Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luminkasp
18. máj 2010

dik, baby 😉

mojalili
18. máj 2010

Luminka, ja som merala 53cm a vazila 2,90kg, ked som sa narodila. A je ma dost 😉
NEboj, to sa neda presne zmerat ta vaha babatka v brusku. Ak placenta prepusta vsetko tak ako sa ma, tak je to OK....neboj... 😉

kafoditka
18. máj 2010

Ahojte kocky! Tak som sa vratila z nakupov, uplne mrtva, nohy ma bolia jak hovado.. Ale kupila som si 2 kojacie podprdy - jednu na Kosickej, vystuzenu a druhu taku obyc bez vystuze s jemnou kosticou a troskou cipky - normalne, ze budem aj sexi 😀 Dalej som kupila hraci zvoncek na postielku, kuk : http://www.predeti.sk/?c=detail&id=3577. Vlozky do podprdky, chranice bradaviek, lehatko do vanicky, caj na kojenie a MOJALILI - konecne mam aj tie homeopatika na spustenie mliecka 😉
A na koniec som si kupila vonave jahodky na Mileticke. Ale uz som rada, ze som doma a mam vylozene nohy.. 🙂

alllexa
18. máj 2010

Luminka, ved ked je dostatocne dlhe, tak by to malo byt ok. Skus papat vela tvarohu, smotanovych jogurtov, Pribinaciky... Ale babo ma este dost vela casu na pribratie, teste pred porodom sa vraj pribera najviac.

Kafko, fiha, aky plodny nakup🙂 A tu podprsenku mas aj taku celovnutorne vystuzenu? Co Ta vysla?
Ten zvoncek je chutny🙂

petrap001
18. máj 2010

ahojte zienky,pozeram ze tu rozoberate vahu a dlzku..no vy aspon viete priblizne ze ake je babo velke..
ja som bola v poradni minuly stvrtok a dokopy som sa zasa nic nedozvedela.vaha,dlzka,prietoky???? to je co,to sa je??????
to nic nerobia.ultrazvuk mi spravila za 3 minuty,ze vsetko ok,placenta je ok,hm neviem ako na to tak rychlo prisla,ale dufam,ze ma pravdu..a ku tomu to bola nejaka indka alebo turkyna ci co to bolo,malo to satku na hlavne 😕 😕
tak ja sa len modlim ze vsetko ok,lebo ja vazne nic neviem co sa deje v mojom brusku,ale hybe sa to a citim sa ok,tak aspon to ma uspokojuje 😀 😀 vazne tu je to ako v dobe ladovej a pritom nemocnice maju krasne,nove ale asi su tam vsetci len na okrasu 😒 😒
inac mam za sebou dalsiu strasnu noc,vobec som zasa nespala,na chrbate spat nemozne a ledva som sa mohla na posteli pohnut...jaaaaaaj ☹ ☹ ale vydrzime to,stoji to za to 🙂 🙂

kafoditka
18. máj 2010

Allexa - to je ako klasicka podprsenka vystuzena cela, len sa jej da odopnut ten vrch.. Ja mam bielu a vysla ma na 30eur..

luminkasp
18. máj 2010

alexa, tu nie je ani tvaroh, ani pribinaciky, ale jogurtov jem vela a zmrzliny este viac 😉

nika23t
18. máj 2010

Luminka, mne vobec nepovedal vahu ani dlzku, co si, take info ostava asi u mojho dr 😉 Viem len, ze je o dva tyzdne vacsie ako ma byt, takze ma asi caka porod valibuka 😅

Petra, ja to mam rovnake ako Ty, ale moj dr nenosi satku 😉 Ale takmer kazdy vravi, ze je to ok, ak sa do mne nepozera na kazdej poradni, takze sa snazim byt v poho.

Kafko, naco chranice bradaviek? To tu mate vsetky?

luminkasp
18. máj 2010

nika, ja chranice nemam, idem si kupit len mast na bradavky, ak by mi popukali.

no, ja som na poslednej poradni mala dieta vacsie o dva tyzdne 😉

kafoditka
18. máj 2010

nika, prve 2-3 dni po porode este nemas mliecko ale len kolostrum a babatko si musis casto prikladat, aby sa ti cim skor spusilo materske mliecko. A babatka vedia takto maminam poriadne vyžužlat bradavky, co zevraj nesmierne boli.. Nieked az tak, ze bradavka je natrhnuta a podobne. Tak si das tieto silikonove chranice a kojis bez bolesti 😉
kuk:

nika23t
18. máj 2010

Kafko, asi si tam za to kuk nedala link, ze? SKus prosim este raz...

nika23t
18. máj 2010

Aha, uz vidim. Joooj, dievcata, kto co nove prida, ja hned idem objednavat. A to nepracujem... A len objednavam, hladam... Ale aj toto sa urcite zide 😉 Dakujem

luminkasp
18. máj 2010

ja som ich nemala ani pri tere a da sa 😉

petrap001
18. máj 2010

ja nemam ani z polovice to co tu poniektore mate 😀 😀 taska do porodnice??? este ani nehrozi,lebo dokopy este neviem co tam dam a aj tak este toho treba pokupit habadeeeej 😀 😀 a take malickosti ako je odsavacka na hlieny a pod.tak to mi musi poslat mama z domu lebo tu nemam sajnu kde to este hladat a ak si nieco objednas cez net na slovenskej stranke tak do zahranicia nedorucuju,takze smola a pritom je tam toho dost,oni tu totiz maju uplne ine zvyky a mne sa nepacia 😀 😀 😀 ňa koji tu asi 5percent zien a ja ani nikoho nepoznam kto tu kojil takze ja im pripadam ako nejaky exot 😀 😀 😀
ale nech sa potom necuduju ze deti su tu vkuse na antibiotikach,nohy do ooo lebo nikto tu nikdy nebalil deticky na siroko a flaska od narodenia lebo sa treba vratit do pubov a pit a fajcit.to je hroza pocuvat ake su tu matky lahostajne.zlate slovenske mamicky 😀 😀 😀

ericica
18. máj 2010

ani ja som ich nemala pila som vela caju na kojenie a na druhy vecer som uz mlieko mala 🙂

luminkasp
18. máj 2010

petrap, tu je to rovnake 😉

petrap001
18. máj 2010

a to je aky caj na to mlieko??? aj ja chcem taky.

robika
18. máj 2010

Ahojte, vidim ze ste rozoberali mena... kazde meno je pekne aj ked sa da to meno povedat aj skaredo, ja velmi nemam rada, ked niekto povie napriklad namiesto Jakub, Kubo to sa mi teda vobec nepaci, ale urcite je to tak, ze ako budeme my volat nase babatka budu ich tak volat aj ostatni ludia, ludia si vedia velmi rychlo zvyknut, ako koho volat, ten priklad s Jakubom to je moj brat, moja babka velmi nadavala mamine, ze vybrala take meno, vraj ho budu vsetci volat Kubo, ale u nas doma ho nikto inak nenazval ako Jakubko alebo Jakub, a doteraz mu nikto inak este nepovedal, zato jeho kamaratovi tiez Jakubovi hovorili doma obcas aj Kubo, a toho volaju kamarati Kubo... cize zavisi ako si vy naucite okolie...

petrap001
18. máj 2010

lebo tu sa odporuca pit malinovy caj pred porodom...hm neviem naco je to dobre lebo skor by sa nemal,len par tyzdnov pred porodom...

robika
18. máj 2010

ja si chcem tasku zacat balit niekedy buduci tyzden, uz mam jednu nachystanu ale zatial je prazdna, mam kupene akurat 2 podprdy to je vsetko... inak ako ste to mysleli stym nosenim tasky v nemocnici? to nebudem moct mat tasku na izbe?

robika
18. máj 2010

malinovy caj by mal vyvolat porod, ak som dakde spravne citala... takze naozaj iba tesne pred..

nika23t
18. máj 2010

No k tomu oslovovaniu, mna vsetci dokola volaju Nika, ale doma len ocino. Mama, surodenci, babka, tety, sesternice atd., pre vsetkych som Veronika. Takze u mna absolutne neplati, ze ako ma volaju doma, tak aj mimo domova 😉

robika
18. máj 2010

nika: asi si vynimka co potvrdzuje pravidlo, zase Nika je pekne tak isto ako Veronika, ale Kubo namiesto Jakub je podla mna hrozne...
zavisi aj to, ako sa niekomu predstavis ked sa s nim zoznamujes

robika
18. máj 2010

ja som taka rada, ze mi dnes konecne dosli veci do postielky z ciech... nejako dlho sa mi zda ze to trvalo, hlavne ze vcera mi prisiel email, ze to bolo odoslane a pride to do 4 dni a dnes to tu bolo, tak ma prijemne prekvapili...

nika23t
18. máj 2010

No ono kazde meno je pekne, ako sa to tu uz vela krat spominalo. A aj keby sme neviem ako vyberali a vymyslali, stale sa najde nejaky "dobrak", ktoremu sa meno nebude pacit a da to jasne najavo. My mame vybrate meno Emma, s tym sa neda velmi spekulovat, a uz sme si vypoculi par poznamociek, ze take meno davame...

robika
18. máj 2010

mojalili: ako su citit taky poslickovia, ako si spominala, asi ked to pride budem vediet, len aby som mala predstavu 🙂

petrap001
18. máj 2010

a mna nikto nikdy nevolal Petra len tu ma tak vsetci volaju 😀 😀 ale mne sa zasa nepaci ked mi niekto povie tak tvrdo Peta a zasa Petka je sice pekne ale tak mi hovori len par ludi 😀 😀 moj mily ma stale vola Pepiniatko a ked som zla tak Polend 😀 😀 😀 lebo som Polacekova tak sa smeje ze som z polska 😀 😀 a tu su poliaci velmi ,,oblubeni,, 😀 😀 😀 ale myslim si ze tak ako si nechate hovorit tak vas budu volat.ato iste aj s detmi

kafoditka
18. máj 2010

robika - stvrdne ti na par sekund brusko niekolko krat po sebe, je to trochu neprijemne...

robika
18. máj 2010

kafoditka - ale to ja mavam to tvrdnutie hlavne okolo pupka a potom zarovno pupka po bokoch mavam velmi tvrde, pomaha mi vtedy lezanie... ja som si myslela ze to maju byt nejake bolesti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre