Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
4. mar 2010

kafickoooo - 45780 😀 😀 😀 ale rekord som mala cosi nad 48000

kafoditka
4. mar 2010

jaaaaj moja, kym ta dobehnem, tak sa mi aj dioptrie zhorsia 😉

maxara
4. mar 2010

kafko ja viac nikdy nenahram... vzdy zakapem v tom sprostom dvojitom leveli 😠 🙄 😢

kafoditka
4. mar 2010

kocky dobru nocku, idem do hajan....

katkaking
4. mar 2010

ahojte, som sa tu dlhsie neukazala...ale ked je vonku tak krasne, tak sme s malou viac vonku ako vnutri, a ked pridem dnu treba nieco aj porobit, nie len surfovat 🙂
gratulujem vsetkym k dobrym spravam, som sa potesila, najma miki-ze je vsetko ok...inak aj my budeme mat Šimonka, ked to bude chlapec 😉
inak malinke ma uz pooooriadne kopka, niekedy mi az take vlnky idu po brusku, sa tesiiiiiiiiiim!
a tiez sa tesim, ze mam trochu vynoveny moj tehu satnik....v qelle v BA bol obrovsky vypredaj a z rodiny mi tam pokupili veeeela veci a take krasne...a za par centov-doslova...
idem si lahnut, som opat znicena z celeho dna...dobru noc!

luminkasp
4. mar 2010

miki velmi sa s tebou tesim

babulky, prajem vam krasny vikend, my cestujeme na predlzeny do la mancha, uz sa tesim 😉

mirka285
4. mar 2010

luminkasp a my ti ticho zavidime 🙂 si to uziteee

sunnygirl
5. mar 2010

dobré ránko bábiky,

miki gratulujem k dobrý, vynikajúcim správam a tiež k chlapčekovi 🙂

Ospravedlňujem sa lenkaaninke a zrzulke k poplašným správam o mrkvičke, ako dôkaz prikladám kúsok článku:

Tipy: Veľmi vhodným jedlom podporujúcim zdravie, je zmes hrášku s mrkvou. Mrkva totiž riedi množstvo vlákniny v strukovinách a tá je potom lepšie stráviteľná. Nemali by ste teda na ňu zabúdať ako na pravidelnú zložku stravu vašich detí. Zmes mrkvy a hrášku navyše obsahuje vitamín E a karotén, dva antioxidanty, ktoré sa perfektne doplňujú.
Telo najlepšie využije bielkoviny z hrášku, ak pripravený pokrm zajedáte pečivom. Bielkoviny nachádzajúce sa v obilninách totiž podporujú ozdravujúce schopnosti hrášku.
Ak máte chuť na sladké, vyskúšajte spolu s nami invenčný recept, ktorý sa počas 9 mesiacov možno stane pre vás skutočnou lahôdkou.

mojalili, kafoditka, monline veľmi pekné brušká asi sme poväčšine rovnako bruškaté a pomali sa nám strácajú pupčeky 😉

ericica ja som kačaciu pečeň nikdy nejedla ani nevarila a moja polovička stále o nej básni, škoda, že som ju nedostala, ani neviem, či sa dá len tak dostať. Včera som bola v mäsiarni v meste, kde mávajú všeličo no a nič ☹ polovička sa pozrie v TESCU alebo v METRE.

Tak vám opäť prajem pekné písanie a nové rekordy v guličkách 😀

sunnygirl
5. mar 2010

MONLINE
pozrela som izbičku, je veľmi pekná a musím napísať, že sme tu dosť kreatívny spolok, ja práve tiež niečo tvorím na stenu tak potom pridám foto 😀

sunnygirl
5. mar 2010

Ozaj, prikladám link ak si chcete o tej zeleninke prečítať celý článok 😵
http://zena.atlas.sk/pozor-na-jedalnicek-pocas-...

pááááááááá (idem raňajkovať, no a potom aby som vydržala so obeda)

oacka
5. mar 2010

čaute kočeny!
Luminka, ja som bola 10 dní v la Mancha, v meste Tomelloso, aj v Tolede aj v madride, poviem vám, to Toledo, to je jedná rozprááááááááááááááávka! a to som sa tam dostala z roboty! Kolegyňa robila projekt s partnerskými školami a jedna bola z Tomellosa. my sme jej pomáhali. 🙂
Katka, do talianska chodíme radi, moj muž si ho veľmi zamiloval, ich reč je nádherná,vždy cítim leto, keď počujem niekde taliančinu. On v Benátkach ešte nebol,ja už párkrát, nejdú ti niekedy Taliani na nervy? My sme raz isli na ostrov Ischia z mestečka P...P... dačo na P, neďaleko Neapola - Pozzuoli! - a vtedy by som tam všetkých bola povraždila, aký bordel tam bol vo všetkom! A celé mesto smrdelo za smeťami. Asi do polky Talianska v pohode Európa a od Perugie bordel. 😀 😀 😀
Jaaaaj, ja chcem cestovať! ☹

agika1982
5. mar 2010

aHOJTE KOCKY...
SOM TU DLHO NEBOLA,ALE ANI SOM NEMOHLA....musela som obehat lekarov a tak...velmi opucham,nohy aj ruky,pritom na wc chodim normalne a aj pijem normalne.....dufam,ze zistime z coho to je

monline
5. mar 2010

Dobré ránko kočky
konečne je šéf preč a dostala som sa sem, pred ním nechcem, nemôžem ho provokovať, potrebujem ešte od neho dosiahnuť trik na zvýšenie materskej, tak si to nechcem pos.ať...
Prezrela som si rastúce brušká, prečítala výborné novinky, myslím, že práve toto je najlepšie obdobie tehotenstva, resp.- aspoň ja si to teraz najviac užívam..prvé mesiace som bola neplánovaným tehotenstvom zaskočená, potom som vyzerala viac tlstá ako tehotná, ale teraz- teraz je to super..bruško je očividné a problémy našťastie minimálne...
agika- asi by ti mali skontrolovať činnosť obličiek..ja mám zrastené obličky, anomáliu od narodenia, preto tiež idem na podrobné vyšetrenie k nefrologičke..už pri Nike som dosť opúchala, najmä na konci tehotenstva, a to mi vypísali lieky na odvodňovanie a zakázali mi piť viac ako pol litra tekutín denne, to bolo hrozné, neskutočne ma smädilo..aj som posledný mesiac vďaka tomu asi 3 kilá schudla..myslím ale, že ti len zakážu soliť a dohliadnu na tvoj pitný režim..a asi vypíšu nejaký liek..držím palce
ďakujem za pochvalu všetkým, čo nakukli do albumu na modrej streche..neskôr tam pridám aj ďalšie fotky, ale foťák sa pokazil a fotky cez mobil nie sú dobré

a- aké máte dnešné plány? najmä tie, čo ste doma...(keby som ja bola doma, asi do obeda spím) 🙂)

kafoditka
5. mar 2010

Bre ranko baby.... mna od rana neskutocne boli hlava, az tak, ze som si musela zastriet zaluzie aj ked je vonku tak krasne.. ☹ 😒

Co dnes porabate?

bellablonde
5. mar 2010

Taliansko môžem aj ja. A veľmi, či v lete alebo v zime 😉

OACKA, nás v Neapole brutálne okradli, ale sme si to hneď všimli, mm naháňal zlodeja, dokonca ho chytil. Mali sme šťastie, že na druhej strane cesty práve stál karabinier a išli sme na stanicu spísať záznamy. Dopadlo to tak, že sme chytili nesprávneho, resp. naše veci asi rýchlo dal svojmu komplicovi alebo ich odhodil. Zato však mal plné vrecká iných mobilov a peňaženiek... takže tak. Odvtedy hovorím, že vidieť Neapol a nikdy sa tam nevrátiť 😀 😀
Ani pohľad na Monte Vesuvio mi vtedy nezlepšil náladu. Špina, smrad, bordel všade 🤐

Kočky tak dnes som bola ráno na poradni. Poprosila som doktora, aby kukol na sono, či sa niečo nehompáľa medzi nôžkami, ale nič nebolo vidno. Bol otočený síce riťulou, ale zozadu. Tak moja nádej na dievčatko stále žije 😵 😵 😵

Baby gamblerky, ja si radšej ten link, čo ste dali na hru neotváram, lebo to chytí aj mňa a čo potom.. domácnosť pôjde dole vodou 😀 😀 😀 Naposledy som závisláčila na takých trápnych rybičkách...

AGIKA ti držím palce, nech to doktori čím skôr zistia. 😔

bellablonde
5. mar 2010

monline 😎 dobrá taktika, treba si vedieť prilepšiť - keď sá dá.
Musím aj ja popozerať albumy, čo máte nového.
Čo som si všimla link od Katky7777 na postieľku 😵 😵 úplne krásna, taký štýl sa mi páči
Mirka tá tvoja obývka nemá chybu - pri pohľade na hojdacie kreslo som len achkala, že takéééé chcem 😵

MM má dnes dovolenku, išli s malým obehať ešte nejaké obchody, nakúpiť darčeky.. ja balím veci, ideme na celý víkned na tour de rodina MT, ZA, CA, TN. No máme toho pred sebou dosť, už som nervózna, aby sme nič dôležité nezabudli.

Naposledy sme zabudli 25.12 zobrať plienky. Nemali sme so sebou ani jednu a akurát v ten deň sú obchody pozatvárané. Našťastie na jednej väčšej pumpe mali aj plienky - síce zrovna tie, z ktorých sa malému vyhadzuje riťula (SLeep and play) ale prežil do ďalšieho rána aj s takými 😀 😀

agika1982
5. mar 2010

MONLINE..dakujem,evidentne to bude asi nieco s tym pitim....len sa bojim aby to miminku neuskodilo...to opuchanie je hrozne,a kolkokat nemozem vela chodit,lebo ma desne zacnu boliet nohy...aj si ich vypodlozievam do vyssej polohy,ale nic moc to nie je...pijem miticku alebo klastornu,tak neviem...vcera som bola u internistky,od nedele o pondelka musim zbierat moc,v pondlok ho doniest a budu mi brat odbery...dufam ze to dobre dopadne...ale keby mi zakazali pit,ja asi umrem...sak kolkokrat mam take suchoty ze az...ale ja som dlho pila budisku,tak ci to nemam od nej....

bellablonde
5. mar 2010

Kafko 😒 don´t worry, šupni paralenku a rýchlo to prejde.
Aby som ťa trochu potešila, vonku je síce krásne slniečko, ale fučí hrozne.

ja som bola pre zmenu včera zas na odpadnutie, nálada pod bod mrazu, nechuť do akejkoľvek činnosti...
a dnes som zase aktívny blbec. ...no hotové kocúrkovo...každý deň inak

tak kočky, nepíšte veľa, aby som nemusela po víkende veľa čítať 😝

monline
5. mar 2010

agika- to nemáš z budiša, nemôžeš za to..ľadviny sú tehotenstvom zaťažené a takto reagujú..pozbieraš 24 hodinový moč, spravia ti kultiváciu a z toho zistia ako pracujú obličky..nestresuj zbytočne, neboj sa...je to bežný problém v tehotenstve a liekmi to upravia...ja tiež v pondelok beriem 24hod moč a vezmú mi krv, o týždeň budú výsledky, zatiaľ neopúcham nejak príliš, ale v moči mám stále leukocyty a erytrocyty, to signalizuje zápal, tak to prešetria...s opúchaním je potom spojený aj zvýšený tlak, ten som pri Nike mala, preto to došlo až k obmedzeniu pitia...

lenkaaninka
5. mar 2010

ahojte tak už sme naranajkovaný robila som detom párky v rožku tak si pochutili...

a včerajšie halušky bryndzové išli ta het kade dovnútra tade von ono ked som ich doslova zhltala horúce sa neni čo diviť..
ráno som mala isť s malou u nás na výtery z nosa a hrdla a ked som kukla z okna snežilo tak som to odložila na pondelok...

mojalili aj ja mám také obrbrucho neboj ništ...zachvilku budem mať furik pred sebou alebo nejaké popruhy 😀

agika1982
5. mar 2010

Noooo MONLINE, ja mam tlak oki,niekedy dokonca nizzsii....v moci nemam ani bielkoviny, tak som zvedava...ja som si myslela ze na odvodnovanie by sa v tehotenstve nemali brat taketo lieky....noo som zvedava ako to dopadne....chcem aby bolo male oki,a aby som sa mohla viacej hybat,lebo takto budem len priberat...hrozne je aj to,ze som na konci piateho mesiaca a pribrala som velmi vela,13 kil.....a to papam normalne...ja som vzdy bola baculka,a teraz som gula xixi...Monline dakujem velmi pekne za rady....

lucka_o
5. mar 2010

Ahojte, kafo tak ja sa dnes nikam nechystam 🙂 budem skladat puzzle....a spat🙂

agika, drzim palce
bellablonde aj tebe k dievcatku🙂 aby to bolo tak ako si zelas
my este stale nevieme co to bude ale v utorok mame poradnu, tak snád sa dozvieme....konecne....

agika1982
5. mar 2010

lucka dakujem...my tiez nevieme co o bude,len z krvi...stvrtok som mala ma sono,ale doktorka mala dovolenku,tak buduci stvrtok sa snad dozvieme...velmi chceme dievcatko

monline
5. mar 2010

agika - treba počkať na výsledky, potom sa uvidí čo ti predpíšu alebo odporučia...13 kíl je dosť, ale nie je to žiaden extrém..telo vie, prečo toľko naberá..a ak opúchaš, časť z toho je voda zadržaná telom...ja zistím v stredu koľko som pribrala, idem na poradňu..domáca váha mi ukazuje inak, preto sa riadim tou na poradni 🙂 zatiaľ to vyzerá fajn

agika1982
5. mar 2010

no pekne,ja mam na domacej vahe o skoro pet kil menej ako v poradni...a internistka mi tiez inak namerala...a teraz sa mam riadit podla koho? xixi...nooo a ja som sama voda,,nohy aj ruky...ani prsten nemozem nosit...uvidime ake budu vysledky....uzivas kyselinu listovu??,ci mas viacej vitaminov???ja papam aj pomarance a tak,,,vraj az ked budem dojcit,nemozem jest citrusove plody

maxara
5. mar 2010

Ahojte babulienky, moc vam teda nezavidim vase problemy... ja som taka nijaka vcera... cely den som prebrowsovala, ak neratam nejake drobne domace prace, dosila som tie zavesy, zafarbila v pracke mm tielko na ruzovo, nechctiac samozrejme... aj som sa obranovala, ze som nemala na nic siahat, ked osm bola taka o nicom... ibaze on nevie pochopit,ze tehula moze byt taka o nicom aj kazdy den.. 😒 dnes som uz na tom lepsie, vcera ma bambulka kopkala do praveho boku a teda konecne celkom tak vyraznejsie, az som sa vzdy usmiala, ked ma nakopala 🙂 Tak mam dnes lepsiu naladu. Hned rano mi volala sesternica, ze ta jej svadba sa predsa len kona, a ze my s mm sme pozvani aj na hostinu, tak sa tesime, vysvadbime sa. Len som mala taky pocit, ze nie je bohvieaka nadsena z tych vybavovaciek okolo... chuda... my mame totiz taku blbu rodinu, nasa krsna je prepnuta a vsade chce trepat aj jej troch synov, pricom vsetci su zenati a maju po tri deti, co je dost vela ludi.. nie? ja som ich napr nepozvala, sice sa ksichtila, ale nakoniec rozdychala... a aj tak mala blbe poznamky este rok. Ale ona si napr neuvedomuje, ze na ziadne ich oslavy nepozyvaju ani mna ani moje sestry, cize ... nechapem, preco by som mala volat niekoho, kto mi je uplne cudzi (moj bratranec tusim ani nevie moje meno, je to velky pan doktor, velice dolezity, moralne uplny uboziak a jeho druhe meno je arogantne prasiatko..) bleee. No a sesternica je teraz v 14tt a bola taka skormutena ☹ z toho. Tak som ju hadam potesila aspon, ze sa jej zastanem pred rodinou.

monline
5. mar 2010

agika- ja sa riadim len váhou na poradni, lebo aj moja doma ukazuje menej...užívam vitamíny Materna, ale- zabúdam si ich brať, takže efekt nula bodov...pomaranče mi teraz nechutia, jem skôr jablká, ono je aj najzdravšie jesť ovocie a zeleninu vypestovanú u nás...žiada sa mi paprika a jem ju napriek tomu, že práve po nej ma strašne páli záha..tak si ju dávam až večer a potom zapijem mliekom...🙂
Včera večer som otvorila mrazák a premýšľala čo navariť..a muž ma vysmial, lebo som vytiahla bravčové koleno, kuracie prsia, hranolky, mrazenú kukuricu, domácu marhuľovú dreň a mrazené pokrájané uhorky na šalát...a to všetko som aj spravila a jedla zo všetkého 😀

agika1982
5. mar 2010

Ahoj maxarka.....normalne ti zavidim tu svadbu,tiez by som sa isla vyjasit xixi..ale nezvladla by som to...a s tou rodinou,to si nevyberies....nasa rodina je rozhadana na dve strany a niekedy je to desne...babka je jehovista a mrzi ma ze to vravim,ale je velmi falosna,....uzivaj si svoju rodinku,to je teraz na prvom mieste

lucka_o
5. mar 2010

hej citrusy a take jedla co nafukuju nemozes...

agika1982
5. mar 2010

nooo lenze po úporode,nie??ci aj teraz????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre