Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
17. máj 2010

ahoj kočky
neviete náhodou ako prebieha príprava v ružinove? resp. zaujíma ma najmä príprava ohľadom epidurálky a prípadne aj možnosť obhliadnuť si pôrodné sály

mojalili
17. máj 2010

Maxi, ved som sa cudovala, kde si cely den 🙂
OACKA - kraaaaaaaasne brusko 😵 😵 😵
Kocky, to vazne mam len ja take hrozne strie???? Cim som si to zasluzila? Zajtra letim do lekarne pre dalsi krem, nakolko mi manzel dal poslednu Weledu a masti od rana do vecera, i ked je neskoro...

Manzel mi prave povedal "POD IDEM TA POBALIT DO TASKY"tak mi pisal, co si tam balim🙂))

BABO: 5ks latkove plienky, 2xpoštolky (vaccsie a mensie), rukavičky,ponožky,2čapice(jednu na tam druhu na odchod domov), kosielky 56,62 (viete,ja neviem aky velky bude, tak som zobrala takto, dupky, overal, vlhcene obrusky, mydielko Sebamed, Sudocream, Mlieko Sebamed, kefa na vlasy,lieh,gaza,olivovy olej, plienky Newborn, 1 tensia deka, uterak pre maleho...

JA: uterak velky, 2 male, Rosalgin na vyplachy, Toaletak, prsné vložky, sieťkovane noahvicky,normal nohavičky, homeopatika na vyvoalnie mliecka, mast na bradavky, vlozky, pyzamo aj nocnu koselu (tam davaju a tie mam rada), tricko a ponozky, krem na telo, sprchac..kozmetika pre mna....chyba mi ten pas a podprdy a este zopar veci.....

NO a PERLICKA DNA...dnes sa LILI pytala, kde sa zobral bratcek v brusku, ze ci som si rozparala brusko a dala si bratceka do neho.. 😀 😀 😀 tak som jej vysvetlila, ze on v brusku narastol z maleho semienka 😀

katarina7777
17. máj 2010

mojalili podla mna sa k tebe s tymi striami pridame, mne moja doktorka povedala ze ich budem mat skoro na 100% kedze mam brucho cerstvo rezane, ze okolo jazvy mi s najvacsou pravdepodobnostou koza popraska... takze tak... ved vyblednu a na dalsie leto budeme kocky.... skus si kupit mandlovy olej, ja sa natieram s tym a zatial nic... musim zaklopat na drevo.
A LILI sa ta nespytala ze odkial sa tam to semienko dostalo? 😀

mojalili
17. máj 2010

chvalabohu nespytala🙂 Ale aj k tomu pride zachvilku, lebo sa ma pytala , kde bratcek cika...proste zacina mat dotierave otazky, uz nech je Danko na svete 😀 😀 😀

Natieram sa tou Weledou a este aj cisty olivovy olej od DR.Hoj, no nic, idem zajtra na nakupy masti, dnes somv setkymi mastami mazana, co uz, muzovi sa pacim tak ci tak tak to je jedno,nie?

Baby, ak mi nieco chyba v tom zozname, tak mi prosim povedzte.... a este mam pribaleny sobasny list🙂

monline
17. máj 2010

mojalili--pri Nike som sa tešila, že nemám strie..takmer do konca krásna koža, pestovaná, natieraná..a zrazu z noci do rána totál popraskané brucho..v poslednom mesiaci, malá sa asi vtedy otočila...teraz mi je to celkom jedno..ani si nevšímam, ktoré strie sú čerstvé a ktoré z tých starých..neskôr vyblednú a aj tak nosím celé plavky..🙂

kafoditka
17. máj 2010

Maxinka.. strom stale stoji a kedze hasici aj policia dali od toho ruky prec, ze sa ma o to postarat mesto, tak asi aj dlho stat bude 😒 Hlavne, ze policia natiahla ochrannu pasku cez pol parkoviska - akoze zakaz vstupu - a nikoho nezaujima, kde budeme my parkovat auta... 😠 😠

Baby, neuverite, ale ja som si teraz dala schuti plechovkoveho bazanta, lezim v posteli,vylozene nohy na fitlopte a pivo v ruke 😀 Dosiel manzel do izby a ostal s otvorenymi ustami, potom chytil zachvat smiechu a zapotil : " tak toto mi v robote nikto neuveri" 😀 😀

monline
17. máj 2010

mojalili- možno nafukovacie koleso..mne ho priniesli neskôr pri malej, lebo som nemohla sedieť

mojalili
17. máj 2010

MONLINE - tak toto by zase mne manzel neuveril, ze nafukovacie koleso 😀 😀 to len zeny pochopia,kezde som pri malej tiez nemohla ani sediet, ale dufam, ze tentokrat to bude ine 😉
KAFKO, tak sme sa s muzom tiez pekne nasmiali 😀

monline
17. máj 2010

mojalili...zdravotné podložky, župan....
tiež si už chcem pobaliť veci, tak premýšľam čo nezabubudnúť

miki060707
17. máj 2010

no ja mam také popráskané brucho až až, ale ja som ho mala aj pred tým, tak sa tým netrápim, aj tak nosim dlhé trika a celé plavky, ak niejaké nosim 😉
no ja som malej vysvetlovala, že keď sa bude braček pýtať na svet, budem musieť isť do nemocnici a tak a ona, že "ja ti bračeka vyberiem a nemusiš isť do nemocnici" no aké jednoduché, ja sa bojim, že ako to zvládnem pri malej, ked som bola jednu noc od nej, som revala jak sprostá, ale si myslim, ked už bude malý na svete, že budem bojovať so slzami kôli nemu a malej bude doma dobre....

monline
17. máj 2010

mojalili..chlapi by to pochopili asi keby dostali riadny kopanec niekde na futbale..až vtedy by zistili aké je fajn sedieť na kolese 🙂

dugyna
17. máj 2010

mojalili xixix 😉 mala ma dobre otazky..ale ja som nazoru ze dietatku netreba hovorit ze deticky nosi bocian...takze s tym semienkom si to vyriesila super

miki060707
17. máj 2010

ja si pomali dávaj do tašky veci do pôrodky tiež, ale dosť chýba, ja košele nebere, alebo jednu zoberiem, oni mi dali takú parádne velkú a nemusela som prať, a menili ju stále...

mojalili
17. máj 2010

Dugy, dnes veru LILI PERLILA, dalsia otazka, ked mi videla malu slipovu vlozku...Maminka, a to preco si davas? No musela som jej to vysvetlit....tak "Davam si masticku na pupulku a nechcem si zaspinit nohavicky". LILI na to "KED BUDEM VELKA, TIEZ SI BUDEM DAVAT TAKE VLOZKY, ZE?" " a stipe ta to?" NO a podala mi jednu....ach jo....vazne dnes ma hefty🙂

tinka349
17. máj 2010

cawte koceny,

pozeram ze riesite kilecka 😀 😀 ja mam uz plus 11 kg 😝 uvidime do akeho prirastku sa zmestim....kieeezby 15 kg, ale pochybujem...

zajtra mam skusku v skole, pozajtra tiez a newem sa dokopat ucit sa....a dokopy ani este nic newem...bude sranda zajtra....
dnes som bola na poradni, mala ma 1740 gramov,a termin porodu mi dali 14.7., vo stvrtok mam ist na prietoky a monitor...

tinka349
17. máj 2010

cawte koceny,

pozeram ze riesite kilecka 😀 😀 ja mam uz plus 11 kg 😝 uvidime do akeho prirastku sa zmestim....kieeezby 15 kg, ale pochybujem...

zajtra mam skusku v skole, pozajtra tiez a newem sa dokopat ucit sa....a dokopy ani este nic newem...bude sranda zajtra....
dnes som bola na poradni, mala ma 1740 gramov,a termin porodu mi dali 14.7., vo stvrtok mam ist na prietoky a monitor...

zajtra mam skusku v skole, pozajtra tiez a newem sa dokopat ucit sa....a dokopy ani este nic newem...bude sranda zajtra....
dnes som bola na poradni, mala ma 1740 gramov,a termin porodu mi dali 14.7., vo stvrtok mam ist na prietoky a monitor...

monline
17. máj 2010

mojalili..moja Nika keď bola malá, vzala balíček vložiek a modrú jar..ponalievala a postrihala..presne ako bolo v reklame, ktorá vtedy bežala...musela som sa smiať 🙂)
tinka držím palce na skúškach

mojalili
17. máj 2010

MONLINE - tak to bolo dobrééééé. Manzel sa tu smeje 🙂 😀
Tinka - drzim palce k zajtreajsej skuske 😉

monline
17. máj 2010

mojalili..s nožnicami sme mali plno skúseností..Nike sa podarilo 3x sa ostrihať..prvýkrát len copíky nad ušami ..druhýkrát vrkoče..a tretíkrát od ucha po ucho, celú ofinu koľko dočiahla na 2mm..vyzerala hrozne 🙂 asi tri roky mala..nožnice som mala skryté na vysokej polici - ale ona si priniesla stoličku, vyliezla na šijací stroj a hurááá.strihanie..raz aj tisíckorunáčku postrihala na asi 150 častí..tak som všetky ústrižky pozbierala do obálky a aj s nou šla do banky..tam pani skladala puzzle z dielikov a Nike vysvetlila, že sa to nesmie..zabralo to 🙂

mojalili
17. máj 2010

JEJDA, noznice su aj nas nepriatel od malicka....3x sa ostrihala🙂
asi takto to nejako dopadlo....na chlapca

monline
17. máj 2010

prvé strihanie 🙂

monline
17. máj 2010

mojalili..tuším máme podobné dievky 🙂
neboj..neskôr si bude vlásky pestovať a bude bojovať o každý cm z dĺžky 🙂

katarina7777
17. máj 2010

To ake spokojne usmevy maju tie vase sibalky na tvari.... ze aha co sme dokazali? 😀

alllexa
17. máj 2010

Monline - prednaska o epiduralke bola minuly tyzden (dnes bola o laktacii), takze ta dalsia o epi bude az 14. juna...
A prehliadky sa konaju kazdy utorok a stvrtok o 13 hod, stretnutie je na 9. poschodi pred porodnou salou. Katty tam akurat zajtra ide pozriet...

petrap001
17. máj 2010

jaaaaj tesim sa prave sme objednali moj vysnivany kocik 🙂 🙂 🙂 v piatok by mal byt tu.jupiiii 😀 😀 😀

monline
17. máj 2010

alexa dík
a ja mám poradňu práve v stredu..nechce sa mi ísť tam tento týždeň v iný deň..snáď budúci týždeň bude lepšie počasie..dúfam, že do 14.6. vydržím a pôjdem tam..treba sa niekam prihlásiť?

monline
17. máj 2010

katarina- veru..spokojne sa usmievajú 🙂
moja si vtedy ostrihla asi 15cm z vlasov..ale len z prednej časti, to je tá kôpka vlasov pri nej na stole 🙂 vzadu mala cop ešte..

alllexa
17. máj 2010

Monline - nie, netreba...

monline
17. máj 2010

alexa- tak si to značím a pôjdem tam..pre istotu..nie som ešte celkom rozhodnutá o epi, ale- nechcem to prešvihnúť a potom fňukať, že mohla som..

mojalili
18. máj 2010

Dobré ránko, juuuj, zaase som prvá??? NO musim teda este zalomit do postele🙂
To máme ale deň,však? Čo si len začať, keď sa mi už rano nič nechce. NO idem do lekárne si kupiť ešte podložku do emocnice a krem na strie - dalsi.
Pekný deň 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre