Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
19. máj 2010

Maxi ja mam kabatiky len ruzove 😀 Urobime si z nasho syna dievcatko?

mojalili
19. máj 2010

NO uvidime Zrzulka, ja dufam, ze do 1.6. sa otepli... 😒

zrzulka
19. máj 2010

Mojalil aj ja dufam ale ja truba som bola v tom ze vsak hrube veci kupovat netreba. mam akurat jednu jedinu mikcu vo velkosti 56 taku teplejsiu

mojalili
19. máj 2010

ja som pribalila k dupkam este taky flisovy overal mam v 56.tke, modry, tak aj ten mu dam a potom do teplej zavinovacky, pokial sa neotepli.

kafoditka
19. máj 2010

baby, myslite, ze tento overal https://www.modrykonik.sk/fotoblog/kafoditka/al... mozem dat malemu z porodnice? pripadne ho nosit normalne von v kociku?? Lebo ja neskusena som to najprv kupila na vonok, a az potom mi povedala svagrina, ze je to pyzamko.. 😅

alllexa
19. máj 2010

Kafko - to je v pohode, vsak aj tak bude v kociku a pod dekou alebo este v zavinovacke...

kafoditka
19. máj 2010

alexxa, asi mas pravdu.. zacinam uvazovat, co obleciem malemu, ak sa fakt neotepli... ale zevraj jun ma byt pekny, teply..

kafoditka
19. máj 2010

dobru nocku kocky..

merikac
19. máj 2010

ahojte dievcata, dnes som sa vratila z nemocnice, bola som si tam trosku nedobrovolne "oddychnut"..s tym pocasim nestresujte, ved male dame do perinky pripadne deky a vec je na cas vyriesena,, istotne sa ale otepli,,,,,,,,,,,,,

zrzulka
19. máj 2010

Presne ako Alex pise ved bude v zavinke alebo pod dekou aj tak nikto nebude vidiet co bude mat oblecene....Mne kazdy hovori ze ved ked bude teplo tak malemu staci bodynko a ponozky....Ale co aj viem ja som tak malu nikdy neobliekala.. Ale zase ked bolo obdobie bodyniek bola uz dost velka. maleho tak asik budem obliekat... Pri novorodencoch je to ine....

petrap001
19. máj 2010

Maxi,po materskej este neviem,bud opatrovatelka,lebo take male deti nikde neberu az normalna skolka alebo pojdem najprv len na polovicny uvezok cize 3 dni a dalsie 3 dni bude moj mily doma s malym,lebo on ma super robotku kde chodi len 3 dni 12tky.tak dufam,ze to nejako zvladneme,hoci najradsej by som bola keby sme sa vratili domov,ale este mu treba dokoncit skolu tak este 2 roky urcite musime ostat.no co uz..dufajme ze sa to oplati to jeho studium🙂))))

strasska
19. máj 2010

ahojte, ja som este veci po Miskovi nepozerala, mne sa do toho nejako nechce, ja by som ten porod najradsej posunula co najdalej.
Teraz sa mi to cele zda s Miskom super, tak az sa mi nechce ist do tych "stresov" ☹
Asi som divna co????
stale rozmyslam, ze kedy sa uz zacnem tesit...nie zeby som sa teraz bola nestastna, len proste na to nemyslim, snazim sa vychutnat si ten posledny cas s malym

strasska
19. máj 2010

inak ja som Miska mala zo zaciatku v perinke, mal na sebe len body s dlhym rukavom, ponozticky a nozky omotane plienkou. A bolo mu fajn, ked bolo chladnejsie, tak som mu dala na body dupacky a este jeden tensi svetrik, opat do perinky a tu som este dala do tej svedskej deky a bolo to uplne v pohode

monline
19. máj 2010

strasska- celkom chápem ako to teraz vnímaš..a predstav si mňa- po 16tich rokoch dieťa!

strasska
19. máj 2010

mne sa teraz vyrojili vsetky tie negativne veci, tak som asi dostala strach,ale dufam, ze sa to utrasie
pozitivne spomienky som asi potlacila, ale matne si pamatam, ze boli 😀

monline
19. máj 2010

straska nebooooj, zvládneme to 🙂

strasska
19. máj 2010

urcite zvladnem, ja to viem. dik za podporu, keby si bola niekde blizko tak ta normalne vyobjimam.
zdrham, manzel ide na PC.
moni DIIIIIIIIIIIIIIK!

monline
19. máj 2010

straska..troška som ďalej, ale virtuálne som celkom blízo 🙂 ďakujem za objatie..
drž sa,..dobrú noc

oacka
19. máj 2010

to je hrozné, ja som zaspala,nevybrala prádlo z práčky a doteraz ma to mátalo vo sne,tak som musela vstať a vybrať ho! 😀 😀 😀 😀 . ale aspoň som vás prečítala. ale čosi maxi, ja som nechcela útočiť,alebo tak. len sme sa v inej téme bavili o tej "prirodzenosti" porodov a vyšlo z toho to,čo aj ty hovoríš, že za ozajstnú prirozdenosť musí žena bojovať. takže mi to príde až smiešne,keď sa o tých našich normálnych porodoch hovorí ako o prirodzených. ja by som ale asi nebojovala,lebo by som sa bála,že sa na mňa doktor nasere a nebude mať snahu ma dobre odrodiť.... neviem,prečo mám taký pozítívny vzťah k sekcii.... 🙂 🙂 🙂 ddúfam,že to neoľutujem! včera som bola u tej známej,čo rodila sekciou a ona bola úplne nadšená. ale jasne,že iba vtedy,ak sú na to lekárske dôvody. a hlavne už chcem naisto vedieť,či tak či tak.. nech v tom mám jasno. už som si začala skladať veci do tašky... konečne. tak dobbrú nocku!!!!!!

sunnygirl
20. máj 2010

Bréééééé ráááánko bábiky,

ja som sa po včerajšej nepodarenej noci FAJNE vyspala 😉 . Pozerám von oknom a hróóózna hmla, tak dúfam, že dnes oskar vylezie. Inak je len 5 stupňou, riadna kosa 😖

Včera som si poprala plienky a dnes ich budem asi žehliť. Ľutujem, že som si tak neskoro objednala komodu, už som to mohla dávať rovno do nej. Hm.... 🙄 , tak mi treba.

Idem si vás prečítať a prajem pekné písanie 🙂 🙂 🙂

Oacka, tak dúfam, že si rýchlo zabúvala 😉

aalexis007
20. máj 2010

Tu som čítala niečo o nevýhodách o EPI: http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=epid...

mirka285
20. máj 2010

dobre ranko 😉 pomoooc u nas zase prsi 😉 ja som sa celkom vyspala ale zalomila som dost skoro,zato na zachode som bola as 5 krat ☹ idem do poradne dnes tak som strasne zvedava co nove....

janulienocka
20. máj 2010

Dobre ranko bambule: Info o druhom pilieri:
ak mate zaujem o zasielanie prispevkov na ucet v durhom pilieri, tak akonahle dostanete papier ze sa vam uznava narok na materske, treba do 30 dni na socialku vypisat oznamenie sporitela o ucasti na druhom pilieri
Takto som to pochopila, este mi tam spominala nieco, ze ak nevznikne narok na materske - a teda bude narok na rodicovsky prispevok ci co, a chcete mat odvody aj do 2 piliera, tak treba do 45 dni po narodeni dietata vypisat toto oznamenie
Tu je to asi zrozumitelnejsie napisane:Spolu s prihláškou na dôchodkové poistenie je potrebné príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne oznámiť skutočnosť, že aj počas Vašej materskej dovolenky, ako aj počas obdobia riadnej starostlivosti o dieťa, budete pokračovať v sporení v 2. pilieri. Ak tak neurobíte, počas Vašej materskej dovolenky a počas obdobia riadnej starostlivosti o dieťa bude štát za Vás platiť dôchodkové odvody len do 1. piliera.

mirka285
20. máj 2010

hm,s tou EPI je to zlozite...dat ci nedat?sestra pri jednom porode mala a druhom nemala...ten druhy porod sa jej zdal rychlejsi a lepsi,lenze zase to mohlo byt tym ze bol druhy...myslim ze sa to vobec neda posudit ci je lepsie rodit s alebo bez...ja som rodila bez teraz by som si ho urcite aspon zaplatila,a podla okolnosti aj dala pichnut...

mirka285
20. máj 2010

janulienocna dik,a myslis ze je nato tlacivo alebo to ustne oznamim socialnej poistovni?

janulienocka
20. máj 2010

Mirka je na to tlacivo, daju ti na socialke 😉
K epiduralke - mala som pri prvom a urcite chcem aj k druhemu. Kamoska mala pri prvom, chcela aj k druhemu ale lekari jej povedali ze to ide rychlo a lahko, ze nech si neda a lutovala, ze si nedala. Takze uvidim podla okolnosti, ale ja by som chcela zas.
Mala som styri davky, lebo bol porod strasne dlhy, a tie bolesti medzi tymi davkami som ledva predychavala, ale tu poslednu davku som dostala perfektne nacasovanu, ako mi zabrala tak som zacala rodit, aj pri zasivani som nic necitila, takze to bolo super
Horsie bolo na druhy den, ked som musela dostat transfuzku, kvoli velkej strate krvi a nizkemu hemoglobinu, ale inak porod s epi bol paradny

tutifruti
20. máj 2010

Caute žienky..... 🙂
U nás je znova škaredé počasie..... a to som plánovala umyť okno na obyvke.... 😒
V noci sa mi snívalo, že som skladala kočík.... a som zložila inú farbu, ako sme kúpili, tak som znovu rozložila a znovu zložila... a znovu zle.... a tak dookola celú noc.... Som normálne z toho unavená.... 😅
Baby v noci pochodovali po byte, nakoniec skončili obe pri mne v posteli /mm je preč/.... Stále som ich kontrolovala či sú zakryté, či nepadnú z postele.....no nevyspatá som.... 😠

elenka.k
20. máj 2010

Ahojte! Chcem sa opýtať, či má niektorá problém s málo plodovou vodou v tehotenstve. Totiž som bola na poradni a dr. zistil, že ju nemám dosť, takže som z toho šoknutá a k tomu ešte sa aj bojím - z toho veľa študovania po internete. V teh. preukaze mám napísané oligohydr. - také niečo , som sa dozvedela, že je to najnižší stupeň, tajne dúfam a modlím sa, že na najbližšiej poradni sa voda upraví do normálu. Takže Vám vopred ďakujem, ak niečo o tom viete a date info - z reálu.

katty17
20. máj 2010

ahojte babulky 🙂
kafko, vcera si kukala modre z neba o tej maminke co mala doma tri krasne dievcatka trojcatka??? nadherny pribeh, vsak? do kelu, a teraz nemame pri takych pribeho revat??? to sa ani neda ☹ .
babule, kuknite si toto: http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli... je tu vsetko o papierovackach pred porodom a aj po. je tam presne pisane aj o tom druhom piliery. ak pojdete podla tohto postupu, mate v podstate vsetko vybavene
😉 .
Kafko, ten overalik mozest dat uplne v pohodicke z porodnice. je jedno ci to je pyzamko alebo nie. je to aj tak chutne a aj vhodne. nestresovala by som sa nad tymto. aj tak miminko dat potom do autosedacky s deckou alebo zavinky...
v pondelok som bola v porodnici a kukala som ako odvazaju miminka vo vajickach. uplne v pohodicke mali dupky a deku. nic extra. este nezabudnut ciapocku a rukavicky tenucke bavlnene 🙂

monline
20. máj 2010

dobré ránko 🙂
u nás je krásne slnečno..jedine sused o siedmej zapol cirkulárku a píli a píli, ale ani to mi nezabránilo do deviatej ostať v posteli...dobre som spala, len 1x o piatej som bola na wecku, sny boli samé hlúposti...
elenka- ako ti zistil, že máš málo plodovej vody? na sone? držím palce nech sa to napraví..aké sú riziká? predčasný pôrod? dávaj na seba pozor!
nad epi premýšľam i ja..chcem si ho zaplatiť..prvý pôrod bol bez a v pohode, ale- to bolo už tak strašne dávno..nemám chuť trpieť viac ak sa dá trocha pomôcť..
koľko asi trvá sociálnej poisťovni kým pošle rozhodnutie o materskej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre