako Mirka pise, keby mi gungo vymyslalo, tak tiez sa nechodim spacirovat kade tade.. ale ona bola vcera navyse strasne KO, lebo som ju rano 7:15 budila, len si cucla a uz aj sme sli a to ona zvykne vyspavat skoro cele doobedie.. a ja som ju vlastne nechala kolegyniam nosit az do 12:45 potom som jej isla mrnciacej obliect bundicku a hned ako som natihala druhy rukav, uz aj spala.. 😀 a takto spala vlastne cely cas, nachvilku dvakrat otvorila oci, ci som tam a potom sa zobudila az pri aute.. takze som si verila.. no ale zas ine je, keby sme sli v lete, to keby aj nevydrzala v kociku, tak sa hocikde sadne, vyberieme detvaky a pokecame na lavicke, ale takto v zime.. ved baby museli ist kojit do mekacu

maxara
2. dec 2010

@noemarta ano, dobro dosli..

noemarta
2. dec 2010

@maxara veru veru, mas pravdu, ja mam okno umyte za 5 minut, to kam by som sa dostala keby som jedno okno robila pol dnaaa.... hi hi ja ich nemam 25 ale pouhyych 11 a tri veluxy !

maxara
2. dec 2010

@noemarta no ja ich mam 25.. ale tak dve neumyvam, tie su v garazi 😀 tie len raz rocne.. ale zato mam tri tie velke ako dvere a hore tri balkonove dvere.. ale zas tie okna su trosku mensie ako panelakove.. teda tie na poschodi

denisse
2. dec 2010

@oacka
mne ide prave o to vonku ... doma ju necham kludne revat, kym dokoncim co potrebujem .. sa jej prihovaram, spievam a dokoncujem ... ale vonku v tej zime nechcem aby na plne hrdlo plakala, bo ochorie ... tak tiez pelasime domov ... preto daleko ani nechodim .. ked som bola v centre na gynde, tak cestu tam prespala, este kym ma vysetrili, tak spala a celu cestu domov revala .. v metre, v autobuse, od zastavky az domov .. v buse som ju vzala na ruky z kociara, ale potom som ju musela dat spat, tak prisla domov az hikala a vzlykala este pol hodiny ... 😒

nina88
2. dec 2010

ahojte, prosim vas padol uz niekomu z postele vas drobcek?? ☹ Kurnik taky pozor si na to davam a predsa. Pred hodinou som len odbehla na skok do inej izby a rana a plac. Neprajem nikomu ten pocit. Bol v strede manzelskej, doteraz si neviem vysvetlit ako spadol,ale citim sa tak hrozne ako este nikdy. Ma na hlave taku cervenu akokeby otlacku, brzdila ho taka umela policka na nohe stole. Nechcem ho dat oziarovat zbitocne rontgenom,ale co ak to neni zbitocne, boze co mam robit?! ☹ 😢 😢

robika
2. dec 2010

@denisse ja maleho musim priputavat uz davno, on v tom lehatku sa tak natahuje a najnovsie stale natahuje tie popruhy, akokeby sa snazil prist nato ako sa odopinaju... a u nas ked je hore to vyzera tak, ze varim a pozera sa na mna 10 minut, potom zacne mrncat, musim ist blizsie a robit hovadiny, za chvilku ho to bavi, asi takych 10 minut, potom by chcel ist na ruky, alebo zmenit polohu a ist napostel sa hrat a podobne, a tak zacne mrncat, ked nemozem hned...
tiez ho nechcem vonku nechat plakat, lebo uz sme boli chori a teraz v tej zime, to by urcite hned ochorel...
inak tiez si pripadam ako nemozna, hlavne ked citam, ako si to niektore mamicky uzivaju, ja to mam horsie v tom, ze svokra mi stale hovori, ze ona takychto chlapcov nemala, ze ked ich dala do kocika, v tom momente mali zatvorene oci a nie ja ho uspavam hodinu.... ale hovorim si, ze casom sa to zmeni a bude sa vediet hrat aj sam alebo mi bude asistovat a pomahat 🙂

robika
2. dec 2010

@nina88 fuha to Ti nezavidim, urcite si sa zlakla... mozno nie je potrebny hned rontgen a ma to iba uderene a ten plac bol aj kvoli tomu ze sa urcite aj velmi zlakol, najlepsie bude zavolat doktorke a pripadne sa jej ist ukazat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre