Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lenuliatko
3. nov 2009

Zuzi, tak ty si mala 12. deň po ET ešte vyššie hcg než ja 😉 A aké prekvapenie sa skrýva vo mne sa dozvieme o týždeň.

petrusk
3. nov 2009

strach mame vsetky, ja tiez, netreba to prehanat, aj ked sa to niekedy neda. a zistila som, ze treba prestat citat internet, lebo potom sa pozeram na seba ci mam to alebo ono a co ked. tak uz ho radsej necitam. uvidim ked pojdeme k dr co povie. snad bude vsetko v poriadku. ked sestra po umelom cakala dvojicky stale bola v nemocke, plakala, bala sa a tak jej hovorim, ze sice sa stat moze vselico, ale na slzy bude potom casu dost. iste si nebudeme nikdy, az kym sa nam nenarodia nase deticky, ale dovtedy by sme sa nemali prilis bat. no uvidime, snad dojdeme vsetky do stastneho konca.

zuzla80
3. nov 2009

Leni ale nie o dosť. A ty si mala PK? Lebo ja áno 5dňovú 😉 Inak dnes som volala ešte ohľadne kontrolného hcg a na 19D po ET vybehlo hcg na niečo cez 13tis, to je skok čo?

Petrusk presne na nete je toho toľko popísaného a niekedy tie negatívne články dokážu veľmi ovplyvniť - až si vsugerujeme, že sa to týka aj nás. Nehovorím, že by sme nemali byť pripravené na najhoršie - ale načo sa trápiť dopredu, keď to vôbec nemusí skončiť zle. A to viem, o čom hovorím - toto je moje 3. tehotenstvo - a pri tých dvoch som bola riadny stresman, všetko som čítala a hľadala po nete a teraz som si povedala dosť, takto to predsa nemôže ísť. Viera je najdôležitejšia, proste treba veriť, že to dopadne dobre.

pancake
3. nov 2009

ale vas uz je. 😵 😵 😵

sarai
3. nov 2009

zuzla, ja som mala uz druhe utz, prve som mala hned na druhy den meskania mrchy, lebo som mala pozitivny test. vtedy bolo vidiet len malinku bodku. teraz som sa tesila, ze tam uz nieco uvidim. lebo nemam takmer ziadne priznaky - len prsia a preto som sa chcela len uistit, ze je vsetko ok. no a teraz som este vo vacsej neistote. ale pri najblizsom utz sa hadam ukaze, ako sme na tom.
baby, vy tu ale mate viacere dvojicky 😉

petrusk
3. nov 2009

sarai, ja tiez nic, len prsia trochu, akoby ustupovali tie priznaky, ale podla mna to je normalne, myslim, ze horsie by bolo, keby nas nieco bolelo. a to ze nam nie je zle, mozme byt len radi.

zuzi to ma mrzi, ale presne ako hovoris, hlavu hore, pocitat s najhorsim, ale dufat v najlepsie. a uz sa nestresuj, nepomaha to. mozno aj preto to nevyslo. ale bol iny dovod, preco to tak skoncilo. vsetko ma svoje dovody. takze ziadny internet, vylozit nohy, ovladac do ruky a uzivat si. 😎 😎 😎 😎

sarai
3. nov 2009

petrusk, ja som velmi rada, ze mi nic nie je. vela bab mi uz aj zavidelo. ale aspon ten utz vychadzal dobre. len podla neho sa viem zatial orientovat.
inac, niekedy sa mi tak trosku vypuci na jednej strane brusko a citim tam taku gulku do dlane. je to srandovne, to sa asi hybe trochu maternica alebo vacok. vy to tak nemate?
petrusk, dala by som si povedat s tym vypinacom, ale akosi sa mi stale pritrafi dost roboty. tak pri telke som az vecer a to hned aj zaspim 😅

petrusk
3. nov 2009

to sa ani mne nedari s ovladacom, nestiham telku skoro vobec, len ked z nej utieram prach ju poobzeram 😖 ale musime ubrat na pracovnom tempe, ja mam toho tiez vyse hlavy, naviac k tomu vysoka skola, som v bakalarskom rocniku, tak sa fakt tesim.

ja gulku nemam, ale som o tyzden pozadu od Teba, ale co mi vadi su rifle, ked sedim nemozem ich mat zapnute, po chvili ma zacne pichat pod pupkom nizsie, ako je maternica, asi sa to malemu nepaci, ze ho tlacim, mam tam naskrcane rifle.

a pockaj teraz sme radi, ze sme v pohode. za tyzden dva to moze byt uplne inak a budeme grcat kazde rano 😝 😝 😝

sarai
3. nov 2009

ja som podla utz tiez v 6tt, takze sme mozno narovnako. a rifle, to mam tak aj ja. tiez si hned uvolnujem opasok, ked si sadnem alebo si rozopnem aj gombicku.
zle nam mozno zachvilku aj bude. kamaratka mi vsak vravela, ze jej bolo pri 2 tehu tiez fajn, ze jej nebolo vobec zle.
a ty este studujes? kolko mas rokov?

petrusk
3. nov 2009

ja bezne sedim s rozopnutym gombikom a ked je aj tak zle, rozopnem aj zips, moja mama pri sestre zacala nosit tehotenske v 6 mesiaci a pri mne uz v druhom. tak uvidime, kedy sa do nohavic nevpracem.

mam 27 rokov a obaja s manzelom tento rok koncime bakalara, a promocie ak urobim statnice mame zrovna niekedy okolo porodu. a statnice mam 3-4 tyzdne pred porodom. dali sme sa studovat kazdy inde a neskor ako po skole.

sarai
3. nov 2009

tak to drzim palce, nech to zvladnete. budes to mat vsetko na tesno. ale ked pojdes s bruskom na statnice, mozno budu zhovievavi 🙂

sarai
3. nov 2009

ked si si davala do nastaveni datum poslednej mrchy, myslis, ze si to mam zapisat od spinenia, alebo az od normalnej mrchy. aby mi spravne ukazalo tt.

petrusk
3. nov 2009

no to hej. ved aj jedna doktorka mi hovorila, ze ked sa tam dogulam, tak mi to daju a nebudu ma trapit. no co prinajhorsom pojdem v septembri.

noraf
3. nov 2009

ahojte, tak ja som bola dnes u dr, mam potvrdene tehotenstvo, vidi to na 6plus 4, akciu srdca zatial nevidel..ukludnoval ma ze je to normalne, ze je este skoro,ze moze ale aj nemusi byt este nic vidiet....dalsie sono mam 18ho. 11ho idem na vsetky odbery a pre tehotensku knizku.
trocha stresujem, ale ked povedal ze sa zatial vsetko vyvija ako ma, tak teda dobre 🙂

terina25
3. nov 2009

Ahojte baby.
Tak ja to ešte tiež nemám potvrdené od lekára,ale pravdepodobne som tiež tehu. Zase...Robila som si len 1 test.Myslíte si,že nemusí byť spoľahlivý??Neplánovali sme tak skoro,ale tak čo už.

zajacik...
3. nov 2009

Jeej Zuzlik som rada ze si prisla 😵 😵 😵 A to hcg nadherne vyskocilo 😉
Lenuliatko aby si sa zbytocne nestresovala, tak si este urob testika silnejuca ciarka ta ukludni 🙂
Terina nenastavila si si tt nejako zle? Ved keby si bola 2tt, tak to by bolo este pred ovulaciou 😅
Ahojte ostatne julovky 😵

ericica
3. nov 2009

ahojte vy ste toho teda popisali 😕 den som tu neni a uz musim citat aby som bola na vasej vlnovej dlzke 😅
ja som bola s malou poprvykrat u gynekologa v osmom tyzdni a uz bolo pekne vidiet srdiecko..
¨dnes mi bolo hroozne na vracanie ani som neobedovala co je u mna nezvyk tak som si isla lahnut s malou 😝

oacka
3. nov 2009

Jeeej, ahojte, tuším, že v lete budú porodnice plne vyťažené!!! 🙂 🙂 🙂

oacka
3. nov 2009

Mne zase dnes nebolo vôôôôbec zle. tak som sa tiež začala trošku obávať, či to dačo zlé neznamená, ale nejdem sa tým zaťažovať. Čo má byť, bude.

petrusk
3. nov 2009

Babulky, viem, ze pisem, ze ziadny stres a necitat net, ale ja neviem co sa deje. Mozem teraz uz citit tesne oblecenie? Ked mam rifle, tak tam kde sa mi pod gombikom lamu a s pevnejsie, tlaci ma to do brucha tak, ze ma picha a ked som dnes sla domov, som sa musela zastavit, co som mala chvilkovu pulzujucu bolest. Je to moje prve tehu a neviem co si o tom mysliet. Ked som dala rifle dole, tak mi to preslo. V robote sedim s rozopnutymi riflami. Mne to pride skoro na volnejsie nohavice, aj ked moja mama to mala pri mne to iste.

petrusk
3. nov 2009

alebo sa mam bat, ze sa nieco deje? krv ani vytok ani nic take nemam 😕 😕

petrusk
3. nov 2009

oacka neboj, kamaratka vcera porodila a az do 8 mesiaca ani nevedela poriadne co je tehotenstvo. nemala ziadne vracanie, vone chute, ziadne prejavy, len to, ze jej rastlo brucho. inak nic, mozno si na tom podobne. bud rada. mne okrem toho pichania v nohaviciach tiez nic nie je.

oacka
3. nov 2009

Ale mne právaže dodnes bolo dosť zle. Uvidíme,čo bude zajtra. A nemôžeš mať nafúknuté bruško? Niektoré baby to mávajú.

petrusk
3. nov 2009

neboj, to nebude nic zle, skor si myslim, ze keby sa nieco dialo, tak by Ti bolo zle a mala by si bolesti. nemysli na to, neboj a pokial sa velmi bojim tak behni za dr.

ja nemam nafuknute brucho, necitim sa nafuknuta, len ma to tlaci. sestra mi hovorila, vraj je to normalne, ja som sa len zlakla tej silnejsej pulzujucej bolesti, ale vraj uz ma to moze tlacit, ze ona nezapla uz ziadne nohavice na konci druheho mesiaca, co mam za dva tyzdne. ine problemy nemam. kurnik, to je des, ked to clovek nepozna.

ericica
3. nov 2009

aj ja mam brucho ako nafuknuty melon 😒
a ja som pr malj nepocitovala ziadne nevolnosti iba parkrat v robote ma tak z nicoho nic naplo ked baby rozbijali vajicka 😀 (robila som v cukrarni) 🙂

jennna
3. nov 2009

ahojte babule... tak ja som presne takto pred rokom dostala potvrdenú správu od gyndologa, že som tehu... a teraz tu vedľa mňa spinká krásne štvormesačné dievčatko.....
presne viem čo zažívate a je to krásne... ten rok tak rýchlo ubehol, že tomu normálne ani nemôžem veriť..

držím vám palčeky, aby ste došli do úspešného konca, bez problémov a komplikácií....tešte sa a radujte sa z každej chvíľky, tie drobčeky sú zázrak..

petrusík..... ja si pamätám, že som v období prvej menštruácie, ktorú som už nedostala, mala tak strašne nafúknuté brucho, akoby som bola v štvrtom mesiaci...po pár dňoch to bolo zas okey... a potom už bruško rástlo len primárne k tomu ako bejbinko.....

petrusk
3. nov 2009

len mne to prislo moc rychlo, ze by som mala nosit nieco volne a tehotenske uz mi to prislo prilis rychlo. ale asi to tak bude. a lakla som sa tej divnej bolesti, ako ked mas tik v oku, tak mi to sklbalo. ale ked som sa dala do teplakov a sadla si preslo.

jennna
3. nov 2009

tie pocity budú kadejaké ešte.... teraz sa budeš stále len sledovať... 😉 je to hrozne milé.... ja ako mi potvrdili tehu, som chodila rozopnutá...som si prišla dôležitá....pravda je, že som sa hned prvý mesiac rozpapala... 😀

bejca
3. nov 2009

ahojte 😵 aj ja by som rada k vam patrila 😉 zatial vam zelam bezproblemove tehu a super porody 😵

ozaj mali ste niektora nejake bolesti v podbrusku alebo trhanie a tak ??? a mrcha nikde ?? ale neni to stale pobolievanie ...

dik 😵

terina25
3. nov 2009

čo sa týka toho brucha,tak ja ho mám ešte dosť veľké po prvom porode.Ešte som ani nestihla schudnúť a už som zase tehu.Ani si nechcem prestaviť,že aká budem tučná 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre