Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
6. aug 2010

@maxara To mlieko smrdí už pri zarabani

patresko11
6. aug 2010

@maxara no sa mi tak zda ze ho pobolieva brusko niekedy a som si myslela ze to moze byt aj tym ze nekakal...je kojeny....a mavame problemy aj s kolikou a davam mu kvapky sab simplex

mojalili
6. aug 2010

@patresko11 Mne lekar tiez odporucil SAB SIMPLEX, ale pozor , su navykove......presla som na Infacol..tak skusame...tiez mame problemy s kolikou.....no a s kakanim ani nevravim. NA zaciatku sme aj 4x denne, teraz som rad,a ked sa raz za 5 dni vykaka a to mu musim pomoct.....ale vraj to je normalne, vsetci lekari mi tak vravia...

KOcky, tu ma maly tu cystu, pozrite...nad lavym ockom..

kafoditka
6. aug 2010

KOCKY, NA PRDIKY MOZEM PORADIT - Baby clum - odporucila mi ho pediatricka, je to novinka u nas na Slovensku a je to ovela ucinnejsie ako sab simplex a nie je to navykove.. Ale nedostat to v kazdej lekarni, u nas v BA to maju v tescu v Petrzalke v lekarni... Vraj ma s tym dokina velmi dobre skusenosti... 😉

kafoditka
6. aug 2010

@mojalili chudacik Danko, je mi to luto, ale drzim vsetky palce a verim, ze vsetko dobre dopadne a maly danko bude zasa v poriadku 😉

zuzik1983
6. aug 2010

baby a ako zistite,ze drobcov boli brusko?

katty17
6. aug 2010

@maxara - maxi toto som si objednala: Cestovná ohrievačka a termoska v jednom značky Tommee Tippee closer to nature je ideálna k ohrievaniu flašiek s jedlom alebo k ohrievaniu čerstvého mliečka na cestách. - je urcená pre flaše tommee tippee ale aj iné - termoska na vodu a ohrievač fliaš v jednom - súčasťou termosky je špeciálna nádobka, v ktorej sa ohrieva pokrm - využíva sa na to voda z termosky. Cena 16,9 Eur.
kamaratka ju ma a odporuca. tiez s tym chodi na dlhsie von.

petzi
6. aug 2010

Ahojte kocky, no ste vy dnes rozpisane, 😉 aspon mam co citat a vzdelavat sa.
no ja som dnes mala s malinkym trampoty, od 17tej mi mrcal a tak som ho
okupkala a dala som mu najest.zase to tak pohltal,ze mu bolo do 21.00 zle,ale
dala som mu hlt cajiku a tak sa pokakal ako riadny chlap ale sa aj vygrckal,ale uz je
kludny, co som rada a spinka.,tak sa mozem aj odsat, nakuknut na kona a konecne
vleziem do sprchy.
snad bude zajtra lepsie.
tak uz som sa postazovala, prajem vam dobru a kludnu nocku...paaa 😉

tinka349
6. aug 2010

ahojte koceny,

nejak na vas nemam cas popri tom vsetko 😖 dnes som bola s malou bambulkou na vylete - v obchodnom centre a zajtra mame krstiny, takze pripravocky a taaak....a dnes sme aj nauku mali na krst 😖 uz to vidim ako sa zajtra rozrevem v kostole - ja som straaasne citlivka 😒

tak bru nocku vam aj drobcekom

oacka
6. aug 2010

@tinka349 krásne kočeny!
moja spala od 16:00 do 20:30, najedla sa, posrala dve plienky a hádam bude spať ďalej.

@mojalili moja má zas vzadu na hlave nejakú ževraj lymfatickú uzlinku, stále ju cítim,keď jej chytím hlavičku, hýbe sa a ja som sa bála,že som jej už dačo zlomila na lebke. 😒 a po narodení mala adiponekrózu na ramene - odumreté tukové tkanivo- v brušku si to otlačila a ono odumrelo. ale už sa vstrebalo. neboj, všetko prežijete, len to odoberá veľa energie,čo? držte sa!!!!!! ale malý je úžasný,on to všetko vynahradí!

oacka
6. aug 2010

moja lekárka povedala, že sabsimplex, espumisa, aj ifacol sú všetky rovnaké, na rovnakej báze. a tiež mi odporučila Baby calm,, alebo tak nejako. ja mám infacol,tak budem dávať ten. dobrú noc!!!!!

leanax
7. aug 2010

@tinka349 jéjjj krásne dievčatko aká je drobnučká, moja je podobná 😀 😀 😀

meruska
7. aug 2010

ahojte..my mame za sebou zas kludnu noc 😵 len sme sa napapali a spinkali dalej ...dufam ze nam to vydrzi co najdlhsie...mm siel na nakupy a ja som absolvovala dlhu vychadzku hore dolu dedinou...ale vyslo slniecko spoza mracikov tak som sa vratila..maly ale este drieme v kociku tak ja mozem zatial konikovat 😀

meruska
7. aug 2010

@tinka349 vy uz krstite? neaky ste rychly...nasi su narodeny v jeden den, ale my krstime az ked bude mat mesiac..teda o 2 tyzdne ...

stanka33
7. aug 2010

Ahojte...
dlho som tu nebola..nejako sa poobede nedalo...maly mi bokotuje spanok poobede a vecdr ma bolieva hlava,a mala som tu maminu tak sa mi ani nechelo...
@mojalili to kakanie je v pohode kojene dieta moze do kazdej plienky alebo aj raz za tyzden, nas maly tiez kakaval kazdych 5 dni a mala teraz tak kazdy druhy den...
inak sa mame celkom fajn malicka papa ostosest, mliecko nam zatial staci...co je horsie sa chce stale pestovat na rukach, zacne plakat a ked ju zoberies tak sa ti doslova smeje do oci...a chce komunikovat... ale nerobim to casto, necham ju aj poplackat, inak sa neda, musi si zvyknut ze nebudem stale pri nej....

denisse
7. aug 2010

caute baby ...
tak my mame odvcera plakacie dni ... bolave brusko a nejaky neklud, na ktory zabera len nosenie ... aj teraz mi konecne zaspala na rukach ... aaaa uz je zase hore ... nejak sa jej neda spat, kojit sa chce castejsie .... ale v noci spala celkom pekne 😉
tak neviem, co jej je ... svokra mi v kazdom telefonate (pocinajuc gratulacnym k narodeniu este do porodnice) prizvukuje, len nech ju nenaucime nosit sa na rukach ... a kazdy den sa ma pyta, ci ju vela nosim
ja mam super svokru, mame fajn vztah, ale toto mi uz fakt ide na nervy 😒

dugyna
7. aug 2010

@denisse denisse ja malej masirujem brusku olejcekom eone vetrik
ale to ze chce byt na rukach je pretoze ta chce citit..a svorku nepocuvaj..ja som to vsetkym vysvetli ked mi hovorili ze si malu naucim ze nech si precitaju knihu nejstestnesji miminko v okoli.....babatko sa to nenauci..len si pyta byt pri maminke..a to je ok...
sat chce castejsie asi preto ze je smadna...nema prapadnu tu makku cast hore na hlavicke...
skus jej davat aj cajik pre deticky od 1tt Hipp

a este jedna rada moja mala zaspava ..a aby mala pocit ze som pri nej /lebo kontorluje prizmurenym ockom/ davam jej tam miesto seba vedla nu lezat kojaci vaknus /mozes dat aj normalny/ a pokvapkaj ho mlieckom...lebo deticky citia mliecko ich to ukludnuje bude si mysliet ze si tam pri nej ty ked tam bude mat tvoj vankus a pokvapkavny mliecko...ja mam tak malu odfotenu v albume
skus to

denisse
7. aug 2010

mozno mame ten rastovy spurt v 3. tyzdni ... papa kazde dve hodky, je nespokojna, mravci a chce sa nosit ...

baby, urobil sa mi opar pod dolnou perou ... myslite, ze to moze nejak vadit malej? ci uz priamo alebo cez mlieko?

maxara
7. aug 2010

Ahojte babulky,
tak ja som dnes skoncila na pohotovosti. Mm ma prehovoril, lebo po tej nocnej burke, okolo 4tej rano ma zas zacalo krutit od bolesti. Zas to iste. Nieco ako brutalna bolestiva hrca namiesto zaludka, bolest vystrelujuca do chrbta, ziadna ulavova poloha, skratka to boli stale a stale rovnako silno.. ziadne, ze opriem sa o druhy bok a prestane alebo aspon trosku sa zmierni 😢 uz som nevedela, co mam robit, len som sa krutila, stonala.. isli sme do PK na pohotovost a dr mal podozrenie na zlcnikovy zachvat, tak mi nedal ziadnu injekciu ani nic, aby neovplyvnil vysledky a poslal ma na pohotku k Milosrdnym do BA. Tam mi zobrali krv a urobili RTG brucha (mliecko som si musela zase odsat a vyliat). Nastastie to zlcnik nebol, ale zato mam zapal zaludka, takze prisna dieta... ☹ Takze ja som si doniesla este aj toto z porodnice, lebo prvykrat sa mi tento zachvat dostavil na druhy den po prichode z porodnice, ked som zjedla trosku mastnejsie jedlo ako suchy rozok 😠 ... nemam slov.. ale dufam, ze uz sa to ustabilizuje..

denisse
7. aug 2010

@maxara to mi je luto, na tebe sa ta porodnica teda riadne podpisala ... drz sa a hlavne nech to rychlo prejde

pepppe
7. aug 2010

@dugyna a ten kremik na brusko pomaha malinkej?lebo ja uz neviem co malemu,,,,stale ho boli brusko ani vykakat sa mu neda,,,davam mu kvapky,ale nepomahaju vobec ☹

alllexa
7. aug 2010

@meruska - my krstime, az po sestonedeli, aj tak sa este necitim dobre. Aspon mi stihne prist cez net objednana krstna kosielka🙂

@maxara - moja, to je blbe:( A myslis, ze je to z porodnice? Tak snad sa to neodrazi na tom mliecku, ked budes mas dietu. Ale to skor ide o to, aby sa nejedli vyprazane a tazke veci, takze to tvorbu mliecka aj tak neovplyvni.
Ja sa musim objednat na gyndu, lebo sa mi tie poporodne stavy nepacia, ze ma to stale boli...

maxara
7. aug 2010

@denisse veru riadne.. ja som cela dorasovana.. som sa tak minule zamyslela nad tym, ze 90% zien pride, porodi a odide a ja sa tam trapim so sebou aj s Ninkou, ale nevadi.. hlavne, ze ona je teraz uz okej a ja sa z toho nejako uz vylizem.. ☹ sice si neviem predstavit, ze budem este niekedy sexovat, ani si netrufam odhadnut, ci sa mi upravi ten mociak, lebo mam pocit, ze mam zacinajucu inkontinenciu.. 😢 nastastie zlatu zilu nemam, mala som len par dni po porode take zdurene okolo kakule, ale to uz je prec.. a teraz este toto.. ruky mam cele rozpichane jak nejaka fetacka a sem chodim pisat len same taketo blbosti.. 😢

denisse
7. aug 2010

@maxara
s tou inkontinenciou ... to moze byt prechodne .. ja som po prvom porode tiez pri kazdom zakaslani a kychnuti cikla ... ale nejak to preslo a teraz to zatial nepozorujem ...

maxara
7. aug 2010

@pepppe a tu rektalku si skusala? ja som ju Ninke pichla do zadocku uz asi trikrat a veru sa ulavilo vzdy

@alllexa no ja som v porodnici jedla strasne malo.. len suche rozky a k tomu floru light akoze od nich.. polievku obcas, druhe sa nie vzdy dalo a ak ano, tak to bolo tiez dietne, neslane a vecere sme mali skoro vsetky sladke alebo suche a to ja najviac neznasam, sladke jedla.. takze som bola na jogurtoch a fornetoch a jablkach, co mi nosili navstevy. No a potom ked sa schuti najes doma... po 12tich dnoch...
Na mliecko by to nemalo mat vplyv, akurat, ze zase mozem rozkajat, lebo predvcerom som bola nalacno cely den a teraz som zase doobeda skoro nepila, navyse som si to musela odsat a vyliat.. 😒 Asi napisem do nemocky dakovny dopis

pepppe
7. aug 2010

@maxara to som este neskusala,,mamina mi hovorila,ze je nejaka masticka na brusko a ze to pomaha,,neviem ci to nieje to co dava dugy,,to jej odporucili v praci,,,,,,mali ked sa vykaka chvilku je ok,a potom zas eako sa napapa,,bzdy sa skruca a place,potom je taky mrzutucky,,,drobcek moj

denisse
7. aug 2010

tiez pouzivame rektalnu rurku ... vcera dokonca viackrat ... aj pri nele sme ju pouzivali a ked som s nelou bola v nemocnici na pozorovanie, tak revala, ze sestricka jej tu rurku strcila do prdky a s tym ju zabalila do plienky, ze jej to mam vybrat az pri dalsom prebalovani, ze tie prdy budu cely cas odchadzat 😕

maxara
7. aug 2010

@denisse kiez by to tak bolo.. ja stale dufam, ze mam len akoze "vytlacene" tie svaly panvoveho dna. A ze sa to vrati s5. Posilnujem ich vzdy ked si spomeniem.. ☹

pepppe
7. aug 2010

@maxara a ro kde mam kupit tu rektalnu tycinku??v lekarni?

maxara
7. aug 2010

@pepppe mi mame doma masticku PUPIK ale neviem, ci to zabera, lebo vacsinou ten pupik natriem a po chvilke aj tak skusam rektalku, lebo mi jej je luto.. a z nej vylieza aj hovienko aj prdiky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre