Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
4. jan 2011

@monline a prikrývaš ho normálne? ja som našu pri teplotách prikrývala a ešte viac som ju prehriala.... potom som ju neprikryla a spinkala.

katarina7777
4. jan 2011

@noemarta si dobra ze stihas aj pracovat, ja som aj skusala ale nevedela som sa sustredit.
Co sa tyka cesty do Indie, tak to mal moj ocino dobrodruzneho ducha pred par rokmi, tak som bola na velkom okruhu Indie s nim... poviem vam ze mame stastie kde sme sa narodili.

katarina7777
4. jan 2011

@oacka dobre pises ze pri horuckach netreba deti babusit.

strasska
4. jan 2011

caute...no ked sa bavime o satniku, tak ja som totalne mimo...ja tu na nasej zahradke vyuzivam tak maximalne teplaky a rifle 😀
Ked som po dlhej dobe bola v meste, tak som kukala jak puk, ze teraz su opat moderne tie navleky do pol lytok, ktore si pamatam este z ery "cvicme v rytme"
@oacka tak ja mam problem kupit nohavice kvoli stehnam, lebo ja ich mam jak rychlokorculiarky len nie take svalnate 😖

alllexa
4. jan 2011

@maxara - skus si dat na to nejake cierne bolerko alebo svetrik alebo stolu...

oacka
4. jan 2011

@strasska ja som na tom podobne...už aj pokukávam po nejakých "elasťákoch", lenže to by mi zas k nim bolo treba kúpiť aspoň 2 dlhé svetre a dlhé tričká.... a keďže sa nádejám,že v dohľadnej dobe schudnem 😀 😀 😀 😀 😀 ,tak sa mi nechce teraz investovať do 44rky, keď o chvíľu budem 36tky kupovať! 😀 😀 😀 😀 😀

oacka
4. jan 2011

@strasska ja mám zas neúmerné boky k pásu a k stehnám. keď mi je dačo dobré na riti,tak mi je veľké na stehnách... ale šak už vymysleli elastan! 😀 😀

oacka
4. jan 2011

@denisse keďže naša Kika ešte nesedí a je malá,tak sme kúpili 0-18kg Britax. ale vám už by bola na nič. funguje zatiaľ ako vajíčko, máme ju ešte obrátenú proti smeru jazdy.

kafoditka
4. jan 2011

baby pomoc, po vyse hodinovom uspavani, ked mam uz ruky vytahane ako opica mi konecne maly zaspal a sekundu na to sa tak dosral, ze dovi.. samozrejme, ze sa na to zobudil a teraz sa mi tu smeje do ksichtu 😕

adelaine
4. jan 2011

ahojte dievcence, som tu zase po sto rokoch...stihla som citnut 3 strany dozadu,
a aj tak nie som v obraze 😒 ale neva...

chcem sa opytat, zajtra ideme na druhe ockovanie, bolo to druhe u vasich drobcov
zhasane horsie ako to prve, hovori sa, ze je to tak, preto sa pytam...
a mam mu po ockovani dat hned Viburcol alebo staci Paralenovy cipok?

a posledna otazka? jedia vam krpci brokolicu?
mne sa to neda rozmixovat uplne dohladka kvoli tym
drobnym blbostiam, risi sa mi s tym drhne...ako to mam urobit,
aby to spapal?

kafoditka
4. jan 2011

@adelaine Mati cau, u nas malo druhe ockovanie rovnaky priebeh ako prve... hned ako sme prisli domov som mu dala viburcol, cely den v pohode, aj pekne zaspal vecer a v noci ked sa zobudil na papanie mal 38,5 tak som mu dala paralenovy cipok a do rana spal.. brokolicu ja uvarim uplne domakka a potom pomixujem s ostatnou zeleninou, mne ju spapa, ale nie vzdy.. Skus dat do jedla trochu UM a tak to pomixuj, mozno ti to tak spapa..

adelaine
4. jan 2011

@kafoditka s tym UM som to neskusala,dakujem za tip, hadam pomoze 😉

a inak, ty vladzes nosit Filipka na rukach? 😕 ja s risim vydrzim nejake 2 minuty
a som K.O. on sa mi mece ako ryba, chce sa blaznit a je ho nevladzem nosit
a v satke moc nechce byt, uz chce pozerat dopredu 🙂

kafoditka
4. jan 2011

@adelaine ja mam satku odlozenu a nevytiahnutu uz pekne davno.. aj moj sa mece, najradsej sa nohami zabori do mojho brucha a tak sa po mne splha.. Mati mna tak boli a pali niekedy chrbat ked si vecer lahnem do postele, ze uz naozaj myslim, ze sa nikdy nepostavim.. 😒

oacka
4. jan 2011

@kafoditka ani ja nechápem,ako ho môžeš,teda dokážeš uspať na rukách. jednak tá váha a jednak, že či vôbec chce byť v ležatej polohe. Kika v nej nechce byť, stále sa dvíha do sedu a ke´d jej nedovolím,tak zúri... to má isto len nejaký prechodný manier, zajtra už pekne na povel zaspinká v postieľke. 😉 a chcela som vedieť,aké hodinky si napokon dostala od Ježiška?

monline
4. jan 2011

@oacka tak som ho konečne uspala. Bol tak unavený, že nevládal v kľude ležaťž, musela som ho chvíľu nosiť a potom rozptýliť hračkami..neskôr s opicou zaspal..neprikrývam ho ked zaspáva, vtedy máva nohy vyložené na mne..prikryla som ho potom, ale len klasika kúsok nad pás paplónom, začína sa potiť, brufen zaberá

adelaine
4. jan 2011

..ked pisete o zaspavani, ja musim byt pri zaspavani pri riskovi, zvykol si, ze ho hladkam
po vlaskoch, tak rychlejsie zaspi....
mne zaspava tak, ze si vyhlada furt niekde nohy, na hracku, na paplonik,
putuje po celej postielke a nedajboze byt prikryty, vtedy kope nohami ako besny 😀

oacka
4. jan 2011

@monline ja som našu prikrývala a v noci nenormálne horela... keď som ju nechala odkrytú alebo len pod tenšou dečkou,tak už jej teplota nestúpala, našej pomáha kočík,keď je veľmi unavená, hneď zaspí,ale predtým si ešte spieva, neviem,čo to má za zvyk,že keď je veľmi unavená,tak si začne pospevovať alebo vykladať. 😀

merikac
4. jan 2011

@monline mon,,mozno sa Danielovi sk,ombinovala choroba s prerezavanim zubkov,,aj emma mala presne tak teploty ako pises, ked jej sli zubky,,aj dnes ma bez odratania v konecniku,,,slinta, este nespi, stale sa prehadzuje, este jej ide jeden zub,,☹

merikac
4. jan 2011

@kafoditka jaaj, v tom tvojom zufalstve som sa zasmiala ako sa mu koncne ulavilo :D

kafoditka
4. jan 2011

@merikac Marianka no moj ma vsetky priznaky co opisujes vratane zvysenej teploty a po zuboch stale ani stopa.. 😕

oacka
4. jan 2011

tie naše deti asi držia spolu. aj Kika sa pred deviatou zrazu s plačom prebudila. 🙂 ale ľahla som s ňou na našu posteľ,pohladkala po vláskoch, ona mi prehmatala všetky tvárové otvory a zaspala. 🙂 ja som jej najlepšia hračka 😠

tinaki1275
4. jan 2011

no baby my zase nespime 😒 nejako sme sa po vecernom kupani totalne prebrali a uz hodinu demolujeme postielku ..a ja s tym chrbatom .. 😢

oacka
4. jan 2011

ako čítam,tak je celkom výhoda mať chudé a málo akčné dieťa. 😀 😀 😀 to čo znamená demolovať postieľku???

kafoditka
4. jan 2011

@oacka s tym prehmatavanim tvare to poznam, akurat, ze moj pri tom este fici na trhani vlasov 😠

oacka
4. jan 2011

@kafoditka no vlasy to je jednička! ani štipec ichh nezachráni, pravidelne mám nový rozevlátý účes! 🙂 a veľmi ma ľúbi kopať do hlavy,keď leží na prebaľovacej komode a ja sa zohnem do komody po dačo. keď ju masírujem a obliekam, tak triafa len brucho a kozy. ale aj to ju celkom baví. 😀

kafoditka
4. jan 2011

@oacka hmmm, mame rovnake detuchy 😉 😀 mne minule takto skoro vyrazil dych, maly ked kopne tak to uz aj poriadne boli, ma fest silu v nohach 😒

ericica
4. jan 2011

@adelaine akurat to sem idem pisat,my sme boli po mesacnom omeskani dneska na ockovani a znasala ho podla mna horsie,ale to moze byt aj ockovanie +zubale ,a ako pise @kafoditka aj moja sa napapala po dlhom uspavani zaspala a potom sa taaak pokakala ze som myslela ze z nej odpadnem.... 😝 a viete co mala stolicu dozelena ,tak teraz neviem ci od hladu alebo od jablka pomiesaneho s presnidavkou...? 😒
@maxara mne sa lubili ten 4 link a piaty.... 🙂
ozaj nepozerali ste ten film co isiel na markize ten romanticky serial.?nevedela som z neho strhnut zrak,naadherny bol a vo stvrtok bude pokracovat......

ericica
4. jan 2011

@kafoditka mooja a trhani vlasov ani nehovor ja mam huste dlhe vlasy a mala mi ich furt kmase a ako to boli hlavne ked mi ich taha pri usiach alebo vzadu nad krkom 😝 au au ,a ona ma este moresy pri uspavani pchat tie male prstiky do nosa a oci 😠

oacka
4. jan 2011

@kafoditka tak to ti verím,žee keď Filip kopne,tak to už je rana! naša mi len tak poskakuje po tom mojom tuku.. 😀
@ericica ja som to nepozerala, ,lebo mm zhodnotil,že ten herec vyzerá ako úchyl a prepol to... ja teraz čítam evitovku, som si 4 kúpila. a mm čítala toho Van Gulika,čo mi mirka odporučila.

kafoditka
4. jan 2011

@oacka aku mas Evitovku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre