Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
3. júl 2010

@alllexa a ty ked si mala termin uz prveho ako to ze ta nechavaju prenasat??? nebudu ti vyvolavat??? To je fajn ze cakaju kedy sa to spusti lebo vyvolavany teda nic moc 😖 😖 😖

luminkasp
3. júl 2010

@zrzulka , zrzi, mna pri malej nechali prenasat dva tyzdne az potom mi vyvolali. 😉

luminkasp
3. júl 2010

@zrzulka, ty si nebola spokojna s vyvolavanym?

alllexa
3. júl 2010

@zrzulka - no ako vravi luminka, tak oni nechavaju prenasat aj dva tyzdne... Preto ma prekvapuje, ze tu to skoro vsetky tehulky maju dohodnute a vyvolavaju im porod este pred terminom...
A oficialny termin mam az 5.7.

zrzulka
3. júl 2010

@luminkasp tak to dakujem pekne.... nebola som spokojna ked porovnavam aky bol prvy porod. tento bol ozaj rychly ale veeeeeeeelmi bolestivy.... ja som tu bolest akosik nezvladala 😒 😠 ☹ Ale zase zavisi aj od dietata. Maly bol dost velky takze mozno keby bol mensi tak by sa dalo... hlavne ze to mame uz za sebou. Vlastne uz som aj zabudla 😀 😀 😀 ked pozriem na chrustika tak by som to vydrzala opat a opat :O))))

zrzulka
3. júl 2010

S muzom mame taku dohodu ze ak by som opat dostala chut na babo tak nech mi tu bolest pripomenie 😀 lebo ozaj sa rychlo zabuda....

zrzulka
3. júl 2010

@alllexa aha:O))) to som aj ja prekvapena lebo ja som rodila presne na termin a ak mam byt uprimna radsej by som pockala ale tym ze moj porodnik tam v utorok nebol a chcela som mat jeho pri porode tak som radsej pristala aj na vyvolavanie. lebo ako funguje zakon schvalnosti tak by som na 1000% rodila zrovna v utorok. cize teba teraz daju do nemocky na rizikove alebo aky bude postup dalej???

alllexa
3. júl 2010

@zrzulka - asi je to dost velka narazova bolest, co? To tie kontrakcie tak boleli, ci uz pri samotnom tlaceni? Ked je to prirodzene, tak asi tie kontrakcie nabiehaju postupne, od slabsich. A epi nepomohla, ci si sla bez toho? A mala Miska bola aka velka, ked sa narodila?

alllexa
3. júl 2010

@zrzulka - zatial ma asi nechaju tak, lebo nemam rizikove tehotenstvo, tlak je ok...

luminkasp
3. júl 2010

@zrzulka , mna nenechali v nemocke na rizikovom, po tych 2tyzdnoch mi povedali, kedy mam prist a vyvolali, ja som nemala az taky bolestivy porod, teda neviem porovnat s uplne prirodzenym 😉

zrzulka
3. júl 2010

@alllexa mna ti prekvapilo to ako strasne boli ked prepichuju vodu. Vlastne to ma tak bolelo. kontrakcie sa potom dali predychvat to uz nebolo take strasne... A tlacenie to som uz potom ani az tak nevnimala co sa deje. V podstate to uz bolo tak do 10tich minut po vsetkom... nastastie som ho vytlacila sama cize nikto po mne neskakal.Len jedna asistentka mi trosku tlacila brucho ale nic dramaticke.... Porodne asistentky boli velmi mile. povzbudzovali takze to slo...
Potom som este tancovala pri siti 😀 No moj porodnik mal zo mna radost co budem pisat 😀 😀 😀
A ano sla som bez epi neviem ci by mala vyznam pri mojom rekordne kratkom case. Od prichodu do porodky az po narodenie 3.5 hodiny
To je to ze vlastne porodnik daval este hodinu do narodenia ale ho museli volat lebo to islo rychlejsie... Som sa dost prudko otvorila
Ale nic neboj, kazdy porod je uplne iny... ja som vyvadzala dost ale co tam rodili babulky na sale tak tie boli uplne v pohode. Ked budes mat male babo tak to nebude take. len to ze maly bol dost velky. Ked sme potom porovnavali so spolubyvajucou hlavicky deti tak to bol rozdiel ich ani nie 3 kilova a nas takmer 4 kilovy :O)))))

zrzulka
3. júl 2010

@luminkasp a kolko mala malicka??? ja si pri malej nepamatam ze by to az tak bolelo. Fakt ma toto prekvapilo. Ale tak zase nie je to nic co by sa nedalo vydrzat akurat som cely cas manzelovi stiskala ruku a hovorila ze ma to velmi boli takze aj on chudak bol z toho taky vyklepany ze mi nevie pomoct. Ale je to za nami a fakt sa na to rychlo zabuda. ked ma sili tak som uz mala drobceka v naruci a uz sa dalo. Som si ho vypytala nech mi ho tam nechaju....a uz ked nas previezli na izbu tak som hned zliezla z postele a pytala si maleho nech mi ho prinesu 😀

luminkasp
3. júl 2010

@zrzulka , mala mala 3200g, maly je mensi ako bola ona, podla vsetkych merani ma o cca 500g menej, tak uvidime

alllexa
3. júl 2010

@zrzulka - tak ale ked bolelo to prepichovanie plodovej vody, tak to by bolelo tak ci tak, aj keby bol Tvoj syncek mensi... A to nestaci dat oxytocin, musi sa aj voda prepichnut?

luminkasp
3. júl 2010

@zrzulka , pre mna bolo porode tiez najhorsie asi sitie

luminkasp
3. júl 2010

@alllexa , oxytocin je na zosilnenie kontrakcii a aby si ich mala pravidelnejsie, ja som ich vobec necitila na zaciatku, tak mne ho dali preto, ale nemusia ho vzdy dat 😉

luminkasp
3. júl 2010

idem varit obed bruska 😉

alllexa
3. júl 2010

Ja nemusim varit, ideme do restiky, huraaa!🙂

zrzulka
3. júl 2010

@luminkasp to je take, moja spolubyvajuca jej hovorili ze mala ma ovela viac a nakoniec sa narodilo ani nie 3 kilove drobetko malilinkate.... takze bola dost prekvapena... comu sa ani necudujem....

@alllexa mne dali tabletku jednu este pred pripravou, potom klasika priprava uz tam to zacalo ucinkovat ze ma to bolelo a neviem ale mna ti zacala boliet cela sedacia cast ze som nevedala normalne chodit takze som vlastne cely cas lezala na monitore . to sa este dalo, som sa tam dala do klbka a driemala. Potom mi prepichli plodovu vodu a dali dalsie dve tablety + oxitocin do infuzky no a vtedy zacali take riadnejsie kontrakcie. Ale dalo sa to predychavat.... mna fakt najviac zabolela ta voda... Co som bola prekvapena... tlacenie to uz sa dalo. to uz bolo rychle...I ked jasne ze aj tam citis ako sa prerezava hlava von... A sitie som citila ale to uz som pozerala na maleho takze to uz mi bolo v podstate aj jedno.... Ani neviem ako som bola potrhana lebo vobec ma sitie neboli. To si zase pri malej pamatam ze som si ani na zadok nevedela sadnut poriadne.... A teraz pohodicka.... Viem akurat ze spominala ze mi musel aj krcok zasivat lebo tie tlaky prisli rychlo...
Ale zase som fakt rada ze aj ked to bolelo tak to bolo aspon rychle.... 😀 Ono kazdy ma iny prah bolesti, ty to mozes vnimat celkom inak ako ja. Pre teba moze byt neprijemne nieco ine...

zrzulka
3. júl 2010

idem aj ja babulky, malicky spinka a mna caka zehlenie 😝 maly dost grcka takze denne urcite aj dve pracky....

bambola
3. júl 2010

ahojte, ja som zase po monitore a kontrole, vysledok je, ze uz nemame krcok 😎
moze to by naozaj kedykolvek 😠 a vraj sa mame ponahlat ked kedykolvek cokolvek zacitim lebo babo je male a bude to rychly porod 😀 tak ja mozno ani tu epi nestihnem 😒 😨

mojalili
3. júl 2010

@miki060707 JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ, TIE FOTKY MA POTESILIIII , TO KDE SI STIAHLA Z NETU TAKE NIECO??? 😵 😵 😵 😵

mojalili
3. júl 2010

@sunnygirl skus s rukami ist gynekologovi alebo obvodakovi, a on ta odporuci, ak mas to co ja, tak na neurologiu......Suny, skus s tym nieco robit, po porode to bude este horsie, lebo tie ruky budes musiet pouzivat na 110% ☹

tinka349
3. júl 2010

@bambola juuuuj no aj ti zavidim 🙂 nech to dobre dopadne 🙂 u mna ziaaadne zmena...ale po dnesku hadam porodim, 4 varky pradla poprane, jedna sa este perie, obed som varila, celu kuchynu vypucovala, este kupelnu, potom prach poutierat, povysavat, pozehlit a mozem utekat do nemocky 😀 😀 😀 😀

katarina7777
3. júl 2010

Caute kocky,
Dneska v noci sa narodil nas Leo, mame len 2620 gr a 48 cm ale za chvilku vas valibukov dobehneme ;) porod vam opisem neskor ked sa z neho trochu spamatam 🙂

katarina7777
3. júl 2010

Gratulujem vsetkym novym mamickam a len jednu pripomienku k porodu, tie co planujete epiduralku tak si ju urcite dajte aplikovat , je super!

petrap001
3. júl 2010

@katarina7777 gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 nech ste zdravucki a rastiete do krasy a pre radost 😉

petrap001
3. júl 2010

@tinka349 tak to urcite porodis 😀 😀 😀

petrap001
3. júl 2010

@zrzulka ani neviem ci som ti vlastne gratulovala 🙂 tak pre istotu este raz gratulujem 🙂 🙂
a vravis,ze ta bolelo prepichovanie vody?? mna vobec,skoro som to ani necitila,ale to asi preto,ze povedala,ze blanu mam uplne tenunku.a potom taka tepla voda 😀 😀 podla mna najhorsie to bolo tlacenie.ani to tak nebolelo,ale ja som uz nevladala a myslela som,ze ho nikdy nevytlacim 😝

stanka33
3. júl 2010

Ahojte, gratulujem vsetkym novym mamickam zrzka vitaj doma rychlo vas pustili,
maxi nema dovolenku tak dlho on nerobi iba cez tento vikend a ten 17.18.7 a ja som to tak pochopila ze ak chcem u neho naisto na zmluvu tak ze to vyvola cez vikend, no do 26: cakat nechcem a mam taky pocit ze same sa mi to skor nepusti, a to som druhorodicka a vobec sa nesetrim len nadrapujem,
inak kedy mas najblizsie prist??? ja 8.7 mu ma cez den poslat sms ze ci ma zoberie,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre