Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
13. júl 2010

@merikac no aj ja som ju dala na chladok a pekne spinka uz asi hodinku 😝
dufam ze v noci bude klud.....

ericica
13. júl 2010

@oacka prosim ta ako davkujes malej tu biogaiu a ako casto?

luminkasp
13. júl 2010

@jeiny , gratulka aj tebe

sa nam tu rozbiehate mamicky vo velkom 😉

lenuss84
13. júl 2010

@janka_michal no ja si tiez myslim ze kym je placenta v pohode tak to este nebude... a k tej epi-neviem ti povedat ci zabera aj na sitie.toho sa bojim aj ja najviac.ja si epi nejdem dat-u nas v Ziline ju nedavaju kvoli tomu ze niet anesteziologov.ale radila nam porodna setricka na predporodnom kurze ze ked nas budu sit,tak sa mame snazit tlacit zadok na postel a nie dvihat zadok do vysky.ze to vtedy viac boli.ale pritom sa nam ona sama priznala,ze aj ona sama ked ju sili,tak dvihala...ze to ide tak akosi prirodzene...tak fakt neviem.len pisem co som sa dozvedela...no porod nechcem este dnes...chichi.na jednej strane sa tesim na babo a na druhej strane ten strach z porodu...

lenuss84
13. júl 2010

@janka_michal no a inak aj mne maso leze na nervy....tiez som zahajila bezmasitu stravu... 🙂

lydus
13. júl 2010

Ahojte ..7.7 2010 sa nam narodila nasa vytuzena dcerka Elzabeth..s mierami 3720g a 50cm..bolo to nakoniec sekciou..bolest presla velmi rýchlo..a mliecko sa nam rozbehlo az vcera ale to naplno..takze malicka si pochvaluje 🙂 ...

luminkasp
13. júl 2010

@lydus , aj tebe gratulka 😉

uz ani gratulovat nestiham 😀

oacka
13. júl 2010

@ericica dávam jej raz denne lyžičkou 5 kvapiek zmiešaných s troškou mliečka.

mojalili
13. júl 2010

@oacka aj ja chcem daaazd☹ My sme dnes utiekli k mojim rodicom, tam je na rodinnom dome chladok, my mame doma 33 stupnov 😒 Maly cele doobedie nespal, plakal.....tam spal ako dudek cely cas. LILI sa cvachtala v malom bazeniku, dedko bol pri nej a ja vyvalena pri Dankovi, konecne som si pospala cez den hodinku, to je nadhera......

@kafko . tusim ty si sa pytala na antikoncepciu po 600 nedeli....porad sa d gynekologom, on vie najlepsie poradit. JA by som tiez riesila asi antinu,ale manzel nechce ani pocut, tak proste ideme bez antiny. Len dufam, ze sa manzelovi neposmyknu nohy 😀 😀 😀

mojalili
13. júl 2010

@merikac ja som dnes tiez navarila, nakup, pranie, zehlenie....kazdy den takto a fakt uz nevladzem, zaspavam pri kojeni, vzdy sa myknem a maly je v soku . sokova terapia 😀
Dnes som si dala paradajky, tak som zvedava, ale snad nic mu nebude. Nech si pomaly zvyka, ved 600nedelie mame skoro za sebou o 2 dni... 😉
@ericica aj ja sa veru bojim noci kazdy vecer, to je hrozne tieto horucavy a to je len utorok,ma takto byt cely tyzden.....

TIE BABATKA VEDIA, PRECO NECHCU IST U TEHULIEK VON., VED BY IM TU BOLO STRASNE V TOM TEPLE....a kockam ani nehovorim,to krvacanie po porode v takomto horku, jaj, budte este kinderkaaaaa...

janka_michal
13. júl 2010

@lenuss84 ach no nieco mi vrav o tom strachu z porodu...mne sa kazdu noc sniva o porode..mam uplne strach co kedy ma to chyti a tak pod..proste no tesim sa nenormalne, ale tiez mam zaroven strach...a vsak ked uz je to vnutri musi to nejak aj von..a ostava nam len zatnut zuby a pretrpet to :D no ja som na predpripravu k porodu nechodila, lebo u nas v Handlovej zavreli porodnicu takze som nemala kam a do Zh kam idem rodit to je okolo 20km a nemal ma kto vozit a busom chodit nebudem..tak mi kamoska povedala co sa ona dozvedela este tu v ha a som vybavena..takze uvdime ako to bude...len mna stve to nenormalne teplo ze katastrofa, nohy opuchnute a neviem co zo sebou..poslednou dobou som aj taka viac citliva..chvilu mam nervy,potom som stastna potom ma chyta rev..aaaaaaaaaa uz chcem mat potom

mirka285
13. júl 2010

babule tak ja som si s malou schrupla...gratulujem k novym babatkam 😉 a to teplo je neznesitelneeeeee,stale si spomeniem na Oacku jak chcela aby bolo teplo 😠
@oacka no povedz uprimne,tento hic sa ti zda fajn?vrazdila by som,je by som radsej prijala to uprsane leto co malo byt ako toto neznesitelne horko...mala ma uz vyhadzanu celu tvaricku ☹

kafoditka
13. júl 2010

@mirka285 tak isto, jake mam nervy, faurt som spotena, sama sebe si smrdim, maly cely den nevie spat, budi sa mi aj po polhodine spanku... no des.. chudatko ma uplne mokru hlavicku a kropaje, stale ho len utieram plienkou..
Miri, ja uz tiez tuzim po tych Vianociach 😉 alebo keby aspon 20 stupnov bolo!!!!!

mirka285
13. júl 2010

@kafoditka no presne,aj ja malu utieram plienkou,taka bola peknucka este vcera,dnes je cely den uplne cervena a take male vyrazky asi potnicky ma na tvaricke a stale mrnci,az teraz podvecer mi spala dve hodky,inak cely den len po troskach...idem ju okupat nech sa ovlazi apon trosku chuda moje male...nikdy som nemala rada Vianoce ale tento rok sa vyslovene tesim..

tutifruti
13. júl 2010

Boooože baby... ja mám sice rada leto a teplo.... ale toto je už čo... ? a to si neviem predstaviť, čo musí byť v BA.... normálne vás ľutujem....
Opuchnutá som nenormálne... nohy mám /ako kedysi Maxi písala/ ako prasačie nožičky... no otras... Neviem si predstaviť noc.... čo si vystrem karimatku na balkón? A pre bábatka to musí byt tiež riadne náročné... Naša Dorotka má potničky po celom tele a to behali s Alžbetkou skoro celý den v nohavičkách....

merikac
13. júl 2010

@jeiny velke gratulky maminke aj livike........... 😵

merikac
13. júl 2010

@ericica taka sme okupane,,,to ne neskutocny hic, ved ani malu nemozem nakojit, sa mi potia prsia aj bradfavky,,malej sa to smyka z pusinky,,,,ved som stale pod vodou, co sa umyvam,,uz zacinam byt aj ja zufala,ze sa mi nedari malu nakojit 😠

petulka_1
13. júl 2010

Ahojte, tak najskor gratulujem vsetkym novym maminam!!!! Prajem vsetko dobre a rychle zotavenie. Neviete co je nove s Alexou a Maxarou?
Ja idem zajtra do poradni tak som zvedava co mi doktor povie, kedze pozajtra mam termin. Uz by sa to aj mohlo pohnut...

merikac
13. júl 2010

@lydus
krasne miery,,,,dufam, ze maminka je v poriadku,,prejem vam vela stasticka, maminke skore zotavenie a malemu batozku krasne priberanie 😵

merikac
13. júl 2010

@oacka na teba som v noci pri kojeni myslela,,ze ci si zapisujes aj v noci?? ja ledva oci rozlepim a stava sa mi , ze aj zadriemem a nie to si este zapisovat 😀

oacka
13. júl 2010

@mirka285 máš pravdu, ja ľúbim horúčavy,ale teraz mi idú pekne na nervy... nikdy som ich takto inetzívne neprežívala... otváram okná,kde sa dá,lenže potom sa bojím prievanu, malú premiestňujem z izby do izby, bojím sa,aby nemala zp rievanu nejaký zápal... baby,mne je teraz večer nejako podivne zle...bolia ma trochu kosti a je mi na zvracanie...zatiaľ to nie je veľmi silné,ale bojím sa..... začína ma bolieť brucho... do kelu. aspoň malá mala dnes dobrý deň, celý deň len spala a papala, váži 3640g, teším sa,lebo mamka ma nenápadne straší,že či mám dosť mlieka.... dojčiacej žene by také reči nemali hovoriť.

oacka
13. júl 2010

@merikac zapisujem aj v noci, jasné. ja potrebujem vedieť,ako často pije, a inak by som si to nazapamätala, a aj koľko plienok počúra,aby som vedela,či je ok.

merikac
13. júl 2010

@mojalili ja som stihla nalozit len do pracky, uvarit rychly obed,,,,,,,,od soboty ma caka zehlenie,,,musim sa uz do toho pustit, lebo nemam co malej pomaly obliect,,,ale to musim teraz ked mala zaspi...akurat si tym zehlenim este viac v izbe prikurim 😠

oacka
13. júl 2010

@merikac a v noci ju neprebaľuješ? ja neviem kojiť poležiačky, asi mám malé kozy na to.... ☹

merikac
13. júl 2010

@mirka285 aj my sme boli vyhadzany,,ale rano zaparim kamilky a cez den jej tym potieram celu tvaricku-aj sa schladi, osviezi a aj jej to krasne zabera,,,a co mi zostane, tak vecer vylejem do vanicky,zriedim s vodou a okupem ju v tom

merikac
13. júl 2010

@oacka tak to ta obdivejem ,ze sa ti chce..................

petzi
13. júl 2010

Ahojte dievcata, vsetkym vam velmi pekne dakujem za povzbudenie a tak vam to v rychlosti opisem,ak vam to uz Ribike nenapisala, neviem, nemam sancu vas teraz precitat.snad mi odpustite...
Jan Mikael sa narodil 12.7., 00.15 s mierami 3800 g a 52 cm...
Nadherny,zdravy a ako anjelik (zatial 😀 )

Do nemocnice som nastupila v sobotu,to som vam pisala, no okolo polnoci mi nastali kontrakcie,dost silne som si myslela,ale teda ozajtne az rano, ale bohuzial som bola iba na prst otvorena a nechceli mi nic davat.ked mi kontrakcie zacali take,ze som nevedala stat,lezat ani sediet, ci chodit, tak ma stale povzbudzovali,ze sak vydrzim.o 17tej kontrakcie nonstop bez pauzy, lekari mi dali infusku na otvorenie, leiky,injekcie ,cipky, nic nezabralo, uz som nevedela co mam robit, bola som tak vycerpana ,ze som dostala aritmiu srdca a nebezpecne mi stupol tlak pred polnocou a tak ma okamzite brali na salu, umrtvili 6timi Epiduralmi a sli sme na to...
Klbko po pol hodine vytiahli, krasne zdravy a usmiaty 😵
Takze a od tej doby sme nonstop spolu,aj ked mi trva sa postavit s postele aj pol hodinu, malinky sa nikam neponahla...Od dnes kojim, tak mi vyskocila horucka,ale nic vazne.A malinky ani s mojho nevracia,ako s umeleho co mu davaju... 😉 kaka o 106,ako na zavode,ale aspon sa precisti a pre mna je to zabava,umyvat tu malu ritku...
Dam foto medzi miminka, tak sa kukucnikujte...
Kto porodil este, prosim??
Vsetkym drzim palceky a zdrave malinke srdiecka.
Ja toho mojho tak luuubim, ani sa neviem vynadivat...spinkame spolu v posteli, tak je nam fajn...a stale mi drzi prst 😵
Babulky,tak sa majte, strasne ma boli brucho ,tak tu pobudnem do soboty ale mne to nevadi,hlavne ze som s malinkym mojim jedinym... 😵 😵 😵

merikac
13. júl 2010

@oacka jasne ze prebalujem, este minuly tyzden to boli 3 plienky za noc, lebo aj kadila,,ale teraz je len jedna- ked je uz moc mokra.....a ako zistis ze cikala- ci latkujes?

mirka285
13. júl 2010

@merikac dakujem za tip,zajtra kupim kamilky 😉

petulka_1
13. júl 2010

@petzi gratulujem k babatku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre