Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
7. jún 2010

mne prisiel minuly tyzden set do kolisky ale este je na poste lebo som sa tam nedostala. dnes poslem muza nech tam vybehne. takze uz len oprat a mozeme chystat kolisku.... Vy uz mate prichystane postielky a kolisky??? Spekulujem ze to necham na muza kym budeme v porodnici tak nech prevlecie postele a prichysta kolisku. ved takto by sa na to len prasilo zbytocne nie?????????

katty17
7. jún 2010

zrzi, radsej sa uz na to kafka ani nepytaj 😉 . kafko, inac mna ide takto porazit z postielky . a to mi cez vikend pisala tetuska z obchodu ci nam to tak velmi ponahla... chapes to. jasne ze ponahla 😀 .

katkaking
7. jún 2010

@zrzulka mas uplnu pravdu!!! Ja som to tak nechala aj pri malej na neho, aj teraz som sa ho pytala, ze kde dame druhu postielku a on ze to mam nechat na neho, ze on vsetko spravi. Tak som zvedava.... Ale pri malej ma veeeeelmi prekvapil ako bolo vyupratovane, vsetko tip-top nachystane ked sme prisli domov z porodnice.

maxara
7. jún 2010

Ahojte babulky, tak ja sa vam este dnes hlasim.. zachvilku ideme s mm na taku veceru, polopracovnu, vobec sa mi nechce.. najradsej by som spala, lebo cely den mi je divne.. zacalo to tymi poslami a cez den som mala asi nieco s tlakom alebo co, divne mi bolo, dychat sa mi poriadne nedalo a mala som pocit, ze exnem.. ☹ snad to bola len jednorazovka a uz bude dobre..
Varila som ten sirup a musim sa nesebecky a sebakriticky velmi pochvalit, ze som fakt sikulka, lebo je taky dobry.. mnam.. a este k tomu mi vysiel na kvapku do vsetkych nachystanych flasiek a do jedneho pohara akurat tolko, co sa rozraba s vodou, akoze kostovka.. takze som hned aj ochutnala a je suprovy.. bellinka dufam, ze aj tebe sa podaril 😉

maxara
7. jún 2010

zrzi aj ja planujem to nechat na mm, uz som aj vravela, ze ich operiem, ozehlim a potom ich ulozim do skrinky aj navlecky aj hniezda a on ich pekne ponavlieka, prezlecie nase periny a pozameta a umyje podlahy, skratka da doporiadku celu spalnu.. ja musim este odtial odtrepat veci, co nebudem nosit ani teraz ani potom, asi si kupim spacebagy.. 😒

maxara
7. jún 2010

no baby, ja padam.. idem odmerat tlak, hodit sprchu a dovi na veceru.. 😒 ☹ 😝 😖 😠

zrzulka
7. jún 2010

@katty17 no neviem ale za tie prachy co ten kocik stoji by som cakala ze mi ho pridu aj poskladat domov 😀 ja som od prirody nedockavka ja by som nevydrzala tolko cakat. 😒

@katkaking moj je tiez taky ze sa na neho mozem spolahnut, nestresujem ze nemam vsetko prichystane. Plienky este ani oprate ani zavinky. Len nejake oblecko prichystane. Vsak prat vie, zehlit tiez .... To je fakt taka pomoc ze ani necakam ziadny "darcek" za porod, staci mi ze sa postara o nas troch 😀

zrzulka
7. jún 2010

@maxara aky sirup?bazovy nebodaj? ja sa chystam na bazu ale ta hadam aj odkvitne kym sa ja vytrepem z domu... chcem ist len sem ku nam do vinic....

katkaking
7. jún 2010

@zrzulka ved prave, aj ja sa mozem spolahnut. A kedze byvame u mojich rodicov, tak keby si nevedel dat s niecim rady, tak mu pomozu... a darcek za porod? ja som si uz dohodla s mm, nech mi NIC nekupuje, staci, ked mi da zvacsit obrucku, lebo uz ju 2 roky nenosim, co mi je uzka... 🙂

zrzulka
7. jún 2010

@katkaking to sme na tom rovnako... ja tiez nic nechcem lebo on je taky ze mu poviem ze mam chut na jahody a on mi dotrepe tie najdrahsie jahody co mozu byt... Potom mu len dohovaram ci nema rozum ze som myslela len par pre chut a nie cely kos s ktorym ani neviem co robit.... Som zvedava ako to dopadne ked bude robit nakupy. lebo ja pozeram na ceny ale on vobec.... to mi inak dost vadi ze je taky. No co uz.... Nic nie je dokonale....

mirka285
7. jún 2010

Katty tak uz si konecne na materskej. 🙂 ..tak pekne oddychuj,aj tak sa ti cudujem ze sa ti chcelo doteraz chodit do prace...ja uz mam ten fusak objednany ale aj tak dik za tip,a inac v Babymarket funguje aj ako servis,akukolvek zavadu ak vedia odstrania,ak nie zapozicaju nahradny kocik,ale ja si nemyslim ze sa mi bude ten kocik zrovna kazit,to by bola fakt sila za tie prachy 😠 ja som tiez dopadla s postielkou tak ze Gako sa rozhodol ze mi ju posklada az ked budem v porodnici,za bude zbytocne zavadzat,tak asi ma pravdu a uz to neriesim...

mirka285
7. jún 2010

Zrzulka super foto,a nehovorila si ze si ostrihana na kratko?ci sa mi to len mari?

pepppe
7. jún 2010

baby ako zistim co su to ti poslickovia???HM??? 😒

mirka285
7. jún 2010

ked mas bolesti akoby si mala dostat kramy...

pepppe
7. jún 2010

@mirka285 aha a to su tie falosne kontrakcie??

mirka285
7. jún 2010

to si maternica trenuje stahy 🙂

pepppe
7. jún 2010

jaaj,,,noo aspon budem veediet,,zatial som nic take nepocitila

karinnka
7. jún 2010

Kosicanky,takze co tak zajtra o 12,30 na 3tom poschodi v GALERKE v tej casti kde je pizza,cukraren?Je tam take roztvorene sedenie a su tam boxy a v jednom boxe?Kazda si bude moct dat,na co bude mat chut,hm? 🙂 Ale ked mate iny napad,tak sem s nim 🙂

alllexa
7. jún 2010

@katty17 - diky za tip, ja uz Teutonku nastastie mam, chyba mi len autosedacka Romer a ta by mala prist o tyzden.
A pekne si zacni uzivat matersku!🙂

meruska
7. jún 2010

@karinnka ja suhlasim...ja si vas okolo 13-tej najdem 🙂 ved tri tehulky sa mi hadam na tretom poschodi neskryju 😀

cigaretka5
7. jún 2010

Baby k tomu dnp, vy čo idete zo zamestnania ste kvázi poistené aj počas materskej, to znamená ze ak by ste ochoreli alebo šli na ocr tak by ste dostali dávku z tohto poistenia, ak by ste pokracovali s dnp a doplacali do maxima, potom by ste dostali maximu teda skoro 20 evri na deň. Ak by ste dnp začali platiť až po materskej tak by sa Vám z tohto poistenia vyratala dávka až po 26 týždňoch.
Vy čo ste szco alebo už kvázi nezamestnané, ak prestanete platiti nebude žiadna dávka keď pojdete na pn či ocr. No dievčatá ak to pre vás nie je problém je dobre pokračovať a občas sa s krpcom alebo so sebou hodiť na pn. Napríklad keď Vám skončí materská začnete poberat rodicak , čo je okolo 200 evri , tak sa tak tretieho v mediaci hodite na pn so sebou tak na dva tri týždne a dostanete dalších okolo 400 evri. Dobre nie?

lenkaaninka
7. jún 2010

@cigaretka dobrý nápad ozaj tak vlastne po md po 6 tich mesiacoch pokračovať v platení ja si to platím z nejakých 28 tis. vym. základ a potom vlastne pokračovať a sem tam hodiť pn 😕

alllexa
7. jún 2010

@lulu1983 - ja chodim tiez do ProSanusu na Daxnerovo, a tam si uvazujem dat aj pediatricku...

miki060707
7. jún 2010

ahojte, ja tiež rozmýšlam, či spravim ja postielku, ale ak budem vedieť termin cisárskeho dopredu, tak to spravim den pred odchodom, lebo budem rada, ak mm a rodina to s malou zvládnu, xi

achojka
7. jún 2010

Ahojte. My sme dnes boli na UZV. Vsetko v poriadku, babetko ma 2300 g a este je dost vysoko. A bude to maly Maximko 😀

robika
7. jún 2010

Ahojte baby, vraj sa musia klasicke zavinovacky na snurovanie skrobit? a kolko mate zavinovaciek ?

achojka
7. jún 2010

@robika Ja som neskrobila, a bola v pohode. Ja mam 1x tu snurovaciu klasicku a 1x tu rychlozavinovacku, a uplne mi to stacilo. Ja som Misinka aj tak mala vedsinou bez zavinovacky.

mirka285
7. jún 2010

ja som ich neskrobila a su pekne 🙂

kafoditka
7. jún 2010

@robika 🙂 🙂 🙂 skrobilo za cias nasich mam 🙂 🙂 ja mam jednu perinku a do nej zimnu aj letnu vlozku.. ta zimna ovela lepsie drzi babatko ako letna. Ja som neskrobila vobec a ani nemienim. Oprala, dala avivaz a hotovo. Ved v makkej perinke bude babatku urcite prijemnejsie ako v naskrobenej tvrdej..

robika
7. jún 2010

tak ja som ani nemala v plane skrobit, ale dnes mi "niekto v rodine" povedal, ze vraj musim skrobit , lebo mi nebude pekne stat, inak sa mi to zdalo byt uplne zbytocne a asi aj trochu zastaraly styl...
ale co ma este zaskocilo je, ze vraj male dieta ma spat do 6 mesiacov v zavinovacke? lebo teda do tej co mam ja, sa urcite 6 mesacne nezmesti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre