Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luminkasp
17. jún 2010

petzi, jasne, ziadne mineralky, ani nic, sak viem, co je zapal moc ciest, len mna teraz fakt nic neboli, uz mi asi sisi z tohoto tehu 😉

petzi
17. jún 2010

baby, mne sa zacalo trhat brusko a mam s toho depky ☹

alllexa
17. jún 2010

@agika1982 - no ale vraj som zavreta, takze asi tak skoro to nebude - a oficialny termin mam az 5. jul... Blbe je, ze by sme sa mali tento vikend prestahovat a mam z toho depku, lebo jednak som tehotna a okrem toho sa blbo citim kvoli nadche... A treba vsetky veci poukladat do krabic.

luminkasp
17. jún 2010

@23bambuliatko fosfomicina (trometamol)

luminkasp
17. jún 2010

@petzi netrap sa, ak to nie je vela, ono to moze aj uplne zmiznut 😉

lela1809
17. jún 2010

@alllexa to je jasne, chorobu nemozes predvidat.... posedeli sme a pokecali 🙂 tak nabuduce nam to vyde a myslim zenas tam bude o nieco viac ved drobci su tu co nevidiet 😀 tak bude urcite veselo 🙂

petzi
17. jún 2010

@luminkasp
tak aspon ze ta nic neboli....to je stastie,tiz som mala zapal pred par rokmi, az som curala krv, to bol des, neprajem to veru nikomu...tak sa drz... 😉

adelaine
17. jún 2010

...tazko uz teraz nieco riesit, uz je neskoro, naozaj to bola zla zhoda okolnosti...
ja som tiez pisala, ze pojdem podla toho, ako sa budem citit a ako dopadne poradna,
lebo ja mam dodrziavat klud....a tiez som si myslela, ze to tu staci hodit na sklo...
al co uz, stalo sa...

ja si tiez myslim, ze stretiek bude este kopa aj s nasimi drobcami,
musime sa vsak poistit vymenou tel. cisel, aby to zase nedopadlo
fiaskom

karinnka
17. jún 2010

oacka robil mi lekar ultrazvuk...aj ozvy 20minut 🙂 ale rozhodla som sa,ze si nevyberam nikoho,ze to necham tak...len som premyslala nad nadstandartnou salou,kvoli tomu,ze tam moze byt polovicka aj prvu dpbu porodnu lebo vraj ked je vela zien,tak nedovolia chodit na chodbu k polovicke....ale to sa asi zariadim,az ked pojdem rodit a uvidim kolko zien tam bude....na buduce idem az v piatok tak uvidim co mi povedia,pretoze az na konci si vsimli,ze som mala prvu sekciu a neskontrolovali mi jazvu cez usg,takze moze byt,ze ma vezmu cisarom...mala uz ma teraz 3150gr tak uvidim ci nebude aj velka 🙂

mojalili
17. jún 2010

@luminkasp ved lekar vedel, ze si tehoska, tak by nemali ublizit. Inak placenta uz neprepusta vela liekov, ale pokial to nie je take akutne s bolestami pri moceni, pockaj a spytas sa... 😉

@alexa - najhorsie je, ze si za to mozem sama, dobre viem,z e mam problemy s chrbatom. Tie ruky pomaly prestavaju, manzel sa masiruje denne, a chodim na profes. masaz a bankovanie, tak snad to prejde, este mam stale strnute prsty, ale je to lepsie.
@ Prave citam na junovkach, ze viacere maju problemy s plakanim a nepapanim deticiek, tak som rada, ze nie som v tom sama....tesim sa, ako tu si budeme pisat o tom, ktory ako papa,prdi a spi... 😉 😉 😉 Inak Junovky maju skoro na 80 % odrodene, takze ste na rade vy 😀 😀 😀

luminkasp
17. jún 2010

@alllexa, drzim paluch so stahovanim, ja by som asi nezvladla uz, teda mozno ano, ak by som musela 😉

23bambuliatko
17. jún 2010
lela1809
17. jún 2010

@adelaine 😀 hej tie cisla si musime vymenit 🙂

luminkasp
17. jún 2010

@mojalili 😀

petzi
17. jún 2010

@luminkasp
no ved ja len na to brucho cumakujem a zda sa mi ze je ich uz nejak moc a som ako olejnicka.Mne sa vätsil priemer bruska za 2 tt o 10cm.asi preto sa tak trham....nie?

agika1982
17. jún 2010

@alllexa noo nezavidim...ved nech ti niekto pomoze..a stahujete sa do vecsieho bytu ci ako??

23bambuliatko
17. jún 2010

@luminkasp ja mam Zinnat...tak to su asi ine

luminkasp
17. jún 2010

@petzi, asi ano

bruska drzte sa, musim ist varit veceru 😉

petzi
17. jún 2010

@23bambuliatko
?? 😕

lela1809
17. jún 2010

slubeny recept na langose :
500g hladkej muky, 1/2 bieleho jogurtu alebo kyslej smotany, 1/2 lyžičky sody bikarbony, 42g drozdia, 1/4l mlieka, 1 lyzica cukru, stipka soli, olej na smazenie, cesnak, voda, ,sol na potretie.

do misky dame vlazne mlieko, lyzicu cukru, lyzicu hladkej muky, rozdrobime drozdie, zamiesame a nechame stat. asi 10 min. v mise zmiesame hladku muku, jogurt alebo smotanu, stipku soli, a sodu bikarbonu. pridame vykysnuty kvasok, vymiesame cesto a bez toho aby sme ho nechali vykysnut robime bochnicky., ktore roztahujeme na pozadovanu velkost. (my sme cesto nechali chvilku vykysnut). posmazime v panvici z oboch stran a potreme cesnakom 🙂

23bambuliatko
17. jún 2010

jej, ono mi to niekam zmizlo...aj mne tvd ne brusko, ale baby tu pisali že mgn by sa už od 36 tt nemalo...tak neviem, len to pretrpieť

23bambuliatko
17. jún 2010

🙂 @lela1809 mňam dala by som si

alllexa
17. jún 2010

@agika1982 - ano, do vacsieho - to je pozitivum🙂 nasi sa mi ponukli, ale oni tiez nie su najmladsi, otec ma problemy s chrbatom. No a viem si predstavit, ako mi do toho budu vypravat, ze preco nevyhodim to a ono a tak🙂
A mm si predvcerom na bicykli zlomil ruku, takze tiez nic moc...

@luminkasp - dakujem! snad sa budem cez vikend citit lepsie...

lenkaaninka
17. jún 2010

@petzi z toho si nič nerob lebo posledný týžden sa mastím ako na vysmážanie a stále ma svrbí a svrbí aj sa praská...tiež mi teraz brutál rastie aj okolo pupka aj dole brucho...ono ked má tak má ked to takto zrazu tak asi málokto tomu zabráni...

petzi
17. jún 2010

@lela1809
dakujeme za recept, uz som sa nevedela dockat, tak uz len k sporaku... 🙂
len mi chyba soda bikarbona, kde ja ju teraz zozeniem.....ach jaj ☹

petzi
17. jún 2010

@lenkaaninka
no veru ,nad pupkom a dole na brusku a svrbi aa svrbi a ja sa neviem doskrabkat a donatierat.moja mamina ma po troch detoch 1 striu asi centimetrovu a je vidiet len s bliska.taa sa maa. no co uz, pojdeme na zakrok, ked budem vizerat ako prisera 😒

meruska
17. jún 2010

ahojte tak moja úporadna dopadla takto...kontrola mocu, tlaku a kuk zo spodu.... kontrola o 2 tyzdne...povedal len tolko ze sa neotvaram a ze je vsetko oki...nebral mi ziaden ster nic... a pritom pred mesiacom tvrdil ze pridem len raz a urobime ster a potom uz budem chodit do nemocky...a zrazu zmena

meruska
17. jún 2010

@oacka ty si v ktorom tyzdni/dni bola unho naposledy?

lenkaaninka
17. jún 2010

@petzi ja môžem čo chcem po dievčatach mi zostalo ale 15 kuskov a teraz menej ale začínajú sa tvoriť hlavne na pravo z tej strany lebo tam mam jazvu po slepáku a asi preto z tej strany sa to ťahá ale dole ako statočne...a mastím sa poctivo nič viac nemôžem urobiť...a to som pribrala IBA 9 kg...tak ja neviem...to je genetika...ale časom vyblednu a kto nechce hold nech sa nedíva...

petzi
17. jún 2010

@meruska
no tak uvidis ,lebo mna odpinkal tak isto v 36tt a kontrola za 2 tyzdne, ale mne teda aj ster.
tak som zvedava...
A ty uz mas kontrolu na streptokoka za sebou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre