Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
20. jan 2010

katofidka je to fakt blb ze ti to robia to ma clovek pocit ze ho ohovaraju
lucka v tehotenstve mas narok na preventivnu prehliadku u zubara 2krat takze preto to pise do karty..a takisto keby ti predpisoval lieky alebo mal dat umrtvovaciu injekciu..aby vedel prihliadat na tehu

no baby som za to ja keby som hovorila nejakym cudzimjazykom tak tiez male budem ucit..viem sice po nemecky..ale dlho som ju nepouzivala ale do porordu by som ju mohla oprasit..a mozno malinke nieco naucim 🙂

katarina7777
20. jan 2010

Vidim ze sa bavite o cudzich jazykoch... u nas to je trochu komplikovane, lebo ja pouzivam kazdy den v tri jazyky - slovencinu (aby sa drahy naucil aspon nieco)+taliancinu (som v IT uz 8 rokov) + anglictinu ( rozpravame sa 50% po anglicky- zvyk co nam ostal ked som este neovladala taliancinu), lepsie povedane taky ich "nas" mix 😀
Takze male planujem ucit odmalicka tri jazyky ... uvidim jak to zvladnem 😉
Kocky co mate uz deticky a zijete v zahranici, rozpravate sa s nimi po slovensky? Ak mate nejake dobre rady ako nepopliest dietatu z tolkych jazykov hlavy , sem s nimi...

sunnygirl
21. jan 2010

Ericica a Zrzulka súhlasím. Ja tiež pochádzam z miešanej rodiny maďarsko-slovenskej, tak ako väčšina ľudí na Slovensku. A verte mi väčšina ľudí ma taký názor ako vy a ja dokonca neuznávam ani tie maďarské školy, pretože deti ktoré chodia do takejto školy, nevedia dobre po slovensky ani hovoriť ani písať. Potom majú problémy na úradoch, či vybaviť či sa zamestnť, sama to vidím.
Ja po maďarsky neviem, lebo ja som antitalent na jazyky 😒 , a zase nie je na škodu, keď sa človek vie dohovoriť 😅 .
Mala som spolužiačku: Otec jej bol Maďar ale nejako pomiešaný, mamu alebo otca mal Talianku, mama Slovenka, ale tiež bola nejako miešaná, niečo s Chorvátskom, no to je jedno, tá spolužiačka (ich dieťa) vedela aj po slovensky, po maďarsky, po chorvátsky po taliansky po anglicky a sama sa učila po francúzsky, no tomu sa hovorí dar 🙂, a ja som sa za celý život nenaučila po maďarsky 😒 no proste antitalent.

kafoditka:
tak inak na úradoch je vyslovene zakázane v práci hovoriť po maďarsky, u nás začas bolo za to zle a je to od nich dosť drzé a netaktné 😠

lucka_o
nie všetky tehotenské knižky majú tú kolonku na pečiatku od zubára, ale počas tehotenstva máš nárok na preventívnu prehliadku 2x, ja tiež nemám pečiatku, ale k zubárovi chodím 🙂 (mám tri kazy, ale v prvo trimestri nerobia nič,tak až v druhom mi budú plombovať ☹ )

dadka1213
tak vy to máte pestré a veselé doma 🙂

ericica:
veľmi pekné šatičky, zaujímavá farba 🙂

oacka:
škoda že na mňa nehovorili od mala po maďarsky, aspoň niečo by sa na mňa nalepilo, no ja si myslím, že skôr by som sa naučila jazyk, akýkoľvek, nie z učebnice ale naostro v krajine 🙂

ywett
21. jan 2010

Ahojte tehulky,
zasielam jeden clanok, kedze tu bola aj rozprava o jedle a co je zdrave a co nie:

http://zena.sme.sk/c/5202718/ste-tehotna-jedzte...

Pekny den

ericica
21. jan 2010

ahojte kocky 😉
my sme sa akurat vratili zo sankovacky bola som este malej pokupit topanky,pancuchy a pulovrik vsetko kremovej farby k satickam na svadbu 🙂 sme normalne vymrzli tak dufam ze mi poobede zaspi 😝
sunny diky no je to taka miesana bordova s cervenou a na svetle ide aj do tmava a odraza sa v nich svetlo...super vecerna kombinacia 😀 no som ale zvedava aky bude vysledny efekt 😵
poobede idem makat ..jedna zakaznicka si objednala tortu vo forme lebky s dvoma prekrizenymi kostami 😲 😲 😲
😝 😝 😝 proti gu

ericica
21. jan 2010

chcela som este dodat ze proti gustu ziaden disputat 😀 😀 😀

oacka
21. jan 2010

Čaute, kočky, no to som rada,že tu má niedkto rád nemčinu! Puberťáci ju nenávidia! 🙂 Nie je ľahká... ja som sa naučila po nemecky aj po anglicky bez toho,aby som bola v tej krajine. Veľmi pomáha telka a knižky. Ale hlavne človekk musí chcieť. Mne sa strašne páčili nemecké programy, tak som ich pozerala,aj keď som najprv veľa nerozumela, ale ono to príde.
Mám známu,ktorá na synka rozpráva iba po anglicky a všetci ostatní po slovensky a malý sa učí. vie,že s mamou musí po angllicky a s ostatnými inak. a to má dačo vyše roka! Uvidím,či to aj ja skúsim.
Ale k tomu zubárovi nemusím ísť povinne, iba keby som chcela, nie?
Máte aj vy také napínanie v podbrušku? ja to dnes dosť cítim. Dnes mi manžel odfotí bruško! Konečne mám! 🙂 🙂 🙂

karinnka
21. jan 2010

Ahojte dievcence 🙂 ercica krasne satocky...
poznate tento odkaz?
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=591577
Ja som sa prihlasila a kazdy tyzden mi chodi meilik o abetku v brusku ake je uz velke atd....je to mile 🙂

ericica
21. jan 2010

karinka mile 😵 a diky za kompliment 😉
oacka ja som nemcinu zboznovala a ledva som cakala na hodiny nemciny.ucila som sa ju vyse 7 rokov a ked sme chodili na dovolenky tak sme sa dorozumievali len po nemecky po anglicky neviem 😒
a ten zubar noo neviem prvykrat ma posielala sestra povinne v 15 tyzdni a teraz mi nic nepovedala ale ja skocim aj tak lebo mam taky minikaz a dam si ho spravit 😉

denisse
21. jan 2010

ahojte ... tu v CR je asi trosku iny system ... sestricka mi povedala, ze spravne by som mala ist dvakrat k zubarovi, ale ked nestihnem, tak staci raz a to v druhej polke tehotenstva ...

ale uz som sa musela ist zaregistrovat do porodnice, kam chcem ist rodit 😕 😕 vraj kvoli tomu, ze je vela tehotnych a ked chcu zabezpecit standard sluzieb, tak nechcu mat prekrocenu kapacitu, tak registruju dopredu ...

denisse
21. jan 2010

eri, ty si cukrarka? to je uzasne ... velmi to obdivujem 🙂

susane01
21. jan 2010

Ahojte, prajem pekny dnicek. Vidim ze sa bavite o zubaroch, mna v prvom tehu neposielali vobec. No a teraz tiež este nie. Maly je zase chory do skolky chodil az 4 dni a teraz je uz tyzden doma. erica naozaj pekne saty 😉

denisse
21. jan 2010

a este som vam chcela k tym jazykom napisat ... moj muz je cech, rozprava po cesky, ja po slovensky .. aj medzi sebou aj s malou ... vidim na nej, ze sama rozprava viac po cesky, ale vie aj po slovensky a miesa to aj v ramci jednej vety ... 😀 ale ked sme u nasich, alebo nasi dlhsie tu, tak zase prevazuje slovencina ... 😀 uvidime, ako to bude ked bude starsia ...

luminkasp
21. jan 2010

nasa mala rozprava aj po slovensky aj po spanielsky 😉

luminkasp
21. jan 2010

u zubara som bola v pondelok, ale tu sa nechodi vobec, moja iniciativa

mojalili
21. jan 2010

Ahojte kočky...
Dnes som si kupila vankusik na kojenie a momentalne sa v nom vyvaluje moja dcerka🙂)))) NO a vyhliadla som si kocik, mam ho v albume, takze ho v maji objednavam🙂

OACKAA - ja ucim dcerku po anglicky od malicka, je to vynikajuce,kolko ona pozna a ovlada slovicok, slovnych spojeni. naozaj sa to oplati, akoby to deti nasli...... 😉

Bohuzial mi plan nevysiel, ze otec bude na dceru hovorit po anglicky a ja po slovensky, takze som na anglicstinu na nu sama, lebo jej pravy otec ju opustil ked sa narodila, takze na nu vplyvam len ja, ale to nevadi, uci sa tak ci tak...🙂 a hlavne pocuvanim, skladby od Canakyho a Podhradskej Vesela anglictina jej hraju stale, pozna ich vsetky... 😉 VRELO ODPORUCAM 😵

ericica
21. jan 2010

denisse ano som a doma peciem z hobby 🙂 🙂 🙂
suzane dikes no dufam ze ich obleciem aj o mesiac 😀 a ked nie vyberiem si ine 😀
kde ste vsetky asi sa sankujete alebo robite 🙂

any23
21. jan 2010

ahojte🙂dlho som nebola,mam doma maleho maroda...susane nas vydrzal tyzden v skolke,predtym prazdninoval a nebolo mu nic aj ked sme chodili po vonku a valal sa mi kade-tade po zemi,staci tyzden v skolke a hned sa nieco nalepi ach jaj😒ericica vazne pekne satocky😉

bellablonde
21. jan 2010

ahojte
kolko reci vies, tolkokrat si clovekom. Podla mna ovladat hocijaky jazyk ma mnoho vyhod a ci ho clovek vie a chce pouzivat len ukazuje o jeho vyske jeho IQ.
My madarske korene veru nemame, niekedy by sa zislo aspon par slovickom rozumiet 😉 Z mojej strany praprastari rodicia boli nemci. K nemcine mam taky vlazny vztah, nerozpravam aktivne, ale dost rozumiem. Anglictinu mame zvladnutu profi aj s manzelom.
Nasho maleho neucime zatial nijako, pretoze jeho zatial jedine zrozumitelne slovo je mama. 😝

ericica, kukla som saty, vazne v nich vyzeras skvele 😉 a klobuk dole, ja som v zivote upiekla len jedinu tortu a trvalo mi to asi dva dni 😀 😀

tu v petrzalke husto snezilo cele doobedie, ked sa petko zobudi, pojdeme vyskusat kvalitu snehu 🙂

stanka33
21. jan 2010

Ahojte iba nakratko, lebo ideme von....s malym sme sa rano hrali na perinbabu, terai skusim sanky, ale nemame operadlo...
bellablonde ani ja este neucim po angl.my sice nieco malemu rozumieme, ale to je jeho taliancina 😀

mojalili podhradska nam vyhrava

stanka33
21. jan 2010

od rana do vecera ale iba slovenske pesnicky zatial

majte sa

zrzulka
21. jan 2010

Mojalili aky je to kocik? hod link....

Zubar nie je povinny v tehu, ja som sla pretoze chodim pravidelne na prehliadky... ale nikto ma neposielal ...

U nas byva aj anglictina pre deti v MCcku ... podla mna je to tiez super viest deti k nejakemu jazyku od utleho detstva. tak ako som pisala ze kym na mna hovorili madarsky tak som rozpravala lepsie po madarsky ako slovensky ... deti su ako spongie... Vidim to na malej...
Tiez som za to ze cim viac reci ovladas tym lepsie.... ja na reci nie som vobec. rozumiem po madarsky, anglicky ale nerozpravam . Ale rozmyslam ze sa na anglictinu prihlasim kym som na MD. U nas v Mcku je English Mommies club

tricia76
21. jan 2010

Ahojte to nikto nečaká dieťa v juli 2010 to je hrôza prihláste sa nehanbite sa

oacka
21. jan 2010

Tricia: ????????????????????????????????????????????

oacka
21. jan 2010

Zajacik, chybas mi, kedy sa sem prides pozriet? 😢 😢 😢
Mojalili,, tak sa na tu nemcinu asi odhodlam. Aka znacka je ten kocik? Objednas cez net ci v predajni?

ericica
21. jan 2010

tricia tiez nechapem 😲
veru zajacik sa nam tu davno neukazala 😨

mojalili
21. jan 2010

Zrzulka, pozri do mojho albumu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu..., tu je ten kocik. Vies, ja mam Jane Powertrack doma, slboku cast budem vyuzivat ako autosedacku a sem tam do auta na cestovanie ako hlboky kocik, no na zimu a doma budem pouzivat tento hlboky, je riadne velky, naozaj, novy stoji 128€, co sa oplati.Servis mam v mojom meste a este mam 5% zlavu nan...ked sa mi pokazi daju mi taky isty hned na vymenu.....vyhoda, ze ta firma sidli u nas,aj ked som pocula, ze Dema kociky nie su dobre, len nikto nepovedal preco. JA ho vynasat a prenasat nebudem, takze pre mna je to pohodlie babatko na nom prvorade. A POTOM.....bude babo jazdit v sportaku Jane s otocnym prednym kolieskom,ktory je priestranny, paradny.....
V tomto nasom obchode maju vsetko nakope.....vsetko vsetko vsetko....taky velkosklad 2 poschodovy, tak tam nakupim mesiac pred porodom veci, co mi chybaju....nebudem lietat a objednavat pomimo...a mam na vsetko 5% zlavu...

A nevieze, co je so ZAjacikom? 😕
Kocky, ja uz budem v polovici tehu za 2 dni.....ale tie pohyby su neuveritelne, tak silneju z tyzdna na tyzden, ze sa cudujem, co tam to malicke robi🙂)) Dnes som mala hudobnu vychovu a male sa asi vrtelo v rytme piesni🙂))))

zrzulka
21. jan 2010

Mojalili tak to mas super, ja fakt neviem aky kocik. vcera sme so znamou ktora ma tak isto termin ako ja pisali o kocikoch. jej sa paci ten casualplay kocik ale co ja viem. je pekny ale ta mala vana???? my sme rozmyslali medzi nim a jane (lebo casualplay boli v tom case este dost drahe, bola to novinka na trhu) teraz sa uz daju aj casualplay kupit za dobru cenu len ma fakt odradza ta vana mala. V lete super ale co v zime? nemate niektora skusenost s tymto druhom kocika????Aka je ta sportova cast ked tam date polrocne dieta v zime???
Alebo PP??? Uz zacinam vymyslat a to nie je dobreeeeeeeeeeeee.... Pomoc...

zajacik neprispieva do inych diskusii??? Niekde som videla jej prispevky o poradni....

Mojalili ja pohyby stale nic, len to mrvenie citim. Nechapem lebo som chuda jak sliz a sa hovori ze chude zeny citia skor pohyby. tak ja som vynimka lebo aj pri malej az v 21tt... Asi aj toto babo bude kludnucke ako dcera.... Ona nekopala takmer vobec....

katkaking
21. jan 2010

Ahojte kocky, za tie dva dni co som tu nebola ste toho ale popisali... 😉
Len som to tak preletela,nestiham vsetko dopodrobna citat..

vcera som nemala cas sem zbehnut, bola som v meste a potom som isla este s malou na prechadzku a mali sme vecer navstevu...

dnes som bola ako dolamana, mala bola v noci casto hore, tak som si poobede trochu zdriemla. 🙂

ani nestiham reagovat na vsetko co ste tu popisali

mojalili, krasny kocik, ja mam teraz pri malej tu istu latku-farbu, len je to dema star...ak chces, pozri si ho na demáckej stránke...

kafoditka, ak je to tvoje prve babo, tak pocity by si mala zacat citit az okolo 20tt, tak ziadne strachy, babo je urcite v poriadku, neboj sa.

petusko
21. jan 2010

ahojte, prepacte, ze vam sem skocim, ale chcem zablahozelat katkaking 🙂 az teraz som zistila, ze cakas babatko, tak prajem bezproblemove tehotensvo 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre