Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

alllexa
4. máj 2010

Minline, ja by som mozno uz aj skor - podla toho, ako budem rodit, ci budem moct cvicit...

maxara
4. máj 2010

miki veru, mohla si sa zabit.. ziadne lieky, ja ked som zacala chodit na brusne tance, tak som chodila pekne spotena odtial, to boli riadne treningy a nejako vyrazne som nechudla, len som pekne spevnievala, menej som bola mlandrava, co som teraz riadne zmlandravela.. naozaj je najlepsie hybat sa.. jest kludne vsetko, ale tie "menej" zdrave menej vela, viac zdrave viac vela.. ziadne vazenie a ratanie kalorii, to je zase len blbe tabulkovanie a nikto z nas nie je prototyp..
monline ja nejdem s tebou.. neviem, ci budem kojit alebo co.. ja nejdem dietovat..
oacka - ja som svoju vahu riesila tak v 17tich, ked vsetci boli pekni, chudi a vsetky baby mali frajerov a mna pomaly nikto nechcel, no ale potom sa to nejako prelomilo a veru z mojich kyprejsich tvarov sa stali prednosti.. a a spon som mala istotu, ze moj frajer mi nezahne s mojou chudou kamoskou 😉

mojalili
4. máj 2010

haha Adelaine, bodaj by si mala pravdu, ja uz mam krcok CS 6 ..... 😀 😀 😀
Monline....no ja si davam zvazok do 1. 9 . byt v povodnom stave🙂 Som smiesna, ze? Ale budem sa snaziť.... Pri dcere som pribrala 16kg a schudla 25 kg......ale tak za takú cenu.....snad sa to bude dať i bez psychického trápenia. No uvidime, ale viem,ze to ide.....makala som vazne dost,a le ide to....a ja to dokazem.... 😉 😉 😉

monline
4. máj 2010

miki..ak budeme veriť, že sa nám to podarí, tortička nás nezastaví..kľudne si malinký kúsok pre chuť dáš..ak si súčasne k tortičke nedáš majonézový a rezeň..
podľa mňa sa treba stravovať zdravo a vyvážene..žiadne extrémne zmeny, pretože potom nastane jojo efekt..a treba mať dosť pohybu..mne sa podarilo vtedy schudnúť za tri mesiace 8 kíl, ale na tele to bolo riadne poznať..a vyše roka som si držala váhu (pri normálnej sýtej strave a bez cvičenia), až potom to šlo pomaličky hore

stanka33
4. máj 2010

no podavali aj nove terminy aj do bazenu dali aj rano..no ja mozem len na tu 18 tu
inak ja sa cpem cokoladami a sladkym ..ale za cely den si sadnem az vecer a hodku cez obed ked maly spi...asi to spalim...

tak ja sa k vam tiez pridavam...teda od 1.11???

mojalili
4. máj 2010

no a este dodatok...nebudem dietovat...len menej zrat, pozerat sa na to co zerem a cvicit, plavat, plavat a plavat.....zaplavem aj 50 dlzok bazena....tak sa snad dostanem do kondicky opet🙂 😉

kafoditka
4. máj 2010

lenkaaninka... moj stryko si vzal zenu, ktorej je pod plece 😀 Takze to uz je pekna haluz. Vies si predstavit, aki smiesni boli vedla seba ked bola ona v 8.mesiaci tehu?? 😀 😀 Stryko vypada velmi mlado, tak si nechal narast bradu... 😉

Baby ja ma CS2 ale v pondelok mam poradnu, tak som zvedava, co noveho.. Dnes som od rana upratovala, zastavili sme sa s mm az okolo 15tej, krize ma bolia jak hovado, ledva sa postavim, to som zvedava na ten nocny spanok - respekt. nespanok...
Ale bola som si na benzinke nafukat fit loptu, ked na nej sedim, krize zazracne nebolia... ale ako sa mam na nej vyspat?? 😒 😀

Maxi, som rada, ze poradna dopadla dobre 😉

adelaine
4. máj 2010

...a este ma napadlo...
minuly tyzden mi lekar v poradni vypisal "Ziadost o materske", uz mi ju zamestnavatel potvrdil....
a teraz by som ju zrejme mala odniest do soc.poistovne....chcem sa opytat, ako dopredu to tam treba odniest?

alllexa
4. máj 2010

Ano, pri kojeni by sa dieta nemala drzat, preto skor vsadzam na cvicenie... Ale zase nie drasticke, aby sa tie vylucene toxiny nedostali do mlieka.

oacka
4. máj 2010

máš pravdu mirka,každý si musí nájsť tú svoju váhu. ja sa sebe najviac páčim od 60 do 63 kg. okrúhla ale nie tučná. a viem, že aj mm sa také páčia. u nás v rodine sú všetci tuční a u mm nikto. za to u mm v kuse rozprávajú ako pribrali (aj jeho bratia!), no furt to riešia a u nás v rodine nikto.

stanka33
4. máj 2010

inak ja ked som rodila maleho, rano v poradni CS 1 a v noci mi odtiekla voda a dalsich 30h som sa vobec neotvarala museli mi vyvolat...tak aj teraz ked budem mat taky tuhy zbohom....

miki060707
4. máj 2010

no tak to teda začnime, a mohli by sme aj skôr, nie? už sa neviem dočkať, viac ludom sa lepšie dari, podpora je a tak,
mirka tu 90 tku poznám, tiež som schudla a zas pribrala......
a mojalili, vy budete mať bazen????
jaj, ja som mala navariť zajtrajší obed, ale sa mi nechce, vstanem zajtra skôr a zmáknme to, mm chce ryžový nákyp, o desiatej ideme kamoške, idem si kupiť lehátko a stojan na vaničku....

kafoditka
4. máj 2010

adelaine, mozes to zaniest kludne aj teraz... krsna mi spominala akurat vcera, ze uz jej baby nosia materske na maj, jun..(ona robi na SP)

monline
4. máj 2010

maxi- samozrejme, že kojenie je prvoradé...
ale sesternica pribrala pri kojení 20 kíl, snažila sa natoľko kojiť, natoľko zasýtiť malú, že kilá šli strašne hore..pri prvom nemala mlieko, preto tá veľká snaha..
ja som skôr myslela na to, že od toho dátumu by som sledovala váhu..sledovala koľko čoho zjem, či trebárs ten punčový by som si nemohla radšej odoprieť..určite sa chcem stravovať zdravo..ale chcem postupne pridávať viac pohybu..

adelaine
4. máj 2010

...ja mam tiez predsavzatie, ze cim skor sa vratit do normalu, s touto vahou sa vobec necitim dobre...
strasne ma to stve, ze som takto nabrala na vahe....ale co uz 😒

inak, ked budeme nebodaj rodit sekciou, tak na cvicenie mozme na 1/2 roka zabudnut,,,,
a alllex ma pravdu, cvicit ked zena dojci sa velmi neodporuca ...a ni dieta nie je vhodna,
myslim, ze ked budeme ficat oklo krpcov a nespat, schudneme aj tak....

kafoditka
4. máj 2010

no a k pohybu - ak bude vsetko v poho, chcela by som koncom septembra, zaciatkom oktobra opat behavat po veceroch..

maxara
4. máj 2010

oacka to som si presne aj ja vsimla.. sranda ze? ani u nas nikto neriesi, kto ako pribral.. len moja najchudsia sestra.. a vrcholna urazka pre nu bola, ked som sa pred tromi rokmi (som mala o 15 kg menej, cize od nej asi o 40 viac 😀 a asi o 15 cm viac) na zahrade vyzliekla do plaviek a jej syn mi zahnojil, ze Petra, ty vyzeras uplne ako moja mama.. 😀 😀 ta skoro zomrela, hned sa isla pozriet do zrkadla 😀

oacka
4. máj 2010

ja som raz v nejako ženskom časáku čítala,že kto chce byť chudý,musí žiť život chudého človeka. Navždy. nedá sa len trošku si odopierať a potom sa vrátiť do starých koľají. a to je asii problém nás tučkov.....

adelaine
4. máj 2010

kafko, dik za info, asi tam s tym pojdem, ked uz budem od stvrtka doma 😉

luminkasp
4. máj 2010

maxi 😀

mojalili
4. máj 2010

MIki chodim na plavaren plavat, v nasom malom kruhu u svokrovcov by to neislo🙂 Bola som maniak do plavania, niekedy aj kazdy den som si na hodinku odbehla, zaplavala a letela domov za dcerkou. To som striedala s kolieskovymi korculami a este 3x denne, ked mala spala, tak som cvicila Pilates...Hm....viem, ze teraz to az tak nebude, vtedy som bola sama s malou, nemala som ine "starosti" - myslim navarit, upratat ci tak.....co som si urobila to som mala.

Ja som odovzdala matersku 2 tyzdne pred nastupom, to je jedno, kedy sa nesie, len nie po termine nastupu🙂

mirka285
4. máj 2010

miki ta 90 dnova mne osobne strasne vyhovovala,nebola som z nej hladna a ja som nenabrala naspat nic,len tri kila asi a dokonca som ju ukoncila o mesiac skor lebo som uz nechcela viac schudnut...kazdemu vyhovuje podla mna nieco ine....ja som celkom gurman,takze ja ked priberiem viem ze to mam preto lebo vela zeriem,co uz?ale ked ja si jednoducho neviem odtrhnut niektore veci od huby...my napr. kazdy rok chodime na vikend do Budapesti lebo ja zboznujem vysedavat v starom meste,zboznujem Halaszle,madarsky gulas a klobasky 🙂

janka256
4. máj 2010

no kocky nespoliehajte sa na to kojenie ze tym schudnete ja som praveze pri kojeni priberala az som skoro komplet satnik musela vymenit 😅 mne praveze kojenim este viac chutilo sladke co uz kazdy mi aj nadaval ze strasne vela sladkeho ze mala bude mat cukrovku z toho ale nic nebolo a mala bola taka zlata gulicka a teraz je tak akurat 🙂 inak vahou sa netrapte ja som pri malom pribrala 22 kil a do mesiaca od porodu bolo vsetko dole ale to som vtedy nekojila vobec a myslim ze zatajovanie vahy vam nepomoze pretoze ak nahodou idete na cisarak tak vam podla aktualnej vahy vypocitavaju to uspavadlo neviem ako sa to vola aj u mna tehu demencia je 100% 😀

luminkasp
4. máj 2010

baby, ja som pri mojej vyske asi vychrtlina tak trochu 😎 , ale citim sa dobre 😎 a to priberanie v tehu ma teda vobec nestresuje a nie preto, ze by som bola vychrtlina, ci kostnac, alebo nieco ine, baby, sak vy ked zacnete chodit na prechadzky s malym, budete kojit, nebudete dobre spat, to pojde hned dole a este aj viac a ani triznit sa dietami a cvicit nebudete musiet, verte mi 😉

oacka
4. máj 2010

no napr. moja švagriná pribrala 30 kíl a neschudla. trápi sa a nevie schudnúť - a mladá baba 22ročnná. a to má už dvoch malých čertov doma... ta 90dňová diéta je super na chudnutie,ale ajj na mozog... aspoň na moj...

maxara
4. máj 2010

monline - ked ja praveze nemam problem so sladkostami a tak.. ja si jedine pizzu neviem odopriet 😀 ostatne v pohode.. no a pri kojeni si toho praveze odopriem az az, ja som totiz strasne prieberciva a ked budem musiet vynechat strukoviny, tak ma drbne.. ja si doma pekne varim kadejake zeleninove polievky, dusene masko, alebo varene.. doma nevysmazam nic, ani len hranolky, tak potom ma raz za cas chyti brutalna chut na rezen (ako minule po taneckoch 🙂 ) alebo na parky.. a ja si to aj doprajem.. fakt to nie je kazdy den a ani velmi casto.. takze ja jem dost pestro, mne chyba len pohyb.. urcite chcem zacat znova tancovat brusne.. ale samozrejme nie taketo, ako sme teraz chodili, kde sa mi stalo, ze skoro zaspala pri tanci.. ale take ako predtym, co som chodila cela endorfinova domov..
oacka - najhorsie na pohybe je to, ze tucny clovek sa tazko prinuti sportovat, kedze sport mu je strasne nepohodlny..

luminkasp
4. máj 2010

maxi, ja som jedla pri kojeni aj strukoviny 😉

luminkasp
4. máj 2010

a baby, sladkosti su dobre na rozmyslanie a energiu, ja jem teraz kazdy den zmrzku, mnam 😵

adelaine
4. máj 2010

kocky, idem off, som dnes po praci nejako mrtva....
tak dobru noc, prajem vam, nech sa dobre a bez problemov vyspite 🙂

mirka285
4. máj 2010

baby nebojte ja som pri prvom pribrala skoro 30 kil,isla som rodit ako 89 kilova a schudla som na 52 😉 ale je pravda ze tiez som pocula ze nie kazdy kojenim chudne,tak dufam ze to nebude nas pripad 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre