Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luludi
6. dec 2010

@kafoditka to fakt? tieto uz mam dlho vyhliadnute od liliputi, daj potom recenzie, ze ako sa vam nosia 😕

kafoditka
6. dec 2010

@luludi lulu oni maju okolo clenku taku gumicku, ktora sa da roztiahnut, ale zda sa mi, ze malo.. no uvidim, co to spravi v reale, ked bude maly cupitat.. inak su krasne 🙂

booklover
6. dec 2010

@zuzik1983 nuz co, budeme skusat a dakedy to hadam pride 🙂

kafoditka
6. dec 2010

😠 😠 😠 v Petrzke paradne prsi...

luludi
6. dec 2010

@booklover: necitala som ziadnu knihu, mne to prislo take prirodzene, ze sa to vola vztahova vychova ma poucila moja pediatricka s dovetkom, ze ona taketo neuznava... az na zaklade toho som zacala hladat o com je tzv. vztahova vychova, ale napriklad @mirka285 ma od zaciatku so svojou Linduskou uplne iny system a linduska je spokojne a stastne dietatko a mirka to tiez uplne vyhovuje 🙂 kazde babo je ine, kazdemu ine vyhovuje 😉

luludi
6. dec 2010

@kafoditka hmmmm...no uvidime.. risko moj ma riadne masite clenky 😉

bambola
6. dec 2010

@luludi @booklover ja by som skor povedala, ze ja sa prisposobim malej, ked chce spavat so mnou tak ju nbudem trapit a nechat vyrevuvat v postielke a pod. myslim, ze mame este male deti na to aby sme ich poucovali a nieco im kazali/zakazovali. len dufam, ze ta objavitelska faza nepride v 15 😀

luludi
6. dec 2010

@bambola ano, vlastne na tom principe to funguje, vnimat potreby dietata a uprednostnit pred svojim pohodlim 🙂 je jedno, co sa ako vola, hlavne, ze to funguje a prinasa radost a spokojnost 🙂 😉

booklover
6. dec 2010

@luludi presne, kazdy rodic vie najlepsie.
ja sa s lekarmi nebavim o nicom, co nie je nutne. mam zle skusenosti. skoro ma doviedli k odstaveniu Janky... casto NETUSIA O COM TO JE, sami asi vyrastli na sunare...
a to sa tyka aj inych veci. ako su rozne zarucene rady a podobne... ( len si nenauc dieta na ruky a take skvosty 🙂 ) akoby existovalo lepsie misto pre babätko, nez matkino narucie.

@luludi ale knihy na tuto temu by ma potesili, ak vies o nejakych

kafoditka
6. dec 2010

@booklover presne viem, o com hovoris... Filip ked bol malinky, trapili ho koliky a plakaval..samozrejme, ze sme ho tisili na rukach, neskor mi bol tazky a bolel ma chrbat, tak som si kupila satku na nosenie, v ktorej sa mu strasne pacilo a bol pokojny. A to som sa teda napocuvala žvastov typu: naucis si ho na ruky, rozmaznas si ho tym a pod. ... 😠

bambola
6. dec 2010

@booklover to je asi jedine to nosenie na rukach co sa snazim regulovat. viem ze doobeda je taka ze sa pohra aj sama, tak to ju na ruky ani neberem, potom sa blaznime a hrame, poobede ideme von kde pospi a k veceru uz je taka, ze chce pozerat z vysky tak chodim po byte a ukazujeme si veci a pozerame z okien. najradsej ma kupelku- vela svetla, kopec serepeticiek a velke zrkadlo 😀 no a poobede je uz aj ocko doma tak ponosi 😉

mirka285
6. dec 2010

baby tak podla mna,ja pocuvam svoje dieta,lebo ona skoro vobec neplace,a ja mam pocit ze jej rozumiem 😉 ja som spokojna s nou a ona so mnou,prave sa natlacila prikrmom,akoze zlupla 100 ml len taky fukot a prave kaka...
@kafoditka som citala o tych topanockach,ale nemala by som odvahu kupovat dopredu bez skusania,ved nevies aku bude mam nozku ked sa zacne pokust o prve krocky,ci?a podla mna sa dieta neda naucit NOSENIU NA RUKACH,niektore deti to prosto vyzaduju...ja napr. viem kedy chce ist Linda do postielky a zdriemnut si....jedine co som este nepochopila je ze preco moja dcera place ked ju obliekam???

booklover
6. dec 2010

@bambola ono ked ma par mesiacov, uz to tak netreba, ale nas hresili, uz ked sme prisli z porodnice- ze chce byt na rukach- vraj sme ju na to navykli... ☹ tak to je chore podla mna. novorodencovi predsa nikto nemusi vysvetlovat, ze pri matkinom srdci je prijemne...

booklover
6. dec 2010

@mirka285 to sa nezvykne pacit - to obliekanie. ktovie preco...

kafoditka
6. dec 2010

@mirka285 miri to je taka univerzalna velkost od pol roka do roka zevraj.. a ja som tu kupila viac menej na paradu, lebo mam pre neho len take obycky a ked je v kociku napr. v nakupnom centre tak aby nemal na nohach len ponozky 😉

zuzik1983
6. dec 2010

@booklover ved hej
inak aj mojej sa nepaci obliekanie,to vedia vsetci susedia,ze ideme von 🙂

mirka285
6. dec 2010

@kafoditka aha tak uz chapem,som myslela ze to ma cislovanie...
@zuzik1983 aj nasi susedi vedia kedy ideme von....ale najvacsiu radost ma mala ked ju idem vecer kupat...ona je vtedy normalne stastna,ze je vo vode 🙂

bambola
6. dec 2010

vonku je dazd so snehom 😠 uz sme od trhov, skoda lbo dnes mam auto 😒

zuzik1983
6. dec 2010

@mirka285 no presne,moja moze byt akokolvek urevana,dam ju do vane a vyskerena od ucha k uchu 🙂

kafoditka
6. dec 2010

@mirka285 ja som doteraz kupavala tak, ze som mala vanicku na pracke. Ale to uz nehrozi, lebo mame zakazdym v kupelke potopu, co tak kope nohami a tesi sa.. Tak pekne vanicka do velkej vane a tak teraz kupeme.. 😉

zuzik1983
6. dec 2010

@kafoditka ja som ju doteraz kupala tak,ze vanicka v kuchyni na stole,ale to bola kuchyna komplet mokra,tak teraz uz kupem vo velkej vani 🙂

oriesok
6. dec 2010

ahojte.. už som sa tu dlho neukázala.. pozerám, že rozoberáte kúpanie.. a obliekanie.. s obliekaním sme na tom podobne, ako vy.. neznáša, keď jej mám niečo prevliecť cez hlavu.. ale zbožňuje, keď jej na hlávku natiahnem čiapku.. lebo vie, že ide von.. vtedy sa véééľmi teší..
a kúpkanie? tiež zachvíľku pôjdeme asi do veľkej vane.. do vaničky sa už pomaly nezmestí.. a tiež máme všade potopu po kúpaní..
inak neskúšali ste ísť s drobcami plávať? u nás nakoľko nie je žiadny kurz pre plávanie malých detí, tak sme sa vybrali samy.. a malej sa tak strašne páčilo.. vodička teplučká..
najprv som sa bála, že bude plakať.. ale ako náhle sme vstúpili do vody mala úsmev od ucha k uchu.. a keď sme prišli domov tak zalomila ako maco..

mirka285
6. dec 2010

potopu mame aj my v kupelni...musim vydrzat kym bude mala sediet a potom ju budem kupat v sprchovom kute...u nas je tiez clapkanica vonku,ale zatial neprsi,pojdem aspon na hodinku von,vcera tak strasne fukalo,ze sme neboli...

mirka285
6. dec 2010

@oriesok ahoj,vela bab chodi s drobcami na plavanie a vela sa ich este len chysta...

bambola
6. dec 2010

mojej napriklad obliekanie vobec nevadi 🙂 a ked vidi overal tak sa tiez tak tesi lebo vie ze ideme von 😉

oriesok
6. dec 2010

idem sa vás opýtať, čo všetko obliekate drobcom, keď idete vonku?

mirka285
6. dec 2010

ja som davala overal ked bola taka zima,pod neho pancusky,tielko a tricko s dlhym rukavom,a samozrejme fusak...ked nie je pod nulou alebo nefuka tak overal nedavam,ale iba teplejsie nohavice alebo teplaciky...

bambola
6. dec 2010

@oriesok ja davam teraz overal a pod to pancusky natelnik a bodinko a do fusaku 🙂

oriesok
6. dec 2010

lebo mne v jednej téme písali baby, že drobcom dávajú tielko, tričko s dlhým rukávom, svetrík, pančušky, hrubé ponožky, hrubé nohavice, v tom do overalu, s tým všetkým do fusaku, navrch deku a nánožník.. to sa mi zdalo strašne veľa..

mirka285
6. dec 2010

@oriesok keby som tak naobliekala svoje dieta tak sa so mnou tyzden nebavi 😀 deti by sa nemali babusit,a sama vidis ked ju oblecies ci jej to staci alebo ci treba este jednu vrstvu pridat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre