Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

petzi
7. júl 2010

@tinka349 aale neboj, pride to ani sa nenazdas... 😉

patresko11
7. júl 2010

tak dnes som bola u doktora a malemu sa stale nechce...v piatok idem uz do nemocky, sa mi tam moc nechce....ale tak co uz...ked sa malemu paci v brusku...

petulka_1
7. júl 2010

ja som bola dnes v nemocnici prvykrat , tak spravili vysetrenia, ale na porod to este vraj nevyzera. Pytala som sa doktora ci sa uz otvaram tak, ze ani nie. V zazname som si nasla ze mam cervix 1,5 cm, branka pre spicku, hlav. nalieha. Tak co to znamena????? 😵

petzi
7. júl 2010

@stanka33 ved ja viem ,ze iba srandujes 😝

noemarta
7. júl 2010

@alllexa no vidis, asi kvoli tej polohe to naplanovala takto. otvarat sa neotvaram....
mne robili sono minuly tyzden v utorok, a to mala bola pekne dole hlavickou a v stredu uz porodnicka povedala, ze je dole ritkou a mala do 3 kg. a do teraz sa neotocila, takze asi preto ma uz vola skorej.
ja co som davala katty kontakt na usg tak tam mali dovolenku, takze ona si vybavila nejaku v petrzalke, skus sa jej ozvat.

@maxara ahoooj, viidis, na tvoju Ninku mam nakoniec termin, inac to bol moj prvy termin porodu, az neskor mi to presunuli na 15teho. tak som zvedava..... hadam to obe zvladneme, musiiiiiiiiiiiiiiime !!!!!!

tutifruti
7. júl 2010

Caute zienky... tak co nové @lenkaaninka este si celá?...
Dnes som bola v poradni.... vyzerá to tak, že si počkám pekne na termín... alebo teda do toho 22.7. kedy som naplánovaná....
Prietoky a placenta v pohode.... pásy tiež.... Váha malého okolo 3600 g.... Na pôrod určite cez 4kg.... podľa Dr.....
Akurát som mala nejaký vyšší tlak.... tak mi kázala ist Dr. zajtra na interné.... tak uvidíme....čo mi povedia tam....

alllexa
7. júl 2010

@patresko11 - a preco Ta tak skoro volaju do nemocnice, si uz trosku otvorena?

alllexa
7. júl 2010

@noemarta - katty mi pislaa kontakt, ale nemozem sa tam dovolat. A kontrolu mam az v piatok.
Ja sa uz opytam dokiho na ten ultrazvuk, lebo som fakt nervozna, ani prietoky, ani velkost, nic...:( A to uz by bolo v tomto tyzdni zaujimave sledovat.

mirka285
7. júl 2010

@alllexa a tebe preco nerobia prietoky?mne robili v nemocke kazdu poradnu a tam aj videl zrelost placenty...

noemarta
7. júl 2010

@alllexa inac to nechapem preco ti to nerobia, lebo mne to robili tak jak pise mirka, kazdu poradnu usg, a tam vidia vsetko. a nechapem, preco ta nemoze poslat v ruzinove na usg, ved tam je ultrazvuk. nechapem...... to je trosku take nezodpovedne.

maxara
7. júl 2010

@petulka_1 obavam sa, ze to este nic neznamena.. ja som takto uz dva tyzdne 😉

@noemarta veru vydrzime.. aj ked vstavam ako debil zo stolicky, z postele.. z auta sa vykotulavam a sedacku mam kilometer od volantu, nohy natiahnute.. riad umyvat uz nedokazem, mam kratke ruky na to brucho.. cikam na dva krat, co mi zabka sedi na prameni a to tak, ze najprv si normalne sadnem a pustim polovicu a potom sa cela naklonim dopredu , hlavne panvou a vypustim zbytok.. 😖 no este stale som kludna.. som zvedava, co zajtra povie dr.

petulka_1
7. júl 2010

@maxara no skoda, uz by sa to pomaly mohlo pohnut. Som sa pytala dr., ze ak neporodim do terminu tak kolko ma necha prenasat, tak povedal, ze sa uvidi podla toho co maly. Len nech nema dovtedy 4,5 kila 🙂

mirka285
7. júl 2010

kocky inak ja nemam malej co obliect,v 62 je uplne utopena a 56 mam tak malo ze stale perem dokola tri veci..normalne som vyslala dnes mamu do tesca nech ide kupit aspon niake dupky 🙂 a este som vam chcela povedat ze dnes na matrike sme davali priezvisko bez koncovky ova a netrebalo absolutne nic iba vypisat jednu ziadost,takze super.som bola prekvapena ze nerobili okolo toho caviky 🙂

pepppe
7. júl 2010

@mirka285 vidim rozoberate tie prietoky,,ako to je vlastne stymi cislami???ja mam 0,48,,to je dobre alebo moc zle?

mirka285
7. júl 2010

@pepppe fuha tak to vobec neviem,mne vzdy len povedal ze to je v poriadku a ked som bola posledny krat tak mi ukazal placentu na monitore ze aha aka je cela vysvietena,to znamena ze uz je zrela....

pepppe
7. júl 2010

@mirka285 jaj ani cislo nevies ake si mavala??? lebo najprv som mala 0,60,.,potom 0,5é a teraz naposledy tolko,,,,tak ja neviem,,ohladom toho mi nikdy nic nepovedali,,len ze mam menej vody,to viem

mirka285
7. júl 2010

@pepppe veru neviem,cisla mi nehovoril nikdy 😒

pepppe
7. júl 2010

@mirka285 jaj tak keby bolo nieco zle,tak by mi to povedali 🙂 dakujem a co aky si mala porod??? kontrakcie si mala alebo ti plodovka odtiekla??

sunnygirl
7. júl 2010

@robika gratulujem 😉 🙂 🙂

tutifruti
7. júl 2010

@mirka285 a co po tej injekcii... spustila sa laktácia... či nič....?

mirka285
7. júl 2010

tehosky uz by ste mohli niekto porodit,inak ja sa konecne po 10 dnoch po sekcii citim dobre,ked uz nic ine aspon ani susura ma neboli a jazvu mam uz pekne zahojenu...

lenkaaninka
7. júl 2010

@petulka_1 to je že krčok máš 1,5 cm a otvorená do 1cm
@tutifruti čo budeš mať obríka 😀 no ja piatok doktorovi a včera večer mi kontrakcie skončili a teraz len sem tam o ničom tak čakám čo mi piatok povie...

luminkasp
7. júl 2010

@alllexa , alexa, nemam cas citat, robim posledne pripravy pred prichodom nasich zajtra. uz vies ako mas poradnu? ak si to tu uz pisala, tak 😉 , ale dnes fakt nestiham citat. tie horucavy su fakt des, ja nemozem chodit ani von, kedze momentalne som rizikova skupina 😎 , je vyhlaseny najvyssi pohotovostny stupen

luminkasp
7. júl 2010

bruska viete ako miki, uz je mamina?

cigaretka5
7. júl 2010

No prave som sa velmi pobavila. Ze vraj mate pravo na informacie - tu pisu v nemocke na letaku. Ale ked sa niekoho opytam ze kedy so
mnou nieco poriesia nikto nic nevie. Najlepsie na psychiku, kurna toto je aky zahul

mirka285
7. júl 2010

@tutifruti ale prd ziadna laktacia,a moje prsia uz ani nevyzeraju ze som pred tyzdnom rodila a zeby sa k niecomu chystali ☹
@pepppe no porod nic moc,plodovku mi pustal doktor a ked ani po 12 hodinach som sa neotvarala ale mala kontrakcie na porod,robili mi akutne cisarak..

tutifruti
7. júl 2010

@lenkaaninka no jasné... ako mi raz maxi napísala bude to gigant.... 😀
@cigaretka5 a teba trapia v nemocke... no čo s tebou dačo nerobia... alebo ta nepošlú domov....
@mirka285 hlavne sa kvôli tomu netráp.... všetko je ako má byt... hlavne aby ste boli zdravé.... sú horšie veci ako to, že ju nekojíš 😉

mirka285
7. júl 2010

@tutifruti ale ved hej,dnes sme boli na Kramaroch tak mala konecne pribrala i ked iba sto gramov ale aspon nieo,a doktorka ze preco nedavam malej ten Nutrilon HA ale obycajny ma sprdla 😠 ale ved ja som dala aky som o polnoci zohnala a ked mi ho mala dobre znasa nevidim dovod ho menit,tiez si tie lekarky myslia ze su najmudrejsie...vcera bola u nas pediatricka a nemala k tomu ziadne vyhrady..

lenkamarkusova
7. júl 2010

ahojte.dnes som teda bola znova na monitor.uz to bolo OK.ale som sa vcera riadne vystresovala...tk teraz pokoj.zas az v utorok na poradnu a monior.teda ak sa mi dovtedy nerozbehne porod.na jednej strane by som uz bola rada keby to bolo,na druhej strane to prevysuje strach a ten mi nhovara ze to este nechcem...

tutifruti
7. júl 2010

@mirka285 oni to hovoria vsetkým, že ten HA je pre najmenších... ale ja byt tebou tak nemením ak malá nemá problém s mliečkom... môžeš byt rada, že ho dobre znáša.... proste to nerieš.... Ja som našej Alžbetke menila mlieko.. lebo Dr., že je isto alergička... ked je často chorá... dávali sme Nutrilon nejaký pepti... či ako? a tak sme ju dorobili, že nám od 10 mesiacov nepila až do 3 rokov žiadne mlieko... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre