Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

cigaretka5
9. aug 2010

@pepppe no obavam sa ze u dokiny dopadneme ako ty, lebo nasa mala v podstate gro na UM taha kazde tri hodky, najnovsie aj dve a pol a keby som jej mietso mlieka dala cajik tak reve ako tur, teda caj jej davam ale aj tak vytiahne aspon 120 ml na posedenie....Neviem ako si to te dokiny predstavuju nedat babu papat. poradila ti nejaky recept?

cigaretka5
9. aug 2010

@petulka_1 ako keby si o nas hovorila cez den pekne haja a v noci ako moj mm hovori zuruje a mrnka si .

lutsine
9. aug 2010

@pepppe no my kojime a pribrali sme 500 g za dva tyzdne. 🙂

pepppe
9. aug 2010

@cigaretka5 nie,len povedaLA ze mozem cez noc skusit prevarenu vodu,ha tu nech si dava ona...keby sa aspon cez noc nebudil presne ale to nehrozi u nas,,,a mame uz 5230g A 58cm,,,cize sme uz riadny valibuk,,,a ze preto ho boli brusko lebo je prejedeny,,,noo takkk ja uz vazne neviem

pepppe
9. aug 2010

@lutsine to mate super,,ona hned povedala ze to tym mliekom,ze preto ho boli aj brusko

lutsine
9. aug 2010

@pepppe my mame 4100 a 58 cm....a z nemocky sme odchadzali 3600 g a 51 cm.... 🙂

pepppe
9. aug 2010

@lutsine heh noo to sme potom ozaj riadny 😉 wau vsak ma o vyse kila viac,,,jajha ale ked co nemam mu dat,,,vsak ked je hladnucky

cigaretka5
9. aug 2010

@pepppe my sme za mesiac pribrali nieco vyse kilecka, ja neviem ci malu brusko boli , ked spinka tak si niekedy mrnka, niekedy tak dva krat fnukne, ale ked je masirujem brusko netvari sa nijako................ takze neviem ale keby ju bolelo nejak brutal asi placka viac. Ja mam teraz problem ze mi posledny tyzden sablickuje z beby, nie je to teda nic tragicke, odrgne si potom ju estre trosku nosim a potom ked si lahne hodi sablicku niekedy aj cez nostek a zaspi, tak neviem ci zmeni ci nie. FUrt ma mata skusit sunar tak neviem este som dnes kupila davku beby to nam vystaci kym pojdeme na navstevu k dokine a snad s nou sa poradim. Mm pocit ze vsetci tu ficia na nutrilone .................

pepppe
9. aug 2010

@cigaretka5 nooo tak to mame podobne stym priberanim,maleho bolieva dost,,napapa sa a stale placka,chytim mu brusko a strasne mi place,,,,,vykakat sa nevie,,,kupila som tu tycinku tak tu davame,,potom je ok,,,ale to brusko ho boli dost,vraj u chlapcov je to tak,,,,noo ja som davala nutrilon,ale podla mna mu to nesadlo,,tak sme dali hami,,,,je to o nieco lepsie,,,,nutrilon je dost drahy,,ked vidim tie ceny,,len ze wau

cigaretka5
9. aug 2010

@pepppe po pravde nejde ani tak o cenu, ale neviem ci mala grcne en kvoli svojej pazravosti alebo je to mliekom . Tak neviem ci zmeni ci nie?

pepppe
9. aug 2010

@cigaretka5 jaj ten moj grckal aj stoho aj stoho,,grgne si a ked ho polozim este mi aj grcka,,,,to bude podla mna vsetkymi mliekmi,,,,pokial to nieje strasne tak by som nemenila,,,,ako tomu mojmu to ide niekedy von aj cez nostek,,,

cigaretka5
9. aug 2010

@pepppe no presne aj malej aj nostekom ale nie su to nejake brutal salvz je to evidentne mlieko co si cucla naviac- lebo je to nestravene mliecko . Mozno robim chybu ja ze ju dam skoro do polohy lezmo.

oacka
9. aug 2010

@cigaretka5 pridávam sa do klubu nosogrcošov - z našej to občas tak cez nos vytryskne,až sa na to zle pozerá. ja si stále myslím,či nemá len takú slabú formu refluxu - hovorí sa tomu mierny reflux, lebo ja vidím na nej,že ona tú grcku často prehltne a potom revká, bolí ju asi pažerák. tak som jej vyvýšila všetky miesta,kde leží a narábam s ňou hlavne po papaní veľmi opatrne. aj ju oddnes dávam tak odgrgnúť ako písala monline.

cigaretka5
9. aug 2010

@oacka nejak som monlinine odgrcnutie nweasla, ako to je?

mima89
9. aug 2010

baby co znamenaju tie skratky v nasej tabulke pod nadpisom porod?

maxara
9. aug 2010

@mima89 CR cisarsky rez, p je planovany, a je akutny a pP prirodzeny porod, vP vyvolavany
Mimka inak pred tym, ako som isla do porodnice som citala, ze malinka mala nieco s uskami, ale mali ste ist na nejake vysetrenie. Ako to dopadlo?

mirka285
9. aug 2010

caute babule,tak som sa prave dovalil domov od pediatra,klbiky su v poriadku a mame sa prist ukazat zase o styri mesiace...to aj vam kazali este prist?kocky no ja neviem,moja mala je na Nutrilone,vypije 90 ml kazde 2,5 hod ale ona negrca,tak neviem ci to je v poriadku ze vam deticky grcaju,mozno ich naozaj prekrmujete..

kafoditka
9. aug 2010

@mirka285 ahoj miri, mne kazal prist na klbiky na kontrolu o pol roka.. takze tak

mima89
9. aug 2010

@maxara ano maxi, ale skor nez sme stihli ist na to vysetrenie, volala mi detska doktorka ze jej prisli vysledky krvi malinkej a ze pride k nam a vsetko vysvetli len ze sa mam pripravit na to ze budem este v ten den a js malou v blave v nemocnici...
tak k nam prisla a povedala mi co je malinkej...nema vyvinutu stitnu zlazu a hned v ten den sme leteli do nemocnice....aby nebolo neskoro, lebo stitna zlaza produkuje rastove hormony a vdaka nim deticky rastu a rozvija sa aj mozog tak ked sa zacne liecba do 16dni dietatka tak je to v poriadku potom by uz bolo neskoo... moja dominika zacala brat hormoniky od 12dna takze mala by sa vyvijat normalne...v blave sme boli tyzden, robili jej kopec vysetreni, brali jej krv z o zilky na ruke...
preplakala som si 3dni a 3noci...ale sestricky aj doktrori ma podrzali..teraz sme boli po2tyzdnoch na kontrole v blave a zas ma vysoke mnozstvo tych hormonov tak jej davam uz len jednu tabletku a o dva tyzdne skontroluju ci to kleslo...musia ju sledovat kazde dva tyznde... a robili jej tam aj tie uska, a jedno je uz vybavne a este druhe, ale to sa nebojim, lebo vidim ze mala uz pekne pribera, trastie, reaguje na zvuky takze lieky jej robia dobre..len mi je hrozne luto ze to musi brat cely svoj zivot....kazdy den....:(
ale uz si na to zvykla a je uz ovela zivsia, predtym aj slabo papala a len spala. ale teraz je to uz uplne ine babatko...
tak som zvedava ci sa bude vyvijat ako ostatne deti a nebude vyvojom pozadu....

petulka_1
9. aug 2010

@cigaretka5 No dnes sa zobudil o pol siestej,napapal sa a odvtedy je hore, tak dufam, ze do tej 8-pol 9 vydrzi takto, potom sa napapa a bude spinkat... Aspon zbozne prianie 🙂

maxara
9. aug 2010

@mima89 no teda.. to je nemile.. ☹ ale neboj, urcite bude v poriadku, urcite sa bude vyvijat tak, ako ma, ved na to prisli pekne skoro a vsetko ste vcas stihli.. no a ze to ma na cely zivot, radsej lieky, ako keby mala nejako trpiet. Esteze sa to da takto "jednoducho" liecit.

mirka285
9. aug 2010

@kafoditka jaj takze to je normal ze sa potom este ide,tak hned som spokojnejsia....mate uz niekde poistene deticky?co hovorite na tu Farbicku od Allianzu?je tu niekto kto sa vyzna?

kafoditka
9. aug 2010

@mirka285 dobra otazka miri, aj mna by zaujimala odpoved..

alllexa
9. aug 2010

@mirka285 @kafoditka - ja som akurat minuly tyzden poslala prihlasku pre maleho do VZP.

mirka285
9. aug 2010

@alllexa ???VZP je co?vseobecna zdravotna poistovna?no ale ja som myslela ine poistenie,nie zdravotne,zdravotnu karticku mam uz dva tyzdne,mala je v Dovere..

cigaretka5
9. aug 2010

@mirka285 Tiez som studovala tu farbicku, budúci týždeň sa chystam za tetou čo robí poistky už roky tak sa ešte poradim...... Inak dievčatá dnes som bola konečne pre rodný list, hurá už je mala ako ja bez slovenskej koncovky ova. Teta mi rovno dala papier na príspevok len som sa zabudla opýtať kam to poslať......

mirka285
9. aug 2010

@cigaretka5 tak zisti a daj vediet ...ten papier na ten prispevok sa odovzdava na Urad soc.veci a rod...

cigaretka5
9. aug 2010

@mirka285 aj som si myslela že upsvar. Inak ja som riešila aj nejaké sporenie pre drobca ale ako som kukala tak mi všetky banky vychádzali takmer rovnako. Neobjavili ste niektorá niečo hyper super výhodné?

katty17
9. aug 2010

miri, kde ma sidlo USVR?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre