Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lucka_o
11. jan 2010

aale ja som zazila podobnu situaciu u nas v rodine a vtedy lekari tak cakaju ze by som ich nakopala do riti....a to uz nehovorim o porodnikoch.....
tak to je potom super zubar no....3tis eur...mohol pomoct.clovek nikdy nevie kedy bude nieco potrebovat...

mojalili
11. jan 2010

Ericica - jejda, no to mi je luto, to bude nejaka crevna viroza.....moja tiez rano o 4:30 grcala,preto som si ju nechala doma, ale bola cely den v pohode, dokonca ma nechala si hodinku pospat....super...

Kocky, normalne ma dnes pobolieva podbrusko. Ked som pozrela na datum, tak mam obdobie mrch....mozno preto... 😒
Nic, som rozhodnuta, ostavam doma cely tyzden, skola nespadne a decka budu rovnako "mudre" ci tam budem alebo nie....len mi ich je luuuuuto, su to dobre deti... 😖

lucka_o
11. jan 2010

mojalili....aj ja mam mat mrchu a cely den som taka nesvoja a castejsie na Wc chodim.....sranda🙂

cigaretka5
11. jan 2010

mirka kedze si z BA predpokladma ze sem chodis aj k yubarovi, my sme boli s drahym tiez taky sprosty, chodili sme k ujovi, mily zlatz, sme si mysleli ze aky profi pristup. ALe bol neskonale drahy jeden zub ma u neho vysiel skoro 15 litrov a to mi iba trhal nerv a cistil. Zasli sme na odporucanie k inemu zubarovi mimo BA, mily zlaty usmievavy, srandista a 90% veci robi cez poistovnu a co mi je sympaticke, nejde hned do radikalneho riesenia, typu tahanie nervov ale sa snayi zub zachranit inymi menej drastickymi zasahmi a ta cena sa neda porovnat. CHodime s drahym vzdy spolu spravime si prijemny vyletik cele nam to rva tak pol den nelutuje ze k zubarovi chodime do zlatych moraviec. AKO som sa dozvedela neskor ludia z BA u neho tvoria tak 40% klientov.

mirka285
11. jan 2010

cigaretka tak to ti verim..moj zubar je drahy,ale asi ako kazdi zubar v Ba..moj priatel nie je z Ba takze ma skusenosti aj s inymi zubarmi,a zkonstatoval ze tento bratislavsky je drahy,ale fakt odbornik..to co ide robit priatelovi je specialny pripad,tak preto tych 3 tis. eur ☹ mna strasne nahnevala ta neochota pomoct z jeho strany,lebo viem ze by mu to nic neurobilo ☹ ☹ ☹

ericica
12. jan 2010

ahojte kocky zelam vam krasny den 🙂
rebi sa ma uz lepsie len mne je dnes nejako blbo pred chvilou som rozbijala vajicka a tak mi prislo zle ze som videla vsetko cierno ☹
a aj v noci som mala velke zaludocne krce a nie a nie prejst normalne som sa zapotila do toho az 😕

cigaretka5
12. jan 2010

Mirka nie si pivinna dokazovat ze si spala nemusis dokazovat ani klamat inym potvrdenim od ineho lekara. Staci zajst do sp a vysvetlit ze povedat ze doma si bola . Moja mama bola dlhodobo pn mala x kontrol a kedze v Jude spala asi otvorila az jednej a nikdy neprisla ani o korunu. Nesmies Len mlcat a sp sa ozvat

petrusk
12. jan 2010

ahojte, zasa som tu tusim po sto rokoch. Mam otazku, zacinam sa bat, je normalne, ze som v 15tt a este som nic nepribrala, sice brucho uz mam ale na vahe nic navyse, schudla som kilo. Moje okolie ma strasi, ze to nie je dobre, ze s tym mam nieco robit. Ale mne vazne nechuti jest. Cez den si na jedlo spomeniem, az ked mi zacne skvrkat v bruchu a tym ze sem tam dzobnem do niecoho, to moc casto nie je, ale normalne porcie viackrat za den mi nehrozia. Potom sa musim nutit a to je fakt bleeeee. Mate to niektora tiez tak?

nina88
12. jan 2010

Mať tak tvoje problémy petrusk... 😒 Ja si myslím,že je uplne v pohode,že si nič nepribrala, buď rada... 😉 Ja mám + 6 kg a nervy v keli z toho... 😠

petrusk
12. jan 2010

to si neviem ani predstavit, neviem co to je so mnou, som aj rada, ze potom nebudem musiet tolko zhadzovat, len dufam, ze z tej mojej chabej stravy ma babo vsetko co potrebuje.

oacka
12. jan 2010

Ja som tiež nič nepribrala, petruska.A schudla som 8 kg. Ale na to jedlo si dávaj radšej pozor, ja teraz všade čítam, že tehotná nedmá jesť dvakrát toľko,ale dvakrát zdravšie. 🙂 Tak sa nezanedbávaj v jedle.

petrusk
12. jan 2010

snaha je, ale ked ja do seba nic moc nedostanem, maso skoro vobec, kuracie maso som mala asi len 1-2 x v tehu, inak sem tam este mlete maso - nieco z toho zjem a to je cele moje maso. zelenina mi skoro vobec nechuti, to len trochu dzobnem do nej, no ze by som mala pestru stravu nemozem povedat. od zaciatku tehu mam vitaminy od jamiesonu prenatal, tak snad doplnia, co nezjem. 20.1. idem na poradnu, tak uvidim.
oacka to mas dobre, ani dietu netreba, staci byt tehotna 🙂

ericica
12. jan 2010

ahoj petrusk nebooj uricte priberies...podla mna budes mat chlapca 🙂 neviem mam take tusenie aj kamoska a sesternica malo priberali a mali chlapca 😉 ale vsak to je jedno...priklad som ja s malou som priberala az az normalne som sa bala ist na dalsiu poradnu lebo furt kilo alebo dve navyse.ked som ostala tehu som mala 58 kg a rodit som isla s 83 kg 😲 😲 😲 ale ti poviem jest som jedla normalne,,mala som vela vody...
a teraz som v 15 tyzdni a len 2 kg navyse co je zazrak oproti prvemu tehu....a so sesterkou mame rovnaky termin a ona uz pribrala 8 kg 😲

petrusk
12. jan 2010

ericica si uzasna, ze chlapca, ja chcem chlapceka, aj som si vzdy myslela, ze to bude chlapcek, ale vela ludi uz sa priklana k dievcatku. a ja nemam meno. ani o ziadnom netusim.
boze fakt som rada, ze som nepribrala tolko kil. ale mozno to pride po pohyboch.

oacka
12. jan 2010

Moje dieťa je asi zástanca štíhlej línie! 🙂 🙂 Ja som prvý trimester chudla jak divá. ani ja som nemohla zeleninu ani vidieť, sladké vôbec a mäso celom šlo. teraz je to inak. mäso som už asi 2.týždeň poriadne nevidela, jem polievky, cestoviny, a môžem už aj sladké! Teraz už nechudnem,,tak asi začnem pomaly naspäť priberať...
Moja švagriná pribrala v oboch tehu viac ako 20 kg a má 2 synkov,takže to asi s priberaním nesúvisí. To už museli zariadiť ockovia. 🙂 🙂 🙂 Myslíte,že mám šancu,že mi v 17 tt povie doki pohlavie?

petrusk
12. jan 2010

ja sladke tiez eee. cestoviny tym neviem prist na chut, ja ani neviem ako este som, ked z kazdeho obeda zjem tak 5 lyzic a koniec, polievky to mozem.
v 17tt mozno na 3D, ja idem buduci tak to este bude skoro asi na pohlavie.

oacka
12. jan 2010

vo štvrtok idem aj ne tie tripple testy a dúfam,že mi po 6 týždňoch ukáže aj mimi na ultrazvuku. Chcela by som ostať PN, uvidím,čo povie....

stanka33
12. jan 2010

Ahojte
..dlho som tu nebola ani vas necitala..pekne ste toho popisali..presla som iba posledne dve strany na viac nemam cas..dufam ze ste vsetky ok
petrusk ani ja som nepribrala mozno pol kila co som shudla naspat, mne este byva zle aj ked posledne tri dni mi nebolo moc, aj jest som zacala trochu lepsie. pri prvom som pribrala az na konci 4 mesiaca a dr mi pisal vporadni vzdy o kilo viac 🙂 🙂
v piatok som bola na ultrazvuku vsetko bolo ok,male si cmulalo prsticky, az na to ze mi pokazili vysledky z krvi tak vobec neviem krvny obraz musela som ist este raz

co sa tyka kociarov my mame concord fusion sportovy, ten sme kupovali ked mal maly 5 mesiacov lebo do hlbokeho sa nam nezmestil kedze bola zima, nedam nan dopustit, dobre sa mu v nom spavalo v zime vonku, da sa uplne dat do lahu...teraz planujeme dokupit vanicku, ta je dost velka a priestranna cc do 9 mesiacov, takze aj zima bude odbavena...este teraz sa mi doneho zmesti aj maly vo fusaku

petrusk
12. jan 2010

co su to tie tripple testy?

petrusk
12. jan 2010

my rozmyslame nad x-landerom, cakame aka vyjde ponuka, ma byt vo februari.

maaja
12. jan 2010

oacka, aj ja idem vo stvrtok na krv 🙂

mojalili
12. jan 2010

Ahojte kočky, tak som sla nakoniec do prace, ale o 12 hod som bola doma asom v teplucku.Ajtak ma nasrali, lebo den chybam a uz si o ma ohovaraju, ze stale chybam 😠

PETRUSK - jajjjj, mat tvoj probleeeem. NEboj sa, este to naberies, najvacsie naberanie nas cakaaa. Ale mna by uz nemuselo, som naozaj ako slon 😒 vazne kocky, ja nielene teraz trubim od nadchy ako slon, ale aj tak vyzeram.

Petrusk - mne nechcel v 17.tt povedat pohlavie, vraj az v 20.tt, ale na 3D t mozno bude vidiet, tak drzim palceky.

petrusk
12. jan 2010

tusim sa zacnem tesit, ze som nepribrala. moje tehu zistili kolegovci v piatok a dnes sa ma na to pytali, ci naozaj. nechapem, ze si nic nevsimli, ved som bola jak omacka. no a tu sa tesia aj keby nepridem neviem kolko tak vratane sefa to nikomu nevadi.

mojalili, kasli na nich, hlavne, aby si bola v poriadku, ked nechapu, nechapu. ich problem. 🙂

liluu
12. jan 2010

dievčatá ja som pribrala zatial 2 kilka
a o kočiarikoch nemam šainu podla čoho vyberať, hádam sa v tom ešte zorientujem

julovky2010
12. jan 2010

Ahojte baby.

tu je terina25.

opravila som tabuľku,pridala som údaje.neviem,či sa za ten čas niečo zmenilo alebo nie,lebo nemám veľa času to študovať dozadu.Ak nájdete chybu,tak mi pošlite IP.

Ak chcete pridávať fotky svojich brušiek,tak nick je julovky2010 a heslo jul.

mirka285
12. jan 2010

ahojte,cigaretka neviem ci je to take jednoduche,to by kazdy mohol potom tvrdit ze bol doma a spal 😉 Kocky som uplne nestastna,dnes mi prisli vysledky scriningu a mam podozrenie na Downov syndrom 1 ku 270,vo stvrto k som objednana na prenatalnu dignostiku a vraj udem musiet absolvovat este genetika a amniocentezu ☹ mate niektora skusenosti?

terina25
12. jan 2010

k tým kilám.ja som najprv pribrala kilo,potom schudla 3 kilá a teraz mám plus 1 kg.Takže zatiaľ super.pri malej som tuším pribrala už aj 4-5 kíl a za celé tehu 18 kg.ináč už vie niekto pohlavie ??ja idem na UTZ až 18.2.
Ten downov syndrom sa zisťuje okolo 13 tt nie?mne to vobec nerobili.len mi brali krv a teraz mi budú robiť tie tripple testy z krvi.na UTZ som bola len raz okolo 7 tt na potvrdenie tehu a teraz až 21 tt. 😖

inak už som cítila min.týždeň pohyby 😵 ale odvtedy zase nič 😠

karmin
12. jan 2010

Ahojte mozem sa k Vam pridat? 😵

dugyna
12. jan 2010

karmin aj ja davam tu istu otazku ako ty- mozem sa k vam pridat? 🙂

terina ja som najprv pribrala 2kg a potom islo jedno dole,a od 16decembra som sa nevazila..zajtra rano sa odvazim a uvidime..ale uz som si musela kupit tehotenske nohavice..lebo zo svojho povodne satnika som obliekla uz len jedny jedine.a terina ty si nebolo medzi 10-12tyz na ultrazvuku? tam sa merie NT a podla toho ze ak je nad povoleny limit tak tam je nejake riziko ze babetko moze byt Down..

pohlavie este nevieme zajtra ideme do poradne a 21.sa tesime na 3D ze uvidime malinke cele a aj fotecky a video bude 😅

mojalili
12. jan 2010

KARMIN a DUGYNA - vitajte 🙂
Liluu - temu kociky sme preberali dozadu par stran, je tam dost nazorov hlavne nas druhorodiciek, co uz mame dake skusenosti, ale ajtak si kazdy vyberie podla svojho. Ale dobre postrehy tam su 😉

MIRKAAA - moja, nestresuj,ak chces ist na genetiku a amnio, tak chod, ale este zopar cisiel z jedneho razu nic neznamena....uz ti robili AFP??? to je ono? LEbo to je na zistovanie aj Downoho, nie? Ja ani neviem vysledky....len lekar povedal, ze vsetko je Ok...ale ci myslel aj tieto testy...netusim. A AFP este nemam vysledky... 😒
Dnes ma male tak kope..to je nieco 😀 keby tu bola moja LILI, tak by povedala "NEKOP MAMINKU, pocujes?!" 😉 velka sestricka🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre