Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mojalili
12. dec 2009

PANCAKE - krvacanie je je dobre, ine je spinenie....mali ta nechat v nemocnic, ihned urobit sono, nasadit injekcie na zastavenie krvacania a nasadit lieky, mne dali aj ifuzku.....isla by som opet na tvojom mieste.

mojalili
12. dec 2009

Zrzulka...otvorila som si str. 61 a nevsimla som si predtym, ze toto bolo smerovanie PAncake, aj ja som sa normalne vystrasila...ale ja koza, sak nekrvacam......vidis PAncake, ja len trosicku spinim, som uz 14.tt a stale sa bojim, utekaj moja, nech nemas psychiku zlomenu premyslanim....chod opet k lekarovi...

zrzulka
12. dec 2009

... mojalili spinenie je ine... to ma mnoho zien a ty predsa vies ze si ok.... ved si lezala kvoli tomu v nemocnici takze ziadne stresy oki?🙂)))
pancake sup sup do nemocnice nenechaj s odbit kym ti nespravia sono... drzim palce a daj nam potom hned vediet....

mojalili
12. dec 2009

Mne uz to sibe z toho Zrzulka, vies?
JA som taka unavena kocky, najradsej y som spala....ale mam doa aky bordel, ze mi je do placu☹ 😢

pancake
12. dec 2009

baby ja som tu uz druhy krat tehu. a tu sa za tehotnu povazuje zena az ked je v 12.tom tyzdni .dovtedy som nikto. a nic ani nedostanem. povedala mi dr. ze z vyteru mi zistia ci nemam infekciu a ze ak ano, tak mi daju antib. a na sono idem az v utorok. je to pol milionove mesto a oni maju jeno sono v celom meste. takze je stale plno. idem tam az v utorok. kukala ma odspodu a povedala ze vacok je uzatvoreny pevne, ze je to ok. ale ona sa tomu rozumie asi tak ako ja. tu sa nechodi ku gyndakovi. iba ked uz je neskoro .ani ked rodis nie. odrodi ta porodna asistentka.
a na navstevy sa chodi raz za mesiac iba. a sono je iba 2 krat. v 3,a 6tom mesiaci. ostatne si musis platit. 😝 😝

pancake
12. dec 2009

zrzulka bolesti mam v podbrusku a sillne. obcas ustupia. uz ani maleho neberiem na ruky a len sedim ale zase som zacala krvacat. a obcas ma picha zospodu ako keby mi tam ktosi nozom sparal. 😢

pancake
12. dec 2009

a keby som isla iba tu k obvodnemu tak ten ma ani nepozrie. ten sa tomu nerozumie vobec. tu sa na gyndu len tak nedostanem, preto som isla hned do nemocky. ale im to je jedno.povedali ze do 12teho tyzdna je velka pravdepodobnost ze potratim a je to normalne. 😢

miki060707
12. dec 2009

ahojte, tak som zhrozená pancake, to je taký postup, sa mi to moc nepozdáva, ja som len v 9tt a to pojdem o dva týždne zas, to budem v 11tt a to som už bola u lekára 4 krát....
ale hadam to neni nič zle, ale šak keď máš také boleste, nič ti nato nepovedali, to bolo od nich kruté keď povedali že potratiť do 12 tt je normálne, to teda žene nedá odvahu....
nech si v poriadku...a kde bývaš v akom štáte?

mojalili
12. dec 2009

NO MIKI to aj mna zaujima, ze kde byva...odhadujem AMerika.... vazne kocky, kam sa my hrabeme...mame paradne zdravotnictvo...atie filmy zo zahranicia nas len pekne zavadzaju....so stastna, ze som sa usadila na SK a som tu.... 😒 JA mozem volat mojmu gynekologovi aj o polnoci, pride do ordinacie a vysetri ma ak to je surne a vazne...inak ma hned objedna na druhy den...
Tie bolesti nie su dobre....ale drzim palce, nech to dobre dopadne...

pancake
12. dec 2009

nie som Anglicku. ale uz chceme ist na stalo domov. tak o 2-3 mesiace.
teraz som citala temu kde pisali baby aj z angl. a tiez presne toto iste. vykaslali sa na nich. ze doktor neovplyvni prve tri mesiace. neda sa s tym nic robit. 😔

pancake
12. dec 2009

presne tak ako molalili pise. tu je zdravotnictvo na nulovej urovni. ked som mala zapal na dasnach, tak mi prisla pozvanka do nemocky po MESIACI. a to som uz mala take vazne, ze som rychlo letela domov na dovolenku.
nechceli mi dat ani antb. tu je to ako drogy. to skor veru tie kupis ako dostanes od dr. antibiotika.
budem sa modlit nech to nic nie je a uvidime. 😔

mojalili
12. dec 2009

hm...odpocuvaj moja, hlavne oddychuj, ked nic ine sa neda robit....skoda, ze ani Duphaston tam ani neexistuje...ach jaj... ☹

ericica
12. dec 2009

pancake no to je odveci ze ta poslali domov,silno dufam ze sa ti polepsi 😉
miki k tym homeopatikam....homeopatika zu neni ziadna chemia skoro vsetky su prirodnneho charakteru preto ho mozu uzivat tehulky 😉 a co si ma tehulka dat od bolesti ak je uz v koncoch ,ja som mala uz take bolesti hrdla normalne som ho mala napuchnute a pomohol mi az bioparox asi znicil tie bacily ale stale ma z neho napina
aspom nieco vymyslia aj pre tie tehulky 🙂

ericica
12. dec 2009

inac mala mi este spi ked sa zobudi ideme do NZ nakupit vianocne darky vsak ja este nic nemam a buduci tyzden mam toho naval 😝 😝 😝
vecer hodim do albumu jedno foto torty hrozne sa mi lubi, 😵 😵 😵

wolfskinka
12. dec 2009

zrzulka dik za info precitala som si, ja som z toho spinenia dost doplasena, lebo uz som 2x potratila a preto mam strach

zajacik...
12. dec 2009

Pancake strasne silno drzim palce nech je vsetko OK. Poznam viac zien co pocas tehu krvacali a nakoniec vsetko bolo OK, ale je pravda ze by si mala byt v nemocke a mali by ti dat nejake lieky na zastavenie krvacania... nemam slov k tomu zdravotnictvu v UK, a to sa stazujeme na nase zdravotnictvo, a pritom mozme byt radi ze to tu tak funguje... tak este raz drz sa! 😉
Ahojte vsetky ostatne babulky 🙂

miki060707
12. dec 2009

🙂 😉
no vidiš Eri, vraj aj homeopatika su chémia, čo už, každý ma svoj názor nato, ale šak tie homeopatika su určené tehotným, tak som nechápala....čo už s ním
a to taký postup je v Anglicku, že ti musi dojsť pozvánka kedy môžeš navštiviť obv. lekára???? tak nad tým krutim hlavu....mi ideme kedy chceme, len sa pekne vrát na rodné Slovensko 🙂 😉
a vidiš mne dali duphas. len pre istotu, tak to užívam, vraj to mam jesť prvý trimester, aby mi to tehu udržalo, lebo vela krát sa stane, že sa tehu neudrží......
eri mi máme už zabalené dárky, čo ideš kupovať a komu, už ste sa dohodli????? som zvedava 🙂
ja mam len také maličkosti, kt. potešia
sebe knihy
aj svokrovi aj našim, svokre ped egg a našim ešte také schodiky, ujkovi taký kašlajúci popolník a babke katolicky kalendár a sadu čajov....ked mi ešte niečo brnkne do nosa tak dokupim, ale základ mam, no ešte by som manžela niečim chcela potešiť, ale aby netušil, čo to je, a neviem, čím ho potešiť, lebo oblečko má, dosť, tak niečo do auta, alebo do dielničky
mi pôjdeme zajtra na trhy, ale do Trnavy, hadam tam bude menej ludi, sa trošku prejsť a taký výletik si spraviť

katarina7777
13. dec 2009

Ahojte kocky, na slovensku je zdravotnictvo naozaj super, skoro vsetky vysetrenia su zadarmo (alebo za smiesne doplatky)... tu v taliansku ked potrebujes spravit nejake vysetrenie surne (do dvoch tyzdnov) musis platit ak nie cakas aj jeden - dva mesiace, niektore aj polroka. 😠
Vysetrenie u gynekologa so sonom vyjde okolo 100 az 150 eur, ked chcem ist bezplatne na vysetrenie do nemocnice, musim sa objednat min. mesiac dopredu a v dany den ma vysetri ktokolvek kto ma sluzbu, ked chcem chodit pocas tehotenstva len k jednemu gynekologovi, musim si platit. Ked im ale zavolas ze ides sukromne tak ti najdu termin hned...je to zdieranie. 😒
Preto na buduci tyzden idem domov a dam si spravit vsetky vysetrenia ktore sa robia do 12 tyzdna v Nitre, zadarmo a bez toho aby som cakala na vysledky tyzdne.
takze tak moja skusenost...ked mas peniaze tak nemas problem...ked ich nemas tak mozes aj skapat, alebo cakat hodiny na pohotovosti ze mozno ti spravia nejake vysetrenie.

katarina7777
13. dec 2009

Este jedna pikoska, na slovensku mi zistovali z krvi HCG a vysledky som mala ten isty den okolo obeda (a samozrejme vsetko mi hradila poistovna)... v taliansku za poplatok 30 Eur by som mala vysledky HCG o tri dni ... normalne som nechapala ked mi to tu povedali v nemocnici... zevraj maju prilis vela roboty...

zajacik...
13. dec 2009

Katka tak to je fakt hrozne, tolke peniaze a este k tomu si ani velmi vyberat nemozes, fakt zlate Slovensko...

zrzulka
13. dec 2009

Tiez poznam viacere zeny ktore prisli rodit na Slovensko, lebo v krajinach kde ziju je to strasne drahe..... Ale zase ani na Slovensku to nie je ziadna vyhra. Ak si clovek zaplati tak ano. tak to funguje asi vsade🙂)) zial:(((( zdravie si za peniaze nekupis ale lepsiu starostlivost ano....

zajacik...
13. dec 2009

Zrzulka neviem ako je to pri porode, ale pocas tehotenstva je tu dobra starostlivost a nemusis nikomu nic platit, takze je to neporovnatelne s tym co pisu baby, ze ako je to v UK alebo Taliansku... Skoda ze to tak nefunguje aj normalne pri porode, ze aj bez uplatku by zena dostala starostlivost ako sa patri (ale zavisi od lekara, nemozme ich vsetkych hadzat do jedneho vreca) 🙂

zrzulka
13. dec 2009

Btw bratislavcanky(a okolie) v teme kde budete rodit??? Ja som malu rodila na Antolskej ale teda nic moc... Porodnik bol fajn na toho dopustit nedam ale nepacilo sa mi vela veci okolo porodu. Premyslam nad tym ist do Banskej Stiavnice. ja som za prirodzeny porod bez zasahu (samozrejme ak je vsetko v poriadku) a tu v ba nieco ako porodny plan vobec neakceptuju:((((((( Celkovo sa mi nepacia taketo velke neosobne kolosy akymi su bratislavske nemocnice. kedze toto je pravdepodobne moje posledne tehotenstvo tak si ho chcem vychutnat......a hlavne porod....aby bol podla mojich predstav🙂)))))))))))))))ja som veeeeeeeeeeeeelmi narocny clovek na urcite veci...

zrzulka
13. dec 2009

zajacik to mas pravdu... ale napriklad ked som bola tehu s malou tak moj gynekolog vela veci odflakol, vela veci mi dorabal az porodnik v nemocnici... Ak sa dostanes do dobrych ruk tak super ale ak nie:(((((Tiez musis mat stastie..... teraz som menila genekologa a zatial som spokojna.... Ale je pravda ze napriklad moja sestra pracuje v zdravotnictve v zahranici a povedala ze ona by sa tam operovat nikdy nedala. My tu mame naozaj dobrych odbornikov to je fakt....

pancake
13. dec 2009

tak sa hlasim. stale krvacam nic sa neda robit, mam bolesti ale len lezim a odpocivam. vobec sa nehybem ale neviem si to veru takto predstavit 9 mesiacov. ☹ 😢

katarina7777
13. dec 2009

pancake drzim palce aby bolo male v poriadku...

mojalili
13. dec 2009

pancake, a dokedy chces takto krvacat? resp. dokedy ta nechaju? pokila nevykrvacas? neda sa nieco robit? ine je krvacat 1 hod, ie je 2-3 dni...
Ja som o polnoci vstala, tie som na toaletaku nasla krv svetlu...tak som sa zlakla...ale do rana nic, ani kvapka, ani etraz cez den..tak opet mi spraskla nejaka cievka v krcku - ratam. Volala som hned doktorovi, chcel ma hned poslat do nemocnice, lebo myslel, ze stale krvacam...ale ked som mu povedala, ze to bolo len na papieri. tak ma objednal hned zajtra na vysetrenia, nemozem ani do prace, da mi PNku.

zajacik...
13. dec 2009

Pancake myslim na teba, si pisala ze v utorok ides na UZV? Nech uz je utorok a nech je vsetko v poriadku. Teraz ozaj len lez a nenamahaj sa.
Mojalili to je dobre ze budes na PN, oddychnes si. Zajtra cakam dobre spravicky 😉

mirka285
13. dec 2009

pancake sadni na leitadlo a prilet domov.nachapem naco cakas ☹ ja keby som vedela ze je tam taka otrasna starostlivost o tehotne,hned po otehotneni by som sa vratila na Slovensko..drzim palce aby to dobre dopadlo

meruska
13. dec 2009

ahojte chcem sa opytat...zas sa mi vratili nevolnosti... a rano to bolo take intenzivne ze ma odvtedy popichva v podbrusku...moze to byt z toho ze mi hrozne napinalo zaludok pri grckani, alebo to s tym nema suvis? alebo to len vo mne nieco rastie a ja to citim ako take jemne pichanie v lavom podbrusku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre