Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
5. máj 2010

Ja som velmi chcela manzela pri porode, hlavne v 1. dobe porodnej, preto som nakoniec aj zmenila porodnicu.
Manzel bol som mnou a nemal z toho ziadne traumy, ale myslim si, ze to obaja musia chciet 😉

kristip
5. máj 2010

silvia ja mam hrozne problemy s pletou. mala som ich vzdy, hormonalna porucha..., ale kedze som teraz pocas tehotenstva radsej prestala pouzivat tie kremiky od koznej, je to brutal. Stale sa mi tvoria na licach take hrcky pod kozou a neviem, co s tym. V lekarni mi poradili biodermu (neviem, ci tu mozem pisat znacky 😎 ), aj vodu, aj take dva kremy, ale nevidim ziadny vysledok. Nemate nejaky tip na kozmetiku??? Kozna mi raz povedala, ze tehotenstvo to vylieci...no, nezda sa mi...

mima89
5. máj 2010

baby aky matrac mate? kokos molitan alebo kokos pohanka? ktory je lepsi?

sisaa
5. máj 2010

monline ja si tiez dnes meram cukor z krvi 🙂 a trochu ma to zvadza nieco sladke si dat ked mavam dobre vysledky.

mojalili
5. máj 2010

SUNNYGIRL 😀 😀 😀 - chcela som ta potesit, tak snad sa mi to podarilo. Pozri sa na fotku, pozri...mam okolo 117 v brusku a mam ho riadne spadnute ako vidite.... 😒 Vidiet, ze sa to blizi....citim sa hrooooozne. Fotila ma dcerka, ze MAMI POVEDZ SYYYR, a ja som tam neni, len brusko blyskla🙂

mojalili
5. máj 2010

Teraz blbec som si uvedomila, ci si myslela kufor ako brucho alebo zadok 😀

sisaa
5. máj 2010

ja tiez momentalne riesim matrac. Ale ked jeden si obhajuje svoje ako aj druhy, tazko sa rozhoduje. Na druhej strane, ked dam na matrac chranic matraca, asi az tak nezalezi z coho je, nie?

strasska
5. máj 2010

mojalili kraaaaasne brusko 😵

monline
5. máj 2010

sisa..tešme sa, že máme dobré výsledky..ja si meriam aj glukomerom, ale zberám krv do ampuliek, tie idú zajtra do labáku, som zvedavá, či sa budú výsledky ako tak zhodovať..

katty17
5. máj 2010

baby, dobra stranka. pozrite si. je tam vsetko aj o papierovackach pred porodom a po ...
http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

sisaa
5. máj 2010

monline ja si meriam 2x tyzdenne glukomerom, vysledky sice mavam dobre, ale tomu glukomeru az tak neverim. Dnes som robila taky test glukomeru. Zmerala som si naraz krv z dvoch prstov a nesedelo to. Dokonca z jedneho som si dvakrat naraz zmerala a ani to uplne nesedelo 🙂

kafoditka
5. máj 2010

katty, nieco podobne som davala aj do albumu julovky2010, len v skratenej forme 😉

monline
5. máj 2010

sisaa - ani diabetológ neverí glukomerom, preto mi dal tento spôsob..ja si dnes meriam 7x (už len 2x dnes, mám dopichané prsty)...odchýlky budú asi vždy, hlavné je, aby neboli príliš veľké..dve hodiny po obede mám cukor 5,8..čo je super..ale dnes mi to celý deň ukazuje takéto podobné hodnoty, tak dúfam, že aj glukomer, aj ja sme ok..ale to zistím až budúcu stredu naisto

zrzulka
5. máj 2010

vy o sladkom a ja sladke teraz nemusim vobec, normalne nechapem. sem tam nieco zjem ale moc to nemusim... Akurat dnes som vyhadzovala zo skrine cokoladky a keksiky co boli uz po zaruke. To este pred tehu som nakupila ale teraz fakt sladke minimalne. Jedine comu neoddolam je cokoladova palacinka z Polusu... to vzdy ukecam muza ze nech sa stavime este na palacinku. ta cokolada mi velmi chuti .... mnam....

zrzulka
5. máj 2010

to je sila s tym glukomerom ze nemeria presne... Inak aj tlakomery tak funguju. vcera mi sestricka merala tri krat tlak a pokazde vysiel iny 😀 😀 😀

monline
5. máj 2010

zrzka- keďže mám taký merací deň, tak som si aj tlak dnes viackrát merala..tiež mi vychádza všeličo, ale ja mám kolísavý tlak..ale dnes mám často 140/100, čo asi nie je moc dobré
ja na sladké chuť mám, asi práve preto, že teraz sladké nemôžem..dala by som si zrmzku v mc donalde..tú strašne ľúbim

silvia.vesela
5. máj 2010

kristip, ja mavam plet peknu, aj som ju mala.....len ja sa vzdy zvyknem vyhadzat z jedla, a hlavne zo sladkosti...... 😒
a tie sladkosti som jedla teraz v kuse 2 tyzdne, tak to aj tak vyzera.
Inac biodermu som mala aj ja, ale nebola som velmi spokojna....
ja si davam na tvar kazdu noc aloe gel koncentrat. ten je supeeer, lieci a prijemen chladi. 🙂

monline
5. máj 2010

čítam si na nete o vysokom krvnom tlaku v tehotenstve, o preeklampsii a aha čo som našla:
Čo spôsobuje preeklampsiu?

Lekári stále nevedia, čo preeklampsiu spôsobuje, ale zhodujú sa v nasledovnom:

- Ide o reakciu matkinho imunitného systému na spermiu, placentu alebo plod
- Je dedičná, ak ju mala vaša matka, pravdepodobne ňou budete trpieť aj vy.
- Môžete ňou trpieť aj v prípade, že ju mala matka otca vášho dieťaťa.
- Vysoký krvný tlak, obezita alebo cukrovka pred tehotenstvom zvyšujú riziko preeklampsie.

takže môžem dediť preeklampsiu po svokre?????? sila 😀

silvia.vesela
5. máj 2010

a tlak si meriam aj ja, u dr. je vyssi a doma ho mam zas nizky....dnes som mala 100/65

silvia.vesela
5. máj 2010

monline, neviem.....ten horny sa este da, ale ten spodny je vyssi.....
len si to radsej sleduj. 😉 to mas len dnes taky vyssi?

alllexa
5. máj 2010

Monline, to mas blbe, ze si na ten cukor musis davat pozor:( Ale potom asi aj menej priberies, co nie je zle.

monline
5. máj 2010

silvia- najmä dnes si to všímam, ale 95 mávam častejšie..kedysi som brala lieky na hypertenziu, pred pár rokmi, potom sa to ako tak upravilo
na rizikovej poradni našťastie majú klasický tlakomer, v pondelok som mala dobrý tlak..možno ani tieto digitálne tlakomery nie sú dosť presné..

monline
5. máj 2010

alexa- len mesiac nejem sladké a "diétujem", a pribrala som dve kilá..a predtým za 6 mesiacov 2..podľa mňa posledné kilo mám v nohách, začali mi veľmi opúchať

silvia.vesela
5. máj 2010

mne tiez sestricka meria tym klasickym ortutovym....ale ja tam mam vzdy vysoky..130/80 a podobne....
a doma ho mam nizky, maximum 120/70.....a meriam si na digitalnom.
Ale to nebude u mna problem s tlakomerom....ale skor mam syndrom bieleho plasta.... 😀

alllexa
5. máj 2010

Monline - no na konci sa vraj pribera viac... ale aj tak si pribrala celkovo malicko.

monline
5. máj 2010

alexa- máličko, ale to je super..nepotrebujem viac..bruško je riadne, aj malý je veľký akurát

alllexa
5. máj 2010

A lubovolne ovocie jest mozes?
Mozno keby si si na to dala slahacku (v niektorych nie je cukor), dal by sa z toho urobit taky dezertik...

monline
5. máj 2010

alexa- sladké ovocie by som nemala, ako banány či hrozno..tak jem jablká..
šľahačku som si minule dala, nesladenú s dia kompótom domácim..dnes som celý deň mala super cukor, tak skúsim po večeri dať si aj sladkosť a zmeriam si po 2hod..

alllexa
5. máj 2010

Tak to si si dobre vymyslela, aspon nieco...
Blbe je, ze zase v tehotenstve by sa nemali moc pouzivat umele sladidla... Ja som si vzdy sladila sladidlom, ale potom som prestala. Ale davam si med, to je zdravsia forma cukru.

oacka
5. máj 2010

zvláštne s tými bruchami. Mojalili má veľké a má obvod 117 cm, a mne káždý hádam 5 mesiac a mám obvod 115cm. takže mám aj ja veľké.. ale tak nejako je uložené, že asi nepôsobí vypuklo. už ma to aj štve...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre