Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

agika1982
30. júl 2010

@mirka285 no ved to a si predstav slobodne mamicky...vsetko musia vybavovat same..obdivujem ich
@maxara klobuk dole, ze si tak zdhodila....ja len 9 kil a uz to asi nepojde, kedze nekojim..ale idem drzat dietu, tak uvidime

tinka349
30. júl 2010

@agika1982
@bambola ten repik sa da kupit v lekarni? ci mam poslat moju babku na pole nazbierat ? 😀

mojej drobulke sa stikuta snad 20x za den a hlavne po papani aj ked ju stale dam pekne odgrgnut 😖 potom jej dam zasa cicnut a prejde to...ale dookola to iste 😖 😖 😖 😖

tinka349
30. júl 2010

@agika1982 ziaaadne diety 😀 schudnes ked budes behat okolo drobulky 😀 ja som tiez zhodila 9 kil a to ani newem ako, lebo ked som dosla z porodnice mala som dole len 4 kila co nechapem 😕 😕 😕 😕 ved len mala vazila 4090 a plus placenta a plodova voda 😖 😖 😖 😖 ale teraz idu kila same dole, uz len 5 kil na normal vahu 😵

mirka285
30. júl 2010

@mojalili tak to keby si videla mna,tak ja v snahe trochu sa opalit ked boli tie horucavy som sa aktivne vytrestila na to slnko a hned druhy den som sa tak cela vyhadzala ze dve noci som nespala nie kvoli malej ale preto ze ma cele telo svrbelo 😀 a uz to mam vyse tyzdna a este mi to nezmizlo..ako ze mam alergiu na slnko som vedela ale vzdy sa mi zacali robit vyrazky az na taky 5 den a teraz som sa obsypala komplet uz druhy den 😠

agika1982
30. júl 2010

@tinka349 no nasa mala stikuta stale, chuda uz mi je jej strasne luto.....repik kupis v lekarni a k chudnuti, ja hentak nezhodim....ja som mala vzdy problem s vahou..pokial ja preto nieco neurobim, uz nepojde nic dole

mojalili
30. júl 2010

@mirka285 to by som toho terajsieho musela odstrelit, on je nezmar 😀 Nejako bolo nejako bude🙂

bambola
30. júl 2010

@tinka349 babku neposielaj 😀 kupis v lekarni. ja som si kupila sypany ale ponukali mi aj v nalevovych sackoch (ale to je skor asi na caj) tusim sa to cele vola repik lekarsky 🙂 ale oni budu v lekarni vediet 🙂

mojalili
30. júl 2010

@tinka349 neboj, si este mlada, pojde ti to hned🙂 Ja som isla pri LILI do minus 10 kg... 😉 Teraz som v poluse 10 kg🙂 Vraj po 30tke to ide horsie, stale mi to opakuje moja svokra, tak je musim dokazat, ze nema pravdu, aj ked som starsia paka, ze to pojde dole 🙂

mirka285
30. júl 2010

@agika1982 daj si tu 90 dnovu co som sa ja na nu dala,to je jedina akoze dieta,ale inak je to uprava stravy ktora je podla mna fakt dobra...ja neznasam diety kde je vecera o piatej a tak a tu si dam veceru aj o siedmej o osmej....ide tu o zlozenie stravy takze mne vyhovuje a uz som ju raz drzala ked som prestala fajcit som vela pribrala a s touto dietou som schudla 7 kil za dva mesiace a aj som si potom az doteraz vahu drzala..

agika1982
30. júl 2010

@mirka285 ja ju poznam...pri nej som zhodila aj ked som ju drzala len mesiac....ale poznam aj kocky, kt.zhodili aj 25 kil....akurat som sa vazila...som papala a vaha ukazuje o kilo menej ako predvcerom...parada...mozno to robi to nocne vstavanie, ako tuto noc...ta bola zla...5x hore....popri tej diete som cvicila aj na steperi takze to bolo ovela lepsie

ericica
30. júl 2010

@jaruska8 vela mojich kamosiek si ju pochvaluje 🙂
my chodime k hogenbuchovej ani na nu sa nemozem stazovat 🙂 aj ja len kojim a fakt uz skoro nic ine nejem len chlieb s maslom a sunkou 😝 😝 😝 teraz okolo obeda som jej urobila cajik ....prevarenu vodu s rascou a dala som tam par granul feniklu ale nechce ho...ona celkovo caj nemusi 😖 😖 😖 tak ked sa zobudi tak jej natriem brusko pupikom ...hadam pomoze inac aj my sa zajtra chystame ovsem ak bude mat akurat ten nerevaci den 😵

jaruska8
30. júl 2010

@ericica No, ja jej dávam harmančekový čaj a ja tiež pije ten čaj na kojenie, no spala akurát hodinku a už je hore, lebo si odgrcla a to ju zobudilo. ☹ ☹ A zase prdká, no dokola. 😒

strasska
30. júl 2010

zienky mam otazocku...zhaname vajicko, sice jedno mame po svagrovcoch, ale vobec sa nam nepozdava.
Co by ste povedali na toto:
http://deti.bazos.sk/inzerat/4091708/Vajicko-Ro...
vyzera velmi dobre, ale ta cena sa mi zda nizka. Nebude to nejaky odrb?

ericica
30. júl 2010

@jaruska8 a ten harmancekovy zabera viac ako feniklovy....aspon teda u teba???

ericica
30. júl 2010

@strasska podla mna to neni nizka cena...
ja som pri prvej dcere kupovala chicco .bol vo velmi dobrom stave a stal len okolo 20 eur....takze podla mna to je akurat cena ....ale vsak skus tej pani zavolat 🙂

strasska
30. júl 2010

@ericica no ja som myslela nizka cena s ohladom na znacku...romerky su drahe autosedacky...tak preto.
Ja len aby nebola burana ☹

sunnygirl
30. júl 2010

Ahojte bábiky,
tak už sme s Lenkou doma, je zlatučká a robí nám radosť 🙂 🙂 🙂

meruska
30. júl 2010

baby potrebujem radu.... maly pekne papal a potom spal 3 hodinky, tak som sa vytesovala...ale dnes sme boli v poradni a maly nepribral za 3 dni ani gram.... zda sa teda ze taha malo, alebo ja mam malo mliecka...lekarka mi kazala odsavat a dat mu z flase aby som zistila kolko stiahne... na prvy pokus som odsala 80 a cele to spapal....ale po 3 hodinach som odsala len 40 a dala som mu trosku pocucat i odo mna....a teraz cakam co bude ked sa zobudi...lebo som odsala uz iba 20....

neviete mi poradit? prilis casro odsavam alebo v com moze byt problem?

katty17
30. júl 2010

baby, ako si zmenim stav ze uz necakam babatko ale ze ho uz mam?

petulka_1
30. júl 2010

@sunnygirl Tak gratulujem a drzkajte sa.

mirka285
30. júl 2010

@strasska vzhladom na to ze je to romerka je ta cena naozaj nizka..zisti kolko je rocna ta sedacka,lebo aj autosedacky sa opotrebuvaju a ak je napr viac ako 3 rocna,ja by som ju nekupovala..

monline
30. júl 2010

@meruska pokiaľ vydrží spinkať tri hodiny, nemôže byť hladný..a priberanie je postupné..vážil sa na tej istej váhe? holý? ktovie, či nemal prvýkrát plné bruško a druhýkrát prázdne...neviem, ak je pokojný, netrápila by som sa tým...nesledujem váhu takto prísne....stačí, ak vidím, že prospieva a je pokojný a vydrží pár hodín spinkať....
ja keď odsávam, tak odsajem ten prsník, z ktorého pil..prípadne trocha z toho plnšieho..a zbieram to do chladničky a večer hodím do mrazáku...ty mu dávaš z fľašky odsaté mliečko? ja iba kojím, ten mrazák je len rezerva keby..kojím vždy len z jedného prsníka, len večer pred zaspatím ťahá z oboch, lebo je nekľudný a často chce papať

mirka285
30. júl 2010

@sunnygirl gratulka,a aj nam potom napis podrobnejsie info 😉

monline
30. júl 2010

@sunnygirl blahoželám k lenke, všetko dobré prajem, hlavne zdravie...kde nájdem foto? 🙂

janka_michal
30. júl 2010

ahojte zienky..tak dnes sme sa vratili z nemocnince domkov...znova od zaciatku si zvykat na prostredie..som z toho akasi nervozna trosku..malicka je uplne super..skoro stale spinka..prve noci ma trapila bola hore tri hodiny a len ma cvicila ako rychlo k nej dokazem vstat :D ale uz mam mliecko tak je to o inom..no len som ho mala zase tak vela,ze som mala take tvrde prsia ze jej to neslo tak som si musela rucne odsat a nakrmit ju co najrychejsie flaskou..no nastastie mam doma super odsavacku..v nemocnici mali avent a mi to neslo neviem preco..doma mam z tesca obycajnu a islo mi to super.som si odsala 80ml a to som mala este docela naliate prsia..takze mliecka haba kuk.ale pijem cajik teekane na podporu mlieka tak mozno to je tym...este som si neprecitala poriadne co ste mi pisali..tak co som len stihla som si nasla od jednej kocky, ze by si porod uz nenechavala vyvolat a ja vravim to iste...tak vam opisem ako to prebiehalo..prisli sme do nemocnice plny nadsenia s tym,ze uvidime ake to bude a bud si epi dam alebo nie..dali mi vyvolavacku isla som tam so skratenym krckom a otvorena na 1,5 prsta..po vyvolavacke mi hned zacali kontrakcie kazdych 5 min a potom kazde dve ci jednu? uz ani neviem..viem len ze som mala kontrakcu mi povolila a hned za tym dalsia a hodnoty tak ze 124,127 takze brutal silne..vyvolavacku mi dali o 8:40 ked ma kontrolovali tak som bola po dvoch hodinach na 2 prsty otvorena a bez krcka..tak ze fajn, bolesti som este zvladala..no neskor mi to preslo do krizov..mna brutal boleli krize som myslela,ze umrem..kontrakcie im miestami ani neukazalo ale za to som mala bolesti riadne a vraj to monitor ukazuje len tvrdnutie brucha nie ked to niekomu ide do krizov..no takze cca od 11tej do 16:45 som bola v takychto bolestiach a otvorena stale len na tie dva prsty.tak dr, ze mi teda prasknu vodu..no a zabudla som dodat,ze pri tych bolestiach som sa rozhodla pre epi no lenze som nebola otvorena na min 3 prsty tak sme museli cakat..no o tych 16:45 ma dr pozrela a ze prasknu vodu..tak mi ju praskli a mne ostalo tak strasne zle..ma tlacilo na kakanie..tak som sla na wc a v tom aj zvracanie na mna prislo tak si predstavte taku uzasnu situaciu ja sedim na zachode, pritom grcam do umyvadla a ked mi donesu misu tak cumia na mna dr,sestricka a moj muz..tak ako super :D som sa pytala ci mozem tlacit na tom zachode a dr ze mozem ze by bol zazrak keby sa tak rychlo spustil porod..tak ze ma teda idu dat na pasy uz na kozu a tam pockam a pichnu mi epi..tak som sa trikrat vracala som sla z wc uz tam a nazad a takto tri krat potom mi dali pasy a dr ma kukla a ze no nesihame dat epi, doktor pride tak do 20min aj s tym zavededim to tak bude trvat a vy dovtedy porodite..no a vraveli mi ze este mam chvilku pockat ze nech ma mala nepotrha celu, no lenze mne sa uz nedalo nikaj predychat tak ze idem tlacit ze dobre mozem a v polke kontrakcie som sa zasekla,bo som sa zlakla toho potrhania ale inak by som ju asi aj vytlacila naraz mozno dva takto mi to travalo asi 5 kontrakcii aj sestricka mi musela pomoct...zasivali ma az z nutra aj z vonku ale musim povedat ze je to super mat malu pri sebe..a je vazne velmi, velmi dobrucka..takmer stale spinka a ked nie tak len kuka dookola...porod no neviem uz by som si vazne nedala vyvolavacku..ked sa dobre otvarate a mozu vam dat epi je to asi fajn ale ked nie tak je to ukrutne utrpenie v tych najväcsich kontrakciach tolke hodiny..no ale tak kazda to ma ine..my sa musime s malou slnit ma trosku zltacku..tak ju mam davat na slnko..pocujte chcem sa vas spytat nerobite niektora tak, ze si vecer odsajete mlieko a ked sa vam babo v noci zobudi mu date s flasky?moja mala sa budi len raz v noci a to kolo tej 23-24 ako kedy a potom spinka no ako kedy do cca 6 niekedy je skor hore inokedy neskor..takze ja sa nemozem stazovat a to vecer zaspava cca o 8, no uvidime ci to tak bude aj domka..a som chcela ze nech sa nepreberame obe,ze si vecer odsajem a v noci jej dam to.no bojim sa,aby sa neodnaucila cicat prsia ani v nemocnici mi to moc neodporucali..ale ked mne sa tak naleju mam ich tvrde a potom mala ruci ako pavian kym si ja odsajem trosku aby mohla papat..neviem PORADTE MI PLS....hodim sem aj fotky nejake zo dve..potom dam dalsie len sa mi nechce teraz ich ztahovat z telefonu,tak dam co ma drahy na fb..

mirka285
30. júl 2010

@janka_michal gratulujeme 🙂 no na tvojom mieste by som v noci nedavala flasku,90 percent deti potom odmieta prsnik...

monline
30. júl 2010

@janka_michal blahoželám k bábätku, prečítala som si, vidím, že ťa malinká vytrápila, ale hlavné je, že všetko dobre dopadlo a ste v poriadku...
k tým tvrdým prsiam..ak si trocha odsaješ aby povolili a potom nakojíš..je to asi lepšie ako učiť malinkú na fľašu...okrem toho- chce sa ti odsať mliečko, dať ho do chladničky a v noci, keď vstane ho ohrievať na správnu teplotu? veď aj to trvá nejaký čas..presne toľko, koľko trvá odsatie tvrdých prsníkov..skús odsať skôr ako malá pýta..trebárs o jedenástej, potom o polnoci daj malej prsník

maxara
30. júl 2010

@mirka285 @agika1982 @mojalili baby ved to nie je moja zasluha.. akoze som rada, ale kebyze schudnem zo 70 na 60 tak je aj nieco vidiet, ale pri mojej hmotnosti si to este nikto nevsimol ☹ len ja na vahe

maxara
30. júl 2010

@sunnygirl gratulujem 😵

karinnka
30. júl 2010

Dievcata co vlastne stale jete,ked kojite?Ja uz nemam vobec fantaziu...Stale len nejake meso s cestovinou,zemiakmi a dookola...Ja som pribrala do porodu 12kg a 12kg mam dole doteraz...dokonca mam omnoho mensie brucho ako pred otehotnenim,tak sa vytesujem 🙂 A esteuz 3dni mam strasnu migrenu....ide ma porazit....Mavate bolesti hlavy aj Vy a co s tym?
A gratulujem k babetkam 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre