Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adka1311
20. jún 2010

@petzi a este mam aj velmi vela plodovej vody, takze je tam riziko, ze mi odtecie skor, lebo maternica nevydrzi ten tlak....normalne je tusim do 1 litra a ja mam vyse 2 litre 😀
doprajem mojmu malemu v bruchu volnost pohybu...keby ste videli ako smiesne vyzeram - kvoli cukrovke som pribrala len 5 kg ale brucho mam megavelke..... 😀 ked ma dnes moj mm odfoti, hodim sem foto...

petzi
20. jún 2010

@adka1311
No tak dvovodov mas ako vidim dost a hlavne je ze si odhodlana.
Inak 5kg za tehu pribrat je zaujimave, no ja by som tiez chcela menej,ako som dokazala,ale hlavne ,ze bude maly zdravy.No dnes som si vsimla, ze sa mi na nohach koza popraskala, tak mam zase mindrak, ale ved uz to nejak dotiahnem do konca.Dnes mi partner povedal, ze nemam vela jest, dost skoro ma upozornuje, ze?? 😅 a ja uz v 38tt.
Ja mam tiez brusko mega velke a uz mi zacali aj nohy opuchat, som myslela, ze sa ani nedozviem, ake to je, no dockala som sa ,ale opuchaju velmi malo zatial, asi preto lebo je tu zima...

mirka285
20. jún 2010

ahojte...co mame nove?ziadne babo tusim aj Dugy ide domov 😉 ja sa dnes citim na hovno,ale myslim ze z toho pocasia co je vonku,zas je mi tak o nicom ☹ akurat dovaram obed,pozriem dnes futbal a nechystam sa robit nic...

izira
20. jún 2010

@sunnygirl ja som pocas oboch tehu jedla hriby....aj teraz niekedy, ked mam tu moznost si zajem...nie velmi vela a len tie co 100% poznam....

izira
20. jún 2010

@adka1311 tak pokial to naozaj chces urychlit, doporucujem sex...fakt to pomaha, muzske semeno zmakcuje a uvolnuje krcok maternice, rovnako ten caj z malin - podporuje kontrakcie (preto ho ja vobec nepijem - i tak ich mam dost), a potom skakanie na fit lopte, dlhsie prechadzky a chodenie dole po schodoch...

alllexa
20. jún 2010

Ja som ledva dovarila, par krat ma odrovnali krce do vnutornej strany stehien, neviem, co to ma byt, taka vystrelujuca bolest to bola. Ked sedim, tak nastastie nic.

izira
20. jún 2010

@alllexa uy sa treba setrit a ked ta prepadnu taketo krce, tak uz len masaz a na chvilku si lahnut... normalne pomaha magnezium, ale to by som uz nebrala, lebo zabranuje prirodzenemu spusteniu sa porodu...

stanka33
20. jún 2010

@adka1311 ja som zakrikla ze mi je dobre, dnes som nemohla rano vobec dychat ....asi nizky tlak.....to si dobra 5 kg ja 8kg tiez som rada aj pri malom som tak...a neprehanaj ja do augusta cakat nechcem po 38 tt pijem caj davam sprchy horuce beham po schodoch, jem kari., sexujem...

idem kuk futbal....drzte palce..

stanka33
20. jún 2010

@alllexa aj ja mavam krce v nohach ale magnezko uz jest nebudem....papaj vela zeleninky ovocia hadam pomoze...

alllexa
20. jún 2010

@stanka33 @izira - no presne, magnezko uz nechcem jest, ani mi ho nikto nepredpisal🙂
Aj ja kukam futbal, ale uz sa obavam, ze sa zase rozculim🙂

lutsine
20. jún 2010

do ktoreho tt sa moze magnezko? mne ho predpisali,lebo sa otvaram.

stanka33
20. jún 2010

@alllexa ja mam aj pivo..minule tiez niektore popijali....hadam neporodim.....

izira
20. jún 2010

@lutsine nie je presne stanovene dokedy sa moze brat...brat sa moze neustale, len tlmi prod...teda ak by nastal. Ak ti ho lekar predpisal, tak ho kludne ber. Ja som ho tiez brala dlhsie - az do 36 tyzdna, potom som prestala. Lekar sa k tomu vyjadril, ze ak by sa maly rozhodol prist na svet uz teraz, tak na to ma dovod a nema zmysel ho v tom zadrziavat davkami magnezia 🙂🙂🙂 ...ja som totiz zacala mat skoro kontrakcie - uz v 30 tyzdni, ale nastastie nemali vplyv na krcok maternice 🙂

izira
20. jún 2010

@stanka33 ja pijem len nealko 🙂 uz som si aj zvykla...

kafoditka
20. jún 2010

Ahojte baby, som tu len na skok, maly dostal zltacku tak je po UV lampou, ja som si odskocila domov, ale za chvilu padim naspat, takze:

Vsetkym vam krasne dakujem za blahozelania, maly je uzasny, nadherny, papame len cez klobuciky ale kedze je maly velky jedak, tak ho musim aj ked nerada dokrmovat cez striekacku umelym mliekom. Potom prespinka aj 4-5 hodin.
Porod bola velka fuska, moje hranicne rozmery panve a maleho 3690g urobili svoje.. potrhana nie som, ale nastrihnuta az po zadok a poviem vam, svinsky to boli.. ☹ ☹ Ale vsetko bude v poho, verim tomu. V porodke som nechala len 8kg, dalsich 8 nejako zhodime 😉

A este posledna rada nad zlato: Soluxova lampa na naliate prsniky. ked sa zobudite s kozami pamely andersom, je na nezaplatenie!!!!!!!!!! Uzasna vec, vrelo odporucam..

Pa, majte sa, dufam, ze v utorok som doma.. pa

oacka
20. jún 2010

@kafoditka moja, ahoj! držíme palce,nech sa všetko znormalizuje a nič nebolí! a prečo s klobúčikmi??????

luminkasp
20. jún 2010

@kafoditka, ahoj, este raz gratulujeme, maly je nadherny a neboj, vsetko sa rychlo zahoji

@oacka, ty uz normalne 40 tt tu ukazujes 😉

kafoditka
20. jún 2010

@oacka lebo mam velke dvorce a maly to nevie uchytit...

Pomooooc baby, nejde mi v pase nastavit, ze uz mam dieta a stale mi zobrazuje, ze som 41tt... ????

uz idem naspat do nemocky, pa

mirka285
20. jún 2010

oacik kobuciky sa pouzivaju ked si dieta z niakeho dovodu nevie uchytit bradavku...

oacka
20. jún 2010

@luminkasp no, ale to koník ide asi o týždeň skôr... ja končím 39tt v utorok.... a mám pocit akoby som bola v 20tt.... vobec nechápem o akých bolestiach a poslíčkoch vy hovoríte..... mňa občas niekde niečo pichne.... a asi dva dni ma bolel spodok keď som šla na wc...inak zatiaľ nič....len by som stále spala a nič neriešila...

izira
20. jún 2010

@kafoditka Drzim vam prsty, nech ste uz cim skor doma obaja 🙂

luminkasp
20. jún 2010

@oacka nebudes ty prenasat? mna tak nic nebolelo pri malej 😉

oacka
20. jún 2010

@mirka285 hej, to viem,len som nevedala,že čo konkrétne má Kafko...takže veľké dvorce nejako bránia uchyteniu bradavky????????? a naučí sa to?????

mirka285
20. jún 2010

oacik no ved termin porodu nikdy nie je presny,vzdy je to dva tyzdne hore dole,tak mozno ty mas ten dva tyzdne neskorsie 😉

oacka
20. jún 2010

@luminkasp ja neviem,čo budem,ja už mám vo všetkom taký chaos.... som písala do súkromnej... 🙂

alllexa
20. jún 2010

@kafoditka - prajem skore uzdravenie (rana je asi este stale cerstva), skus si davat pod seba vankuse a drz sa!

mirka285
20. jún 2010

oacik neviem uplne presne co konkretne ma Kafko,najlepsie je poradit sa s laktacnou sestrou,ja sa jej tiez budem vsetko pytat...a vidite kocky-solux takze dobre som vam radila....

alllexa
20. jún 2010

@oacka - aj mne to ukazuje 39. tyzden, hoci len teraz zacinam 38. Ja tiez nemam poslickov, sice ma niekedy zaboli brucho, ale to je asi tymi pohybmi. Skor mi vadi to kopanie🙂 A to, ze mi obcas vystreli bolest do stehien, tak to tiez asi s cinnostou maternice nesuvisi...

merikac
20. jún 2010

ahojte babulky
@oacka .... teeeda malej sa u teba v brusku akosi paci,,,,,sa drzite dievcence obe 😵 😵

@kafoditka ...mne na nastrih pomohlo caste sprchovanie zo spodu,,,,cikat som chodila na radu sestricky len do sprchy a po 3 dnoch boli bolesti na ustupe,,,drzim palceky,,,,,,,,,, 😵 😵

@mirka285 .......vidim, ze ani ty sa nikam nepohnahlas,,,,,,,,,tak typujema ale, ze predstihnes este aj oacku........neviem preco mam takeho tusaka,,,,,,,,,,,ale kazdopadne aj tebe drzim palceky, nehc si dnes krasne oddychnes...........

mirka285
20. jún 2010

merikac ja som uz nastelovana ze cez vikend chcem porodit 😀 ale ako kukam ten futbal neviem ci neporodim dnes 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre